Şarja takılan telefonum bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

417Mustafa765

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar, konu başlığında da bahsettiğim gibi şarja taktığım telefonum tekrar açılmıyor.İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıp alakalı da konu başlığı bulamadığım için bu konuyu açtım.Telefonum Xiaomi Mi A2 Lite orjinal şarj aletini kullanarak şarja taktım.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Merhabalar, konu başlığında da bahsettiğim gibi şarja taktığım telefonum tekrar açılmıyor.İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıp alakalı da konu başlığı bulamadığım için bu konuyu açtım.Telefonum Xiaomi Mi A2 Lite orjinal şarj aletini kullanarak şarja taktım.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler...
Cihaza hiç mi görüntü gelmiyor? Yani şarj olduğunu da göstermiyor mu cihaz?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hard reset atmayı denediniz mi?

417Mustafa765

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Evet, cevap vermiyor telefon.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam, hem görüntü gelmiyor hem de şarj olduğuna dair titreme falan hiç tepki vermiyor.
Acaba batarya ile alakalı olabilir mi? Cihazın arka kapağı çıkıyor mu?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evet, cevap vermiyor telefon.

Evet hocam, hem görüntü gelmiyor hem de şarj olduğuna dair titreme falan hiç tepki vermiyor.
O zaman sorun donanımsaldır. Ya şarj soketinde ya da pilde bir arıza olabilir.

417Mustafa765

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Maalesef hocam.

Soket gayet sağlamdı aslında ve şarja taktığımda da şarj oluyordu yani takılıyken ve şarj olurken bozulmuş olabileceği de pek mantıklı gelmiyor bana.
Yani bizim yapabileceğimiz bir şey yok gibi duruyor. Herhangi bir şekilde sizin de hatanız yok, orijinal şarj aleti kullanmışsınız. Cihaz bir tepki verse belki bir şeyler yapardık ama cihazda herhangi bir tepki de yok. Bu yüzden sanırım elimizden bir şey gelmeyecek, yazılımsal bir durum değil. Cihazı bir teknik servise götürün. Anakart ile alakalı bir problem olabilir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Servise göndermeni tavsiye ederim.

417Mustafa765

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yani bizim yapabileceğimiz bir şey yok gibi duruyor. Herhangi bir şekilde sizin de hatanız yok, orijinal şarj aleti kullanmışsınız. Cihaz bir tepki verse belki bir şeyler yapardık ama cihazda herhangi bir tepki de yok. Bu yüzden sanırım elimizden bir şey gelmeyecek, yazılımsal bir durum değil. Cihazı bir teknik servise götürün. Anakart ile alakalı bir problem olabilir.
Teşekkür ederim cevap için

Servise göndermeni tavsiye ederim.
Teşekkürler hocam.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Bence de servise göndermek en iyi seçenek, bi de bakmışsınız sıfır ürün göndermişler. Ben de gamepad'imi segment desteğe gönderdim geçen hafta sadece joystick bozuktu adamlar hiç uğraşmamış yenisini göndermişler

417Mustafa765

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence de servise göndermek en iyi seçenek, bi de bakmışsınız sıfır ürün göndermişler. Ben de gamepad'imi segment desteğe gönderdim geçen hafta sadece joystick bozuktu adamlar hiç uğraşmamış yenisini göndermişler
İthalatçı garantili bir ürün olduğu için çok fazla bir beklentim yok hocam ama pek telefoncuların da kolayca halledebileceği bir soruna da benzemiyor o yüzden işin sonunda servise göndermek sizin de dediğiniz gibi en mantıklı seçenek.Yorumunuz için teşekkür ederim.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
İthalatçı garantili bir ürün olduğu için çok fazla bir beklentim yok hocam ama pek telefoncuların da kolayca halledebileceği bir soruna da benzemiyor o yüzden işin sonunda servise göndermek sizin de dediğiniz gibi en mantıklı seçenek.Yorumunuz için teşekkür ederim.
Ne demek, rica ederiz hocam iyi akşamlar.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Servise gönderin. Bence yenisi gelir. Bahsettiğiniz problem ciddi bir sorun ve kullanıcı hatası diyip bir köşeye atılamayacak bir sorun. Umarım en kısa zamanda cihazınız eski haline döner.

417Mustafa765

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Servise gönderin. Bence yenisi gelir. Bahsettiğiniz problem ciddi bir sorun ve kullanıcı hatası diyip bir köşeye atılamayacak bir sorun. Umarım en kısa zamanda cihazınız eski haline döner.
Yorumunuz ve iyi niyetleriniz için çok teşekkür ederim hocam.Sağlıcakla kalın

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Her eve bir ups cihazı şart bence, elektrik arızasının sebep olduğu cihaz hasarları daha pahalıya patlıyor :( Elektrik arızasının yaptığı anlaşılır ise masrafı büyük olacaktır...