SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Taksim Meydanı’na sabahın erken saatlerinde yapılan polis müdahalesi sırasında aniden ortaya çıkan bazı kişiler dikkat çekti.

kim-bu-molotof-atan-adamlar--3364387.Jpeg

Polise molotof kokteyli ve havai fişek atan saldırganlar sosyal medyada da gündemin ilk sırasına oturdu. Twitter’da yapılan yorumlarda molotofçuların polis müdahalesi ile aynı anda ortaya çıktığı ve organize bir şekilde polise saldırıda bulunduğu yazıldı.

Belindeki ne?
DHA'nın geçtiği bir fotoğrafta da polise molotof atanlardan birinin belindeki kabarıklık dikkat çekiyor. Gezi Parkı eylemcilerinin de tepki gösterdiği molotoflu saldırganların kim olduğu merak konusu oldu.

http://gundem.milliyet.com.tr/kim-bu-molotof-atan-adamlar-/gundem/detay/1721393/default.htm

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Taksim Meydanı’na sabahın erken saatlerinde yapılan polis müdahalesi sırasında aniden ortaya çıkan bazı kişiler dikkat çekti.

kim-bu-molotof-atan-adamlar--3364387.Jpeg

Polise molotof kokteyli ve havai fişek atan saldırganlar sosyal medyada da gündemin ilk sırasına oturdu. Twitter’da yapılan yorumlarda molotofçuların polis müdahalesi ile aynı anda ortaya çıktığı ve organize bir şekilde polise saldırıda bulunduğu yazıldı.

Belindeki ne?
DHA'nın geçtiği bir fotoğrafta da polise molotof atanlardan birinin belindeki kabarıklık dikkat çekiyor. Gezi Parkı eylemcilerinin de tepki gösterdiği molotoflu saldırganların kim olduğu merak konusu oldu.

http://gundem.milliyet.com.tr/kim-bu-molotof-atan-adamlar-/gundem/detay/1721393/default.htm

Vali canlı yayında gerçekçi eylemlerini sürdürenlere müdahale sırasında Gezi parkından çıkmayarak aşırı uçların ortalığı karıştırma çabalarına engel oldukları parkın içinde bekledikler ve kendilerini o gruplardan ayırdıkları için teşekkür etti.

Demekki resimdeki gibi polis kendi polisiyle çatıştı. Belinde her silahı olan polis olaydı...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Pankartları ve resimleri toplamak için alana polis giriyor. Bu sırada İstanbul valisi twitterdan yumuşak yumuşak mesajlar atıyor. Bugüne kadar en şiddetli saatlerin yaşandığı durumlarda bile molotof atılmazken bir anda polise molotof atan göstericiler çıkıyor ortalığa. 1 haftalık direniş boyunca attığını deviren, su sıktığına takla attıran 10/10 isabet oranıyla oynayan polis arkadaşlarımız bir türlü molotofçu arkadaşları tutturamıyorlar kabak gibi hedef tahtasıyken bu arkadaşlar.

Oral Çalışlar'a gelirsek. Bu olaylar olduğundan beri ortalıkta gözükmeyen, çıtı çıkmayan akil insan, tam gün stepne Oral Çalışlar RTE ile görüşecek heyetin içinde. Daha dün başbakanımıza toz konduramıyordu televizyonda. Yıkama yağlama yapıyordu. Karşı mitinglerle direnişi kıramadılar. Şimdi içeriden yıkmaya, tiyatro sahnesi kurup polisle molotoflu çatışan ajan provakatörler kullanmaya başladılar.

Konuyla ilgili başka bir yerde paylaşılmış, gezi parkı olaylara böyle bakıyor sanırım!

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Aynen öyle, toplanan vatanşdalar için önce sahte "temsilci" icat ettiler, sonra baktılar ki elinde sopayla silahla gezen polisler işe yaramadı; bu defa anti-propagandaya giriştiler. Boşuna dememişler savaşta her yol mubah diye. :) Adam sokak ortasında silahla vatandaşı vuruyor, elinde sopayla ev basıyor; sonra da "taş attılar" diyor, sanki mahallede çocuklar kavga ediyor.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu nasıl bir medya anlayışıdır.

Dertleri başka dertleriiiiiii.. Kalkan olarak kullandıkları şeyide ellerinden alınca ahanda böyle cıscıbıldak kalırlar ne söylediklerini de bilmezler. Eğer Türk Bayrağı ve Atatürk resmiyle polis provokasyon yapıyorsa demekki bunların verdikleri değerler bu ikisi değil..

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[h=1]Taksim'de insan zinciri![/h][h=2]Taksim Meydanı'na yapılan müdahalelerden sonra Gezi Parkı'nda bekleyen eylemciler parkı korumak adına insan zinciri oluşturdu.[/h]
taksim-de-insan-zinciri--3364805.Jpeg

Gezi Parkı'nın içindeki protestocular sadece meydanda sıkılan biber gazından etkilendikleri için şikayetçi oldu. İlerleyen dakikalar da ise eylemciler parka olası bir müdahele ve polisle eylemciler arasında çıkacak bir çatışmaya karşı meydanda insan zinciri oluşturdu.

http://gundem.milliyet.com.tr/taksim-de-insan-zinciri-/gundem/detay/1721417/default.htm

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Devam et polisim devam et. Alacaksın gezi parkını ve her şey normale dönecek. Bugün yapılan araştırmayla halkımın %87 si desteklemiyor bu eylemleri. Durmak yok yoluna devam et. Bir grup işsizin zinciri etkilemez seni.

Avrupa devletlerinin bir oyunu olmasa bu sabah olanları BBC canlı yayınlamazdı.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Vali canlı yayında gerçekçi eylemlerini sürdürenlere müdahale sırasında Gezi parkından çıkmayarak aşırı uçların ortalığı karıştırma çabalarına engel oldukları parkın içinde bekledikler ve kendilerini o gruplardan ayırdıkları için teşekkür etti.

Demekki resimdeki gibi polis kendi polisiyle çatıştı. Belinde her silahı olan polis olaydı...

belindeki silah her polis olamaz tabide ajanda mit de olabilir kim bilir siyaset derin mevzu kardeşim ne senin nede benim aklım buna yeter

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[h=1]Okuyun ve bunların iktidara geldiğini düşünün, hep söylüyorum Ak partiye alternetif yok, Mesele orman değil arkadaş sen halen anlamamışın biz bunlardanda deyiliz diyecekler şimdi...

Eczacıbaşı'nın Zekeriyaköy'deki orman katliamı
[/h] [h=2]Eczacıbaşı grubunun Zekeriyaköy'de yaptığı orman katliamını ortaya koyan görüntüler sosyal medyaya yansıdı. [/h]
orman_katliami_7998.jpg

Türkiye'nin en büyük şirketlerinin bağlı olduğu Eczacıbaşı grubunun Sarıyer'de bulunan Zekeriyaköy'de yaptığı orman katliamı Twitter'a bomba gibi düşen fotoğraflarla ortaya çıktı.
Gezi Parkı eylemleriyle başlayan ve ağaçların korunmasına yönelik tartışma Zekeriyaköy'deki katliamı da gündeme getirdi.

[h=4]
sukru_genc_3810.jpg
CHP'Lİ BAŞKANIN İZNİYLE KATLİAM[/h] Sarıyer Manşet gazetesinin haberine göre, Taksim'e giderek çevreci mesajlar veren CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in izniyle Zekeriyaköy'de yaşanan orman katliamını gözler önüne seriyor.

