SDN Galatasaray Kulübü

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Bugünün marşı bu. :wink:

[video=youtube;NK_Evm41YUQ]http://www.youtube.com/watch?v=NK_Evm41YUQ[/video]

--- Mesaj Güncellendi ---

Bu da GS TV'den. Süper olmuş. :)

[video=youtube;SbUpV_deA0Q]http://www.youtube.com/watch?v=SbUpV_deA0Q&feature=share[/video]

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Eceline susamış 250 kişilik ekip varmış sanırsam. İnşallah maça gelirler. :D

İlluminatiden yırtarlarsa bizden yırtamazlar. :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Sercan'ın tedbir cezası kaldırıldı. Maçta oynayabilecek. :)

466570164.jpg

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
1 haftadan beri gerek resmi siteyle, gerek Facebook ve Twitter'la gerek GS TV ile muhteşem hazırlanmıştık maça. Her türlü ezeceğimiz belliydi zaten. :wink:

B_11848_b1120.jpg

Galatasaray 3 – 1 Fenerbahçe

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Fenerbahçe'yi 3 -1 mağlup etti. Takımımızın gollerini 32. dakikada Emmanuel Eboue, 40. dakikada Johan Elmander ve 65. dakikada Felipe Melo'dan gelirken, Fenerbahçe'nin golü ise 90. dakikada Alex'den geldi.

Galatasaray aldığı bu galibiyetle puanını 28'e yükselterek liderliğe yükseldi.

Bu sezon başlatılan "Galatasaray Efsanelerini Anıyor" programının bu haftaki ismi, efsane oyuncumuz Hakan ŞÜKÜR için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Galatasaray,
Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında 11 Aralık 2011 Pazar günü saat 19.00'da Avni Aker Stadı'nda Trabzonspor ile karşılaşacak.

Maç: Galatasaray – Fenerbahçe
Yer: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena
Tarih: 07.12.2011 Saat: 19.30
Yayın: Lig TV (Canlı)
İnternet: www.galatasaray.org (Canlı Anlatım)

Galatasaray
Fernando Muslera, Emmanuel Eboue (Dk.83 Servet Çetin), Tomas Ujfalusi, Semih Kaya, Hakan Balta, Felipe Melo, Selçuk İnan, Emre Çolak (Dk.86 Ayhan Akman), Kazım Kazım, Milan Baros (Dk.67 Albert Riera), Johan Elmander

Yedekler
Ufuk Ceylan, Çağlar Birinci, Ceyhun Gülselam, Ayhan Akman, Aydın Yılmaz, Albert Riera, Servet Çetin

Fenerbahçe
Volkan, Gökhan, Blica, Yobo, Ziegler, Selçuk, Emre (Dk.46 Semih Şentürk), Cristian, Caner (Dk.73 Özer), Bienvenu (Dk.46 Stoch), Alex

Sarı Kartlar
Dk.2 Emmanuel Eboue (Galatasaray), Dk.56 Caner, Dk.63 Selçuk Şahin, Dk.74 Semih Şentürk (Fenerbahçe)

Goller
Dk.32 Emmanuel Eboue, Dk.40 Johan Elmander, Dk.65 Felipe Melo (Galatasaray), Dk.90 Alex (Fenerbahçe)

