"Sapık" kelimesini kullanınca kıyametler koptu

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
95395.jpg

TV8 spikeri sapık deyince...
25 Haziran 2009 Perşembe 13:52
Meclis'de tören vardı. TV8'in Ankara program müdürü ve spiker Erkan Tan, içki ve çağdaşlık konusunda öyle bir kelime kullandı ki...

Meclis'de ödül töreni vardı. Törende ödül alıp konuşma yapan TV8 spikeri Erkan Tan, "sapık" kelimesini kullanınca kıyametler koptu. Ona en sert tepki ise CHP'li vekilden geldi. Konu da içkiydi...

Madde bağımlılığı ile mücadele edenlere katkısı bulunanlara meclis başkanı Köksal Toptan tarafindan TBMM de ödül verildi. Ödüle layık görülen TV8 Ankara program müdürü ve spiker Erkan Tan törende yaptığı konuşmada "Bu ulkede ilericiliği ve çağdaşlığı resmi veya özel davetlerde alkollü içki içip içmemeye indirgeyen sapık bir zumre var bunlarla nasıl mücadele edeceksiniz bilmiyorum" deyince kıyamet koptu.

Tan törenden sonra yaptığı konuşmadan dolayı salondaki davetliler tarafindan kuşatılarak tebrik edildi. Tam bu esnada yanına yaklaşan CHP milletvekili, Tan'ı yaptığı konuşmadan dolayı eleştirdi ve "Sapık diyemezsiniz" dedi.

Tan ise şaşkınlığınğ gizleyemedi ve "Siz de mi onlar gibi düşünüyorsunuz sayın vekilim" yanıtını verince tartışma alevlendi.

Bunun üzerine araya eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik girdi. Tarafları ayırarak birbirlerinden uzaklaştırdı.

kaynak

Yorum: Vekil neden üzerine alınmış acaba ? :dirol:

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
sıfat kullanmasa daha iyi olurmuş ama alenen bir gerçeği dile getirebildiği için kutluyorum

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
süper demiş vekile verdiği cevapta ayrıca güzel aferim ona

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
demedi demeyin
kendisini yakında trt de görürüz ;)

madem öyle bi fikrin var şov yapmadan , kanalında söylersin..

recepivedick

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben içki içiyorum arada sırada, içmeyenlere hiçbir zaman gerici demedim , öyle diyenleri de duymadım.
bu vatandaş akp yalakası televizyonculardan biri,ne beklersin adam hizmet ediyor işte.

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sıfat kullanmasa daha iyi olurmuş ama alenen bir gerçeği dile getirebildiği için kutluyorum
+1

evet gerçekten doğru söylemiş adamlar nefes alsa bile gerci diye çıkıyorlar kendilerinden olmayan herkezi gerici olarak gören bi zihniyet oldukça bunun önüne geçilemez malesef sanırım bunu en güzel salih memecan anlatıyor

gerici.jpg

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
malesef çoğu şeyde sadece görünüm önem kazanıyor... mesela düşünceler ve destekledikleri fikir ne olursa olsun ne kadar akla uymaz bir biçimde olursa olsun içkili davette gevrek gevrek gülen bi insan kendine çağdaş, ilerici, modern diyebiliyor ve bununla da kalmayıp içki kullanmıyorum dediğinizde de yine aynı gevrek gülümsemeyle "ne o yoksa günah mı ahhaha ?" diye sorabiliyor... işte biz buna yandan yemiş çağdaşlık diyoruz...

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
+1

evet gerçekten doğru söylemiş adamlar nefes alsa bile gerci diye çıkıyorlar kendilerinden olmayan herkezi gerici olarak gören bi zihniyet oldukça bunun önüne geçilemez malesef sanırım bunu en güzel salih memecan anlatıyor

gerici.jpg
bunu görmemiştim:thumbup: çok hoşuma gitti

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bence gayet güzel olmuş kimin ne olduğu ortaya çıkmış

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Birileri çıkıp güzel birşey yapsa Chp karşı çıkıyor. Adam süper konuşmuş. Türkiyenin bu hale gelmesinden hükümetler değil millet sorumludur.

