SDN Fenerbahçe Kulübü

Reaksiyon puanı
10,325
selamun aleykum, hayırlı sabahlar...
gününüz aydın, işleriniz bereketli, bol kazançlı olsun sevgili renkdaşlar.
gülücük yüzünüzden, huzur gönlünüzden hiç eksik olmasın.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[h=1]Fenerbahçe'den çifte bomba[/h]
27.03.2013 08:38

Daily Maily Gazetesi, Chelsea'nin kaptanının Fenerbahçe'nin hedefinde olduğunu yazdı. John Terry'nin ikna edilmesinin hiç de zor olmayacağı dile getirildi.
İkinci bomba İtalya'da patladı. Inter'in golcüsü Cassano'nun menaceri, “Fenerbahçe oyuncumu istiyor” dedi.

Sezon sonu yaklaşırken Avrupa transfer piyasası da hareketlendi. Fenerbahçe de, şimdiden dünya yıldızlarının alternatifleri arasında yer almaya başladı. İlk haber İngiltere’den... Ada’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Daily Maily, Chelsea’nin 32 yaşındaki kaptanı John Terry’nin Fenerbahçe’nin hedefinde olduğunu iddia etti. Daily Maily, sözleşmesi 2014 Haziran’da sona erecek Terry’nin, henüz geleceğiyle ilgili bir karar almamasının, ikna edilmesini kolaylaştıracağını yazdı. Gazetenin haberinde, Fenerbahçe’nin sezon başında Liverpool’dan Dirk Kuyt’ı transfer ettiği hatırlatılırken, lider Galatasaray’ın da devre arasında Didier Drogba ve Wesley Sneijder gibi iki önemli ismi kadrosuna kattığı, Sarı-Lacivertliler’in bu gelişme sonrası harekete geçtiği yer aldı. İngiliz medyasında bir süre önce de Terry’nin menacerinin İstanbul’a geldiği öne sürülmüştü.

‘Teklifi kabul edebilir’

Fenerbahçe taraftarını heyecanlandıracak ikinci açıklama İtalya’dan geldi. Inter’in 30 yaşındaki golcüsü Cassano’nun menaceri Beppe Bozzo, oyuncusunu Fenerbahçe’nin istediğini açıkladı. Bozzo, “Cassano İtalya’da kalmadığı takdirde Katar ya da Fenerbahçe’nin tekliflerini kabul edebilir” dedi. Bu sezon Inter formasıyla 35 maça çıkan Cassano, 9 gol atarken 14 de asist yaptı.

FANATİK

- - - Mesaj Güncellendi - - -

selamun aleykum, hayırlı sabahlar...
gününüz aydın, işleriniz bereketli, bol kazançlı olsun sevgili renkdaşlar.
gülücük yüzünüzden, huzur gönlünüzden hiç eksik olmasın.

aleyküm selam abi amin abi cümlemizin

gunaydin 12 NUMARAM...

günaydın başkan

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
sabah bir laf duydum.. "Galatasaray' in Madrid' i elemesi, Galatasaray' in Saracoglun' da Fenerbahce' yi yenmesi demektir" cok guldum yaaa... :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[h=1]Liverpool Sow'u bitiriyor[/h]
[h=2]Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı Moussa Sow'u Liverpool'un istediği ileri sürüldü.[/h]
SOW.jpg

27.03.2013 - 07:37​

al_saad_sow_icin_kesenin_agzini_acti.jpg

Liverpool'a transfer olacağı iddialar sonrası Liberation Gazetesi'ne kısa bir açıklama yapan yıldız oyuncu, kendisine gelen bir transfer teklifi olmadığını belirtirken, "Ancak bazı konuşmalar var. Ben, Fenerbahçe'de çok mutluyum ve ayrılmayı düşünmüyorum. Ancak bir gün Premier Lig'de oynamak istediğimi de herkes biliyor. Liverpool'dan resmi bir teklif gelir, Fenerbahçe de bunu onaylarsa, İngiltere'de oynamaktan mutluluk duyarım" sözlerini sarfetti.
[h=4]BABA SOW FRANSA'YA GEÇTİ[/h] Bu arada teknik direktör Aykut Kocaman'dan izin alan Senegalli golcü, milli maçın ardından Fransa'ya geçerek, eşi ve bir süre önce doğan minik kızıyla hasret giderdi. Moussa Sow'un, bugün İstanbul'a dönerek, akşam saatlerinde Samandıra'da yapılacak olan antrenmana katılması bekleniyor.

