SDN Fenerbahçe Kulübü

Reaksiyon puanı
10,327
salih ve recep için cesaret lazım. da, öyle cesur bir adam görüyor musunuz siz ortada?
küçük a hep aynı sazı çalıyor, bildiğini okuyor. daha doğrusu bilmediğini...
bu adamdan bir cacık olmaz ya, ne zaman kurtulacağız bir bilebilsem.

mila12

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Aykut Kocaman: “Bu gece maç ve puanlar paylaşıldı”

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ikinci yarıya oranla, ilk yarı galibiyete daha yakın olan tarafın Fenerbahçe olduğunu belirterek, "İlk yarı daha fazla galibiyete yakındık. İkinci yarı ise Bursaspor daha fazla galibiyete yakındı. İki takım açısından da bakıldığında maç ve puanlar paylaşıldı" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İkinci yarıya oranla, ilk yarı galibiyeti daha çok isteyen taraftık. Ufak tefek ayrıntılara girersek; ilk yarıda oyunu kontrol ederken; takımımızın kapasitesinin üzerinde top kayıpları ve basit hatalarla Bursaspor oyuna ortak oldu. Bunlardan bir tanesinde golü buldular. Sonra topu tuttuk ve Bursaspor yarı sahasında oynadık. İkinci yarıda 20-25 dakika kendi sahamızda oynadık. Rakibimiz öne geçecek pozisyonlar buldu. Son 15-20 dakikada ise maç bize geldi. İki takım açısından da bakıldığında maç ve puanlar paylaşıldı" açıklamalarında bulundu.

Bursaspor deplasmanında bırakılan iki puanın önemine de değinen Aykut Kocaman, "Bursaspor deplasmanı zor bir deplasman. Bursaspor uzun zamandır görmediğimiz şekilde coşkuluydu. Tribünler sahaya etki etti ve bunlar rakibimizi yukarı çıkardı. Hangi sahada olursa olsun puan kaybı varsa; bu puan kaybıdır" ifadelerini kullandı.

AEL Limassol ile UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağımız karşılaşma öncesinde sakat futbolcular hakkında konuşan Aykut Hoca, "Mehmet Topal ve Gökhan Gönül’ün geri dönüş ihtimali var. Diğer arkadaşlarımızı bilemiyorum. Yobo’yu, Topuz’u bilemiyorum. Topal ve Gönül’den geri dönüş olabilir; o yönde sinyaller var. Ortam sert olabilir. İki Limassol maçı oynayacağız. Bu maçlardan en azından içeride alacağımız puan ve puanlar belki de 4. hafta gruptan çıkmamızı garantileyebilir. Zor günler; bu bir gerçek. Maçların trafiği ve kendi içimizde yaşadıklarımız nedeniyle zor günler. Mağlup olmadan puan toplaya toplaya bu bölümü geçeceğiz" şeklinde konuştu.
Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Moussa Sow’un sakatlığına ilişkin son günlerde çıkan haberler ilgili kendisine yöneltilen soruya ise; "Sakatlık bu işin doğasında var. Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Ama saçmalıklar diz boyu. İnanın artık cevap vermek istemiyorum. İnsanlar görüp seyretsinler. Sadece Sow için değil. Söylememin anlamı yok" cevabını verdi.

Bir gazetecinin, "Size karşı son dönemde çok eleştiri oldu. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu ise Aykut Kocaman, "Bu polemiklerin içinde yer almak istemiyorum. Problemler varsa bunları çözmek için çaba harcamaya çalışıyorum. Nasıl gösterildiğimi bilemiyorum. Bunu değiştirmek için çaba sarf etmeyeceğim. Ben böyleyim. Takım adına doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yapmaya devam edeceğim. Bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Maç toplantılarının dışında çok fazla konuşma niyetinde değilim. İş yapacağız. Bu kulübü, bu takımı yürekten seven insanlar da, benim performansımı beğenmeyenler de vardır. Onlar çok merak etmesinler gerektiğinde burada 1 dakika fazla kalmayacağım. Ama ne yapmaya çalıştıklarını bilmiyorum. Allah’a havale ediyorum" şeklinde cevapladı.

Kaynak

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
as [MENTION=74929]Korpe[/MENTION], günaydınlar herkese..

