Öneri SDN bir forum ise...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

as5304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SDN eğer bir forum ise neden bu kadar insanları banlıyor yani ya konulara düşüncelere açıksınızdır yada değilsinizdir. Tamam kendi kurlarrınız vardır ve işine gelen gelsin diyebilirsiniz bu sizin özgürlüğünüz! Biraz daha serbest olun lütfen.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
SDN Forum'un SDN Forum olarak kalması için gerektiği zaman üyeleri banlıyoruz zaten. Serbestlik yeteri kadar var ve herhangi bir üyemizin buna karşı çıkacağını düşünmüyorum. Kurallara karşı gelen uyarısını alır, tekrarında cezalandırılır, bu kadar basit.

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Forumda aktiflik oranı çok düşüktür ve forum sorumluluları ile online üye sayıları birbirine yakın hareket ediyor.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
SDN eğer bir forum ise neden bu kadar insanları banlıyor yani ya konulara düşüncelere açıksınızdır yada değilsinizdir. Tamam kendi kurlarrınız vardır ve işine gelen gelsin diyebilirsiniz bu sizin özgürlüğünüz! Biraz daha serbest olun lütfen.
Sana burasi agir geldi ise vay haline..

1689627985870.png

(Baska bir forum)

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,657
Bu forum gerçekten kurallar açısından esnek bir forum bunu söylemeliyim. Forumda bir düzen olması için belirli düzeyde kurallar olması gerekiyor.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Keşke tam olarak karşı çıktığın şeyi söyleseydin. Yanlış bilgilendirme yapmak yasak, ayrıca zaten birisi uçurulduğunda sebebini de bir konuya yazıyorlar. Ne tür bir fikir ayrılığına düştün de yasakladılar? :D

as5304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle cevap yazan tüm arkadaşlara tek tek teşekkür ediyorum. Tabi ki kuralların olmadığı yerde saçmalıklar boy gösterir. Bir de kuralları yöneten taraflar olması lazım.

AMA... şimdi forumu genel incelediğimde, belli başlı konularda kendine göre etik konular olmayabilinir yada legal konular olmayabilinir ama insanların hakkında konuşmak istediği yada yorum yapmak istediği şeyler olabilir bunlar. Bu gibi konularda gördüğüm hemen konu açan, yorumunu yapan ları banlayıp konuyu kitleme yada silme işlemleri başlamış. Şimdi bunun üzerine bereket sayfayı kapatmamaşm hemen ekran görüntüleri alıp paylaşacağım belkide benide bu yüzden silecek ve engelleyekler veya bu konuyuda silecekler. İşte bu düşünce özgürlüğü yorum yapma özgürlüğü konusunda biraz daha geniş vizyon, esnek bakış açısı sahibi olursa forum yöneticileri çok daha özgür platform olur.

Yoksa ben atıyorum uylturucu maddeler nasıl yapılır, satılır gibi konular olursa (ki bu ve benzer bir konu görmedim sadece direkt sallıyorum) yani halkın, milletin ve diğer olguların güvenliğini sağlamak amaçlı konuyu ve sahipleri yok etmesi tabi ki çok doğal bir davranış olur. Ama Misal uyuşturucu nedir nasıl insan üzerinde bir davranışı vardır zararı , tıbbi olarak kullanıldığında faydası vs topuma zararı gibi deyimler varsa bunun üzerine kullanıcıların yorumları farklı yönde merak ettiği yada benzer destek verdiği özendirmeden sorularınında olması lazım.

Şimdi karmaşık gibi geliyor ama basitçe taze taze yaşadığım ve bunun üzerine bu konuyu açtığım şimdide

Dikkatini çekmek istediğim arkadaşlar @Nixc0r , @Redlonmas , @Martin Archimbaud , @serj
Ortak Cevaptır : Serbestlikten bahsedip bir sorumun olduğu soru konusunu silmek şahsa ünasır benim yorumumu silmeniz benim sesimi sıkmak ağzımı kapatmak kadar kabalıktır, Bu yönden bakmayıpta bunlar ağır geldi ise vayhalime denecek duruma geçilmiş hala bu persfektiften düşünmeyenlerin vay haline, forum kurallar açısından esnek iddiasına yine konu fikrimde sabit kalarak aşağıdaki kanıt ile belirteceğim,

SİLİNEN KONU : https://forum.shiftdelete.net/konular/iptv-alacaklar-icin-tavsiye.670264/#post-6203443

Ekte de kanıt fotosu :) sdn-ban hosted at ImgBB (kırmızı ile çevirdiğim yerler üst üste kestiğim yerlerdi belli olsun fotomontaj olmadığı ortaya çıksın diye.. 3 sayfalık kapsayan alanı 1 imajda birleştirmek istedim)

Sevgilerimle ve bu mesajımı silmemeniz, ve savunduğunuz özgür düşünce ortamı iradesinde cevap vermek siterseniz beklerim yada susma hakkınızı da kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• sdn-ban.jpg
    sdn-ban.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 58

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
@as5304 resmi inceledim ve gerçekten de öyle. Herhangi bir konuda herkes banlı olabiliyor. Galiba biri canı istediği için banlıyor olabilir insanları.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Öncelikle cevap yazan tüm arkadaşlara tek tek teşekkür ediyorum. Tabi ki kuralların olmadığı yerde saçmalıklar boy gösterir. Bir de kuralları yöneten taraflar olması lazım.

