SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Eylemcileri savunan beyler bana bu resmin açıklamasını yapın sonra savunmaya deva medin bakalım!! ?? !! ?

,Kimseyi etiketlemiyorum onlar kendisini zaten biliyorlar =

nx910.png

Bunu da görmüş olduk bu eylem vesilesiyle. Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Ama bunlar bu ülkede tutmayacak inşallah. Bu arada [MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION] nerelerde?
Konu gelmiş gene Esed'e,Alevi sünniye bu arada.
Her konu buradan geçer oldu.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
İşte bütün yazımın çıkış noktası. "Uslu durun, bize itaat edin sorun yok. Yoksa ağzınızı burnunuzu kırarız, gerekirse kellenizi alırız."

Lafı evirip çevirip kıvırıp başka bir yerinde anlamak bu olsa gerek...
That's why We do not understand each other...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@shadow2, sanırım o sorunun muhatabı başbakan. Hani El Kaide'ye para gönderen, Hatay'a vatandaşlarımızın katledilmesinde yardımcı olan, olduk olmadık her konuyu Suriye'ye getiren, sonra da işine gelmeyen bir şey söylenince "hoppala konu niye buraya geldi" diyen..

@evowinds, aynı şeyi ben de yazımı öyle yorumlayanlar hakkında söyleyebilir miyim? Adamlar alenen söylüyor yahu, yorum yapmaya gerek yok ki? Hatta söylemekle de kalmıyor, sopayı alıp sokağa dalıyor. Fesubhanallah.. :)

Bu edebe karşı susmak zor geliyor ama hayır umuyorum.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Alevilerin inanç sistemi acayip enterasan kendinizi bu kadar dışlanmış hissediyorsanız gidin İran'a tutan yok sizi

Aleviler sadece bu iktidar döneminde dayak yemedi hırpalanmadı. Dışlanmadı. Eski dönemlerde hep ezdiler. Sadece bu dönemde rahatlar. Rahat battı galiba.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İşte bütün yazımın çıkış noktası. "Uslu durun, bize itaat edin sorun yok. Yoksa ağzınızı burnunuzu kırarız, gerekirse kellenizi alırız."
Sizlerin bu düşünce tarzınız sizlere bir şey kazandırmıyor.Aksine kaybettiriyor.Kimse Sizden Kul köle olmanızı istemiyor.Bu yüzdende kelle ve baş alırım diyende yok.Lakin Alevi diyede bir Diktatör ve Katili nasıl savunursunuz bunuda anlamıyorum.Ehli Beyt denince Kerbela denince bizinde yüreğimiz yanıyor.Keşke O Hadiseler hiç olmasa idi de,bugün bir ayrılıklar olmasa idi aramızda.Esedin Din ile alakası olsa Halkına zulmedermiydi sence.Onca İnsan şu an bizlere Misafir olmuş.Oralarda olsa idiler ne olacaktı bu İnsanlara.Bunlar Yeni Kerbelaların yaşanmasına neden olmazmıydı.Şu an Esat denen katilinde Yezidden bir farkı yok.Körü körüne destek olup Vebal almayın.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Senin yüreğin yanıyor olabilir kardeşim, fakat "biz Yezid'in tarafındayız" diye açıkça söyleyen adamların tarafındasın ve sözünün başka olması amelini açıklığa kavuşturmuyor. Burada artık ne Gezi Parkı var, ne Suriye var, ne Kerbela var. Konuyu buraya getirecek olsam mutlaka sayfalarca yazabilirim. Halbuki konu bunların hiçbiri değil; bu bir "hak-batıl" meselesi. Bütün yazışmamızı belki de nasıl anlayacağınızı bilmediğiniz bir cümleye sıkıştırıyorsunuz bu gerçekten üzücü.

