SDN Galatasaray Kulübü

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Eboue vermiş bileti Yobo dünya turuna çıkmış. :D

yobo-d%C3%BCnya-trunda_201674.gif

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Başkan Ünal Aysal'dan Açıklama

Bayan Voleybol Takımımızın CEV Cup 2. Tur 2. Maçı için Güney Kıbrıs Limassol'da rakibiyle oynadığı karşılaşma sırasında yaşadığı talihsiz olaylar hepimizi derinden üzmüştür.

Büyük kulüpler her zaman bu tarz olaylara karşı dirençlidir.

Tüm Galatasaray camiası olarak kalplerimizin sporcularımızla birlikte olduğunu ve onlarla öğündüğümüzü bilmelerini isterim.

Net bir skorla müsabakayı galip tamamlayarak CEV Cup'ta son 16 takım arasına kalan Bayan Voleybol Takımımızla gurur duyuyor, bu vesileyle bir kez daha tebrik ediyorum.

Ünal Aysal - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

B_11877_B_11864_isilbahar_B.jpg

İstanbul Üniversitesi 63 - Galatasaray Medical Park 72

Galatasaray Medical Park, TKBL sekizinci haftasında İstanbul Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Avcılar Spor Salonu'ndaki mücadeleyi takımımız 63-72'lik skorla kazandı.Takımımız karşılaşmaya Epiphanny Prince, Diana Taurasi, Şaziye İvegin, Melisa Can ve Sylvia Fowles beşiyle başladı. Hodges'in sayılarıyla maça iyi bir giriş yapan ev sahibi ekip 5-4 öne geçti. Skor 9-8 iken üst üste yaptığımız top kayıpları sonrası 6-0'lık seri yakalayan İstanbul Üniversitesi 15-8 öne fırladı. Çabuk toparlanan ve pota altından Sylvia Fowles ile karşılık veren takımımız maçı 15-14'e taşıdı. Skor 17-16 iken bitime 8 saniye kala Diana Taurasi'ye önce faul ardından da teknik faul çalındı ve birinci periyot serbest atışlar sonrası 22-16 geride geçildi. Diana Taurasi 0/4 şut, 3 top kaybı ve 2 faul yaptığı kötü bir 10 dakika yaşadı.

Sariye Kumral, Diana Taurasi, Gülşah Gümüşay, Tina Charles ve Sylvia Fowles beşiyle ikinci çeyreğe giren takımımız ilk dört dakika sonunda skoru 30-27'ye taşıdı ve İstanbul Üniv.'nin molası geldi. 7-0'lık seri bulan rakibimiz farkı 10'a yükseltti.

(37-27) Diana Taurasi'nin üst üste bulduğu 7 sayı farkın kapanması için yetmedi ve soyunma odasına 43-34'lük skorla gidildi. İstanbul Üniversitesi 12 kez serbest atış çizgisine giderken Galatasaray Medical Park yalnızca 4 kez çizgiye gelebildi.

Galatasaray Medical Park üçüncü çeyreğe Işıl Alben, Diana Taurasi, Şaziye İvegin, Tina Charles, Sylvia Fowles beşiyle başladı. Fark bir anda 14 sayıya çıktı. (48-34) Oyuna ilk kez dahil olan oyun kurucumuz Işıl Alben'in özellikle savunma kısmına getirdiği canlılık ve Taurasi'nin kaldığı yerden devam etmesiyle 0-13'lük seri bulan takımımız skoru 48-47'ye taşıdı ve mola hakkını kullandı ev sahibi takım. 0-18'e kadar çıkan seri yaklaşık 6 dakika sayı bulamayan İstanbul Üniversitesi'nin üçlüğüyle son buldu. (51-52) Periyot 51-55 üstünlüğümüzle geçilirken Taurasi bu çeyrekte 14 sayı üretip takımın geri dönüşünde büyük pay sahibi oldu.

Epiphanny Prince, Sariye Kumral, Diana Taurasi, Bahar Çağlar ve Tina Charles beşiyle dördüncü çeyreğe giren takımımız skoru 51-61'e getirip iyice rahatladı. Karşılıklı basketlerle geçilen kalan bölümde üstünlük yönünden bir değişiklik olmadı ve Galatasaray Medical Park mücadeleden 63-72'lik skorla galip ayrıldı.

Takımımızda en skorer isim 27 sayıyla Diana Taurasi olurken, diğer Amerikalılardan Sylvia Fowles 15 sayı, 9 ribaund, Tina Charles 10 sayı, 10 ribaund ve Epiphanny Prince de 11 sayı üretti. Ceyhun Yıldızoğlu'nun oyuncuları yalnızca 10 asist üretebildi.