Millet diyorum çünkü özgürlük laiklik adına yapmadığımız hiç bir şey kalmadı. Milletimiz avrupaya özentilik adına her şeyi yapıyor. Kızlar mini etek değil bez parçası giyiyor. neden özgür ülke. Kapansın demiyorum fakat tecavüzler bu yüzden ortaya çıkmıyor mu?

İçki alışkanlığımız her geçen yıl artıyor. Hırsızlık kumar ailevi hayatın sona ermesi kargaşa kin nefret kavga bunlar içki(alkol esrar uyuşturucu vs.) yüzünden değil mi?

sansür

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne varmışki sapık kelimesinde doğru bi laf etmiş erkan tan

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Doğru söylemiş destekliyorum kendisini...

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Birileri çıkıp güzel birşey yapsa Chp karşı çıkıyor. Adam süper konuşmuş. Türkiyenin bu hale gelmesinden hükümetler değil millet sorumludur.

Millet diyorum çünkü özgürlük laiklik adına yapmadığımız hiç bir şey kalmadı. Milletimiz avrupaya özentilik adına her şeyi yapıyor. Kızlar mini etek değil bez parçası giyiyor. neden özgür ülke. Kapansın demiyorum fakat tecavüzler bu yüzden ortaya çıkmıyor mu?

İçki alışkanlığımız her geçen yıl artıyor. Hırsızlık kumar ailevi hayatın sona ermesi kargaşa kin nefret kavga bunlar içki(alkol esrar uyuşturucu vs.) yüzünden değil mi?

hımm...:wink:
Şu görüşlerinizde Arabistan yarımadasından esen çöl rüzgarlarının etkisi olmasa da samimi olduğunuza inansam hak verirdim ama biraz düşününce hiç kimsenin mini etek giyemediği Suudi Arabistan ve İran'da hiç tecavüz olmaması gerekirdi. Ama "oluyor hem de sürüyle...

Evet haklısınız içmesini bilmeyen için içki kötü bir şeydir. Uyuşturucu denen illete toptan karşıyız ama garip değil mi bugün dünyayı yönetenler aynı zamanda en çok içki içen toplumlar...

Ben içki içilmeyen, mini etek giyilmeyen vs. hiç bir toplumda sizin vaadettiğiniz Cennet krallığını göremiyorum. Zorbalık ve Allah'ın yetkilerini donanıp zulmetmekten başka bir numara yok!

Bunları yazarak bu forumda epey taraftar toplarsınız ama bırakın artık şu milletin içtiğiyle, giydiğiyle uğraşan adam kafasını!

Gazete 3. sayfalarını okuyorsan bilirsin, tecavüzcülerin çoğu cahil eğitimsiz ve muhafazakar bir çevrede yetişmiş adamlardır.

Demek ki neymiş; Bu toplumun ve her toplumun asıl sorunu eğitimdir. giyim kuşam ya da yemek içmek değil.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
arkadaşlar ben her sabah izlerim erkan tan ı 8,30 da başlıyo program bi gün açın konuşmalarını dinleyin öyle yapın yorumunuzu , en doğal gerçeği söyleyen tarafsız adam, niye bi tek chp li çıkmışta itiraz etmiş o zaman , uluslar arası ilişkiler muğzunu herşeyin farkında olan kimin ne yaptığını iyi bilen birisi siyaseten söylüyorum ..

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne güzel iş bu işine gelmeyen şeyi arabistana bağlamak...