B_5b4b00149543b7af4791fdd62c0408d8.jpg

B_bf7475cc93bda063b926f485fdcd6d9a.jpg

B_8998666198e8cf2d65159393f57fd320.jpg

B_1663ba8901e6ad660c3add6e81213d5c.jpg

B_c2957d9007480aa7fd9f9ed815a09b0b.jpg

B_12d33ec7a1db4d1a65590442340bb6bf.jpg

B_9d19ff42dae7f9d83580b47015834322.jpg

B_29ae38723b3e9258e29fa127e24459a1.jpg

B_e9e68e32a4cdb12c25a42ddbcfdc7ce8.jpg

B_c23adbb0d3dd26459f63f42bc3143832.jpg

B_1618641f5667af0e90ebcd5898019ee3.jpg

B_ccc9a3c2cc5a4ec0468f4cf61f914a73.jpg

B_81830c96461a5c366d308465ca8c37b4.jpg

B_48d011ed6e2bc17455611ec0a15dbb4b.jpg

B_3d7465bca219e7d78c42098230d31a97.jpg

B_c99fc1311c4f62f059a81d17e612f350.jpg

B_857be53e4ede185afa09beb5a10986f8.jpg

http://www.galatasaray.org/futbol/superlig/haber/11848.php

B_11850_B.jpg

Maç Sonu: Fatih Terim

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Oyuncularının özellikle ilk yarıda muhteşem bir maç oynadıklarını belirten Terim, "Tarihin bence en centilmence geçen maçıydı. Bu açıdan çok önemliydi. Sahaya bir şey atılmadan, aşırılıklar olmadan, iki oyuncu grubunun masumane ve dikkatli hareketleriyle, seyirciyi tahrik etmeden çok güzel bir maç oldu. Onlar bizim yıllardır dostlarımız. Bundan sonra da öyle kalacak. Onlar yener veya biz yeneriz önemli değil. Bugün biz yendik. Daha da farklı kazanabilirdik" ifadelerini kullandı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki atmosfere vurgu yapan tecrübeli teknik adam, "Derbiler böyle olmalıdır, bayram havasında geçmelidir, diye yıllardır maç önünde, maç sonunda söyleriz. Bugün buraya bayram havası yaşatan tüm emeği geçenlere, ultrAslan taraftar grubumuza teşekkür ediyorum. Hem centilmen, hem de muhteşem gösteriler hazırladıkları için" sözlerini kullandı.

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de liderliğe yükselmesiyle ilgili olarak konuşan Fatih Terim, "Ben Galatasaraylılara bir tek söz verdim, o da Galatasaraylıların gurur duyacağı bir takımın sahada olacağıydı. Daha çok eksiğimiz var. Yolumuz uzun. Bugünkü sonuç, playoff sisteminde sadece bir adım öne geçmektir. Galatasaray üstlerde olmak, zirvelerde gezmek zorundadır. Daha yeni bir takımız. Yapacağımızı işler olmalı. Eksiklerimiz var. Bugün kazandık. Hem de iyi, müthiş oynayarak kazandık. Bu futbol bir parça birilerinin yüreğine su serpmiş olabilir. Futbolumuzdan ümit kesmesinler. Oynamaya devam edecek Galatasaray. Yolumuz uzun ve hatalarımız var. Bunları düzelteceğiz. Play-off hedeflenen bir ortamda bir galibiyet ve öne geçme güzel bir şey tabii ki. Bunu çok fazla abartmamak gerekir. Play-off sisteminde lider bitirmek de çok şey ifade etmiyor. Takımın kazandığı güven açısından, geçen seneden gelen bakış açıları olarak Galatasaraylıların sevinmek en doğal hakları" dedi.

Fatih Terim, Fenerbahçe'nin karşılaşmaya başladığı kadro ile ilgili bir soruya ilişkin şu yanıtı verdi: "Aykut Hoca kendine göre haklıydı orta sahayı kalabalık tutmakta. Alex ve Bienvenu ile gole gitmek istemesinde kendisine göre haklıydı. Zevksiz futbol fikrine katılmıyorum. Fenerbahçe de oyunu güzelleştirmek adına işler yaptı ama biz topu elinde bulunduran, gerektiği yerde bir bütün olarak karşılayan, baskı yapan taraftık. Fenerbahçe gibi önemli bir takım karşısında ilk yarıda 7-8 pozisyon bulmak hiç kolay değil. Önemli bir takım ve önemli oyuncuları var. Oyuncularım bunu başardı. Kendilerini kutluyorum."

