Sayısal yapmadan bilgisayar bölümüne gidebilir miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar bu sene üniversite sınavına var. Lisede bilişim teknolojileri/ bilgisayar teknik servis bölümünü okuyorum. Yazılım mühendisliği düşünüyorum ancak matematiğim iyi değil sınavda matematikten yapamazsam da diğerlerinden yapsam yazılım mühendisliğine gidebilir miyim?

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Arkadaşlar bu sene üniversite sınavına var. Lisede bilişim teknolojileri/ bilgisayar teknik servis bölümünü okuyorum. Yazılım mühendisliği düşünüyorum ancak matematiğim iyi değil sınavda matematikten yapamazsam da diğerlerinden yapsam yazılım mühendisliğine gidebilir miyim?
Malesef bu dediğin şeyi başarırsan imkansıza yakın bir şey yapmış olursun.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bilgisayar müh. öğrencisi olarak şunu söyleyeyim gerçekten iyi matematiğe ihtiyacın var yoksa hesaplama işlemlerinde çok zorlanırsın.Özellikle algoritma tasarlayıp koda dökeceğin zaman işin için iyi derecede matematik giriyor.Keza derslerde iyi derecede işlem kabiliyeti istiyor.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bu dediğin malesef olmaz. MF bölümü gerekiyor. Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği MF bölümünden alım yapıyor.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Aslında matematiğin m'sini dahi bilmesen adıgeçen bölüme girebilirsin (eğer Suriyeliysen) Suriyeliler sınavsız diledikleri üniversiteye kayıt olabiliyormuş diye duydum...