AMA... şimdi forumu genel incelediğimde, belli başlı konularda kendine göre etik konular olmayabilinir yada legal konular olmayabilinir ama insanların hakkında konuşmak istediği yada yorum yapmak istediği şeyler olabilir bunlar. Bu gibi konularda gördüğüm hemen konu açan, yorumunu yapan ları banlayıp konuyu kitleme yada silme işlemleri başlamış. Şimdi bunun üzerine bereket sayfayı kapatmamaşm hemen ekran görüntüleri alıp paylaşacağım belkide benide bu yüzden silecek ve engelleyekler veya bu konuyuda silecekler. İşte bu düşünce özgürlüğü yorum yapma özgürlüğü konusunda biraz daha geniş vizyon, esnek bakış açısı sahibi olursa forum yöneticileri çok daha özgür platform olur.

Yoksa ben atıyorum uylturucu maddeler nasıl yapılır, satılır gibi konular olursa (ki bu ve benzer bir konu görmedim sadece direkt sallıyorum) yani halkın, milletin ve diğer olguların güvenliğini sağlamak amaçlı konuyu ve sahipleri yok etmesi tabi ki çok doğal bir davranış olur. Ama Misal uyuşturucu nedir nasıl insan üzerinde bir davranışı vardır zararı , tıbbi olarak kullanıldığında faydası vs topuma zararı gibi deyimler varsa bunun üzerine kullanıcıların yorumları farklı yönde merak ettiği yada benzer destek verdiği özendirmeden sorularınında olması lazım.

Şimdi karmaşık gibi geliyor ama basitçe taze taze yaşadığım ve bunun üzerine bu konuyu açtığım şimdide

Dikkatini çekmek istediğim arkadaşlar @Nixc0r , @Redlonmas , @Martin Archimbaud , @serj
Ortak Cevaptır : Serbestlikten bahsedip bir sorumun olduğu soru konusunu silmek şahsa ünasır benim yorumumu silmeniz benim sesimi sıkmak ağzımı kapatmak kadar kabalıktır, Bu yönden bakmayıpta bunlar ağır geldi ise vayhalime denecek duruma geçilmiş hala bu persfektiften düşünmeyenlerin vay haline, forum kurallar açısından esnek iddiasına yine konu fikrimde sabit kalarak aşağıdaki kanıt ile belirteceğim,

SİLİNEN KONU : https://forum.shiftdelete.net/konular/iptv-alacaklar-icin-tavsiye.670264/#post-6203443

Ekte de kanıt fotosu :) sdn-ban hosted at ImgBB (kırmızı ile çevirdiğim yerler üst üste kestiğim yerlerdi belli olsun fotomontaj olmadığı ortaya çıksın diye.. 3 sayfalık kapsayan alanı 1 imajda birleştirmek istedim)

Sevgilerimle ve bu mesajımı silmemeniz, ve savunduğunuz özgür düşünce ortamı iradesinde cevap vermek siterseniz beklerim yada susma hakkınızı da kullanabilirsiniz.

İP TV Önermek ve önerisi istemek zaten yasal açıdan sıkıntılı bir durum ve kurallara aykırı. Dışarıdan baktığınızda arkadaşlar sadece önermiş gibi olabilir ancak silinen mesajlarında öneri değil direkt olarak çoklu bir reklam yaptıkları belli oluyor, mesajlar silindiği için size sıkıntı yokmuş gibi geliyor olabilir ancak emin olun ne yaptığımızı biliyoruz. ?

