SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
kullandığım cihazlar
blackberry
samsung galaxy pocket
general mobile dicovery
j5 prime
samsung galaxy S7
Mi 8 lite
şuan da alacağım cihaz mi 9 se

benim için önemli olan ilk şey işlemcidir diğer geri kalan ekran boyutu pil vs 2.ci plan da kesinlikle f/p olması gerekli benim için iphone sevmiyorum nefret ediyorum diyebilirim bu kullandığım telefonların hepsini çıktığı zaman da alıp kullandım hepsini de çok seviyorum zamanına göre çok kaliteliler di

barisdilber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Redmi note 8 pro. İki haftadır kullanıyorum. Kesinlikle mükemmel. Kamera, performans, hız, vs vs vs. Her şey var telefonda. Üstelik uygun fiyat. Android düşünenlere tercihimdir.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Suan Galaxy a 30 kullanıyorum normal de ben hep iphone kullandım ve artık telefon değiştirme zamanım gelince bu telefon ban hediye olarak geldi ilk 2 3 gün android çok gelişmiş aslında dedim ama bir oyun indirdim tak attı instagramda hesap değiştirirken atıyor ve a 30un kasası böyle şekilli şukullu afedersiniz hayvan gibide parmak izi çıkıyor kılıfla kullanınca da bir anlamı kalmıyor telefonun kapkalın bir şey oluyor.

Sinanozkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
ben şu generalmobile 9 pro yu çok tutuyorum dxomark kamera onaylı işlemci performansından bataryasına baya memnunum fiyatı da 2bin500lerden 1700lere gerilemiş durumda

Reaksiyon puanı
628
Suan Galaxy a 30 kullanıyorum normal de ben hep iphone kullandım ve artık telefon değiştirme zamanım gelince bu telefon ban hediye olarak geldi ilk 2 3 gün android çok gelişmiş aslında dedim ama bir oyun indirdim tak attı instagramda hesap değiştirirken atıyor ve a 30un kasası böyle şekilli şukullu afedersiniz hayvan gibide parmak izi çıkıyor kılıfla kullanınca da bir anlamı kalmıyor telefonun kapkalın bir şey oluyor.
A30 orta-alt seviye bir telefon. Normal yani yaşadığınız şeyler.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
A30 orta-alt seviye bir telefon. Normal yani yaşadığınız şeyler.
Evet ama ben şimdi gitsem başka bir telefon alsam ona da orta seviye denilecek gitsem Huawei alsam bazılar ona o kadar para verilmez dicek bazıler iyi yapmışsın dicek ben hala apple tarafındayım özellikle de mesela xr fiyat performans canavarı yakında deiştricem zaten daha da androide bulaşmam

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Evet ama ben şimdi gitsem başka bir telefon alsam ona da orta seviye denilecek gitsem Huawei alsam bazılar ona o kadar para verilmez dicek bazıler iyi yapmışsın dicek ben hala apple tarafındayım özellikle de mesela xr fiyat performans canavarı yakında deiştricem zaten daha da androide bulaşmam
Xr gibi üst seviye bir gelefonla A30 gibi düşük seviye bir telefonu karşılaştırırsak tabi ki ios kral oluyor.
O zaman Note 10+ la da iPhone 6 yi kiyaslayalim,ios berbat olsun ?
Aynı kulvarda yarışmaya iki cihazı örnek alarak işletim sistemi gömmüş oluyorsunuz.

Reaksiyon puanı
628
Xr'ye f/p canavarı diyemeyiz ama güzel ve iyi bir telefon. S10e nispeten f/p gibi, Mi 9T Pro f/p ürünü. iPhone sonrası ilk Android cihazınız A30 olduğu için memnun kalmamanız normal bir şey. S10e veya Mi 9T Pro olsa durum farklı ama onlar üst seviye cihazlar.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Xr'ye f/p canavarı diyemeyiz ama güzel ve iyi bir telefon. S10e nispeten f/p gibi, Mi 9T Pro f/p ürünü. iPhone sonrası ilk Android cihazınız A30 olduğu için memnun kalmamanız normal bir şey. S10e veya Mi 9T Pro olsa durum farklı ama onlar üst seviye cihazlar.
Evet doğru olabilir ama bence XR fiyat performans ürünü abi verdiğin paraya nasıl bir performans verdiğine bakılıcak e tai fiyat biraz yüksek ama değer

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben 6s Plus kullanıyor, kamera dışında öneririm ama yeni bir cihaz alsam mi 9t’nin üstüne çıkmam.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Xr gibi üst seviye bir gelefonla A30 gibi düşük seviye bir telefonu karşılaştırırsak tabi ki ios kral oluyor.
O zaman Note 10+ la da iPhone 6 yi kiyaslayalim,ios berbat olsun ?
Aynı kulvarda yarışmaya iki cihazı örnek alarak işletim sistemi gömmüş oluyorsunuz.
Haklı olabilirsin ama ios desteklememdeki en büyük önem arayüzdü ki hala öyle şu durduruldu raporları ve arayüzün kayıp geçmeli filan olması hala var ensen 2014 yılında da vardı

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Haklı olabilirsin ama ios desteklememdeki en büyük önem arayüzdü ki hala öyle şu durduruldu raporları ve arayüzün kayıp geçmeli filan olması hala var ensen 2014 yılında da vardı
Arayüz görüşün tamamen öznel.Cihazları yorumlarken objektif bakabileceğimiz kısımlar önemlidir.
Ha bunlar hata ise bu da yorumlanabilecek bir şey ama 2019 dayız.Artık güncel android telefonların android sürümü 5.1 Lollipop değil,yani Durduruldu hatası mazi de kaldı.
En başta da dediğim gibi bu kayıp geçmeli filan olması tamamen kişisel bir görüş.İOS ta beni hapishanedeymişim gibi hissettiriyor açıkçası.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arayüz görüşün tamamen öznel.Cihazları yorumlarken objektif bakabileceğimiz kısımlar önemlidir.
Ha bunlar hata ise bu da yorumlanabilecek bir şey ama 2019 dayız.Artık güncel android telefonların android sürümü 5.1 Lollipop değil,yani Durduruldu hatası mazi de kaldı.
En başta da dediğim gibi bu kayıp geçmeli filan olması tamamen kişisel bir görüş.İOS ta beni hapishanedeymişim gibi hissettiriyor açıkçası.
Tabi herkese gore degisiyor ama durduruldu hatasını ben suan aliyorum hala

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Daha önce de dediğim gibi sizin telefonunuz düşük bir model. Onun için normal. Apple hiç alt seviye bir telefon üretmiyor ki o hatayı versin.
Iste sorun orda ben bu hatayi annemin cihazinda da aldi note 9 kullaniyor apple da boyle bir seyle karşılaşmadım annem haric ailede herkes apple kullaniyor zaten :) o da bana yetiyor bu diyor

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İlk defa duyuyorum,3 tane arkadaşımda A30 var ve böyle bir sorundan bahsetmediler.Uygulama kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Ayrıca o telefon pek iyi bir telefon değil,onun yerine Redmi Note 7 vardı mesela.Biliyorum bunu duymaktan bıktın o çok kötü diyenlerin sayısı belki 30 u bulmuştur senin için ama durum böyle.A30 çok reklamı yapıldığı için çok iyi sanılıyor ama fiyatına göre pek kötü bir cihaz,aynı fiyata A30 u paramparça edebilecek cihazlar mevcut.