Galatasaray Medical Park TKBL 9. hafta mücadelesinde 17 Aralık Cumartesi günü saat 15.00'te Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Homend Antakya Belediyesi'ni konuk edecek.

1. ÇEYREK: 22-16
2. ÇEYREK: 19-18 (43-34)
3. ÇEYREK: 8-21 (51-55)
4. ÇEYREK: 12-17 (63-72)

http://www.galatasaray.org/basketbol/bayan/haber/11877.php

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
B_11878_B_11866_pinar_B.jpg

Galatasaray Medical Park 74 - Bandırma Kırmızı 55

Galatasaray Medical Park, Beko Basketbol Ligi dokuzuncu haftasında Bandırma Kırmızı ile karşı karşıya geldi. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki mücadeleyi takımımız 74-55'lik skorla kazandı.

1. ÇEYREK: 27-19
2. ÇEYREK: 13-12 (40-31)
3. ÇEYREK: 15-13 (55-44)
4. ÇEYREK: 19-11 (74-55)

http://www.galatasaray.org/basketbol/erkek/haber/11878.php

eray045

Rektör
12 Nisan 2008
12,600
250
243
[video=youtube;oPzwfTHtmxM]http://www.youtube.com/watch?v=oPzwfTHtmxM[/video]

Takımdaki hava çok iyi. :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Şu Mertan da sağ kanada bir yerleşebilseydi. :)

B_11891_B_11850_B.jpg

Maç Sonu: Fatih Terim

Teknik Direktör Fatih Terim, Trabzonspor maçının ardından karşılaşma ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Fatih Terim, oyuncuların tek tek alınlarından öpülmeyi hak ettiklerini belirtirken, Fenerbahçe maçındaki 11'i bozmamasının takıma olumlu anlamda bir mesaj olduğunu vurguladı.

Fatih Terim, “Fenerbahçe maçından sonra iyi oynamak ve üç puan almak önemliydi. Hem lider olarak devam etmek hem de Fenerbahçe maçının ardından Trabzonspor gibi bir takımı yenmek kolay bir şey değildi. Oyuncularım yavaş yavaş bir noktaya gelecekler. Tebrik ediyorum hepsini. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra bizim için daha da kolay oldu. Genel olarak güzel bir maç oldu diyebiliriz, kırmızıya kadar. İki taraf adına da goller kaçtı; bizim daha çok kaçtı ama lig maratonunda 10 gün içerisinde Gençlerbirliği, Fenerbahçe ve Trabzonspor'u gollü geçmek -hiç gol yemeden demek isterdim ama 90+2'de yediğimiz bir gol var- bizim için önemliydi. Oyuncularım alınlarından öpülmeyi hak ediyor. Hepsini kamuoyu önünde de tebrik edeceğim. Trabzonspor da Avrupa kupası maçından geldi. İşleri kolay değildi. Onlara da başarılar diliyorum. Onlar bizim ligimizin 4. büyüğü ve renk katan ekibidir." sözlerini kullandı.

Fatih Terim savunmadaki performansı ile başarılı bir grafik çizen genç oyuncu Semih Kaya için ise, "Semih her geçen gün daha da iyiye gidecek. Biraz da özel antrenmanlara başladık. Hem fiziki, hem de teknik. Aynı şekilde Emre Çolak'a ve Mertan'a da özel antrenmanlar yapıyoruz. Burada önemli olan şey o güveni bulması ki, güvenli oynuyor. Bu bizim için önemli. Hatalarına da ses çıkarmadık, zaten buna da gerek kalmadı. Sadece markaj konusunda eksikleri vardı ve bu yönünü de geliştirdi. Ayrıca hata da yapacak tabii ki genç olarak. Her gün biraz daha aşama kaydedecek. Semih'te güzel bir gelecek görüyorum artık bazı şeyleri hak ediyor." şeklinde konuştu.

Son olarak eski Trabzonsporlu oyuncuların hepsinin sahada yer alması sorulan Terim: "Engin zaten ilk 11 oyuncumuzdu ama Fenerbahçe maçındaki iyi takımı bozmak gibi bir niyetim yoktu. Takıma da bir mesaj vermem gerekiyordu. Sadece Türk Telekom Arena'da değil, dışarıda da böyle oynayabiliriz mesajıydı bu. Trabzonspor gibi bir rakibin karşısında da böyle oynamak bizim için, takım için geleceğe dönük iyi bir mesajdı. Sonradan da orta sahada düşme olmasın diye, ileride basmak adına Engin ve Ceyhun'u soktuk zaten atak oyuncumuz yoktu solda Riera dışında. O yüzden orta sahada değişiklik yapmak zorundaydık." dedi.

http://www.galatasaray.org/futbol/superlig/haber/11891.php

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Hoca Reyes'i istemiyor diyebilir miyiz?