[h=4]100 MİLYON DOLARLIK RANT[/h] Sarıyer Belediye Meclisi'nden geçen plan tadilatı ile yeşil alan ile villaların yapılacağı alanın yerleri değiştirildi. Değişiklikte manzaralı olan yeşil alan dere olarak bilinen atıl yere taşınırken, lüks villaların yapılacağı alan da manzaralı ormanlık alana çekildi. Sarıyer Belediyesi'nin onayı ile büyük bir ağaç katliamın yaşandı. Bu değişiklik sayesinde Eczacıbaşı'na 100 milyon doların üzerinde rant sağlandı. Bölgedeki gayrimenkul işletmelerine göre, derede yapılacak olan bir villanın değeri 500 bin dolar civarında olabileceği tahmin edilirken değişiklikle beraber villaların değeri 3 milyon dolara kadar çıktı.

[h=4]ORMAN KATLİAMI CHP'Yİ 2'YE BÖLMÜŞTÜ[/h] Eczacıbaşı Grubu'nun Zekeriyaköy'deki Ormanada projesi ile ilgili kıyak sayılabilecek plan tadilatı CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyelerini de ikiye bölmüştü. CHP'li meclis üyelerinin neredeyse yarısı bu plan tadilatına karşı oldukları için meclis toplantısına katılmazken, maddenin görüşüldüğü sırada AK Parti Meclis Üyeleri de meclisi terk etmişti. CHP'lilerin oy çokluğu ile geçen plan tadilatından sonra yüzlerce ağaç sökülerek Zekeriyaköy'de büyük bir orman katliamı yaşanmıştı. Sarıyer Manşet Gazetesi'nin daha öncede gündeme getirdiği bu ağaç katliamı birçok ulusal gazetede de yayınlanmıştı.
İşte orman katliamının öncesi ve sonrası fotoğrafları:
Eczacıbaşı'nın Ormanada projesinin yapılmadan önce, proje alanının görüntüsü
sariyer_5463.jpg

sariyer_1472.jpg

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Bu nasıl bir medya anlayışıdır.

Türk bayrağı ve Atatürk resmi ile provoke olacak adam mümkünse hiç sokağa çıkmasın. Hatta mümkünse ülkeyi terk etsin.

Halk tivi de halkın değilde, sahip olduğu ideolojilerin güdümünde olduğunu böylece belgelemiş oldu.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Avrupa devletlerinin bir oyunu olmasa bu sabah olanları BBC canlı yayınlamazdı.

Bu senin dediğinden hareket edersek en başta başbakan Erdoğan Avrupa devletlerinin oyunlarını destekliyor demektir. Yani senin iddiana göre kendisi başyandaş olmalı. Çünkü başından beri BBC ve bütün ABD/Batı medyası Suriyeli silahlı gruplara destek yayınları yapıyor. Hatta BBC bir adım daha ileri giderek, ABD'nin ve İngiltere'nin muhalifleri eğittiğini bizzat askeri komutanlardan aktarıyor. Biz de silah ve para yardımıyla destek oluyoruz.

Bu arada Koç'un pisliğini ortaya koymak (bak nasıl da ormanı katletmişler demek), mevcut pisliği temizlemez. (Zaten de burada kimsenin Koç'a sahip çıktığını da görmedim? Kendisi eylemi destekliyor olabilir, fakat eylem onu desteklemiyor. :) ) İkinci olarak, Erdoğan Koç'un baş destekçisi olmasa "yerli araba" adı altında Koç'a milyarlar yağmasını sağlamaz; üçüncü olarak hiç kimse devlet izni olmadan "ahanda buraya üniversite diktim" diyemez. Dolayısıyla devletin bir şeye izin verip de arkasından "yuh bak ne yapmışlar" deme gibi bir lüksü olamaz.

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sen hala uyutulmaya devam et benim çevreci arkadaşım. Allah eylemini kabul etsin....

