Şarj ve batarya sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

Sabri Sevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 6-7 yıllık bir Lenovo z500 ideapad laptopım var ve özellikleri günümüzde bişe benim için yeterli oluyor lakin son 1 yıldır öyle lanet bir sorunla karşılaştım ki düşman başına yani acı çekiyorum resmen. Sorun şöyle; eskiden daha çok bilgisayarı zorlayacak oyunlarda olurken bu durum şimdi masaüstünde veya youtubeda bir video izlerken dahi bile olmaya başladı hatta bilgisayarı açar açmaz başlıyor ve bazen 10 saniyede bir bazen 15 dakikada bir sürekli şarjı kesiyor ve güç ışığı yanıp sönmeye başlıyor şarjı çıkarıp takarsam birkaç saniyeliğine/dakikalığına düzeliyor ve sonra tekrar oluyor eğer şarjı çıkarıp takmazsam tekrar yaklaşık bi 10 saniye sonra bilgisayar kapanıyor bu sorun o kadar iğrenç bişey ki hiçbişey yapamıyorum nerdeyse bilgisayardan sürekli bi rahatsızlık durumu var sürekli güç düğmesine bakıyorum bi sorun var mı diye paranoyak etti iyice beni ne yapmam gerekir bunun için?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Öncelikle bulabilirseniz, farklı şarj aletiyle deneyin. Sorun çözülmüyorsa şarj girişinizde sıkıntı olabilir.

Sabri Sevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bulabilirseniz, farklı şarj aletiyle deneyin. Sorun çözülmüyorsa şarj girişinizde sıkıntı olabilir.
Maalesef farklı şarj cihazı ile sorun çözülmüyor. Sizce servise veya bir bilgisayarcıya götürmem gereken bir durum var mı?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bence şarj girişinde sıkıntı olması yüksek ihtimal. Bir baktırın derim.