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alkollü içkinin günah,ayıp olarak algılandığı toplumlarda dışlanma sebebi ile içki kültürü gelişmez.Bunun sonucu olarak adam gibi içmesini bilmeyen kişiler ahlaksız,günahkar algısı çıkmakta.Gizliden, aile ve toplumdan dışlanma korkusu ile içilince kimseye görünmeden içme çabası ve yasak bir eylem yapma algısı yüzünden şarapla sarhoş olan insanlar görmekteyiz.Adam gibi içmesini bilmeyenler kendini rezil etmektedirler.Bir balık lokantasında sarhoş adam göremezsiniz.Çünkü adam gibi oturup yemekte içmektedir.Neyse bunları bir kenara bırakalım son yıllarda beni çok rahatsız eden bir konuyu paylaşayım sizinle.Malum alkollü içkiler genelde kokar bu yüzden gençler içemez.Şimdiki gençler esrar manyağı olmuş durumda.Neden mi esrar kokmaz,ailesi kolay kolay anlayamaz ve sigara fiyatına satılmakta.Alkollü içkideki bu algı yüzünden uyuşturucuya kayıldığı görüşündeyim.Şimdi içki mi uyuşturucu mu?Hiçbiri diyebilirsiniz.Uyuşturucuya sonuna kadar karşıyım.İçki için demem ama içeni de dışlamayın.İçki kişiyi agresif yapmaz rahatlatır.1-2 kadeh içmenin kimseye zararı olmaz.İnsanları dışlarsanız etrafta sarhoş,ayyaş görürsünüz.Eğitimli insan kendini içki ile rezil etmez.benim kafam bozuk ondan içiyorum havasına girmez.Ben içkiliyim bana dokunmayın tribi yapmaz.Ve çok içtim bana kahve yapın demez.Zaten rahatlamak için içiyorsun neden ayılmaz için uğraşıyorsun ki :)

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
İçki içmekle ilericiliği çağdaşlığı aynı görmek tabiki sapıtmışlık ve ahmaklıktır bunda gocunulacak ne var ki?

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Şu görüşlerinizde Arabistan yarımadasından esen çöl rüzgarlarının etkisi olmasa da samimi olduğunuza inansam hak verirdim ama biraz düşününce hiç kimsenin mini etek giyemediği Suudi Arabistan ve İran'da hiç tecavüz olmaması gerekirdi. Ama "oluyor hem de sürüyle...

Evet haklısınız içmesini bilmeyen için içki kötü bir şeydir. Uyuşturucu denen illete toptan karşıyız ama garip değil mi bugün dünyayı yönetenler aynı zamanda en çok içki içen toplumlar...

Ben içki içilmeyen, mini etek giyilmeyen vs. hiç bir toplumda sizin vaadettiğiniz Cennet krallığını göremiyorum. Zorbalık ve Allah'ın yetkilerini donanıp zulmetmekten başka bir numara yok!

Gazete 3. sayfalarını okuyorsan bilirsin, tecavüzcülerin çoğu cahil eğitimsiz ve muhafazakar bir çevrede yetişmiş adamlardır.

Demek ki neymiş; Bu toplumun ve her toplumun asıl sorunu eğitimdir. giyim kuşam ya da yemek içmek değil.

Okulda verilen eğitim hiç birzaman hiç bir kimse için garanti vermez. Kitap okumakla hayat bağdaştırılamaz.

Hayat yaşanarak görerek öğrenilir. Okul ise kitap okuyarak çalışarak. Okul insanın bilimsel tarihsel açıdan kişisel gelişimini sağlar. Senin düşüncene göre mini etek dekolte giyim önemli değil. Benim düşünceme görede mini etek dar pantolon önemli bir etken.

Ne yaparsan yap hiç bir kötülüğün önüne geçemessin ama azaltabilirsin.

Osmanlı İmparatorluğu avrupaya uyum sağlayacam diye çökmedi mi?
Türkiye avrupaya uyuum sağlamaya çalışmıyor mu?

Herzaman yanlış yönlerini benimsedik avrupanın ve avrupada zaten bunu istiyor.

Ben arabistan özentisi değilm. Kimseyide dini açıdan yargılamıyorum. Arab insanını sevmem. Ben namaz kılmam (Cuma hariç. oruç tutarım vs.) ama din etkisinden çok insanın toplum içindeki yaşadıkları gördükleri ve benimsedikleri her zaman önem kazanmıştır.