Galatasaray altyapısından yetişen iki oyuncu, Emre Çolak ve Semih Kaya için de yorumlarda bulunan Terim, "Semih Kaya - Ujfalusi iyi gidiyor. Semih'i kart sınırında olduğu için Ankara'da oynatmamıştım. Emre de bence bugün iyi oynadı. Daha da güçlenmesi lazım. Galatasaray, yenilmeden UEFA şampiyonu olduğu dönemde, 7-8 tane altyapıdan gelen oyuncumuz vardı. Bütün hedefimiz bu olmalı. Emre adına da sevindim. Yavaş yavaş başkaları da gelecek inşallah. Bugün bu tercihimden dolayı eleştirilebilirdim de herhâlde. Ama bu riski almazsanız kimse de çıkmıyor bir yerlere. Bugün elinden geleni yaptı. Gerçekten alkışlatmak için oyundan aldım onu. Bunu hak etti çünkü" şeklinde konuştu.

''Bugünkü pırıltı, futbola sarılmamızı sağlamalıdır" ifadelerini kullanan Fatih Terim, ''Uzun yılardır beraberiz. Kazançlar veya kayıplar bizi futboldan soğutmamalı. Futbol bizim her şeyimiz. Bir şekilde sarılmalıyız. Hatta şu günlerde biraz daha hoşgörülü olmalıyız. Şu anda maç bitti ve şimdi Trabzonsporlu'yum artık. Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmaları ülkemiz için önemli. Başkalarının üzüntülerini kendimize bayram gibi hissetmeden futbola sarılmalıyız. Ülkemiz için futbol önemli bir olgu. Kimse de ümidini kesmesin'' şeklinde görüş belirtti.

Terim, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'la maç öncesi yaptığı görüşmenin hatırlatılması üzerine, bu görüşmenin bir kısmını paylaşabileceğini aktararak, ''Maç öncesi Fenerbahçe soyunma odasına gittim hoş geldin demeye. Arkadaşlarımızla merhabalaştık, Semih'le biraz şakalaştık. Bir ihtiyaçları olup olmadığını sordum. Aykut, benim milli takımdan talebem, şimdi meslektaşım ve arkadaşım. Önemli bir iş yapıyor. Konuştuğumuz çerçeve Türk futboluydu. İyi oyunlar, daha güzel şeyler konuştuk. Öbür kısmı ikimizin arasında'' dedi.

Fatih Terim, Sivasspor karşılaşmasında gördüğü kırmızı kartın ardından Gençlerbirliği ve Fenerbahçe maçında cezası nedeniyle forma giyemeyen Engin Baytar ile ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Engin kendine ne kadar kızsa azdır. Şu günde dahi hâlâ Engin'i konuşuyoruz. İnsanları kaybetmek çok kolay. İnsanları yaptıkları hatalarla yargılamayalım. Kazanma yolunda yaptıklarıyla takdir edelim. Gördüğü kart nedeniyle cezası 100 bin avro. İkincisinde 200 bin avro ve üçüncüsünde ise sözleşmesini tek taraflı feshetme hakkına sahibiz. Kendisi sözleşmesinde imzalamış. Kızmadım mı ona, daha yeni konuşuyorum onunla. Bugün çok ihtiyacımız vardı, yarın da olacak. Sadece Engin değil, başkaları da var. Ben yönetimimize raporumu yazdım ve altına da küçük bir not düştüm. Onu söylerler artık. Engin'den çok faydalanacağız, merak etmeyin'' diye konuştu.