Ve "yanlış anladın, başka bir yerinden anladın" dediğiniz konuyu sayfalar dolusu sözleriniz, tavrınız, üslubunuz gösterirken, hala bir ispat arıyor musunuz? Meydandaki eli sopalıların yaptıklarından razı iseniz, onlarla berabersiniz. O yüzden Yezid-Hüseyin arasındaki savaşta ben Yezid'in tarafındayım diyenin yanındaysanız, Yezid'in yanındasınız.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Bence Yezid meydandaki eylemciler ve onların zihniyeti, onlara destek veren küresel fitne...

Sen teşbihte hata yapıyorsun. Olaylara biraz yukarıdan bak, ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksın...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Turab Garip alevilere yanlış yapan onlara şuraya git buraya git diyen her vatandaşım adına senden özür diliyorum kardeşim. Her insan Türkiye'de istediği şekilde inanıp yaşamakta özgürdür.

Mehmet Ali Bulut sevdiğim bir yazardır o yüzden paylaştım. Onunda Aleviler ile hiçbir sorunu yoktur.

Konu bu olmasada Sünni bir Müslüman olarak şunları söylemek istiyorum, Hz. Hüseyin'in (ra) ismi anıldığında her Müslümanın ki gibi bizimde bağrımız yanıyor:

Yezid bilindiği gibi Emevilerin ikinci halifesidir. Halifelik onun şahsında saltanata dönüşmüştür. Hz. Hüseyin’in (ra) şehit edilmesi ve Kerbela Faciasından sorumlu olduğu için İslam dünyasının büyük tepkisine sebep oldu. Bazı alimler tarafından lanetlenmekle birlikte, sonradan pişman olup tövbe etmiş olma ihtimalini göz önünde bulunduranlar bu konuda temkinli davranmışlar. Kendine lanet etmenin caiz olup olmadığına gelince; lanet getirmenin bir kazanç sağlamayacağı bir gerçektir.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Senin yüreğin yanıyor olabilir kardeşim, fakat "biz Yezid'in tarafındayız" diye açıkça söyleyen adamların tarafındasın ve sözünün başka olması amelini açıklığa kavuşturmuyor. Burada artık ne Gezi Parkı var, ne Suriye var, ne Kerbela var. Konuyu buraya getirecek olsam mutlaka sayfalarca yazabilirim. Halbuki konu bunların hiçbiri değil; bu bir "hak-batıl" meselesi. Bütün yazışmamızı belki de nasıl anlayacağınızı bilmediğiniz bir cümleye sıkıştırıyorsunuz bu gerçekten üzücü.

Ve "yanlış anladın, başka bir yerinden anladın" dediğiniz konuyu sayfalar dolusu sözleriniz, tavrınız, üslubunuz gösterirken, hala bir ispat arıyor musunuz? Meydandaki eli sopalıların yaptıklarından razı iseniz, onlarla berabersiniz. O yüzden Yezid-Hüseyin arasındaki savaşta ben Yezid'in tarafındayım diyenin yanındaysanız, Yezid'in yanındasınız.
sen tarafını secmişssin güzel kimse buna laf edemez ama benim sectiğim tarafada sen laf edemezsin. sen niye onları tutuyorsun deme hakkını vermiyor sana ...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=47793]evowinds[/MENTION], keşke teşbih olsaydı ve ben yanılsaydım. Alıntıladığım cümle AKP tarafından söylenen bir cümleydi. Yani o cümleyi ben kurmadım; "Yezid ile Hüseyin bugün savaşırsa biz Yezid'in tarafında oluruz" cümlesinden bahsediyorum.

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@evowinds, keşke teşbih olsaydı ve ben yanılsaydım. Alıntıladığım cümle AKP tarafından söylenen bir cümleydi. Yani o cümleyi ben kurmadım; "Yezid ile Hüseyin bugün savaşırsa biz Yezid'in tarafında oluruz" cümlesinden bahsediyorum.

Her müslüman ülkede sayıları çok azda olsa bu şekilde yanlış düşüncelere kapılanlar var. Bu sözleri sana yarın bir CHP li mhp li de söyleyebilir. Bende birkaç defa rastladım ama kime oy verirler bilemem. Önemli olan parti tabanının genelinin Yezidin ne olduğunu bilmesidir.