Bunları yazarak bu forumda epey taraftar toplarsınız ama bırakın artık şu milletin içtiğiyle, giydiğiyle uğraşan adam kafasını!

Ben bu forumda kimsyi tanımam etmem. Kimseyede kendimi büyütecek yüceltecek birşeyler söyleyecek değilim. Taraftar toplamaya falan çalışmıyorum yani.

Her insanın görüşü yaşadığı farklıdır. Benim görüşlerm gördüklerim böyle.

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Cümlenin sonundaki "Demek ki neymiş; Bu toplumun ve her toplumun asıl sorunu eğitimdir. giyim kuşam ya da yemek içmek değil." kısmını çok güzel söylemişsin. Ama ülkemizde o giyim kuşama bakarak sen geri kafalısın, sen üniversiteye giremezsin, sen kapalı halde sınava giremezsin, senin annen kapalı mezuniyet töreninde yanına gelemez vs şeklinde insanları sürekli engelleyen bir zihniyet var. Ayrıca bu zihniyet, bu haberdeki "Sapık" kelimesine karşı çıkan ve ayrıca aynı kişinin parti taraftarları tarafından benimseniyor.

Arabistan'dan vs'den bahsetmişsin. Bakın mesela Polonya'dan bir çocukla konuşuyordum. Türkiye hakkında hiçbir bilgisi yok. Buraları çöl gibi biryerler zannediyor. Siz de Arabistan'ın tamamını müslüman, içki içmeyen, kumar oynamayan vs gibi bir yer sanıyorsunuz sanırım. Dünyanın hiçbir yerinde insanların tamamı iyi veya tamamı kötü değildir. İçlerinde mutlaka ters olan birileri vardır. İşte bu nedenle Arabistan'da da dediğiniz olaylar olabilir. Arkadaşın anlatmak istediği hiçkimsenin öyle şeyler yapmadığı bir ortamda, o olayların olmayacağıdır. Bunun en güzel örneği bilgisayarlardır. İşlemciye gelen komutlar hep belli bir intizam içinde olduğunda (buna Allah'ın emir ve yasakları diyelim) bilgisayar hiç sorun çıkartmaz. Takır takır çalışır. Fakat bir virüs girdiğinde, ters birşeyler yapmaya başlar, ve bilgisayar sorun çıkartmaya başlar.

Ve gerçekten hala daha sizler gibi düşünceli insanların ne bileyim Arabistan kafası, İran kafası gibi benzetmeler yapmanızı anlamıyorum. Umarım bunları terslik çıkartmak isteğiyle yazmışyorsunuzdur.

leomessi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
abartmış biraz sapık diyerek başka bişey diyebilirdi:D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ilericiliği ve çağdaşlığı resmi veya özel davetlerde alkollü içki içip içmemeye indirgeyen bir zümre olsa dahi hakaret boyutuna varan kelimeler kulanılmamalı.

şimdi bir sürü aydın(Aydınlığa bir aydınlı kadar yakın olmasalarda adları bu konmuş) boşuna mı eylem yaptılar içki hakkında.

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ilericiliği ve çağdaşlığı resmi veya özel davetlerde alkollü içki içip içmemeye indirgeyen bir zümre olsa dahi hakaret boyutuna varan kelimeler kulanılmamalı.

hADİ ödül alan adam sapık dedi tamam iyide

Niye üzerlerine alınmış bazılar bu kelimeyi acaba :wink:

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arabistan'dan vs'den bahsetmişsin. Bakın mesela Polonya'dan bir çocukla konuşuyordum. Türkiye hakkında hiçbir bilgisi yok. Buraları çöl gibi biryerler zannediyor. Siz de Arabistan'ın tamamını müslüman, içki içmeyen, kumar oynamayan vs gibi bir yer sanıyorsunuz sanırım...

Arabistan demedim ki ben Suudi Arabistan dedim! Dikkatli okusaydınız keşke...

Oradaki Vahabi yönetiminin de ne olduğun dünya alem biliyor. Daha geçenlerde, peygambere küfretti diye itham edilen bir Türk gencinin kafasını kesmeye hazırlanıyorlardı!

