SDN Forumda Moderatör Nasıl Olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Kripton_28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba , İsmim Mert.

SDN Forum
da henüz yeni üyeyim ve bu konu da benim ilk başlığım , konusu SDN Forumda Moderatör Nasıl Olunur?
Henüz Lise de eğitim sürdürmekteyim , ve lise de geçirdiğim vakit boyunca yazılım ve donanım hakkında bilgiler edindim.
Bilginin paylaşılmadan bir değeri olmadığını savunmaktayım. Ayrıca insanların fikirlerine ve görüşlerine de saygım sonsuz.
Daha önce Blog sitesi , Forum sitesi yaptım. Ancak henüz öğrenmekte olduğumu tekrar dile getirmek isterim. Bu yüzden
henüz yeni öğrendiğim konuları bilgim taze iken SDN üyeleri ile paylaşmayı yeğlerim.

SDN Forumda Moderatör Nasıl Olunur? Konusunu açmamın sebebi moderatör olmak istediğim içindir. SDN Ekibine saygılarımı sunarım
ve moderatör olmak için ne yapmalıyım sorusunu tekrar iletirim.

Teşekkürler SDN!

Kripton_28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
birde daha çoook yenisin bizim @Dora mın var @Creative miz var. onlar bizlerin kural,düzen ve yardımcı moderatörlerimiz abilerimiz. :)
Ne güzel işte beraber mükemmel 3 lü oluruz. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde daha çoook yenisin bizim @Dora mız var @Creative miz var. onlar bizlerin kural,düzen ve yardımcı moderatörlerimiz abilerimiz. :)
O değilde arkadan kurtlar vadisi izlemek. :D

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Ne güzel işte beraber mükemmel 3 lü oluruz. ?

O değilde arkadan kurtlar vadisi izlemek. :D
Yanlız sadece 2 kişi değil bildiğim kadarıyla 10 tane Moderatörümüz var adminde 3 tane herhalde.

Ben sadece aklıma gelen kişileri yazdım.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Moderatör alımları hemen hemen tüm forumlarda geçerli olan bir yöntem ile yapılır;
Şartların yazdığı bir konu ile beraber duyuru yapılır, başvurular gönderilir ve yönetim kararını verip bunu yayınlar.

Kripton_28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Moderatör alımları hemen hemen tüm forumlarda geçerli olan bir yöntem ile yapılır;
Şartların yazdığı bir konu ile beraber duyuru yapılır, başvurular gönderilir ve yönetim kararını verip bunu yayınlar.
Anladım haci abi

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Normalde böyle konuşmuyorum tabi , ayrıca bu üslupta sıkıntı yok.
Zaten sana göre sıkıntı olmadığı için yazdın fakat moderatör şeffaf olmalıdır, bir şeylere hem kendi açısından hem de karşı tarafın açısından bakabilmelidir. Neye dayanarak hacı abi dedin onu merak ediyorum açıkçası.

Kripton_28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Zaten sana göre sıkıntı olmadığı için yazdın fakat moderatör şeffaf olmalıdır, bir şeylere hem kendi açısından hem de karşı tarafın açısından bakabilmelidir. Neye dayanarak hacı abi dedin onu merak ediyorum açıkçası.
Profesör yazdığı için öyle dedim hoşlanmadıysan özür dilerim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Moderatör alımına ihtiyaç duyulursa, forum kültürüne sahip nerede nasıl hareket etmesi gerektiğini bilen, herhangi bir kategoride tecrübe sahibi .... kişiler yetkililer tarafından cımbız ile çekilir ve özel mesaj yolu ile iletişime geçilir :)

Kripton_28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Biraz hızlısınız sanki.
Bir yerden başlamak lazım ?

Moderatör alımına ihtiyaç duyulursa, forum kültürüne sahip nerede nasıl hareket etmesi gerektiğini bilen, herhangi bir kategoride tecrübe sahibi .... kişiler yetkililer tarafından cımbız ile çekilir ve özel mesaj yolu ile iletişime geçilir :)
Teşekkürler yorumun için.

wildecooke

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Forum yönetimi beğendikleri kişilere teklif yapar, bunun için geçmişten günümüze kadar foruma yaptığınız katkılar önemlidir.

''Moderatör Alımı'' konusu açılsa dahi kimin Moderatör yapılıp yapılmayacağı yönetimin kafasında zaten bellidir.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Mod olmak o kadar kolay bir şey değil canım benim. :) Mod olunca günün bir kısmını forumda geçirmen gerekir, hatta bazen tuhaf insanlar geldiği zaman psikolojik şeyleri etkileyebilecek düzeyde bile olabiliyor. Bu yüzden burada mod vs. olmak için sakin, çabuk sinirlenmeyen ve sabırlı birisi olmak, kuralları iyi tanımak, burayı iyi bilmek ve çok rutin bir şekilde burada olmak gerekiyor. Biraz da bazı moderatörlerimizden bir şeyler dinleyelim zorluklar hakkında. :)

@Dora @Mustafa Deliktaş @Görkem Say @Creative @Sonic Dash @TRTURKEYTR @Muhammed Utku Cabir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
beni istemezler sanırım...

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Yönetimin gözü farkında olmasak da her daim üzerimizde. Foruma katkı önemli tabii ama asıl etmen mesaj sayısı ve etkileşim mi, yoksa mesajlarındaki doğruluk payı ve başkalarına karşı saygın mı bilmiyorum. Göze çarpan kişiler elbet oluyor her daim. Zamanı gelince değerlendireleceklerdir.

wildecooke

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ek olarak benim pek aktifliğim yok, ne kadar tecrübeli bir geçmişim olsa da burada hemen Moderatör olmam imkansız. Sadece genel görüş belirtiyorum, imla kurallarını vs. geçerek.

Zaman içinde üyelerle iletişiminiz, üyelere karşı tavrınız ve üslubunuz çok önemli. Zaman geçireceksiniz üyeleri tanıyacaksınız, onlar sizi tanıyacak. Belli bir zaman sonra konulara girmeden sadece avatardan kimin ne şekilde yorum yaptığını anlayacaksın zaten. İşte teklif gelirse bu zamandan sonra gelir :).

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Moderatör olmak için 3 altın kural.
- Mesaj sayın en az 100 olmalı.
- Forum içinde bilinir ve sevilen biri olmalısın.
- Uyarın olmamalı.

3 altın kural haricinde yönetime yeni ekip arkadaşı arayışında olmamız gerekli ki şu an kadromuz ağzına kadar dolu :) Yinede ilerleyen süreç bize ne gösterir bilemiyoruz.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Ankara'da dayın olması lazım, özellikle tbmm 0001 amerikan prezidınt prezidıntında ya da cumhurbaşkanı başbakanı genel kurmayında bir dayın varsa kesin mod olursun dostum.