SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Nedir bu sizin ATATÜRK düşmanlığınız kardeşim Hiç bari bak Benim Söylediğim gibi ben rte sevmiyorum
sizde deyin Biz ATATÜRK sevmiyoruz bu tartışma bitsin kimin AK kimin KARA olduğu ortaya cıksın hep altdan ATATÜRK mevzusunu getirmeyin.
EE sizde herşeyde atatürke sığınmayın canım biraz kendiniz olun.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,840
Kısa ve öz yazacağım kimse pes etmeyecek sonuna kadar direneceğiz. Ülkeyi bölemeyecekler savaşa sokturmayacağız. Patriotları yabancıların kontrolünden alacağız hatta geri iade edeceğiz. Ülkede satılan özelleştirilen yerleri geri alacağız az kaldı az. Hesaplar kesilecek!!

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Nedir bu sizin ATATÜRK düşmanlığınız kardeşim Hiç bari bak Benim Söylediğim gibi ben rte sevmiyorum
sizde deyin Biz ATATÜRK sevmiyoruz bu tartışma bitsin kimin AK kimin KARA olduğu ortaya cıksın hep altdan ATATÜRK mevzusunu getirmeyin.

Ben Atatürkü sevmeye karşı değilim. Dayatılan Atatürk sevme şekline karşıyım. Ben atalarımızın hayırla yad edilmesi tarafındanım. Arkasında kuran okursun,sadaka verirsin. hayırla yad edersin. İslamda Ataya saygı budur.
Heykelini yap,saygı duruşu yap,siren çal bunlar bir müslaman için bir şey ifade etmiyor. Dayatıldığında da tepki oluyor tabi.
VAy çelenk konmamış.vay saygı duruşu yapılmamış vay vay vaylar bitmiyor.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346

Acaba nerden çıktı bak bakim geçmiş iki üç sayfaya...

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,840
@Mai Nai işte bahsettiğin bir kişi ne diyeceğini merak ediyorum.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Karşılıklı atışmalar tabi ki olur, olmalıda. Ama bu aşağılayıcı tabirlere kadar gidiyor.
Ayrıca benim yalancıların laflarına karnım tok. Gerektiği kadarını yazılı basından öğreniyorum.

Hocam peki bu yalancılar bu forumda mı A tarıfımı B tarafımı zaten burdaki herkes yazılı basından bilgileri buraya paylaşıyor kusurabakma modum ama burda şimdi birileri üzerine alınır ama Bu A tarafımı B tarafımı bilemem yani demek istediğim ozaman bu konuda bilgi kirliliği dolaşıyor konu kapatılsın ozaman.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,840
Hocam peki bu yalancılar bu forumda mı A tarıfımı B tarafımı zaten burdaki herkes yazılı basından bilgileri buraya paylaşıyor kusurabakma modum ama burda şimdi birileri üzerine alınır ama Bu A tarafımı B tarafımı bilemem yani demek istediğim ozaman bu konuda bilgi kirliliği dolaşıyor konu kapatılsın ozaman.
Aynen öyle bu foruma yakıştıramadım taraflı davranılıyor.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Mübarek, senin mesaj da öyle ki, duramadım. Bakalım bakalım.

senin belgen bu mu

4010530-ataturk-nufus-kagidi.jpg

birde A haber de AKP yandaşcı yorumcuların videosumu

[video=youtube;4KZxQf6IFbE]http://www.youtube.com/watch?v=4KZxQf6IFbE[/video]

ha şunu diyebilir Mustafa ismini sevmiyormuş ölmeden 3 sene önce kimliğe mustafa yazmamış dediğin belge buysa git gaziantep müzesine gaziantep de aldığı gercek kimlik var orada Mustafa yazılı ATATÜRK zaten her coğu ilde verilmiş bir kimliği var şimdi sen tek bir belgeyemi göre bunu diyorsun:)

Zaman gazetesinden tarihçi-yazar Mustafa Armağan, 'Mustafa Kemal'in hayatından yazılmayan bir sayfa'yı yazı. Armağan'a göre, Mustafa Kemal Atatürk ölümünden 4 sene önce adını değiştirmiş ve nüfus cüzdanından "Mustafa" ismini atmış, "Kemal" ismini de Kamâl' diye değiştirmiş. İşte Armağan'ın konuyla ilgili o bölüm:

"Mustafa Kemal Paşa'nın 54 yaşından sonra adını değiştirmesi olayı üzerinde nedense durulmamıştır.
1934 Kasım'ına kadar "Gazi Mustafa Kemal" diye imza atan ilk Cumhurbaşkanımız, çıkarılan kanunla “Mustafa”yı tamamen reddetmiş, yalnızca “Kemal” adını bırakmıştı. Yeni çıkardığı nüfus cüzdanında ise bu defa “Kemal”i kale anlamına geldiğini söylediği “Kamâl” ile değiştirmiş ve adını resmen “Kamâl Atatürk” yapmıştı.