Terim, bir gazetecinin 'Reyes Galatasaray ile transfer görüşmesi yaptığı gerekçesiyle bu hafta kadroya alınmadı. Bu konuda bir şey söylemek ister misiniz- sorusu üzerine, ''Sanmıyorum böyle olduğunu. Ben Reyes ile ilgili düşüncemi başkana söyledim. Sayın başkanımız sağolsun, transfer konusunda çok hassas. Benden de bir rapor ve liste istiyor. Biz de bu 3 maçı bitirelim ondan sonra kararımızı vereceğiz. Eğer mümkün olursa çok açık ve net olarak Türkiye'den yetenekli arkadaşları kadromuza katmak istiyoruz. Türk, genç, başarıya aç arkadaşlarımızı tercih ediyoruz. Genel olarak başkan ve yönetici arkadaşlarımız bu fikirde. İçerde ihtiyacı karşılarsak, dışarıya ihtiyacımız olmaz. Sezon başında 'Reyes, Forlan ve Ujfalusi' paketini isteyen hoca benim. O zaman olsa doğruydu. Bizim bazı oyuncuları almamızın sebebi de onların gelememesiydi. Bugün ben başkanımıza gerekli fikrimi söyledim'' ifadelerini kullandı.

FY2005

Profesör
14 Eylül 2007
1,239
8
218
Maşallah iyi gidiyoruz hakikaten :)

Bu arada Galatasaray grubuna üye olmama rağmen ilk sayfada adım yazmıyor [MENTION=19025]AliA[/MENTION]

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Diğerleri gibi gördüğümüzü değil, isteyenleri yazıyoruz biz listeye. :) Şimdi ekleniyorsun sen de. ;)

Persona Grata

Profesör
Emektar
21 Aralık 2009
3,516
53
228
Hoca Reyes'i istemiyor diyebilir miyiz?

Ben şahsen Reyes'in gelmesini isterim ama eğer kaliteli yerlileri alabileceksek gelmemesi çok da büyük bir olay olmaz benim açımdan. Fatih hocanın kafasında yerli oyuncu kalitesini arttırarak 1-2 kaliteli yabancı takviyesi ile sağlam bir kadro kurmak var sanırım. Yerlilerin uyum sürecinin gelecek olan yabancılara oranla çok daha hızlı olacak olması ve başarıya aç olmaları da bir başka avantaj. Ama bu yaratıcı oyuncu eksikliğinin alınacak yerlilerle dolabileceğini de pek sanmıyorum açıkçası. Kaliteli bir yabancı oyuncu kesinlikle alınmalı bence. Gerekirse Riera ve Baros gönderilmeli ve yerlerine birileri alınmalı.

way_be

Dekan
2 Mayıs 2010
5,798
12
218
bence fatih hoca istiyordur reyesi ama bahsetmek istemedi, ama daha çok Türk oyuncu istiyor orası doğru

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Fatih Hoca Reyes'i artık istemiyor. Sezon başı ile şimdiki şartlar arasında dağlar kadar fark var.

Hocanın istediği Türk oyuncuları sayayım:

Yurtiçinden Alper Potuk, Yiğit Gökoğlan, Yiğit İncedemir

Yurtdışından Hamit Altıntop, Gökhan Töre.

Dahası da vardır. Yabancı oyuncu transferi ise transferi fiyatının makul olması ve de takıma yararlı olabilecek türden biri olması şartıyla olur.

way_be

Dekan
2 Mayıs 2010
5,798
12
218
bence hala istiyor ve büyük ölçüde reyes gelebilir. ama tabi ki bence Türk yetenekler daha önemli özellikle Gökhan Töre gibi

eray045

Rektör
12 Nisan 2008
12,600
250
243
Gurur duydum. :)

[video=dailymotion;xmxwga]http://www.dailymotion.com/video/xmxwga_tarih-onlary-affetmez_sport#from=embediframe[/video]

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Gece izledim canlı yayında. İşte ülkeye böyle kıvırmadan, net bir şekilde tavrını ortaya koyacak adamlar lazım. Helal olsun Adnan Öztürk... Galatasaraylı olmak böyle bir şey işte...