Bizde ki abartılmış şeriat korkusu ve engellemeler bu yobaz yönetimlerin uygulamaları yüzündendir. Bugün Hollanda'da müslümanlar İran'dan daha rahat...

Neden peki sizce...?

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Cümleyi Tamamen ele Aldığımızda Ve Sapık 'ın köken Hali "Yoldan Çıkmış" Anlamındadır . Vekil üzerine alınmış "Yarası var Demektir" Zaten bu CHP lilere bi halley oldu . Herşeyde bir Art niyet arar oldular :)

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arabistan demedim ki ben Suudi Arabistan dedim! Dikkatli okusaydınız keşke...

Oradaki Vahabi yönetiminin de ne olduğun dünya alem biliyor. Daha geçenlerde, peygambere küfretti diye itham edilen bir Türk gencinin kafasını kesmeye hazırlanıyorlardı!

Bizde ki abartılmış şeriat korkusu ve engellemeler bu yobaz yönetimlerin uygulamaları yüzündendir. Bugün Hollanda'da müslümanlar İran'dan daha rahat...

Neden peki sizce...?

Ben sizin nasılsa Suudi Arabistan dediğinizden dolayı, kısaca Arabistan yazdığımda, kendi yazdığınızı anlayacağınızı düşünerek böyle bir kısaltma yapmıştır. Sonraki sefer daha dikkatli olurum.

Oradaki Vahabi yönetimini eleştirerek yazdıklarıma ters düşen birşeyden bahsetmediniz zaten. Her yerde iyi ve kötülerin olabileceğinden bahsetmiştim.

Şu anki konumuzun sorduğunuz soru bir alakası yok. Laf başka yerlere kayıyor. O yüzden o kısma girmeyeceğim.

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1

arkadaşım onlar içki yüzünden değil çok farklı sebeblerden ötürü olmakta. içki en fazla trafik kazasına sebeb olmakta.
insanımız herhangi bir şekilde tatmin olmadığı için çok farklı yollara gidiyor farklı tatmin kaynakları arıyor.

Alkollü içkinin günah,ayıp olarak algılandığı toplumlarda dışlanma sebebi ile içki kültürü gelişmez.Bunun sonucu olarak adam gibi içmesini bilmeyen kişiler ahlaksız,günahkar algısı çıkmakta.Gizliden, aile ve toplumdan dışlanma korkusu ile içilince kimseye görünmeden içme çabası ve yasak bir eylem yapma algısı yüzünden şarapla sarhoş olan insanlar görmekteyiz.Adam gibi içmesini bilmeyenler kendini rezil etmektedirler.Bir balık lokantasında sarhoş adam göremezsiniz.Çünkü adam gibi oturup yemekte içmektedir.Neyse bunları bir kenara bırakalım son yıllarda beni çok rahatsız eden bir konuyu paylaşayım sizinle.Malum alkollü içkiler genelde kokar bu yüzden gençler içemez.Şimdiki gençler esrar manyağı olmuş durumda.Neden mi esrar kokmaz,ailesi kolay kolay anlayamaz ve sigara fiyatına satılmakta.Alkollü içkideki bu algı yüzünden uyuşturucuya kayıldığı görüşündeyim.Şimdi içki mi uyuşturucu mu?Hiçbiri diyebilirsiniz.Uyuşturucuya sonuna kadar karşıyım.İçki için demem ama içeni de dışlamayın.İçki kişiyi agresif yapmaz rahatlatır.1-2 kadeh içmenin kimseye zararı olmaz.İnsanları dışlarsanız etrafta sarhoş,ayyaş görürsünüz.Eğitimli insan kendini içki ile rezil etmez.benim kafam bozuk ondan içiyorum havasına girmez.Ben içkiliyim bana dokunmayın tribi yapmaz.Ve çok içtim bana kahve yapın demez.Zaten rahatlamak için içiyorsun neden ayılmaz için uğraşıyorsun ki :)
++