Yani bugün “Gazi Mustafa Kemal”, “Mustafa Kemal Atatürk” veya “Kemal Atatürk” diyenler bu özel kanuna ve nüfus cüzdanındaki sarih bilgiye karşı gelmiş oluyorlar. Bilelim ki, öldüğünde adı Kamâl, soyadı Atatürk'tü. Yine bilelim ki, “Mustafa Kemal”i kendisi hayattayken öldürmüştü!"

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Garip! Az önce biri bir yorum yapmıştı amma neyse. Kardeşim zımmi dediğin de o senin müslüman olmayanlar kast olunur. Kim demiş TC'de olmaz diye. Kelimenin ıstılahi manasını bilmeden uçma hemen laikliğe.

Sonra Eşitlik yoktur adalet vardır. Eşitlikle huzur sağlayamazsın.

Ama güzel sözlerimiz vardır aşırı düşünceler için. Arife tarif gerekmezmiş, maksat hasıl olmuştur umarım....
zımmi islam devletinin zimmetindeki gayri müslimlere denir. laik bir ülkede yaşayan gayri müslime "zımmi" demek cehalettendir.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
kuran da "gördüğünüz yerde öldürün" diye emir var...

Tabi Peygamber efendimizi hiçe sayıp insan kuranı açar kafasına göre bir ayete bakıp hüküm verirse bu sonuçlar çıkabilir. Ama Allah Kitaplarıyla beraber peygamberler göndermiş ve insanlara örnek olmuştur.
Bizzat yaşamış,göstermiş ve öğretmiştir.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bu gayri müslim olayı nedir anlayamadım ben.
Nerede ne olay oldu?

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
maşaALLAH MaşaALLAH bütün Moderatorler, Super Moderatorler,Editörl er ,Forum Geliştiricisi , Co Adminstrator ve Adminstrator Ekip Halinde Bizim Yazdıklarımızı Okuyorlar... İŞte ben SDN yi BU sebepten dolayı seviyorum..
Hoş Geldiniz...:)))

söylemeden uçuş biletimi kim alacak SDN den:)

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,840
İsteyen inanır isteyen inanmaz konumuz bu değil herkes seçimini kendi yapar. Bir insanı yargılamak bize düşmez. Bize düşen saygı duymaktır.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,840
maşaALLAH MaşaALLAH bütün Moderatorler, Super Moderatorler,Editörl er ,Forum Geliştiricisi , Co Adminstrator ve Adminstrator Ekip Halinde Bizim Yazdıklarımızı Okuyorlar... İŞte ben SDN yi BU sebepten dolayı seviyorum..
Hoş Geldiniz...:)))

söylemeden uçuş biletimi kim alacak SDN den:)
Yaşınız gerçekten 42 mi merak ettim merakımdan soruyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Niye hesap derdindesin o zaman?
Çünkü tam bağımsız Türkiye istiyorum. İnsanların rahat yaşamasını istiyorum. Dış güçlere bağlı bir ülke olmasını istemiyorum.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Yaşınız gerçekten 42 mi merak ettim merakımdan soruyorum.

Çünkü tam bağımsız Türkiye istiyorum. İnsanların rahat yaşamasını istiyorum. Dış güçlere bağlı bir ülke olmasını istemiyorum.

Var mı öyle bir ülke ?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,840

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157

Forumdaki dostlara neden yalancı diyeyim.
Yalancı dediğim siyasetçilerdir.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Eskiye göre tam bağımlı olduk. Anadolları unutmadık kendimiz üretiyorduk bir aralar ama bazıları bizi bağımlı yapmaya zorladı şimdi isim vermiyim. Malum hayatta değiller.

14 olabilir mi??
14 mü Oğlumun Yaşı 14 ... onu demek istedin herhalde.:)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Forumdaki dostlara neden yalancı diyeyim.
Yalancı dediğim siyasetçilerdir.

Tamam oldu şimdi hocam mesajında belirtmediğin icin sordum kendi üstüme alınmadım her iki kesim icin sordum taraflısın diyede düşünmedim .,

yani demek istediğim A ve B tarafısa neden konu acık ozaman her iki kesimi düşünerek yalancımı diye söyledim. cevap aldım tşkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...