SDN emektarı Berkin Bozdoğan vefat etti

Bu konuyu okuyanlar

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Ekli dosyayı görüntüle 160539

SDN Forum eski moderatörü ve SDN eski editörü Berkin Bozdoğan, bu sabaha karşı vefat etti. Ülkemizdeki kaliteli ve bilgili bir teknoloji editörünü daha kaybetmiş olduk. Ölmeden önce de ülkesinin durumuna hayıflanan ince ruhlu bir kişilik, ayrıca ölmesinin sebebinin de herkesten gizlediği diyaliz hastalığı olduğu öğrenildi. Sevdiklerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Konu bazı nedenlerden dolayı ancak açılabildi.
:( üzdü hemde çok çocukluğumdan kuzenim (benden yaşça büyük) BYTE dergisini okurdu oradan kendisini tanıdım

Reaksiyon puanı
10,324
Ama bir kişinin hoşuna gitmemiş anlaşılan hemen bana saldırdı. Arkadaş dini ilmi almış alim gibi konuşuyor. Ama müslümanlığı tam kavrayamamış. Beni tanımadan atıp tutuyor. Çok uzun tutmayacağım konuşmamı. Müslümanlık için konuşuyorum. O kişi Allah sevgisini anlaması için önce en küçük parçadan en büyüğüne kadar yaratılanı sevmesi lazım. İnsanlar da dahil. Bakın din ayrımı yok. Anlatılanlara göre peygamberimiz bir yahudi cenazesinde bile saygı gösterip ayağa kalkmış biri. Daha birçok anlatılanlar var. Ki gelmiş bana müslüman kardeşine bela okuyor. Dini konuda çok bilgili değilim. Ama bu cahil gibi dini yanlış yönlendirenlere kendini alim gibi gösterenlere de hiçbir şey söylemeyecek de değilim. Bana bela okuyanlar hakkımda kötü düşünen insanların her yaptıkları kendilerine döndü. Çünkü ben insan çekiştirmem.
Direkt bana yazsaydın sana saygı duyardım, lakin arkamdan dedikodu gibi olmuş. İyi de giydirmişsin! :) Neyse, ben de fazla uzatmadan birkaç kelam etmek istedim. Kendimi burada ne bir din alimi, ne de İslam dininin bir temsilcisi olarak tanıttım. Böyle bir şeye niyetim olmadığı gibi haddim de yok. Sadece kendi görüşlerini, fikirlerini -tıpkı sizler gibi- açıklamaya çalışan sıradan bir vatandaşım, hepsi o kadar.

Konuya dönersek, müessif bir ölüm üzerinden siyaset yapmağa çalışmana üzüldüm cidden. Çünkü haberde böbrek yetmezliği sebebiyle vefat ettiği bilgisi vardı. Sen bunu ülkenin içindeki sıkıntılara bağladın. Daha doğrusu ölüm üzerinden rant devşirme diyorlar buna. Mesela bir siyasi vefat ettiğinde hiçkimse onun siyasi kişiliğinden falan asla bahsetmez, çünkü bu mevtaya saygısızlık olarak telakki edilir. Sadece üzüntüler belirtilir ve rahmet dilenir.

Şahsıma giydirdiğin bütün sıfatlar, karalamalar için vs. sana hakkımı helal edebilirim, sorun yok. Ama bence sen asıl merhum Berkin'in ruhaniyetine saygıda kusur ettiğin için ondan özür dilemelisin.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Vefat etmiş birinin konusunda en azından siyaset, ülke durumu konuşmasanız keşke. Dualarınızı edip başsağlığı dileseniz yeterliydi aslında. Siyaset için ayrıyetten kategori mevcut. Rica ediyorum konu kirlenmesin. Empati yapın sizin vefat haberinizin altında konu dışı siyasete girilse memnun olur muydunuz?

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
394
Allah Rahmet Eylesin,gittiği yerde umarım bizden daha mutludur

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Direkt bana yazsaydın sana saygı duyardım, lakin arkamdan dedikodu gibi olmuş. İyi de giydirmişsin! :) Neyse, ben de fazla uzatmadan birkaç kelam etmek istedim. Kendimi burada ne bir din alimi, ne de İslam dininin bir temsilcisi olarak tanıttım. Böyle bir şeye niyetim olmadığı gibi haddim de yok. Sadece kendi görüşlerini, fikirlerini -tıpkı sizler gibi- açıklamaya çalışan sıradan bir vatandaşım, hepsi o kadar.