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
İlk defa duyuyorum,3 tane arkadaşımda A30 var ve böyle bir sorundan bahsetmediler.Uygulama kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Ayrıca o telefon pek iyi bir telefon değil,onun yerine Redmi Note 7 vardı mesela.Biliyorum bunu duymaktan bıktın o çok kötü diyenlerin sayısı belki 30 u bulmuştur senin için ama durum böyle.A30 çok reklamı yapıldığı için çok iyi sanılıyor ama fiyatına göre pek kötü bir cihaz,aynı fiyata A30 u paramparça edebilecek cihazlar mevcut.
Dogrudur ben bunu isteyerek almadim zaten hediye geldi 2 haftaya filan XR veya 11 geçicem daha da androide bulasmak istemiyorum kisisel bir bakis acisi

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Dogrudur ben bunu isteyerek almadim zaten hediye geldi 2 haftaya filan XR veya 11 geçicem daha da androide bulasmak istemiyorum kisisel bir bakis acisi

Attan uzay mekiğine geçmek gibi olur:) Bütçe de yeterse İphone 11'e geçmenizi tavsiye ederim. Performans, batarya, ekran süresi, güncelleme ve kamera açısında daha iyi bir cihaz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Halen uygulama durduruldu hatası alınabiliyor arkadaşlar ama kitkat kadar değil tabi, ios tarafı da kendini değiştirdi (ios 9'daki animasyon hataları vs vs), benim fikrimi soracak olursanız iki taraf da eşit, kullanıcının ihtiyaçlarına göre değişim gösteriyor hangisini seçeceğimiz. (bence tasarım ve kararlılıktan dolayı IOS ama revoke olup duracaksa Tweakbox, Android'i tercih ederim çünkü uygulamalara para ödemek istemiyorum)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Halen uygulama durduruldu hatası alınabiliyor arkadaşlar ama kitkat kadar değil tabi, ios tarafı da kendini değiştirdi (ios 9'daki animasyon hataları vs vs), benim fikrimi soracak olursanız iki taraf da eşit, kullanıcının ihtiyaçlarına göre değişim gösteriyor hangisini seçeceğimiz. (bence tasarım ve kararlılıktan dolayı IOS ama revoke olup duracaksa Tweakbox, Android'i tercih ederim çünkü uygulamalara para ödemek istemiyorum)
Tasarım konusunda android cihazlar genelde daha önde.
İphone 11 in ekran kasa oranını gördün mü ? %78.31
Rakibi S10+ ın ekran kasa oranı %87.54,bu biraz kişisel ama çentik de yok :)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

İOS'un tek o konudaki tek farkı android'teki gibi uygulama durduruldu tarzında bir geri bildirim vermiyor, direkt kapanıyor:) Birkaç hafta önce bıraktığım İphone 6'da bazen oyunlar direkt kapanıp cihaz kendini ana sayfaya atıyordu.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Tasarım konusunda android cihazlar genelde daha önde.
İphone 11 in ekran kasa oranını gördün mü ? %78.31
Rakibi S10+ ın ekran kasa oranı %87.54,bu biraz kişisel ama çentik de yok :)
İşletim sistemlerini kıyaslıyorum sadece yoksa akıllı telefon pazarındaki en iyi tasarım s7 edge'nin tasarımıdır bence,
Birkaç hafta önce bıraktığım İphone 6'da bazen oyunlar direkt kapanıp cihaz kendini ana sayfaya atıyordu.
Benim de 6 kullanan arkadaşlarım var ama hiçbirinin böyle bir şikayeti yok, zaten yeni bir cihaz almışsınız sanırsam bıraktım demişsiniz, hayırlı olsun.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İşletim sistemlerini kıyaslıyorum sadece yoksa akıllı telefon pazarındaki en iyi tasarım s7 edge'nin tasarımıdır bence,

Benim de 6 kullanan arkadaşlarım var ama hiçbirinin böyle bir şikayeti yok, zaten yeni bir cihaz almışsınız sanırsam bıraktım demişsiniz, hayırlı olsun.

Ben çoğunlukla 1gb ram'dan dolayı bunu yaşıyırdum, çevremde 4 tane 6 kullanan var, 2'si bunu yaşıyor:(

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben çoğunlukla 1gb ram'dan dolayı bunu yaşıyırdum, çevremde 4 tane 6 kullanan var, 2'si bunu yaşıyor:(
Bir kuzenimde ve bir arkadaşımda 6, başka bir arkadaşımda 6 Plus var ve şikayet edeni görmedim bu konudan (ama on kameradan şikayet edeni çok gördüm ve bende memnun değilim bir üst olan 6s Plus’un on kamerasından)