Terim, İsveçli bir gazetecinin Elmander için yönelttiği soru neticesinde ise, İsveçli oyuncusundan çok memnun olduğunu, kendisinin inanılmaz profesyonel davrandığını, saha içinde her şeyini vermeye çalışan, takıma her zaman pozitif katkıda bulunan bir isim olduğunu anlattı.

http://www.galatasaray.org/futbol/superlig/haber/11850.php

B_11851_B.jpg

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı oyuncularından Tomas Ujfalusi ve Emre Çolak, Fenerbahçe karşılaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çek savunma oyuncumuz Tomas Ujfalusi, "Tüm hafta ciddi şekilde, yüksek motivasyonla maça hazırlandık. Galatasaray için Fenerbahçe maçlarının önemini biliyorduk. Maçta çift forvetle oynadık, bu nedenle çok pozisyona girebildik. Bugün daha fazlası olabilirdi" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli oyuncu, takım arkadaşlarını sergiledikleri güzel oyundan dolayı tebrik etti.

Karşılaşma boyunca gösterdiği üstün performansın ardından son dakikalarda Fatih Terim tarafından oyundan alınan ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'yı dolduran Galatasaraylı taraftarlarca ayakta alkışlanan Emre Çolak ise sahayı terk ederken formasını çıkarmasına ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "Maçı kazandığımız için çok mutlu oldum. İçimden böyle bir şey yapmak geldi."

Galatasaray'ın altyapısından yetişen Emre Çolak, yayıncı kuruluşa maç sonrasında verdiği röportajda tıpkı kendisi gibi Florya çıkışlı bir oyuncu olan ve sezon başında Galatasaray'dan Atletico Madrid'e transfer olan Arda Turan'a selam gönderdi.

Fenerbahçe'ye karşı forma şansı bulduğu için hocalarına teşekkür eden 20 yaşındaki oyuncu, "Buradan bir şey söylemek istiyorum: Dün Arda ağabeyle konuşmuştum. 'Yenersek ve iyi oynarsan bana selam gönder' demişti. Ona selam gönderiyorum. Onu çok sevdiğimi söylemek istiyorum" dedi.

Maça ilk 11'de başlayacağını maç toplantısında öğrendiğini aktaran Çolak, bunun için önce çok şaşırdığını ama durumun kesinleşmesinin ardından takımdaki tüm ağabeylerinin tek tek yanına gelerek kendisine moral vermesiyle rahatladığını sözlerine ekledi.

http://www.galatasaray.org/futbol/superlig/haber/11851.php

B_11852_b.jpg

Hakan Şükür Türk Telekom Arena'daydı

Ana sponsorumuz Türk Telekom ile birlikte yürüttüğümüz, "Galatasaray Efsanelerini Anıyor Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor" projesi kapsamında, Galatasaray tarihine damgasını vuran unutulmaz golcülerimizden Hakan Şükür, Fenerbahçe maçı öncesinde anıldı.

Karşılaşmadan evvel Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da sahaya çıkan efsanevi oyuncu, Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Alp Yalman, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Sedat Doğan ve Emir Sarıgül'ün elinden plaketlerini aldı.

Hakan Şükür, daha sonra büyük destek gördüğü Galatasaray tribünlerini selamladı.

B_dbae49dee3ab8d0997ccbee73f5e6bf1.jpg

B_ccbca9ab12ae063fcac9f0aa87512ce8.jpg

B_e2e51d544c5698b35181ff2489ba3090.jpg

B_f1da9a8748ac6e459e96afc8a913dccb.jpg

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/11852.php

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
angry-birds.jpg

çok fenaaaaaaaaa:D:D:D

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250

Ujfalusi
'nin AS Gazetesi'nde bugün yayınlanan röportajından aktarıyorum.. Reyes'in Galatasaray'a transferi hakkında önemli ipuçları var...

Atletico Madrid'den Galatasaray'a transferim benim için sürpriz oldu. Atletico Madrid'de çok mutluydum ve kariyerimin en iyi günlerini geçiriyordum. Bu forma altında da futbolu bırakmayı düşünüyordum ama futbol sürprizlerle dolu. Milli takımdana arkadaşım Milan Baros'un Galatasaray'da forma giymesi, Fatih Terim gibi bir teknik direktörün beni ısrarla istemesi.. Tüm bunlar bana bu kararı aldırdı ve Galatasaray'a imza attım.

Galatasaray'da çok mutluyum. Ligin zirvesine oynuyoruz ve kulüpte gelecek yıllar için büyük bir proje var. Galatasaray, Türkiye'nin en başarılı kulübü ve takımın 2000'de UEFA Kupası'nı aldığı günlere dönmesi gerekiyor.

Galatasaray ile kontratım bittiğinde 36 yaşında olacağım. Bir yıl belki ABD'de futbol oynarım ama bugünden ne olacağını bilmem mümkün değil.

Atletico Madrid'in maçlarını, kendi maç ve idman programım müsait oldukça izliyorum. Avrupa Ligi'nde iyi gidiyorlar. Kun Agüero, Forlan, De Gea, Simao ve ben takımdan ayrıldık. Fakat kaliteli oyuncular alındı. Arda, Falcao, Diego, Adrian, Miranda önemli transferler. Diego'nun yeteneğiyle Atletico Madrid daha da iyi yerlere gelebilir. Reyes de çok büyük futbolcu...

Reyes ile büyük bir ihtimalle Galatasaray'da buluşacağız. Onunla Atletico Madrid'in sağ kanadında iyi ortaktık. Çok zekidir ama yeteneklerini sahaya koyabilmesi için her zaman topla buluşabilmesi lazım. Birebirde çok iyi adam geçer. Atletico Madrid, Reyes'i satarsa çok şey kaybeder. Galatasaray'da kanatta da oynayabilir. İkinci forvet olarak da görev yapabilir.

Reyes ile sürekli konuşuyoruz. Bana İstanbul ve Galatasaray hakkında birçok soru soruyor. Reyes geldiğinde, Avrupa Ligi Kupası'nı kazanan Atletico Madrid'in sağ kanadı, Galatasaray'a geçmiş olacak.

Arda lider bir oyuncu, sahada her zaman sorumluluk alır. Onunla gurur duyuyorum. Atletico Madrid'de çok lider futbolcu var ama Arda çok cesur bir karaktere sahip..

http://acetobalsamico.blogspot.com/2011/12/ujfalusi-roportaj.html

Hayırlı olsun diyebilirmiyiz ki artık. :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Deplasmanda da kendi gibi oynarsa gelsin. İçeride şov yapacağından şüphem yok. Ama deplasmanlar önemli. :)

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
çok iyi maçtı ya :) arenada olmakta ayrı güzeldi böyle bi maçta

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
7 Aralık'ta 7-1 yenilmedilerse yatıp kalkıp dua etsinler...

news_manset_resim_iv_sb.jpg

Yazıda bir değişiklik yapayım... İlk yarı bittiğinde, bu yarıyı yazayım...

Fenerbahçe dua etsin, ilk yarı 2-0 bitti...
Abartısız söylüyorum, 18. dakikanın sonunda sonuç 5-0 olurdu...

Bu 18. dakikada üç tane olağanüstü Volkan kurtarışına tanık olduk...

Diğer iki pozisyonda da Galatasaraylı oyuncular, kaçırdıkları gollere kendileri de inanamadı...

Galatasaray; maç başladı, Fenerbahçe'nin üstüne 'kabus' gibi çöktü...

Fenerbahçe'nin beklerinin önünü kapatamaması sağdan Eboue'yi soldan Hakan Balta'yı sıkça hücuma çıkardı...

Öyle ki, özellikle Gökhan Gönül'ün kanadından Elmander dahil, gelmeyen kalmadı...

Orta alanda Melo, Selçuk gerçekten çok etkili oldular...
Bu alana bir Elmander, bir Baros girince, Fenerbahçeli oyuncular kimi kovalayacaklarını, kimi tutacaklarını şaşırdılar...

Alex, Emre, Selçuk, Cristian, Caner, Gökhan ilk yarıda hiçbiri yoktu...

Hele Bienvenu... Bir futbolcu iki dakika içinde beş top kaybeder mi, kaybetti...