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kim 'yandaş' kim 'tarafsız', taraflıyı tarafsızı seçen bir kurum falan mı var? Kim %kaç oranında yandaş veya tarafsız nasıl belirleniyor bilmiyorum veya hangisi daha provoke edici bilmiyorum bu yüzden sizin yorumunuza bırakıyorum;

Ulusal kanaldan;

polis_taksime_3_safak_baskini_duzenledi_h11849.jpg

Polis AKP'nin çatısında AKM'ye asılan pankartları indiriyor

Polis Taksim'de Halka gaz bombalarıyla saldırıyor

Gezi parkı direnişçileri "her yer taksim her yer direniş" sloganlarıyla direniyor

Polis işine giden yurttaşlar olmasına rağmen saldırısını sürdürmeye devam ediyor

Ayrıntılar geliyor..

Ensonhaber.com dan;
[h=1]Polis AKM'nin tepesine Türk Bayrağı astı - İzle
[/h] [h=2]Eylemin 15. gününde Taksim meydanına giren Polis, AKM'de asılı olan pankartları topladı. [/h]
akm_7475.jpg

Sabah saatlerinde Gümüşsuyu'ndan Taksim'e giren güvenlik güçleri, AKM ve Taksim Anıtı üzerinde bulunan flama ve pankartları topladı.
Defalarca Gezi Parkı'na müdahale edilmeyeceğine yönelik anonslara rağmen, bazı gruplar polise taş atınca zaman zaman TOMA'larla göstericilere su sıkıldı.

[h=4]TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİ ASILDI[/h] Polis, AKM'nin tepesinde yer alan flama ve pankartları tek tek topladı ve yerine Türk Bayrağı ile Atatürk posteri astı.

AKM'nin üzerinden asılan pankartlar günlerce konuşulmuştu. AKM'de Çarşı grubu, Deniz Gezmiş, TKP, Sodep pankartları asılı duruyordu
Güvenlik güçlerinin AKM'ye Atatürk posteri ve Türk Bayrağı asması haber kanallarında canlı olarak ekrana geldi.

Haber7.com; http://www.haber7.com/guncel/haber/1037164-polis-ekipleri-taksim-meydanina-girdi

Haberturk.com; http://www.haberturk.com/gundem/haber/851504-taksim-meydanina-mudahale

Sozcu.com.tr; http://sozcu.com.tr/2013/gundem/bbc-bilincli-bir-guc-gosterisi.html

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Vali Mutlu: "Elinde telsiz ve silahla polis olduğu algısı yaratmaya çalışan eylemciler vardı"

BMd9iyOCIAA13Ul.jpg:large

BMdx_5sCAAELroK.jpg:large

bunlarda mı polis

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vali Mutlu: "Elinde telsiz ve silahla polis olduğu algısı yaratmaya çalışan eylemciler vardı"

Normal değil mi? Elinde telsiz ve sopayla vatandaş kovalayan, elinde sopayla vatandaşı yerde sürükleyip kafasını gözünü kıran "polis algısı yaratanlar" dolaşırken bunların da karşısına fırsatçıların çıkması çok normal değil mi? "Bu ne biçim iş, polis olduğu iddia edilen kişiler sivil kıyafetle ellerinde sopa, geceleri insan avına çıkmışlar" diye tepkiler dile geldiğinde, bir de emniyet müdürü utanmadan "ben emir verdim, yelek giymelerini de söyledim de giymemişler" demedi mi? İnsanlar gerçekten nasıl emin olacak bunların polis olduğuna? Zira polis ise, ellerde sopa insan avlamaları kanunsuz bir iş; yok polis değillerse, polis bunları nasıl destekliyor, nasıl bir çetecilik yapıyor?