Kaynak

sabah bir laf duydum.. "Galatasaray' in Madrid' i elemesi, Galatasaray' in Saracoglun' da Fenerbahce' yi yenmesi demektir" cok guldum yaaa... :)

:) bu sözü söyleyen acaba beynınylemi düşünmüş

bar_ust.gif

ayrac.gif
icon_textkucult.gif
icon_textbuyult.gif
ayrac.gif
icon_oner.gif
ayrac.gif
ayrac.gif
ayrac.gif

bar_alt.gif

[h=1]Meireles'in kredisi bitmedi[/h]
27 Mart 2013 Çarşamba * 10:11

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, son günlerde ortaya atılan Raul Meireles'in sezon sonunda takımdan gönderileceğine yönelik iddialar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

meireles-27032013.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Fenerbahçemizin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Portekizli yıldızımız Raul Meireles'in sezon sonunda gönderileceği şeklindeki haberlere çok şaşırdı.

Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında Türk Telekom Arena'da oynanan Galatasaray derbisinde profesyonel futbolculuk kariyerindeki ilk kırmızı kartı gören Meireles, bu maç sonrasında çeşitli konsantrasyon sorunları yaşadı. Ligin ikinci yarısındaki Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında gereksiz bir sarı kart görerek cezalı duruma düşmesinin üzerinden 1 hafta geçmeden, UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığımız 2. Tur ilk maçında BATE Borisov karşısında Beyaz Rusya deplasmanındaki konrolsüz hareketi ve gördüğü kırmızı kart ile takımını eksik bıraktı.

UEFA tarafından 3 maç ile cezalandırılan Meireles için, o maç bir dönüm noktası oldu. Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman'dan özür dileyerek sallantıda olan formasını kimselere bırakmayan Portekizli yıldızımız, takımımız adına savaşçı kimliğini sahaya tekrar yansıtmayı başardı.

Sarı-lacivertli takımımızın hocası da bütün bu gelişmeler üzerine, "Almak için türlü zahmetlere katlandığımız bir adamı neden gönderelim? Meireles bize büyük katkı sağlıyor" yorumunda bulundu.

Kaynak

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
BGWnFmSCEAEqwk6.jpg:large

2013-03-27_webogul538.jpg

Kamerunlu futbolcumuz Pierre Webo, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün, Türkiye’yi ziyaret eden Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya onuruna Çankaya Köşkü’nde verdiği resmi yemeğe katıldı. Futbolcumuz Webo, Cumhurbaşkanımız Gül ve konuk Cumhurbaşkanı Biya’ya Fenerbahçe forması hediye etti.

Kaynak

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Olmayacak duaya Amin demek(Atasözü)

Tunaydin herkese.. :)

Bide bu lafı nerden duydun [MENTION=158637]angel75[/MENTION] ? merak ettim. :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=71554]cobra11[/MENTION]; Irlanda Futbol Federasyonundan... :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[video=youtube;z_bXVo797d0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z_bXVo797d0[/video]

Ali Koç bir başkasın sen... :)

ALİ KOÇ diye yazılır ADAM diye okunur !!

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
BİLGİLENDİRME: Pazar günü saat 19.00'da Akhisar Belediye ile oynayacağımız karşılaşmayın Mustafa Kamil Abitoğlu yönetecektir.