Konuya dönersek, müessif bir ölüm üzerinden siyaset yapmağa çalışmana üzüldüm cidden. Çünkü haberde böbrek yetmezliği sebebiyle vefat ettiği bilgisi vardı. Sen bunu ülkenin içindeki sıkıntılara bağladın. Daha doğrusu ölüm üzerinden rant devşirme diyorlar buna. Mesela bir siyasi vefat ettiğinde hiçkimse onun siyasi kişiliğinden falan asla bahsetmez, çünkü bu mevtaya saygısızlık olarak telakki edilir. Sadece üzüntüler belirtilir ve rahmet dilenir.

Şahsıma giydirdiğin bütün sıfatlar, karalamalar için vs. sana hakkımı helal edebilirim, sorun yok. Ama bence sen asıl merhum Berkin'in ruhaniyetine saygıda kusur ettiğin için ondan özür dilemelisin.
Gayette kendi fikirlerimi belirttim. Burada siyaset nerede göremedim ? Bana iyi giydirdiniz. Saldırdınız. Gerçek budur. Ölmüş birinin arkasından da asla kötü konuşmam. Rahmet okurum. Bir de uyarı vermişler belli ki bazı durumlar var. Yanlış yorum yaptığımı düşünmüyorum. Fikir ayrılıkları farklı görüşler olabilir. Ki siyaset de yapmadım. Bu kadar kolay bela okumayı seviyorsunuz demek ki. Fazla diyecek bir şeyim yok. Allah affetsin seni.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

SDN Forum eski moderatörü ve SDN eski editörü Berkin Bozdoğan, bu sabaha karşı vefat etti. Ülkemizdeki kaliteli ve bilgili bir teknoloji editörünü daha kaybetmiş olduk. Ölmeden önce de ülkesinin durumuna hayıflanan ince ruhlu bir kişilik, ayrıca ölmesinin sebebinin de herkesten gizlediği diyaliz hastalığı olduğu öğrenildi. Sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.

ALLAH RAHMET EYLESİN mekanı cennet olsun

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
görünce çok üzüldüm mekanı cennet olsun. çok güzel bir insandı. o harika kutu açılış videolarıyla hatırlayacağım kendisini.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654

SDN Forum eski moderatörü ve SDN eski editörü Berkin Bozdoğan, bu sabaha karşı vefat etti. Ülkemizdeki kaliteli ve bilgili bir teknoloji editörünü daha kaybetmiş olduk. Ölmeden önce de ülkesinin durumuna hayıflanan ince ruhlu bir kişilik, ayrıca ölmesinin sebebinin de herkesten gizlediği diyaliz hastalığı olduğu öğrenildi. Sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Bana göre ölmek=kurtuluş.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Allah Rahmet Eylesin kendisini sima olarak tanıyorum ama SDN dönemini pek hatırlamıyorum. HWP'de görmüştüm ben kendisini.
Yapacak bir şey yok ölüm Allah'ın emri mekanı cennet olsun. Ama bu konu altında bile boş muhabbet yapmak kadar saçma bir şey olamaz...

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Allah Rahmet Eylesin kendisini sima olarak tanıyorum ama SDN dönemini pek hatırlamıyorum. HWP'de görmüştüm ben kendisini.
Yapacak bir şey yok ölüm Allah'ın emri mekanı cennet olsun. Ama bu konu altında bile boş muhabbet yapmak kadar saçma bir şey olamaz...
Özkan hocama katılıyorum. Çok büyük bir değeri kaybettik ve en azından bu konu altında siyasete ve diğer konulara girmeyelim.

Mekanı cennet olsun.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Allah rahmet eylesin, mekanı Peygamber Efendimizin yanı olsun inşallah.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
Daha 35 yaşında bir adamdı, gencecik yaşta gitti.. Yakınlarına baş sağlığı dilerim, nur içinde yatsın. :pensive:

Son mesajlar