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Valimutlu: Polis olduğu iddia edilen molotofçu SDP'li Ulaş Bayraktaroğlu Devrimci Karargah'tan 6 ay cezaevinde kaldı

BMeAW-FCQAAIFl5.jpg:large

Patladı gitti :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Normal değil mi? Elinde telsiz ve sopayla vatandaş kovalayan, elinde sopayla vatandaşı yerde sürükleyip kafasını gözünü kıran "polis algısı yaratanlar" dolaşırken bunların da karşısına fırsatçıların çıkması çok normal değil mi? "Bu ne biçim iş, polis olduğu iddia edilen kişiler sivil kıyafetle ellerinde sopa, geceleri insan avına çıkmışlar" diye tepkiler dile geldiğinde, bir de emniyet müdürü utanmadan "ben emir verdim, yelek giymelerini de söyledim de giymemişler" demedi mi? İnsanlar gerçekten nasıl emin olacak bunların polis olduğuna? Zira polis ise, ellerde sopa insan avlamaları kanunsuz bir iş; yok polis değillerse, polis bunları nasıl destekliyor, nasıl bir çetecilik yapıyor?

Sana cevap veremezler, anca resimler koyarak kendilerini tatmin ederler. Yorum yapma kavrama algısı yok.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
acaba birileri destekçi mi çağırıyor buraya ...

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[h=1]İsrail'de Erdoğan'ın düşmesi için dua[/h]
israilde_erdoganin_dusmesi_icin_dua13709225110_h1037160.jpg

[h=2]Taksim'deki Gezi eylemcilerine İsrail Parlamentosu Knesset'in Başkanı Livnin dua ederek destek verdi. Livnin İbrani radyosunda, 'Türkiye'deki gösterilerin Erdoğan düşene kadar devam etmesi için dua ediyoruz.' dedi.[/h]İsrail Parlamentosu Knesset'in Başkanı, İbrani radyosunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın düşmesi için dua etti: Livni radyodan canlı verilen duasında, 'Türkiye'deki gösterilerin Erdoğan düşene kadar devam etmesi için dua ediyoruz. Kendisi İsrail'in düşmanı. Onunla barısmamıza ve resmî özür sunmamıza rağmen bize karşı da düşmanca bir tavrı var.' Mısırlı yazar Fehmi Huveydi, Gezi parkı eylemlerini analiz ettiği yazısında İbrani radyosunda dinlediği Knesset Başkanı'na ait şu değerlendirmeye yer verdi:
'Türkiye'deki gösterilerin Erdoğan düşene kadar devam etmesi için dua ediyoruz. Kendisi İsrail'in düşmanı. Onunla barışmamıza ve resmî özür sunmamıza rağmen bize karşı da düsmanca bir tavrı var.'
YENİ OSMANLILARDAN KURTULMALI
Mısır'ın El Şuruk Gazetesi yazarı Huveydi, İsrailli yetkililerin Gezi Parkı eylemleri konusundaki mutluluklarını onların yaptığı açıklamalar ile okuyucularının dikkatine sundu. İşte Huveydi'nin dikkat çektiği o açıklamalardan bazıları:İsrail'in eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman: 'Türkiye'nin işleri bizi ilgilendirmiyor ama orada olanlara ilişkin mutluluğumu gizleyemiyorum.' Altyapı Bakanı Silvan Salom, 'Türkiye ile ilişkileri iyileştirmek İsrail için önemli ama aynı zamanda Türkiye'yi yeni Osmanlıların iktidarından kurtaracak her gelişmeyi memnuniyetle karşılarız.'

http://www.haber7.com/ortadogu/haber/1037160-israilde-erdoganin-dusmesi-icin-dua

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
O adamlar kimdir, nedir, ne değildir? Çıktı mı ortaya kim oldukları, var mı haberi olan?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Saçma sapan resim, yalan ve hakaretlerle foruma zarar veriyorsunuz bence. Ne olacaksa demokratik yoldan olur umarım. Jeton düşmüyorsa zorla birşey kanıtlayamazsınız. Şuan başbakanı dinliyorum, diyorki polisin o isyan başlatan ilk müdahalesi yeterli değilmiş. Polis suçluymuş bugün parktakileri provakatörlerle birlikte dağıtmalıymış. Ve hala ülke genelindeki istifa yürüyüşlerine çevreci sorun diyor. Medeni ülkelerde 2-3 gün protesto olsa yöneticiler hemen istifa eder. Bu da hala çok eksiğimiz olduğunu gösteriyor. Bizde birçok siyasi dokunulmaz olmasa gidecekleri yer belli ama oda yapılmıyor.