Yani bu kadar saçma bir düşünce için tartışmaya değmez.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
[video=youtube;jfeqUSTAjRE]http://www.youtube.com/watch?v=jfeqUSTAjRE[/video]

Reaksiyon puanı
0
Sonra @PöH19 kardeşim bana diyor ki bu toprağın bir de altı var. Ben de diyorum ki evet, tecavüzcü ve katil Amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için rabbimize dua ettiğini söyleyen bir adam için toprağın altı şedid olur diyorum; buna cevap vermiyor, konuyu değiştiriyor ve diyor ki "tamam da eylemde sağa sola zarar verenlere bir şey demeyecek misin". Güzel kardeşim, ben olay üzerine yorum yapmıyorum; ben kişilik ve inanç ve düşünce tarzı üzerine yorum yapıyorum. Çünkü bu tıynette olan birisi, yani müslümanı öldüren, ırzına ve malına göz koyan, işgalci askerlerin sağ salim dönmesi için dua etmek, bir hata ile yapılmaz; bir düşünce ile yapılır, kişiliğinde veya inancında olmalı bunu yapabilmesi için. Dolayısıyla da bu tehlikeli ve pis düşünceye sahip bir kimsenin daha neler düşünebileceğini ve neler yapabileceğini kimse sorgulamıyor. Peki etrafı dağıtan eylemcilerle beni neden özdeşleştiriyor kardeşim? Neden onlara destek vereyim? Çünkü aynı tehlikeli düşünceye sahip bir adam, insanları böldüğü için "illa ki sen karşı taraftasın" düşüncesiyle "biz istediğimizi yaparız kime ne" diyebiliyor ve dedirtebiliyor. Ama üzgünüm, sert kayaya çarpıyorsunuz, çünkü benim gibi oy vermişler var.

Mavi Marmara pazarlığında, Hatay patlamasında, istihbaratın kasten gizlenmesinde, bombacıların önceden bilindiği ortaya çıktığında, bu ortaya çıkmasına rağmen hala da "bunu Esad yaptı" diyerek suçu başkasına yüklemeye çalışan bir insan, makam için ve kim bilir daha neler için apaçık yalan söylüyorsa, o kişi Allah'tan korkmuyor demektir. Bütün bunlar olurken forumdaki "sağ eğilimli" arkadaşlardan hiç yorum gelmedi, benim gibi "sivri"lerin dışında.

Bak güzel kardeşim konu falan değiştirdiğim yok.Cevabımı ben "Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla" Zilzal suresinde verdim.Keşke bana cevap verirken mesajımı alıntılasaydın da kendini töhmet altında bırakmasaydın.
Aksine bende olay üzerine yorum yapmıyorum kardeşim.Olaylar bir şekilde cerayan etmiş.Amma bu olayların cereyan etmesin deki temel maddeler kişilik,inanç,düşünce tarzı değil mi?Dinime sövmeleri,mabedimi tarumar etmeleri sadece birer olay mı, yoksa bahsettiğin gibi kişilik,inanç,düşünce tarzı mı?Kim olursa olsun Başbakan olsun veyahut sen,ben yaptıklarımızın mükafatını da cezasını da göreceğiz.
Seni eylemcilerle özdeşleştirdiğim falan yok kardeşim.Sadece sessiz kalman beni rahatsız etti anladın mı?Bu ülke hepimizin.Selametle