as5304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İP TV Önermek ve önerisi istemek zaten yasal açıdan sıkıntılı bir durum ve kurallara aykırı. Dışarıdan baktığınızda arkadaşlar sadece önermiş gibi olabilir ancak silinen mesajlarında öneri değil direkt olarak çoklu bir reklam yaptıkları belli oluyor, mesajlar silindiği için size sıkıntı yokmuş gibi geliyor olabilir ancak emin olun ne yaptığımızı biliyoruz. ?
Peki bir soru sormak isterim mümkünse... dün benim mesaj atmam mı beklendi ve orada kimsenin bir reklamı yok bir link yok paylaştığım fotoda. Yani biraz bu dediklerimizi düşünün diy temenni ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@as5304 resmi inceledim ve gerçekten de öyle. Herhangi bir konuda herkes banlı olabiliyor. Galiba biri canı istediği için banlıyor olabilir insanları.
Zaten bu ve benzeri bir çok konu var incelerseniz bunları bahsederek açtığım bir konudur.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Peki bir soru sormak isterim mümkünse... dün benim mesaj atmam mı beklendi ve orada kimsenin bir reklamı yok bir link yok paylaştığım fotoda. Yani biraz bu dediklerimizi düşünün diy temenni ederim.
Sizin mesajınızla alakası yok. Önceki moderatör arkadaşlar konuyu silmemiş, siz konuyu üste çıkardığınız zaman gözüme çarptı. IPTV, Torrent, Crack oyun vs. gibi durumlarda öneri, sorun, rehber tarzı şeylerin paylaşımı kesinlikle yasaktır. Korsana karşıyız.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,584
Bir hafta yeşil sitede takıldıktan sonra burası için şükredersiniz.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
sen şükret o malum sitede değilsin zamanında moderatörlere söverek ayrılmıştım burdaki kurallar tam olması gerektiği gibi özellikle benim gibi yazı yazma cahilleri için

as5304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizin mesajınızla alakası yok. Önceki moderatör arkadaşlar konuyu silmemiş, siz konuyu üste çıkardığınız zaman gözüme çarptı. IPTV, Torrent, Crack oyun vs. gibi durumlarda öneri, sorun, rehber tarzı şeylerin paylaşımı kesinlikle yasaktır. Korsana karşıyız.
Bakın ben tırmandırma niyetinde değilim ne kadar ben tırmandırmaya çalışsam da yine de bir şekilde susturulacağıma kanaat getirdim gördüklerim ile.

Orada eğer reklam içerikli bir link vs geçiyor olsa resimde tamam diyeceğim ve oradada şu şekilde tamam diyeceğim; konuyu komple silmek yerine art niyetli yorum yapan yorum ve yorum yapan üyeyi konuda silersiniz konuyu komple kaldırmak silmenin amacı? Yani misal ben orada bir yorum yaptım. Misal IPTV demişsiniz marka vermeyeceğim ama futbol resmi yayıncısı olan firmanında iptv himeti var, kablolu yayınların da, yada kullandığımız bu flix ile biten benzeri yayıncılar iptv hizmetleri var IPTV demek illegalilite demek değildir ki. Sizin gibi teknoloji forumunun bunu çok iyi bilmesi lazım.

belki benim yorumum siz yanlısı olan bir yorum olabilir yada kendi özlük düşüncelerime bağlı fikir veyahut bilimsel araştırmaya dayalı bilgi paylaşımım olabilir.. Burada ben neden içinde kaynayıp susturuluyorum neden bende banlanıyorum durumu var.

Kabul etmeniz zor olduğunu iyi anlıyorum ama resimde bile incelerseniz orada o yazıda kimse bir farklı link paylaşılmıyor zaten paylaşılanda sizin sizin kendi site linkiniz ve onuda ne hikmetse silmişsiniz :))) Orada İPTV kelimeleri geçiryor diye illegal bir şey olmayan iptv ile ilgili yazıyı kaldırma mantığı ve benzerleri bu duruma karşı benim kınuyu açmamır. ne tesadüftürü ki kanıtıda resimde oldu. Çok turmandırma niyetinde değilim, sizin vizjdan ve kendinizle hesaplaşmanıza ve üyelerin şahsi yorumlarına bırakıyorum :)

İyi görevler

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
12. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez, hile) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasak olduğu gibi yardım talebinde bulunmak da ysaktır. Forumda korsan yazılım, oyun vb. hakkındaki teknik sorunlar hakkında yardım istemek yasaktır. Torrent yardımı ile telif hakları bulunan dizi, film vb. yayınlar için yardım başlığı açmak yada paylaşımında bulunmak yasaktır. Online oyunlarda ban hakkında çözüm, rehber vb. konular açmak, bu tür sorunlar hakkında yöntem vb. gibi bilgiler vererek yardım etmek yasaktır. Telif hakkını zedeleyen herhangi bir program veya bu programların paylaşıldığı site ve forumlarla alakalı sorunlar için yardım istemek yasaktır.

Anlatmak istediğini anladım dostum. Ben kuralların bana söylediğini yaparım. İyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakın ben tırmandırma niyetinde değilim ne kadar ben tırmandırmaya çalışsam da yine de bir şekilde susturulacağıma kanaat getirdim gördüklerim ile.
Ayrıca şu dediğiniz gerçekten beni kırdı, bu forumda bizi eleştiripte susturulan olmamıştır. Uzaktan öyle sanmış olabilirsiniz ancak konunuz hâlâ duruyor ve saygı çerçevesinde tartışıyoruz. Umarım gözünüzdeki SDN imajını değiştirmeye yardımcı olabilirmişimdir. Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleme:

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Bende dumanı üstünde yeni forum üyesi sarılırım Yönetim bence Ne çok sert ne çok yumuşak olması gerektiği gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar