SDN için modifiyeli Linux yapıyorum. Özellikle Windowçuların önerilerini bekliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Keşke windows 7 den önce yapmaya başlasaydın o zaman daha çok ilgi görürdü zannımca.
Başarılar dilerim. Bizimde yapabileceğimiz birşey varsa memnuniyetle.:)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
içinde codecler yüklü gelecekmi Mint gibi
wubi şeklinde kurulum olacakmı windows üzerinden?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
işte budur Ceku.
anlayamadığın yerde bu konudan, susestudio konusundan veya özel mesajla yardım isteyebilirsin. :)

Arkadaşlar az önce susestudio geliştiricilerinden Peter denilen bir arkadaştan mail aldım.
Repo sayısının neden 30 ile sınırlandırıldığını sormuştum.
Daha önce hiç bu soruyu soran birinin olmadığını kimsenin 30 sınırına ulaşmadığını söyledi :)

Elimden geleni yapacağım Majeste

Adam azmine hayran kalmıştır. :D

----

Birazdan sorularım olacak. :)

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Birçok özelliği Win7'den iyi olacak. Pesimistyle!
Ben Win7'yi Beta 7000'den beri kullanıyorum ki o sürümü müziklerin ilk birkaç saniyesini kesiyordu kaç GB'lık müziğimin içine etti :D
Benim makinemde Win7 de yüklü arkadaşlar o yüzden bütün zayıf noktalarını biliyorum ona göre :D
Sadece Win7 değil, Vista ve hatta çıkmayan Longhorn'u da çok iyi biliyorum.
Linux'u kullanıyorum. Win7 ise köşede duruyor belki bir gün Linux'u geçer diye bekletiyorum. Linux'u tercih ettiğimize göre var bir bildiğimiz.

---------- saat 19:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:01 eklenmişti ----------

Cloakengaged eğer ki ilk mesajımı okuduysan kodek meselesinin evet olduğunu bilirdin :)
Ancak Wubi tarzı birşey yapmam söz konusu olamaz. Nedeni ise bu tür programların özelleştirme ve kişiselleştirme yollarını tıkaması.
Ancak tabiki Windows ile Linux'u aynı anda kullanabilirsin.
iso imajı
usb flash imajı
sanal makine imajı olacak

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ben Win7'yi Beta 7000'den beri kullanıyorum ki o sürümü müziklerin ilk birkaç saniyesini kesiyordu kaç GB'lık müziğimin içine etti :D
Benim makinemde Win7 de yüklü arkadaşlar o yüzden bütün zayıf noktalarını biliyorum ona göre :D
Linux'u kullanıyorum. Win7 ise köşede duruyor belki bir gün Linux'u geçer diye bekletiyorum. Linux'u tercih ettiğimize göre var bir bildiğimiz.

---------- saat 19:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:01 eklenmişti ----------

Cloakengaged eğer ki ilk mesajımı okuduysan kodek meselesinin evet olduğunu bilirdin :)
Ancak Wubi tarzı birşey yapmam söz konusu olamaz. Nedeni ise bu tür programların özelleştirme ve kişiselleştirme yollarını tıkaması.
Ancak tabiki Windows ile Linux'u aynı anda kullanabilirsin.
iso imajı
usb flash imajı
sanal makine imajı olacak
Senden tek isteğim sistem performansının içine etmemen OpenSUSE ile oynama sadece program ekle :D:D

---------- saat 21:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:18 eklenmişti ----------

Ek olarak OpenSUSE, Windows 7 ve Vista'dan zaten iyi zaten yapacağın bir şey yok:D

Ancak Longhorn'un görsel arayüzünü sağlayamazsın :D Vista ile çok fark yok ancak göreni etkiliyordu.Vista, Win 7 tırt :D

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
işine yarayabilecekler;
- packman.mirrors.skynet.be adresinden /pub/packman/suse/11.2 dizinini de eklersen çok şey başarabilirsin:)))packmanda kde'de kullanılan amsn,w32codec all,kdenlive,scribus???,kompozer,acetoneISO vs vardı yanlış hatırlamıyorsam orda...
- baktım dvd haricinde 19depo var sistemde ekli bende 2si mozilla ve mozilla:legacy
birtanede...
- bide chromium ekli olursa iyi olur deposu neydi hatırlamıyorum...

ayrıca opensusenin KDE4'ü gibi Gnome'u da çok güzeldir:)o öntanımlı gelen siyah temasına ve fifty hlep bold? yazıtipine bayılıyorum:)

öneri;
dikkatimi çekmişti susestudio'da en güncel KDE4 ve Gnome sürümleri var ayrı ayrı 11.2 temelli...jeosdan başlamak çok uğraştırır...birkaç program,Türkçe paketleri ve codec ekleyerek onları sunsan bile arkadaşlara çok memnun kalacaklardır...

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383

Heyecanlandım bu mesajı okuyunca.:) Sistem tahminen ne zaman biter acaba?

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
aperon yazdıklarını tek tek dikkate alacağım.
ALMİ artık sürekli şaşırtman şaşırtmıyor :D
Blackout beklediğine değecek emin ol:)

ufak tefek yapılandırma kodları haricinde büyük çaplı kod yazmayacağım arkadaşlar dediğim gibi bu bir dağıtım değil, onun modifiyeli hali

Ceku Jeos'tan başladığım için süreç uzadı yoksa KDE ile başlasam 3 günde de biter ancak bir arabadaki gibi bütün motoru kaportayı fanları boyayı camları hatta radyoyu elden geçirmek istiyorum:D

---------- saat 22:03 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:02 eklenmişti ----------

ceku senin gnome'lusu ne zaman bitecek?? :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ben daha başlamadım. Az önce davetiyem gelmiş, giriş yapıp inceleyeceğim. Malum okulum da başlıyor, benim uzun sürebilir. Ama birinden yardım almayı planlıyorum. Geçen gün 2 dakikasını almamıştı yapmak. :D

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Pattern'leri seç
Recommendedleri seç
Bu mu yani

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Niye alınganlık yapıyorsun?

Şaka kaldıramıyorsun kesinlikle.

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Linux hazırlıyorum derken, Linux diye bir işletim sistemi mi var?

Benim bildiğim kadarıyla Linux tabanlı işletim sistemleri oluyor. Pardus, Ubuntu gibi..

Ben olaya ilk olarak bunu öğrenerek giriyim.. :)

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
kardeş sen hiç girme
arkadanı dön ve kaç
hadi canım benim
başlık sığmadı yazamadım oldu mu
o kadarını biz de biliyoruz
bilgilerimizi tazelediğin için ne kadar teşekkür etsek az

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çok bencilce bir yaklaşım olmuş seninki.. :/

İnsanları bu şekilde mi Linux'a alıştıracaksınız.

Belki Linux'ın çeşitli dağıtımlarını çoğu kez kullanan biri olaiblirim ama bu söylediğim olay hakkında bir fikrim olamama imkanı yok mu?

Sen mi çok şey biliyorsun, ben mi salağım, açık konuş?

İnsan yabancı olduğu bir konuda yardım isterse, hiçbirşey bilmiyormuş gibi davranmalısın ve her sorusuna verebilecek mantıklı bir cevabın olmalı.

Bunu yapamıyorsan burada işi olmayan kişi ben değil sensin.

Sen herkese böyle cevaplar veriyorsan eğer, artık burada yorum yazmaman karşılığında salak olmayı kabul ediyorum.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Ben senin mesajını yanlış okumuşum gece gece:blink: ondan sinirlendim kusura bakma :)
Özür dilerim..
Saygılar:clover:

---------- saat 23:59 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:57 eklenmişti ----------

Kusura bakmayın arkadaşlar
Birkaç gündür bu işin üzerinde uğraşıyorum, başım çatlıyor şu an.
Olur böyle şeyler idare edin :D

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben sana boşuna alıngansın demiyorum...

Bu arkadaşın bilgisayar zımbırtısından geçici olarak uzak kalması gerekiyor sanırım. Ruh sağlığı alarm veriyor.

Siz soruma bir cevap verebilir misiniz?

Adı Linux olan bir işletim sistemi var mı? Yoksa Linux sadece bir çekirdekten, tabandan mı ibaret?

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
sorunuza burada cevap aramayınız. yeri burası değildir.
yeni bir konu açarak üyelerden yorum alabilirsiniz
Ceku rica ediyorum sen de cevap yazma.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bu arkadaşın bilgisayar zımbırtısından geçici olarak uzak kalması gerekiyor sanırım. Ruh sağlığı alarm veriyor.

Siz soruma bir cevap verebilir misiniz?

Adı Linux olan bir işletim sistemi var mı? Yoksa Linux sadece bir çekirdekten, tabandan mı ibaret?

Linux çekirdeğin adı. Bu çekirdek üzerine inşa edilen sistemler ise Linux dağıtımı olarak adlandırılıyor. :)

---------- saat 00:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:16 eklenmişti ----------

sorunuza burada cevap aramayınız. yeri burası değildir.
yeni bir konu açarak üyelerden yorum alabilirsiniz
Ceku rica ediyorum sen de cevap yazma.

Yine aynı şeyi yapıyorsun.

Uyu biraz, kafan patlayacak. Ya da burada yanlışlıkla birinin kalbini kıracaksın. Biz seni biliyoruz ama seni bilmeyen biri seni hoşgörüyle karşılamaz. :)

Hadi bakayıım, kızdırma Ceku ablanı. :D Dooğru yatağına.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201

Linux bir çekirdektir. İşletim sistemi çekirdeği. Bu çekirdeği kullanan işletim sistemlerinin kendisine ise GNU/Linux ismi veriliyor.

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Linux çekirdeğin adı. Bu çekirdek üzerine inşa edilen sistemler ise Linux dağıtımı olarak adlandırılıyor. :)

---------- saat 00:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:16 eklenmişti ----------

Yine aynı şeyi yapıyorsun.

Uyu biraz, kafan patlayacak. Ya da burada yanlışlıkla birinin kalbini kıracaksın. Biz seni biliyoruz ama seni bilmeyen biri seni hoşgörüyle karşılamaz. :)

Hadi bakayıım, kızdırma Ceku ablanı. :D Dooğru yatağına.

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Arkadaşa ben de sizin yaptığınız şekilde özel mesaj atarak bir öneri getirdim ve konuyu kapattım. İçinde bulunduğu ruh halinden ve yogunluktan kaynaklandığını farkedince aşırı tepki de vermedim zaten. İyi forumlar...

harktu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amsn,skype,licq olsun icinde
vede netin olmazsa olmaz eklentileri flash,java,moonlight(silverlight) vs..

en cok kullanilan office dosya turlerini destekleyen programlar,mesela pdf dosyalarini office acmiyor bildigim kadariyla,office 2007 dosyalarina destek vs..

brasero disinda herhangi bi cd/dvd yazma programi,braseronun rw diskleri bozma gibi bi sorunu var ve hala duzeltemediler,

media dosyalarina full destek olsun,bi de torrent istemcisi ekledin mi benim sistemim hazir demektir,yeter ki donanimimi sorun cikarmadan tanisin..

kolay gelsin.

---------- saat 21:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:55 eklenmişti ----------

unutmadan windowsa benzer bir tema olsun xp veya win7 temasi

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sade, şık bi tema olsun.İçine;
Ktorrent
Amsn
Cd/dvd yazmak için "K3B" kullanıyordum.Zaten hepsi aynı görevi yapıyor :)

Bana bunlar yetiyor :)
Daha bir sürü şey eklenebilir.Fakat gereksiz ekleme olmazsa sade bir sistem daha güzel olur :)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
real önerim kde 4.4 cikana kadar yayinlama en azindan kde 4.4 bekle ,bu arada su lafin hosuma gitti ;Ben geleceğin masaüstü platformuyla ilgileniyorum. gnomeyi gören bir windowscu ilk etap soguk bir karsilma bekleyecektir ,bence gnomenin varligi gereksiz kde gibi bir arayüz dururken ,ona verilen ilgi ve zaman kde ye verilse daha kaliteli olurdu ,gerci bence gnomeye hic zaman harcamiyorlar fi tarihin gnomesi ile simdi ki ayni tek tük degisimler haricinde , bir ara bana su suse hakkinda yardimci olursan suseye bir sans daha verebilirim

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
KDE seçmen şahsi görüşümce hata olmuş zira hiç te stabil değil : ) geçenlerde linux mint'i denediğimde bir windows kullanıcısının alışık olduğu bir tarzda geldi önüme pek bi hoşuma gitti örnek alınarak hazırlanacak gibi duruyordu ona bakmanı tavsiye ederim lakin baktıysanda hoş şeylerin olduğunu görmüşsündür umarım gnome masaüstü daha bi stabil KDE kullananlar sık sık çökme problemi yaşayacaklar eminim...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
real önerim kde 4.4 cikana kadar yayinlama en azindan kde 4.4 bekle ,bu arada su lafin hosuma gitti ;Ben geleceğin masaüstü platformuyla ilgileniyorum. gnomeyi gören bir windowscu ilk etap soguk bir karsilma bekleyecektir ,bence gnomenin varligi gereksiz kde gibi bir arayüz dururken ,ona verilen ilgi ve zaman kde ye verilse daha kaliteli olurdu ,gerci bence gnomeye hic zaman harcamiyorlar fi tarihin gnomesi ile simdi ki ayni tek tük degisimler haricinde , bir ara bana su suse hakkinda yardimci olursan suseye bir sans daha verebilirim

KDE ile GNOME'u öyle karşılaştıramazsın.

KDE'nin amacı Linux'u Windows gibi göstermektir. GNOME'un amacı ise Linux'u göstermektir.

Umarım bu farkın farkına varırsınız bir gün...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...