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
@evowinds, keşke teşbih olsaydı ve ben yanılsaydım. Alıntıladığım cümle AKP tarafından söylenen bir cümleydi. Yani o cümleyi ben kurmadım; "Yezid ile Hüseyin bugün savaşırsa biz Yezid'in tarafında oluruz" cümlesinden bahsediyorum.
yezid'i anladık diyelim. hüseyin kim bu teşbihte?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Ahbârî kardeşim, birincisi "teşbih" olmadığını, benim sözüm ve benzetmem olmadığını söylemiştim. İkincisi, meydanları dolduran herkesi birden Huseyn safına koyup koymadığımı bilmek için soruyorsun; elbette böyle bir kefede toplamıyorum. Fakat burada önemli olan zulme dur demektir; zulmün karşısında kim olduğunu sorgulamadan. Yani Yezid her türlü Yezid'tir, karşısındaki Huseyn olsa da olmasa da. Bunu da yine Huseyn'den öğrendik; işte Huseyn'in oğlunun bu konudaki sözü; "mazlumun dini sorulmaz". Yani zulüm gören Yahudi bile olsa.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23

Bunu söyleyen hiç tarih okumamış herhalde. Kimmiş ya o?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
[video=youtube;ZQN0tGOmd2o]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZQN0tGOmd2o[/video]

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Taksim'de Ermeni propagandası başlamış şimdi de.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Yabancı lobilerin tuzağına düşmeyin mutlaka seyredin, seyrettirin.
Ön yargıdan uzak, objektif bir biçimde sonuna kadar seyredin ve oynanan oyunların kurbanı olmayın.
[video=youtube_share;jfeqUSTAjRE]http://youtu.be/jfeqUSTAjRE[/video]

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Son Dakika!

Dış mihraklardan samimi itiraf: ''10 yıl boyunca yeterli derecede güçlü bir sebep bulamadığımız için ağaçların kesilmesini bekledik...''

Zaytung :)

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Son Dakika!

Dış mihraklardan samimi itiraf: ''10 yıl boyunca yeterli derecede güçlü bir sebep bulamadığımız için ağaçların kesilmesini bekledik...''

Zaytung :)

zaytung,bobiler,ekşi,inci bazı yazdıkları tamam komikte hiç bir şeye saygıları yok. Ne ölüye,ne inanca,ne hastaya

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;jfeqUSTAjRE]http://www.youtube.com/watch?v=jfeqUSTAjRE[/video]

Burası Anadolu... Dünyanın ana rahmi...

Güneşin bir başka doğduğu... Ayın gecelerine efsunlu tebessümler sunduğu... Baharın bir başka doğduğu...

Sıcağında yanmaya, sağuğunda üşümeye, yağmurunda ıslanmaya bile hasret kalınabilen topraklar...

...

İnsanın aşka, aşkın insana en yakın olduğu topraklar...

İnsanlığın dünya ile tanıştığı, varlık mücadelesine başladığı, varlığını anlamlandırmak için ilk eserlerini verdiği yeryüzü parçası...

Her insanın bir şekilde akrabalığının bulunduğu, Adem'den, İbrahim'den, Nuh'dan beri gelen köklerini aradığı, belki de genetik şifrelerini gizleyen yeryüzü parçası...

Çileli topraklar. Sürekli savaşlar, sürekli bunalımlar, sürekli kan ve gözyaşı...

Tıpkı ana rahmi gibi kanamalı...

İnsanlığın belki de yaratıldığı güne ayna olan topraklar, Anadolu...

Bu yüzden miydi; bin yıllardır bu topraklarda karışık hiç bitmemiş, herkes buraya sahip olmanın hesabını yapmış , hesap bitmiş ele geçirme planına başlamıştır....

Bu yüzden miydi; şeytan ve askerleri en fazla meşgul eden yeryüzü parçasının bu topraklar olması. İnsanı şeytanla bile pazarlığa sürükleyen bu sebeblerden mi doğmuştu.

Peki!

Acaba bu yüzden mi; oynanan bin türlü oyuna, ortaya atılan sayısız fitne ve fesada rağmen bin yıldır bu topraklar şimdiki sahiplerine emanet edilmişti?

Bu yüzden mi; emanete ihanet etmemek için sahipleri tarafından ölümüne savunulmuş, önlerine konulan her bedel gönül rızasıyla ödenmişti.