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[video=youtube;a7SHS3NkagA]http://www.youtube.com/watch?v=a7SHS3NkagA[/video]

Reaksiyon puanı
10,327
Panpa şu guruba bir eklemediniz gitti :(

[MENTION=84327]deatmania[/MENTION]!

ilginize abim...

selamun aleykum gunaydın

ve aleykumselam ve rahmetullah.
ve bizden de herkese günaydınlar, hayırlı sabahlar olsun.

fırsatı yine teptik, hayırlısı olsun diyelim.
rakiplerin durumuna bakınca bu yıl 83 milyon avro'luk transferle açık ara lider olmamız gerekiyordu.
A çetesinin egoları, kompleksleri yedi bitirdi bizi yav.
üff diyorum,
sora da "bir of çeksem karşı ki dağlar yıkılır" türküsünü açıp dinliyorum.
elimden başka bişey de gelmiyor. :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bursa'da kulüple iş adamları arasında Bursa yönetiminden ötürü müdür yoksa rant kavgası mı bilinmez bir türlü o potansiyel süreklilik kazanamıyor. Sürekli başka sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Dün sezonun en iyi birkaç maçından biriydi. Fenerbahçe 1 puan kazandı Bursaspor 2 puan kaybetti dersek yanlış olmaz. Tabii öyle ya da böyle Aykut Kocaman Alex problemi sonrası 3 maçta 7 puan kazanarak başarı elde etti. Onu da gözardı edemeyiz. Kaldı ki Meireles ve Topal çok ciddi eksiklikti. Gene de Fenerbahçe'de yavaş yavaş ilk 11 belli ve kadro gerçekten kaliteli. Galatasaray sezon başı alır götürür derken neler yaşadı herkes gördü. Keza Beşiktaş da Galatasaray maçı hariç tepeye bir etki etmeyeceğini gösterdi. Ordu ve Kasımpaşa her ne kadar iyi top oynuyorlarsa da tecrübe eksikliği muhakkak gelecek haftalarda onları bulundukları yerden daha aşağılara çekecektir. Fenerbahçe Avrupa'da yoluna devam ederse Galatasaray avantaj kazanır. Çünkü iki kulvarda birden başarı maalesef ülkemizde olmuyor.Devre arası takımda yapılacak değişiklikler de biraz ne olacağını net gösterecek. Sanırım lig devre arasından sonra gerçekten başlayacak.

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
hafta içi türk telekomdan bir hediye geldi bana, pek sevmediğim bir kurumdur ama işlerini biliyolar. :)
hediyem, 4 gb usb bellek. Sarı lacivert çubuklu formamızlı bir tasarımı var. can damarımdan vurdular :) Sarı-lacivert renklere gönül verdiğimi nerden biliyolar tabi orasıda ayrı bi soru işareti :)

işte bunlarda görüntüleri :)

f4tpl.jpg

f4tt6.jpg

f4txw.jpg

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Kadın Basketbol takımımız ligin ilk maçında deplasmanda Canik Belediye'sini rahat bir oyunla 80-59 mağlup etti..

mila12

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Profesyonel Futbol Takımımızın, UEFA Avrupa Ligi Grup maçı kapsamında Limassol ile deplasmanda oynayacağı müsabaka, UEFA tarafından yüksek riskli maçlar kategorisinde yer almaktadır.

Bu nedenle, kulübümüz, mücadeleyi deplasman seyircisi statüsünde izleyecek taraftarlarımızın, ’UEFA Kurallarına’ uyacağı yönündeki beyannameyi imzalatmakla (yerine getirmekle) yükümlüdür.

Kıbrıs’ta yer alan derneklerimiz ise, maçın yüksek risk kategorisinde yer alması sebebiyle, tamamen kendi inisiyatifleriyle ilgili beyannameyi bazı maddeler eklemek kaydıyla genişleterek taraftarların imzasına sunmuştur.

