SDN Forum'un kalitesini arttıracak maddeler?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
  1. Öne çıkar butonu,​
  2. Sunucu değişikliği,​
  3. Eski konularımızı "Eski konular" butonuyla görmemiz,​
  4. SDN masaüstü uygulaması,​
  5. İmza paneli (5 bağlantı)​
  6. "Geçerli ödüller" kısmının yanına "Eski profil resimleri" bölümü gelsin :)
Ekli dosyayı görüntüle 125449

3.maddeyi anlamayanlar için anlatayım: Konularımızın yanında "Eski konular" butonu olacak ve bastığımızda ilk konuları görebileceğiz, altında da "Güncel konular" butonu olacak ve yeni konularımızı göreceğiz :) Ara butonu: Konularınızı kelimeyle bulmamızı sağlar :) Eski konularımız da kaybolmasın bir zahmet :D

5.madde: Rehberleri veya kampanya/indirimleri, tavsiyeleri imza panelimizden paylaşacağız :) "Ya kalabalık olmaz mı yhaa?", olmaz. İmza paneliyle belki de hayat kurtarıcan :D

Not: Maddeler hakkında eleştirilerinizi bekliyorum. Nedeniyle beraber yazın :)
güzel fikirler ama sunucu değişikliği ne onu anlamadım benim de önerilerim var :

1- Hareketli emojiler olsun

2- Ban yersek bile giriş yapalım biri bize like attımı alıntı yaptımı vb diye görelim diye ( ama ne mesAj yazaım ne de like fln atalım)

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
1606146107584.png

Bu alana Discord eklenebilir mi?
@Creative

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Katı bir şekilde İmla/yazım kuralları uygulansın. Bazı arkadaşların yazdıkları hiçbir şekilde anlaşılmıyor.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Masaüstü uygulaması Golang Webview framework bilen biri için basit olmalı o yüzden onun pek önemi yok çünkü kendimiz yapabiliriz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
  1. Öne çıkar butonu,​
  2. Sunucu değişikliği,​
  3. Eski konularımızı "Eski konular" butonuyla görmemiz,​
  4. SDN masaüstü uygulaması,​
  5. İmza paneli (5 bağlantı)​
  6. "Geçerli ödüller" kısmının yanına "Eski profil resimleri" bölümü gelsin :)
Ekli dosyayı görüntüle 125449

3.maddeyi anlamayanlar için anlatayım: Konularımızın yanında "Eski konular" butonu olacak ve bastığımızda ilk konuları görebileceğiz, altında da "Güncel konular" butonu olacak ve yeni konularımızı göreceğiz :) Ara butonu: Konularınızı kelimeyle bulmamızı sağlar :) Eski konularımız da kaybolmasın bir zahmet :D

5.madde: Rehberleri veya kampanya/indirimleri, tavsiyeleri imza panelimizden paylaşacağız :) "Ya kalabalık olmaz mı yhaa?", olmaz. İmza paneliyle belki de hayat kurtarıcan :D

Not: Maddeler hakkında eleştirilerinizi bekliyorum. Nedeniyle beraber yazın :)
Ah hayaller... :D

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben buna karşıyım, bir "de/da" yüzünden ceza yiyorum. Sence mantıklı mı?
de/da tüm cümlenin anlamını değiştirebiliyor. O yüzden mantıklı bence. Katı derken en fazla de/da'dan bahsediyordum. Zaten bu kuralları abartan forumun uygulama sebebi arama motorunda daha çok önerilmek olduğunu düşünüyorum. Onun biraz hafifletilmiş versiyonu olsa yeterli bence.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konu yazım kurallarına dönmüş :D Benim yazdıklarımda hata bulan olursa söylesin :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Komik atmanın amacı nedir? Öyleyse senden de bir öneri konusu bekliyorum ;)

güzel fikirler ama sunucu değişikliği ne onu anlamadım benim de önerilerim var :
Forumun yavaş olduğunu düşünüyorum.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Up!

Güncelleme: SDN masaüstü uygulama maddesi kaldırıldı,

Sunucu değişikliği maddesi kaldırıldı :)

Up!

Up!

Son düzenleyen moderatör:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bence Öne Çıkar butonuna gerek yok.
İmzaya da gerek yok.

Bence konu karmaşası olmaması için şöyle bir sistem olmalı: Atıyorum ben Realme 7 aldım bir sorun yaşadım. Buraya da yazdım başlık "Realme 7 Wifi Sorunu" sonra aynı sorunu başkası da yaşadı konu açıyor. De zaten aynı konudan var.
Konu açarken başlıktaki kelimelerle var olan konu araması getirilse mesela Realme 7 yazınca başlığa Google daki gibi Realme 7 ile ilgili olan konular çıksa ki aynı konudan 2 kere açılmasa çok iyi olur.
Telefon önerileri için de önceliklere ve bütçelere göre hazırlanmış bir konu en başa tutturulursa ve hala sorusu olanlar oraya yazarsa forum biraz rahatlar bence.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bence Öne Çıkar butonuna gerek yok.
Neden gerekli olmadığını söyler misin? Ben 1 hafta boyunca ekran kartlarının güncel fiyatını ve indirimleri takip edip konuma yazdım. Gereksiz haber ve konu dışı olanlar tutarken benim emeğimin karşılığı nerede? Gelelim arama filtresine, o zaten var. Tabi sadece kelime kombinasyonuna bakıyor. Bu arada, sırf görüntülenme sayısı fazla diye öne çıkanlar var :)

Örnek: Realme 7 Pro'nun fiyatı düştü!

Örnek 2: Realme 7 Pronun indirime girmesi

İki örneğe baktığında kesme işareti yok 2.örnekte. Yani Pro yazısından sonra kesiliyor :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Neden gerekli olmadığını söyler misin? Ben 1 hafta boyunca ekran kartlarının güncel fiyatını ve indirimleri takip edip konuma yazdım. Gereksiz haber ve konu dışı olanlar tutarken benim emeğimin karşılığı nerede? Gelelim arama filtresine, o zaten var. Tabi sadece kelime kombinasyonuna bakıyor. Bu arada, sırf görüntülenme sayısı fazla diye öne çıkanlar var :)

Örnek: Realme 7 Pro'nun fiyatı düştü!

Örnek 2: Realme 7 Pronun indirime girmesi

İki örneğe baktığında kesme işareti yok 2.örnekte. Yani Pro yazısından sonra kesiliyor :)
Realme 7 Pro yazınca tüm konular gösterilse gayet güzel olur. Düşünün ben SDN ye yeni üye oldum diye konu açıp hergün öne çıkarsam ne olacak?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Realme 7 Pro yazınca tüm konular gösterilse gayet güzel olur. Düşünün ben SDN ye yeni üye oldum diye konu açıp hergün öne çıkarsam ne olacak?
Yanlış düşünüyorsun işte. "Öne çıkar" butonu daha çok yardıma ihtiyacı olanların işine yarayacak gibi düşün :)

Misal ben "[İnceleme] Note 8 Pro" konusu açtım ve kimse de takmıyor. Sonra ben bunu öne çıkarırsam (5 hakkımız olsun) başkaları görüp yorum yapacak ve bir süre daha üstte kalacak. Zaten bahsettiğim boş konulara yeterince cevap geliyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yanlış düşünüyorsun işte. "Öne çıkar" butonu daha çok yardıma ihtiyacı olanların işine yarayacak gibi düşün :)

Misal ben "[İnceleme] Note 8 Pro" konusu açtım ve kimse de takmıyor. Sonra ben bunu öne çıkarırsam (5 hakkımız olsun) başkaları görüp yorum yapacak ve bir süre daha üstte kalacak. Zaten bahsettiğim boş konulara yeterince cevap geliyor.
İşte o boş konular hiç açılmasa çok iyi olur.
Ben de iphone 11 incelemesi atmıştım kimse takmamıştı. İncelemeler bölümü de olabilir mesela her inceleme orada durur telefonu almak isteyen okur düşünür.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
İşte o boş konular hiç açılmasa çok iyi olur.
Ben de iphone 11 incelemesi atmıştım kimse takmamıştı. İncelemeler bölümü de olabilir mesela her inceleme orada durur telefonu almak isteyen okur düşünür.
Bak burada haklısın. "Forum Kuralları"nın yanına İnceleme bölümü gelebilir. Oradan da markaya göre model filtresi de eklerler :) Boş konular kilitleniyor ama aşırı fazla cevap geldikten sonra :)

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Anahtar Kelimeleri koymayıda yazsaydın eşsiz olurdu. Anahtar Kelimeler sayesinde konular Google ve diğer tarayıcılarda öne çıkıyor. Buda foruma daha fazla üye gelmesini sağlar.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Anahtar Kelimeleri koymayıda yazsaydın eşsiz olurdu. Anahtar Kelimeler sayesinde konular Google ve diğer tarayıcılarda öne çıkıyor. Buda foruma daha fazla üye gelmesini sağlar.
Biraz daha açar mısın? Anahtar kelime derken?

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Hmm, anladım. Kelimelerin aranma sıklığına göre tercih sunacak. Yani, konu açtığında kelimeleri anahtar kelimelerle değiştirecek (otomatik ya da manuel). Biraz karışık ama yapılabilir gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...