[h=1]Stoch'tan örnek davranış[/h]
27 Mart 2013 Çarşamba * 16:23

FC Nitra kulübünün altyapısında yetişen 23 yaşındaki oyuncumuz Miroslav Stoch, doğup büyüdüğü şehri unutmadığını gösteren bir davranışa imza attı.

stoch-yardim-27032013.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Slovak yıldızımız Miroslav Stoch, Nitra şehrindeki görme engelliler ve görme güçlüğü çekenler için hizmet veren bir sağlık kuruluşuna 6 bin euro tutarında bağış yaptı. Ülkemizde Ankaraspor ve Ankaragücü takımlarında bir dönem forma giyen 33 yaşındaki Stephen Senecky de Stoch gibi yardımda bulunmayı ihmal etmedi.

Stoch_yardim2.jpg

Yapılan yardımın çocukların erken yaşta yaşadığı görme bozukluklarının teşhisinde kullanılan bir sistem için kullanılacağı öğrenildi. Kurulum için gereken 6 bin euro'nun sigorta kurluşlarından tahsil edilememesi doktorları üzerken, Stephen Senecky'nin yönlendirmesi sonucunda Stoch'un da iştirak ettiği yardım hareketi, sağlık kuruluşunda çalışanları sevince boğdu.

Stoch_yardim3.jpg

Kaynak

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Mustafa Kamil Abitoğlu Emre'nin Trabzon'da Linç edildiği maçı yöneten arkadaş değil mi ? Hani Colman ve Zokora'yı atamayan ?

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Selamün aleyküm, hayırlı akşamlar olsun dostlar. :)

Mustafa Kamil Abitoğlu Emre'nin Trabzon'da Linç edildiği maçı yöneten arkadaş değil mi ? Hani Colman ve Zokora'yı atamayan ?

Aynen kardeşim, Zokora'nın yaptığı hareketi görüpte Kırmızı vermeyen hakem müsveddesi.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Selamün aleyküm, hayırlı akşamlar olsun dostlar. :)
Aynen kardeşim, Zokora'nın yaptığı hareketi görüpte Kırmızı vermeyen hakem müsveddesi.

Aleyküm selam kardeşlik :)

ALLAHA EMANET olun hayırlı akşamlar.

Blues Brothers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Salih sakatlanmış yaklaşık 10 gün civarı yokmuş. Nazar değdi çocuğa. Basın 2 haftadır salih aşşa salih yukarı.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Selamın aleyküm.Günaydınlar,hayırlı sabahlar dostlar.:yes:

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Günaydın dostlar :)

günaydın müdür

[h=1]Türk olmak istiyor![/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:16

Fenerbahçe'nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Cristian Baroni, 4 yıldır forma giydiği Türkiye için çağırıldığı takdirde Ay-yıldızlı formayı giyebileceğini söyledi.

fenerbahceli-baroni-dovmeleri.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Fenerbahçe'nin naşarılı oyuncularından Cristian Baroni, Brezilya basınına yaptığı açıklamada Türk Milli takımı'nda teknik direktör Abdullah Avcı'nın çağırması halinde forma giyebileceğini söyledi.
Baroni, yaptığı açıklamada 2009 yılından bu yana Türkiye'de olduğunu ve ülkemize çok alıştığını belirterek, "Buradaki ilgiden her zaman memnun oldum. Türkiye'de de kendimi evimde gibi hissediyorum. Türk vatandaşlığına geçebilirsem formalite işlemlerinin ardından Türk Milli takımı için oynayabilirim." ifadelerini kullandı.
Brezilya Milli takımı ile mücadele etme hayalinin her zaman olduğunu söyleyen Cristian, ülkesinde forma giydiği dönemde bunun gerçekleşme ihtimalinin olduğunu ancak beklentisini kaybettiğini de sözlerine ekledi.
Brezilya'da Paulista, Atletico Paranaense, Flamengo ve Corinthians formaları giyen ancak vatandaşı olduğu Milli takımda forma giyme şansı bulamayan Cristian, teknik direktör Abdullah Avcı'nın çağırması halinde seve seve Ay-yıldızlı formayı giyebileceğini söyledi.

Kaynak

28 Mart 2013 Perşembe * 08:13

Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 50 bin olan kapasitesini 45 bine düşürerek, daha konforlu, daha rahat ve daha fazla para getiren bir stat yapmanın projesini hazırladığı ifade edildi.

screenshot_4-1364451244.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Birçok kulüp, stadın kapasitesini yükselterek gelirlerini artırmanın hesabını yaparken, Fenerbahçe ise tam tersine bir uygulama yapmak için harekete geçtiği iddia edildi.
Milliyet'te yer alan habere göre; Sarı-lacivertliler, statla ilgili yeni bir proje üzerinde duruyor. Fenerbahçe Yönetimi, diğer düşüncelerin aksine, stadın kapasitesini 5 bin kişi azaltılıp daha modern, konforlu ve rahat bir stat yaratma fikri üzerinde duruyor. Başta merdiven boşlukları olmak üzere koltuk mesafeleri ve hareket alanlarının bazı bölümlerde dar olması sebebiyle şu an bu proje üzerinde duruluyor. Bu fikir yönetimde kabul görürse, stat kapasitesi 50 bin 500’den 45 bine düşürülecek. Ardından yapılacak çalışmalarla stat daha modern bir hava kazanacak.
Ayrıca kulübe yeni gelir sağlamak amacıyla stada yeni loca kazandırma ile ilgili de çalışmalar yapılıyor. Bilindiği üzere yönetimlerin localardan aldığı yüksek ücretler, kulüpleri maddi anlamda rahatlatıyor.
2020 Olimpiyatları'na adaylığın kapsamında, IOC heyetinin de gezdiği stat, konum itibariyle beğenildi. İstanbul, bu Olimpiyat Oyunları'nı alması durumunda stat çevresi tamamen düzenlenecek. Özellikle stada deniz ulaşımını teşvik edilmesi için projeler üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Kaynak

28 Mart 2013 Perşembe * 08:10

Aykut Kocaman, Dortmund’un son 2 sezondaki şampiyonluğunda büyük rol oynayan sistemi, kendi takımında görmekte kararlı. 1 milyon Euro’luk bu teknoloji takımın top kontrolünü artırıp pas trafiğinin hem hızlanmasını sağlıyor hem de isabet oranını maksimuma

screenshot_3-1364451006.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Yeni sezonun takımını kurmak için çalışmalarına şimdiden start veren Aykut Kocaman’ın transfer listesinin ilk sırasında oyunculardan önce bir makine var. Ancak bu öyle bir makine ki takımın performansını yukarıya çekmede kilit rol oynayacak. İlk olarak Alman ekibi Borussia Dortmund’un kullandığı bu teknoloji, oyuncunun topu hızlı kontrol etme, isabetli ve hızlı pas verebilme özelliklerini geliştirmede büyük yarar sağlıyor.
5 metre yüksekliğinde ve 14 metrekare dört köşeli bir teknoloji olan Footbonaut, makinenin karşısındaki oyuncuya art arda toplar gönderiyor. Alanın içindeki bir yuvarlakta bulunan oyuncuya 8 farklı noktadan aralıksız top gelirken, futbolcu da 1.4 metre yüksekliğindeki 72 bölgeden ışığın yandığı noktaya topu göndermeye çalışıyor. Doğru bölmeye topu kontrol edip gönderdikten sonra yeni top atılıyor. Makinelerden top atılmadan önce uyarı sesi gelirken, topun geliş hızı, iki topun atılma arasındaki süreye kadar kolaydan zora kadar birçok seviye ayarlaması yapılabiliyor.
DORTMUND’U UÇURDU
Dortmund ilk olarak 2010-11 sezonunda denediği bu sistemi geçen sezon profesyonel olarak kullanmaya başladığını resmen açıkladı. Alman temsilcisi 2010-11 ve 2011-12 sezonlarını Bundesliga şampiyonu olarak tamamlarken, bu yıl da zirve yarışında 2. sırada bulunuyor ve Şampiyonlar Ligi’nde de yoluna devam ediyor.
Takımdaki pas trafiğinin istediği seviyeye gelebilmesi için teknolojiden yararlanmak isteyen Aykut Kocaman toplam maliyeti 1 milyon Euro civarında olan bu sistemi yeni sezonda tesislerde görmek istiyor. Tecrübeli teknik adamın sezonun tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirmelerde “F.Bahçe’nin pas değil ama hızı konusunda eksikleri var” görüşüyle bu makinenin mutlaka alınması gerektiğini yönetime aktaracak.

Kaynak

[h=1]ahkim'e ağır fırça[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 07:56

Tahkim Kurulu ile yüzleşecek olan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Andorra maçı için İspanya’ya gittiniz, dosyamı ele almadınız. Şimdi cezamı kaldırsanız neye yarar” diyecek.

screenshot_2-1364450126.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Kasımpaşa maçının devre arasında hakem Tolga Özkalfa’ya centilmenlik dışı hareket yaptığı gerekçesiyle 21 gün ceza alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, cezasının 17. gününde, bugün Tahkim Kurulu’na savunma verecek. Toplantıya yönetici Tolga Deniz Aytöre ile birlikte katılacak Yıldırım’ın, ceza zaten bitmekte olduğu için, itirazı kabul edilse bile bunun fiilen bir yarar sağlamayacağı konusunu işleyeceği öğrenildi.
Hürriyet'in edindiği bilgilere göre Yıldırım, savunmasında, Tahkim Kurulu başkan ve üyelerine, “Geçtiğimiz hafta Andorra maçı için İspanya’ya gitmeniz yüzünden kurulu toplayamadınız. Bugün cezanın 17. günü… Cezanın bitmesine 4 gün kala siz benim cezamı kaldırsanız ne olacak” diyecek.
AÇIKLAMA YAPILACAK
Tahkim Kurulu üyelerinin milli maçı izlemek için günler süren bir İspanya seyahati yapmasına tepkisini göstermeyi planlayan Yıldırım, bu durumun hukuksuzluğuna dikkat çekecek. Fenerbahçeli yöneticiler de, Yıldırım’ın bu savunması sonrası TFF önünde bir açıklama yapacaklar. Bu açıklamada Tahkim Kurulu’nun kararları ve İspanya seyahati kamuoyu önüne eleştirilecek.
TOPLANTI ÇARŞAMBA
Rutin olarak perşembe günleri toplanan Tahkim Kurulu’nun geçtiğimiz hafta milli maç nedeniyle çarşamba günü toplandığı öğrenildi. Kurula Perşembe sabahı başvuru yapan Aziz Yıldırım’ın talebi bu nedenle görüşülemedi.

Kaynak

[h=1]Volkan'ın gelecek planları[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:22

Fenerbahçe'nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, gelecek planlarıyla ilgili açıklama yaptı.

screenshot_5-1364451713.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Fenerbahçeli Volkan Demirel futbolculuk ve özel hayatıyla ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Eşi Zeynep Hanım’la birlikte Elle Dergisi’ne röportaj veren Volkan şunları söyledi:
“İlk bakışta öyle gözükmez ama kaleci olmak hem zor, hem de büyük bir sorumluluk. Futboldan anlamayanlar ‘kaleci ne yapıyor ki, sadece duruyor’ gibi düşünüyor. Kaleci hep bekleyendir, arkadaşları gol atar o sevinemez. Kaleci yalnız adamdır ve top geldiğinde, ne olursa olsun son hamleyi yapar. Herkes kalecilik yapamaz, özgüveninizin yüksek olması lazım. Bazı şeylerden kendinizi soyutlayabilmeniz de çok önemli.
‘YURT DIŞINA GİDİN’
Kazanınca evde bayram havası esmiyor ama tabii ki mutlu oluyoruz. Yenilince de mutsuzluk yaşanıyor. Öyle bir durumda tatsız oluyorum, o kadar; hiç öyle, kimse benimle konuşmasın gibi huylarım yok.
Gündelik hayattaki Volkan ile sahadaki Volkan tabii ki biraz daha farklı. Sahaya çıktığımda yanlış bir şey yapmaktan, insanları kırmaktan korkarım. Yoksa tabii ki yanlışlarım da olabiliyor; orada daha ciddi, sadece işine odaklı, daha agresif olabiliyorum ama hepsi yeşil sahayla sınırlı, tümü orada kalıyor.
Yurt dışında oynamak şart değil ama oradaki havayı tatmak, futbolu görmek de önemli. Benim böyle bir planım yok. İmkânlar el verirse F.Bahçe’de jübile yapmak istiyorum. Ancak genç arkadaşlara yurt dışını tecrübe etmelerini tavsiye ediyorum.”
‘PAZARDAN BİLE ALIŞVERİŞ YAPARIM’
Her daim şıklığı ile dikkat çeken Zeynep Demirel marka takıntısının olmadığını belirtirken “Baştan aşağı marka, iyi giyinmek manasına gelmiyor. Ve illa pahalı veya marka olan iyidir yaklaşımı da doğru değil. Ben bunlara inanmıyorum. Ben pazardan da alışveriş yaparım” dedi.
EVLİLİK ÇOK GÜZEL
“Evlilik çok güzel. Bazen sorunlar da olabiliyor ama sorun olmazsa orada da bir sıkıntı vardır; herkes bir kenara çekilmiş, durumu kabullenmiş diye düşünürüm. Evlilik; kavgasıyla, üzüntüsüyle, her yönüyle çok güzel.”
‘Eşim için takım değiştirmezdim’
“Zeynep beni tanımadan önce futbolla ilgilenmiyormuş. Hatta beni önceden hiç tanımadığını söyledi. Tabii ki sonra futbola ilgi duymaya başladı. Zeynep iyi bir F.Bahçeli. Kendimi onun yerine koyuyorum, eğer ben başka bir takıma sempati duysaydım bunu eşim için değiştirmezdim. Neyse ki öyle bir şey olmadı.”

Kaynak

[h=1]Kocaman'ın Alper ısrarı[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:27

Sözleşmeleri bitecek Selçuk ve Topuz’da kararsız olan Kocaman, sezon başında da gündeme gelen Alper’i ligin bitimiyle kadroda görmek istiyor

screenshot_6-1364451994.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman takımın performansını artırmak için teknolojiden yararlanmaya karar verse de tecrübeli hocanın transfer listesi de şekillenmeye başladı.
Sezon sonu sözleşmeleri bitecek olan Selçuk ve Mehmet Topuz konusunda kararsız olan Aykut hoca, Emre ve Mehmet Topal’a alternatif olarak Alper Potuk’u çok istiyor.
Geçen sezon da transferi gündeme gelen oyuncuyla pazarlık aşaması gergin başlarken, çabuk bitmişti. İstenilen rakamların yüksekliği nedeniyle görüşmeler kısa sürse de irtibat kesilmedi. Hatta devre arası önümüzdeki sezon için tarafların prensip anlaşmasına vardığı ifade edildi.
Bu sezon Eskişehirspor formasıyla toplam 23 lig maçına çıkan başarılı orta saha oyuncusu Alper Potuk, 3 gol atıp 4 asist yaptı.

Kaynak

[h=1]Ara 'ilaç' oldu[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:30

Ligin ikinci yarısında, lig, kupa, Avrupa derken nefes bile alamayan Fenerbahçe, milli maçlar için verilen aradan en iyi yararlanan kulüp oldu.

509b926c4c9e2aykut_kocaman_145803.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Oyuncularla birlikte Teknik Direktör Aykut Kocaman da mental açıdan rahatladı. Ailesi ile 3 günlük Fransa tatili yapan Kocaman, sonuçların da etkisi ile keyifli bir tatil geçirdi.
Sarı-lacivertlilerin sakat oyuncularından Webo iyileşti ve bu haftaki Akhisar maçına hazır hale geldi. Ağrıları bulunan Yobo’ya da özel program uygulandı. Emre’nin sakatlılığı devam etse de, tedavisi olumlu sonuçlar verdi. Milli takımdaki futbolcuların fazlalığı sayesinde Oğuz Mataracı, Aziz Ceylan ve Gökhan Sazdağı gibi 3 genç oyuncu da A takımla çalışma şansı buldu ve teknik heyetin beğenisini kazandı.
Recep ve Beykan’dan sonra bu gençlerin performansı da yüzleri güldürdü.

Kaynak

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Selamunaleyküm günaydınlar [MENTION=74929]Korpe[/MENTION] bütün haberleri toplamışsın :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Selamunaleyküm günaydınlar @Korpe bütün haberleri toplamışsın :)

aleyküm selam kardesim..

[h=1]ifa virüsü pas geçti[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:40

Her milli maç arasında birçok futbolcusunu milli takımlara gönderen ve geri dönüşlerde sakatlık sorunuyla başı ağrıyan teknik direktör Aykut Kocaman bu sefer mutlu...

dirk-kuyt.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Her milli arada bir veya birkaç futbolcusunun sakatlanması nedeniyle sıkıntı yaşayan teknik direktör Aykut Kocaman'ın bu kez yüzü güldü. Çünkü milli göreve giden tüm oyuncuları sapasağlam döndü. Tek sıkıntı, milli takımın Macaristan beraberliği sonrası morallerin bozuk olmasıydı.
Hollanda Milli Takımı’nın eleme grubunda oynadığı tüm maçların kadrosunda yer almasına karşın, hep yedek oturdu. Romanya maçında da bu gelenek değişmezken, ülkesinin 6’da 6 yapması, Kuyt’ın yüzünü güldürdü.
İsrail’de 3-1’lik yenilgiden 3-3’ü yakaladıktan sonra önceki gün Azerbaycan’da 2-0 galip gelen Portekiz’in değişmez oyuncusu Meireles de İstanbul’a sapasağlam ve moralli döndü.
Tek gol Sow’dan
Senegal Milli Takımı’nın Angola ile 1-1 berabere kaldığı maçta ülkesinin tek golüne imza atan Moussa Sow, dönüşte Fransa’ya uğrayıp, eşi ile yeni doğan kızını gördü ve moral üstüne moral depoladı.
Ziegler yedek kulübesinde
İsviçre deplasmanda Kıbrıs Rum Kesimi ile golsüz berabere kalırken, Reto Ziegler, 90 dakika yedek kulübesinde oturdu. Ziegler’in, takım arkadaşlarını suçlayıcı sözleri ise yankı yarattı.
Gökhan eskiye doğru
Milli takımın iki maçında da görev yapan Gökhan Gönül, hırsı, isteği, çalışkanlığıyla eski günlerdeki gibiydi. Ancak Macaristan önünde alınan beraberlik, onun da moralini alt üst etti.
Andorra ve Macaristan maçları için kadroya alınan Fenerbahçeli futbolcular içinde en şanssızı hastalandığı için forma giyemeyen Egemen Korkmaz’dı.
Görev adamı Bekir
Önce Fenerbahçe’de, ardından milli takımda formayı kapan Bekir, görevini yerine getirenler arasındaydı. Andorra’da da Kadıköy’deki sınavda da forma giyen Bekir, maçları hatasız kapattı.
Hasan Ali idare etti
Fenerbahçe’de yedek kalırken milli takımda banko oynayan Hasan Ali, vasatı aşamadı. Buna rağmen bariz hatası da olmayan genç futbolcu, Akhisar maçında yerini yine Ziegler’e bırakacak.

Kaynak

[h=1]Tek tek gideceğiz[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:44

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, oyuncularına her maça tek tek bakmaları ve ilerisini düşünmemeleri yolunda tavsiyede bulundu.

screenshot_7-1364453199.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Fenerbahçe, iki hafta içinde birbirinden zorlu ve önemli 4 maça çıkmaya hazırlanırken, teknik direktör Aykut Kocaman, maç maç gitmeleri gerektiği uyarısında bulundu.
Hafta sonunda Akhisar’ı ağırlayacak olan Sarı-Lacivertliler, 4 Nisan Perşembe günü Lazio’yu konuk edecek. Ardından önce Ordu, sonra Lazio deplasmanları var. Öncelikli olarak Akhisar maçını düşünmeleri gerektiğini vurgulayan Kocaman, “Kazanıp, ligdeki iddiamızı sürdürürken, Lazio sınavı öncesi moral bulacağız. Hepinizin fizik ve mental olarak en iyi şekilde hazırlanmasını istiyorum. Çünkü herkese görev düşebilir” dedi.
Spor Toto Süper Lig'de lider Galatasaray'ın 4 puan arkasında olan Fenerbahçe, 33. haftada kendi sahasında ezeli rakibine karşı oynayacağı derbiye kadar puan farkını 3'de aşağı düşürmek istiyor.

