SDN Messenger

SDN Messenger uygulaması istermiydiniz ?

• Kullanılan toplam oy
    13

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba SDN

Öncelikle üyelerin sesini dinleyip öneride bulunmak için böyle bir bölüm açtığınız için teşekkür ederim.

Ben SDN için bir öneride bulunmak istiyorum diğer Sosyal Paylaşım sitelerdede olduğu (Facebook) gibi Messenger özelliği getirilmesini istiyorum,
sağ alt kösede kimler Online ise ve sadece Gerçek kişiler (Telefonundan Mesaj onay kodu alıp etkinleştiren kişiler) yararsın istiyorum bence çok güzel bir uyguluma olur :) İstediğimiz zaman kapatabiliceğimiz yada Online olabileceğimiz bir uygula olsa çok güzel olurdu :) daha sıkı arkadaşlıklar edinebiliriz :)

Reaksiyon puanı
31
Hafızam beni yanıltmıyorsa önerine benzer bir konu açılmıştı lakin uygun görülmedi böyle bir şeyin olma ihtimali çok zor :)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Neden gereksiz arkadaşlar nedenleri ile açıklarsanız bende fikir edinmiş olurum :)

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
sosyal paylaşım sitesi değil burası, üyelerde gerçek hayattaki arkadaşlarınız değil.. bu yüzden gereksiz işte

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sosyal paylaşım sitesi değil burası, üyelerde gerçek hayattaki arkadaşlarınız değil.. bu yüzden gereksiz işte
Teknoloji Paylaşım sitesi burası, neden üyelerle arkadaş olmayalımki dediğiniz şey olsaydı arkadaş listeme ekle uygulamasıda olmasın madem gerçek kişiler değil bu arkadaş listeme ekle uygulamasıda gereksiz,bence bu bakış açısı biraz kafamda oturmadı, ben arkadaş listemdeki kişilerler daha hızlı pratik konuşabilmek için böyle bir öneride bulunmuştum bence güzel olurdu Modum ya :(

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Forum siteleri diyaloglardan ziyade herkesin fikrini beyan ettiği ortamlar olduğu için chat özelliğine gerek görmüyorum ben de. Konular sık sık karşılıklı muhabbetlere dönüşse de forumların asıl amacının bu olmadığı kanaatindeyim. Eğer birisi ile sohbet etmek istiyorsanız özel mesajı kullanabilirsiniz veya mail adresini, Facebook hesabını alıp ekleyebilirsiniz. Onun dışında herkese hitap etmek istiyorsanız konu açmalısınız ki forumlar bunun için var. :)

Ghost34

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bence anasayfanın uygulaması yapılsın :)

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Forum siteleri diyaloglardan ziyade herkesin fikrini beyan ettiği ortamlar olduğu için chat özelliğine gerek görmüyorum ben de. Konular sık sık karşılıklı muhabbetlere dönüşse de forumların asıl amacının bu olmadığı kanaatindeyim. Eğer birisi ile sohbet etmek istiyorsanız özel mesajı kullanabilirsiniz veya mail adresini, Facebook hesabını alıp ekleyebilirsiniz. Onun dışında herkese hitap etmek istiyorsanız konu açmalısınız ki forumlar bunun için var. :)

Forumların asıl amacını zedeleyecek bişey görmüyorum sitede kaç kişi var diyelim 500 kişi var hepsi birlikte göreyim demiyorumki ,Açık konuşucam abi ben burada bir kaç arkadaş edindim özel mesaj göndermek çok vakit kaybı yaşıtıor benim arkadaş listemdeki kişiler SDN Messenger da bulunsun istiyorum tüm üyeler değil ,sadece benim arkadaş listemdeki üyeler profesör anlatabildim mi . :)

bence anasayfanın uygulaması yapılsın :)

Nasıl ? anlamadım :)

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Forumların asıl amacını zedeleyecek bişey görmüyorum sitede kaç kişi var diyelim 500 kişi var hepsi birlikte göreyim demiyorumki ,Açık konuşucam abi ben burada bir kaç arkadaş edindim özel mesaj göndermek çok vakit kaybı yaşıtıor benim arkadaş listemdeki kişiler SDN Messenger da bulunsun istiyorum tüm üyeler değil ,sadece bnm arkadaş listemdeki üyeler profesör :)

İşte trnc'nin demek istediği tam da bu sanırım. Sen arkadaşlarınla sohbet etmek istiyorsun; ama forumlar ikili muhabbetlerden ziyade konuların herkese açık bir şekilde konuşulduğu platformlardır. Bu yetersiz kalır belki diye de özel mesaj fonksiyonu eklenmiş.

Ayrıca gerektiği zaman birbirimizden alıntı yapıp veya üye adını yazıp duyurarak karşılıklı da konuşabiliyoruz şu an olduğu gibi.

Ama daha fazla birebir muhabbet için sosyal ağlara veya MSN tarzı yazılımlara yönelmelisin. Facebook'a veya WLM'e ekleyip SDN arkadaşları şeklinde bir grup oluşturabilirsin bunun için.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Saçma gereksiz forumda arkadaşlarınla sohbet etmek istiyosan ya özel mesaj yada sohbet konularını kullanacaksın forumlar paylaşım alanıdır kişiye özel bölümler olmaz

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İşte trnc'nin demek istediği tam da bu sanırım. Sen arkadaşlarınla sohbet etmek istiyorsun; ama forumlar ikili muhabbetlerden ziyade konuların herkese açık bir şekilde konuşulduğu platformlardır. Bu yetersiz kalır belki diye de özel mesaj fonksiyonu eklenmiş.

Ayrıca gerektiği zaman birbirimizden alıntı yapıp veya üye adını yazıp duyurarak karşılıklı da konuşabiliyoruz şu an olduğu gibi.

Ama daha fazla birebir muhabbet için sosyal ağlara veya MSN tarzı yazılımlara yönelmelisin. Facebook'a veya WLM'e ekleyip SDN arkadaşları şeklinde bir grup oluşturabilirsin bunun için.

Anlıyorum zaten (hayır)'a atıyorlar oylarını :/ yinede teşekkürler.
Açıkcası bana Forumda kimler konu açacak kimler mesaj yazacak demek istiyorsun tabi buda bir durum haklısın :)

Saçma gereksiz forumda arkadaşlarınla sohbet etmek istiyosan ya özel mesaj yada sohbet konularını kullanacaksın forumlar paylaşım alanıdır kişiye özel bölümler olmaz

Kişiye özel bölüm aç demedimki herkesin kullanabiliceği uygulama açabilirmisiniz diye öneride bulundum :)

bak bunu bilmiyordum :) sağol Modum :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Aslında bende bu aralar böyle bir konu açmayı düşünüyordum madem açıldı bende yazayım jabber sistem temelinde yatan sohbet uygulaması getirilmesini dile getirecektim malum jabber hem normal internetten hemde akıllı telefon lardan erişilebiliyor düşünülmezmi acaba.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
gereksiz çünkü foruma zaten yazı yazıyoruz yani bir iletişim yolumuz açık dediğiniz gibi olursa gene yazıyla bir iletişim yolu olucak ikinciye aynı şey olucak ne gereği var ? :D