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamamen marjinal grupların dolduruşuna gelen halkın tepkisi 2 hafta olmadı reyhanlıda kardeşlerimiz öldü ozaman nerdeydi bu gruplar okadar fidanımız askerde şehit oldu bukadar büyk bir eylem yapıldımı taksimde agaç kesilicek diye kaçgündür biber gazı yiyorlar bana tepki göstericeksiniz biliyorum ama durum bu

Aynen katılıyorum kardeşim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mesele agac degilmis diye bastan bi söylenmisti zaten halen o mesaj duruyor mu bilmiyorum. Bugün daha iyi anliyorum ki milletin oylarina göz dikmis birilerinin kalabaliklari kullanmasidir. Daha dogrusu bu kisir döngüye dönüstü. gösteriler siddeti siddet gösterileri kullaniyor.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Başbakan yine din üzerinde provokasyon yapıyor, insanları ötekileştiriyor, ayrıştırıyor.

Başbakan dediğin bütünleştirici olur, kucaklayıcı olur.

Öyle bir provokatör düşünün ki, Türkiyeyi karpuz gibi ortadan 2 ye bölüp, kutuplaştırsın, kamplara ayırsın, birbirine kırdırsın.

Öyle bir provokatör düşünün ki, hem kendi seçmenini, hemde seçmeni olmayanları aynı anda provoke edebilsin ve bunlar arasına kıvılcımlar çakmaya devam etsin.

Hiçbir dış güç, hiçbir marjinal grup, hiçbir yasadışı örgüt başbakanın bu ülkeye verdiği zarar kadar zarar veremez, hatta hepsi bir olsalar, beraber çalışsalar bile.

Kendi hatalarını, yanlışlarını, antidemokratik, baskıcı, özgürlükleri kısıtlayan ve otoriter yaklaşımları DİN'i kendine kalkan yaparak savunmaya çalışıyor, savunmaya çalışmaya geçtim, hala 2 ağaç meselesi olarak görmekte ısrar edip duymamazlıktan görmemezlikten geliyor.

Başbakanınızla gurur duymalısınız!

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hep birden İSTEMEZÜÜÜKK diye bağırsınlar belki düşer :4:

Böyle yaptıkça düşmeyip yükseldiğini anlamadılar gitti bi türlü. Sade vatandaşları görseler yaptıklarının kendi ayaklarına sıkmaktan başka birşey olmadığını farkederler.
İçkisini istediği saatte alıp içermiş,
İstediği yerde öpüşür,sevişirmiş,
İstediği gibi kürtaş olurmuş beden onun karar onunmuş,
AKM kimse yıkamazmış,
Bunların hangisi milletin gerçek problemi Allah aşkına. Entel dantel problemi.
Bunları diyenler bi tabak yemek yedirmedi ama Kanyon'da adama

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hep birden İSTEMEZÜÜÜKK diye bağırsınlar belki düşer :4:

Obama: "İsrail'i sonuna kadar korumaya devam edeceğiz".
Erdoğan: "(İsraili koruyan) kahraman ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için due ediyorum".

"İstemezük" diye ilk bunlar bağırmışlar demek. :) Bakalım, Allah birbirini destekleyen bu üç adamdan hangisinin duasını kabul edecek? Yoksa şöyle mi yapacak: "biz zalimleri işte böyle birbirlerine düşürerek cezalandırırız".

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ya ben dedikçe millet azıyor vallahai:))) ama yinede diyeceğim....
TENCERE TAVA HEP AYNI KAFA HEP AYNI HAVA.
başka birşeyde yokkk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...