Bu vesileyle, bugün gazetelere yansıyan ve Limassol maçını deplasman seyircisi olarak izleyecek taraftarlarımıza yönelik, kulübümüzün ’bayrak yasaklamasına’ yönelik beyanname imzaladığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

İnancımız ve temennimiz, mücadelenin, fair play ruhu içinde spor müsabakası olduğu bilinciyle tamamlanması yönündedir.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Spor Kulübü

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Stadımızı gezdi
21 Ekim 2012 Pazar
2012-10-21_resinm.jpg
Yeni bir stad projesi üzerinde çalışan Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman incelemelerde bulunmak üzere Stadımıza geldi. Başkan Orman, FB TV’ye yaptığı açıklamada; Stadımızın iyi planlanmış bir stad olduğunu ve Başkanımız Aziz Yıldırım’ı tebrik etmek gerektiğini belirtti.

Başkan Fikret Orman, Genel Sekreter Mesut Urgancılar ve beraberindekilerle birlikte Stadımızda incelemelerde bulundu. Başkan Fikret Orman saha içi, tribünler, localar, Fenerbahçe müzesi, soyunma odaları, otopark ve stad çevresini gezip yetkililerden detaylı bilgi alarak, yardımlarından dolayı Başkanımız Aziz Yıldırım’a teşekkür etti.

2012-10-21_res.jpg

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
1. ÇEYREK | Fenerbahçe Ülker 11-7 TED Ankara Kolejliler

16-11

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
3. ÇEYREK SONUCU | Fenerbahçe Ülker 61-54 TED Ankara Kolejliler

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Selamun Aleyküm hayırlı günler..

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
günaydın dostlar , günaydın sdn ailesi ...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Fenerbahçe Yıldız Bayan Basketbol Takımımız, Yıldız Bayanlar İstanbul Ligi 6. hafta mücadelesinde Asspor ile karşılaştı. Caferağa Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan Fenerbahçemiz, 127-15 galip ayrıldı. Maçın periyotları ve oyuncularımızın attığı sayılar şu şekilde:

Maçı periyotları:
1.PERİYOT:32-2
2.PERİYOT:79-4
3.PERİYOT:104-9
4.PERİYOT:127-15

Sayılar: Melisa 10, Aycan 16, Ezgi 10, Şelale 20, Lara 11, Esra 7, Nihan 2, Bilge 16, Dicle 10, Sena 16.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=287660]vlkn1907[/MENTION] hos geldin :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Fenerbahçe Masa Tenisi sporcularımızdan Viktoria Pavlovich ve Elizabeta Samara, Avrupa Şampiyonu oldu.

mila12

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Kulübümüzü ziyaret eden, Başkanımız Aziz Yıldırım, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya ile bir araya gelen eski futbolcularımızdan Mateja Kezman, Fenerbahçe’deki eski günlerini "Fantastik’ sözcüğüyle özetledi.

FB TV’ye özel bir röportaj veren ve Fenerbahçe’den ayrıldığına pişman olduğunu belirten Mateja Kezman, Galatasaray ve Beşiktaş’a attığı golleri unutamadığını da sözlerine ekledi.

Fenerbahçe’yi çok özledim

İlk olarak İstanbul ve Fenerbahçe’ye yaptığı ziyaretin nedenlerini sıralayan ve şu andaki işini anlatan Kezman, "Öncelikle buradaki dostlarımı, arkadaşlarımı ziyaret etmeye geldim. Aynı zamanda da iş ziyareti. Geçtiğimiz aylarda Belgrad’da bir futbol menajerliği ajansı kurmuştum. Bu konuda görüşmeler yapmak için İstanbul’a geldim. Türkiye bu konuda çok geniş bir pazar, takip etmekte fayda var ve gelmişken de tabii ki Sayın Başkan’ı ziyaret etmek istedim. Son olarak Beyaz Rusya’da Bate Borisov’da forma giyiyordum. Geçtiğimiz kış futbolu bıraktım. Son kulübüm Beyza Rusya’da Bate Borisov oldu. Ardından uzun zaman sonra artık ülkeme döndüm, Belgrad’da yaşıyorum. Söylediğim gibi Belgrad’da bir futbol menajerliği ajansı kurdum. O yüzden çok sık seyahat ediyorum. Çok sayıda maç seyrediyorum, oyuncu seyrediyorum. Yani şu anda hayatımdan oldukça memnunum. Tabii ki Fenerbahçe’yi çok özledim. Bu harika kulüpte fantastik olarak nitelendirebileceğimiz 2 sezon geçirdim. Ayrılma kararını aslında biraz çabuk aldığımı ve bu konuda biraz pişman olduğumu söylemek isterim. Ama hayat bu. Bazen bir anda bir karar vermek durumunda kalıyorsunuz ve üzerinde çok fazla düşünmeyebiliyorsunuz. Buradaki herkesi çok özledim, Stadımızın atmosferini çok özledim" diye konuştu.

Şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe’dir

İstanbul özlemini giderdiğini ve Fenerbahçe’yi yakından takip ettiğini belirten Kezman, "İstanbul yemesiyle, içmesiyle, havasıyla, suyuyla gerçekten harika bir şehir. Burada çok sevdiğim, çok özel arkadaşlarım var. Boğaz kenarında kısa bir yürüyüş, bir tekne gezisi bana her şeyi unutturan çok sevdiğim şeylerdi. Yani İstanbul gerçekten çok güzel. Ama bir yandan da çok fazla özlediğimi söyleyemem çünkü buraya çok sık geliyorum ve özlem gideriyorum. Fenerbahçe’yi tabii ki çok yakından takip ediyorum. Bu sezon takım kalitesi bence çok iyi. Zaman içinde çok daha iyi bir performans ortaya koyacaklarından eminim. Avrupa Liginde iyi yerlere geleceklerinden eminim. Ligde de şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe’dir; her zaman olduğu gibi" dedi.

Galatasaray ve Beşiktaş’a attığım golleri unutamam

Attığı unutamadığı golleri ve maçları da söyleyen Kezman,"2-1 kazandığımız maçta, bu statta Galatasaray’a attığım golü unutamam. Aynı şekilde deplasmanda 1-0 kazandığımız şampiyonluğu direk etkileyen maçta Beşiktaş’a attığım gol; o da unutulmazdı. Burada Chealse’yi, İnter Milan’ı, Sevilla’yı mağlup ettiğimiz maçlar da benim için çok özel anılarla dolu maçlar. Burada geçirdiğim günleri, bu kulübü, taraftarları, arkadaşlarımı hiç unutmayacağım" diye konuştu.

Kaynak

Futbol Takımımızın, 25 Ekim 2012 Perşembe günü AEL Limassol ile yapacağı UEFA Avrupa Ligi müsabakası öncesinde, kulübümüze, TC Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığı tarafından 21 Eylül 2012 tarih ve KDGY-1-243 sayılı, Büyükelçi Necip Egüs imzalı; "müsabaka güvenliği, seyir-seyahat, konaklama konularında alınması gerekli güvenlik önlemlerini" içeren bir yazı gönderilmiştir.

Kulübümüze gönderilen yazının 6-2.paragrafında;

"GKRY’de Genel olarak Türkiye’ye ait sembollerin (bayrak, para) tepki gösterileceğinin dikkate alınmasının yararlı olacağı düşünülmektedir. Bu hususlar bakanlığımızın internet sitesindeki seyahat uyarılarında (http://www.mfa.gov.tr/gkry_ye-seyahat-edecek-vatandaslarimiza-uyari.tr.mfa) yer almaktadır" denmektedir.

İş bu yazı tahtında KKTC’de yerleşik bulunan derneklerimiz, Dış İlişkiler Müdürümüz tarafından bilgilendirilmiş; bununla birlikte yukarıdaki yazı derneklerimize de iletilmiştir.

Kulübümüzün, söz konusu durum ile ilgili yegane tasarrufu bu olup Yönetim Kurulumuzun anılan müsabakaya bayrak götürülmemesi konusunda herhangi bir talimatı ve yönlendirmesi bulunmamaktadır.

Tarihi ve ebedi prensiplerimiz göz önünde bulundurulduğunda, kulübümüzün böyle bir uygulamaya karşı çıkacak kararlığı gösterecek değerlere sahip olduğu, kamuoyunun malumudur.

Bu nedenle, konuya ilişkin kamuoyunda farklı saiklerle oluşturulmaya çalışan haberlere itibar edilmemesi, önemle rica ederiz.

Taraftarımızdan beklentimiz ise; karşılaşmaya fair play ruhu ile yaklaşmaları, takımımızı son dakikaya kadar sportif bilinç ile desteklemeleridir.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

2012-10-22_bvabasin2.jpg

2012-10-22_bvabasin1.jpg