Aslında gol, Galatasaray adına gelebileceği en geç dakikada geldi...

Eboue'nin golü attığı 32. dakikaya kadar, Galatasaray rekor sayıda gol atabilirdi...

Ancak hücumcuların yapamadığını Eboue, gerçekten iyi başardı...

BAZILARI JÜBİLE YAPAR

Yobo'dan sıyrılışı, arka direği bulan vuruşu gerçekten mükemmeldi...

İkinci gol derseniz, Elmander'in ısrarlı takibi, Bilica'nın tek kelime ile sorumsuzluğu golü getirdi...

Bu golde Volkan derseniz, adam ne yapsın...
İlk yarının özeti...

Mükemmel bir Galatasaray, rakip ceza alanına bile giremeyen çaresiz bir Fenerbahçe...

Devamı ikinci yarıda...

İkinci yarıda Stoch ve Semih'in girişi Fenerbahçe'yi ayağa kaldırdı...

Hele Stoch'un direkte patlayan şutu 'acaba mı' sorularını akla getirdi...

Ama hepsi o kadar...

Galatasaray yeniden sazı eline aldı...
Kimi öne çıkartayım, kimi sayayım...
Müthiş bir tempo ortaya koydu...

Elmander, Melo ve Eboue'nin sürüklediği Galatasaray 'Ormanlar kralı Aslan' gibiydi...

Adeta kükredi, titretti ve tarihi farkla kazanabileceği bir maçı, kazanabileceği enaz farkla kazandı...

Sanırım bu maç Bienvenu ve Bilica için Fenerbahçe'de jübile maçı olmuştur...

Aykut Hoca'ya bir tavsiyem, Caner'e de üç top birden versin...
Biri sağ, biri sol ayağına, diğeri kafasına...

Sonuç 'Süper Galatasaray, tebrikler Fatih Hoca...'
Fenerbahçe derseniz, bana lütfen kızmasınlar...
7 Aralık'ta 7-1 yenilmedilerse yatıp kalkıp dua etsinler...

http://www.ligtv.com.tr/Yazarlar.aspx?r=1&hid=103402

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Hocam stadda mıydın? Volkan'ın gollerden sonraki hali nasıldı :D

evet hocam acunn com dan bilet hediye kazanmıştım batı vip deydim albayrakla engin baytarla filan yanyanaydık :)

volkanı sürekli takip ettim :D çok fena sinirli bütün stad çok fena kızdırıyordu hele 2. yarıda volkan ua tribünlerine doğru giderken tüm tribün gel gel gel gel gel diye bağırıp elinle gel işareti yapıyoru :D delirdi

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Hatunların maçı başlamak üzere.

qbcub.jpg

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
evet hocam acunn com dan bilet hediye kazanmıştım batı vip deydim albayrakla engin baytarla filan yanyanaydık :)

volkanı sürekli takip ettim :D çok fena sinirli bütün stad çok fena kızdırıyordu hele 2. yarıda volkan ua tribünlerine doğru giderken tüm tribün gel gel gel gel gel diye bağırıp elinle gel işareti yapıyoru :D delirdi

o el işareti yapanlardan biride bendim :D:D

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kızlar kazandı. Bugün günlerden Galatasaray dedik ama erkekler de kazanırsa bu haftayı komple Galatasaray haftası ilan edebiliriz :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Reyes'i almamışlar kadroya Galatasaray'la görüşüyor diye. :D

Ünal Aysal'ın kısa bir süre önce yaptığı 'Reyes'i yarın getirebiliriz' açıklaması İspanyol basınında da geniş bir yer buldu. İspanyol basınının bir süredir Galatasaray - Reyes eksenli haberler ile çalkalanmasından rahatsız olan Atletico Madrid teknik direktörü Gregorio Manzano da, faturayı kesti ve İspanyol oyuncuyu Espanyol ile oynanacak olan maçın kadrosuna almadı.