Kaynak

[h=1]Sakatlarda son durum[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 08:56

Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan iki futbolcudan Mehmet Topal koşulara başlarken, Emre Belözoğlu'nun 2-3 gün içinde aynı duruma gelmesi bekleniyor.

emrebelozoglu_bursaspormaci_10032013_b.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Milli aranın verilmesiyle birlikte Fenerbahçe'de sakat durumda olan futbolcuların tedavileri için uygun zaman açılmış oldu.
Viktoria Plzen ile oynanan rövanş maçının henüz başında sakatlanan Mehmet Topal, bu 2 hafta boyunca herhangi bir maç kaçırmadan takımla birlikte koşulara başladı. Diğer sakat futbolcu olan Kaptan Emre Belözoğlu ise 2-3 gün içinde takımla birlikte antrenmanlara başlayacak ve Orduspor maçında takımdaki yerini alacak. Ancak, hem Mehmet Topal hem de Emre Belözoğlu pazar günü Akhisar Belediye'ye karşı formalarını giyemeyecekler.
Gribal enfeksiyon nedeniyle milli takımdan çıkarılan Egemen Korkmaz ise pazar günü oynanacak maçta sahadaki yerini alacak.

kaynak

[h=1]Mourinho dönerse...[/h]
28 Mart 2013 Perşembe * 09:01

Senaryoya göre, R. Madrid ile yollarını ayırması beklenen Portekizli çalıştırıcı yeniden Chelsea'nin başına geçecek. Biletini keseceği iki emektardan Terry, İstanbul'a gidecek

john-terry-is-said-to-hav-002.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Hem İngiltere hem de Türk medyasında günlerdir çok sayıda habere konu olan John Terry'nin Fenerbahçe'ye transferi hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Ada'nın önemli gazetelerinden The Guardian'ın yazarlarından Sean İngle'a ait senaryo sadece tecrübeli futbolcu için değil, Jose Mourinho ve Chelsea açısından da büyük önem taşıyor. Keza İngle'ın ortaya attığı iddiaya göre, Real Madrid ile yol ayrımında olduğu belirtilen teknik direktör Mourinho, 6 yıl sonra yeniden Chelsea'nin başına geçiyor. Ancak Portekizli hocanın İngiliz kulübündeki 2. dönemi bazı farklılıklar içeriyor...
TV'DEN TAKİBE DEVAM
Mourinho'nun, yaşanabilecek tartışmaların önüne geçmek için birlikte şampiyonluklar yaşadığı kaptan Terry ve Lampard'ın biletini keseceğini ileri süren İngle, bu durumun da F.Bahçe'nin ekmeğine yağ süreceğini savunuyor. Chelsea ile yolları ayrılsa bile milli takımdan kopmak istemeyen Terry'nin, daha fazla para yerine İstanbul'a gelerek Avrupa'da kalmayı tercih edeceği ifade ediliyor. 1995'ten beri mavi formayı giyen yıldız oyuncunun peşindeki Arap kulüplerinin de Terry'yi TV'den takip etmeyi sürdüreceği vurgulanıyor.
İKİSİ DE GiDECEK
The Guardian yazarı İngle, Chelsea'nin altın döneminde birlikte büyük mutluluklar yaşayan Mourinho- Terry-Lampard üçlüsünün artık bir arada bulunmasının zor olduğu görüşünde. İngle'a göre Mourinho, Chelsea'ye dönse bile tartışmaları önlemek için Terry ve Lampard'a kapıyı gösterecek.

Kaynak

bazılarını maşa olarak kullanıyorlar, hala farkında değiller

Son mesajlar