Bu yüzden mi; sonsuza ya da mutlak sona kadar buralar bu günkü sahiplerine sırlı bir mühürle verilmişti.

Bu ve benzeri sorulara bir cevabınız mutlaka vardır.

Na var ki hakikat gün gibi ortada...

Dünya üzerinde yaşamış veya yaşayan her insanın bu topraklarla bir bağlantısı var. Bu yüzden tarih içinde hep göz önünde olmuş, hep dikkati çekmiş, hep sahip olunma arzusuna karşı koyulamamıştır. Bu kadar acılarla yoğrulmasının, kan ve gözyaşına boğulmasının sebebi belki de budur.

Sır Küpü - Turgay Güler romanından

Defalarca okuduğum satırlar, bu videonun altında paylaşmamında özel bir nedeni var tabiki. Anlayana...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Alevilerin inanç sistemi acayip enterasan kendinizi bu kadar dışlanmış hissediyorsanız gidin İran'a tutan yok sizi

Bak ben seni kac defa uyardım ama sen halen devam ediyorsun ve benim dürüstlüğü iyi niyetimi suistimal ediyorsun kışkırtıyorsunsun ben sana kaç defa demedimi Alevileri karıştırma cahil insan

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilemler susup bilmeyenler konuşunca böyle oluyor. Bu konu amacını aşmış misyonunu tamamlamış.

İnsan yaśadıkća gelisiyor. Bugün yasananlar yarın icin tecrube oluyor. Anlayabilen gelise bilene ne mutlu...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Son Dakika!
Kadıköy belediyesi tempoyu bir türlü tutturamayan eylemciler için tava çalma kursu açtı...

Kaynak :p

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Kimsenin derti ne ülke ne millet birileri olmuş AKP sevdalısın yaptırmacık ülke sevgisi gösteriyorlar

Birileri olmuş AKP düşmanı yaptırmacık ülke sevgisini gösteriyorlar

ülke üzerinde yorum yaparak Birileri AKP sevdirmeye calışıyor Diğerleri AKP sevdirmemeye calışıyor halbuki ülke kimsenin umrunda değil herkes hem taraf olduğu kısmı haklı buldurmaya calışıyor

inanın aklı selim biri bu yorumları başdan sona kadar okursa benim vardığım sonuca ulaşır siz bir birinize neyi ıspatlamaya calışıyorsunuz tencerenin dibi kara sizinkiler birbirinizden kara.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=136676]IThelp[/MENTION], eğer iç dünyan da yazdıkların gibiyse durumun kötü be arkadaşım.

Yazdıklarını okurken zorlanıyorum, kaldı ki sağlıklı anlayayım.

Yaşın 33 yazıyor ama yazdıkların edebi olarak bunu yansıtmıyor be hocam. İmlaya özen göstersen biraz?

Yoksa KPSS sınavında anlatım bozukluğu sorularını direk senden alacaklar:p

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@IThelp, eğer iç dünyan da yazdıkların gibiyse durumun kötü be arkadaşım.

Yazdıklarını okurken zorlanıyorum, kaldı ki sağlıklı anlayayım.

Yaşın 33 yazıyor ama yazdıkların edebi olarak bunu yansıtmıyor be hocam. İmlaya özen göstersen biraz?

Yoksa KPSS sınavında anlatım bozukluğu sorularını direk senden alacaklar:p

Görünen köy klavuz istemez bazen doğrularıda görmek lazım misal sen şimdi doğruyu göremiyorsun bak ben yukarda tarafsız ve gercek olanı yazmışımi particilik olmuyan bir düzen gösterirmisin

Hocam iyisin hoşsun sevecen bir adamsın ama bende seninkilerin, bir anlasam ne mana var ne edebiyat var ne de vurgu var Edebiyat sınavlardan ne not aldın bilemiyorum ama kesin hocaların memnun değildi yazdıklarımı sakın yanlış anlama hocam sadece gerceğin edebiyatını yapıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...