Şans 75 yaşında güldü!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nde 40 milyon liralık büyük ikramiyenin İstanbul’daki talihlisi 75 yaşındaki Yusuf Akoğlu oldu. Akoğlu’nun, ikramiyenin kendisine çıktığını öğrendikten sonra ortadan kaybolan hayvancılık yaptığı ve avcılığa meraklı olduğu öğrenilen yaşlı adamın maddi durumunun da kötü olduğu belirtildi.

15369625.jpg
spacer.gif

Akoğlu'nun komşusu olan Ahmet Babacan, "Talihli komşumuzdu. Sabah buraya gazeteler geldi. O geldi şuraya oturdu. Gazetelere baktı. Sonra dedi 'Bana büyük ikramiye çıkmış' dedi. Bir kaç arkadaş daha baktı. Sonra arkadaşın biri 'Al onu koy cebine' dedi. Sonra aldı bileti şu masaya geçti. 2 - 3 saat o masada oturdu. Emin olamadı. Çocuklarının sonra haberi oldu. Bankaya gittiği , hastaneye gittiği söyleniyor. Yusuf Akoğlu emekli 75 yaşında . Doğma büyüme Haraçcılı. 3 tane çocuğu var. Torunuyla birlikte yaşıyordu. Eşi vefat etti 4 - 5 ay önce. Şu an nerede olduğu belli değil. Çocukları aldı gitti. Parayı almaya gitti büyük ihtimalle. Bileti de perşembe günü seyyar satıcıdan aldı. Piyangocudan 5-6 tane bilet aldı. 'Bana çıkmaz' dedi. Yılbaşı sabahı da öğrendi" diye konuştu.

KAHVEDE ÖĞRENDİ

Talihliyi bilet alırken gördüğünü söyleyen Ayhan Özer, Akoğlu'nun kendisine ikramiye çıktığını kendi kahvesinde öğrendiğini belirtti. Özer, "Yeğenimle birlikte gazeteye bakıyorlar. Bakıyorlar ki bilet buna çıkmış. Şok olmuş. En son cumartesi burada oyun oynarken gördüm. Bir de pazar günü gelmiş. Bir daha da gelmedi. Kahveme her gün gelirdi. Sürekli müşterimdi. Şu an nereye gittiğini bilmiyorum" diye konuştu. Merkez Çay Bahçesi'ni işleten Ayhan Özer, Akoğlu'nun kahvesine sık sık geldiğini belirterek, "Kahvemin ismi Merkez Çay Bahçesi ama ismini Şanslı Kahve diye değiştireceğim" ifadelerini kullandı.

ŞANSLI ADAM

Yusuf Akoğlu'nun biletini seyyar satıcıdan aldığını belirten Kadir Akkaya,"Dün sabah Yusuf Akoğlu geldi 'Biletlere bakar mısın?'dedi, 'Bakarım' dedim. İlk önce ufak ikramiyelere baktım. Sonra yine baktım daha sonra 'Al bunları cebine kay kaybol' dedim. O şok oldu. Bu masadan kalktı o masaya geçti. Çay içtik. Sonra ben çıktım dışarı derneğe gittim. O da oraya geldi. Dedim 'Ne duruyorsun kaybolsana'. Kayboldu gitti" dedi.

Dünden beri kendisini hiç görmediğini söyleyen Akkaya, Akoğlu'nun 3 çocuğu olduğunu anlattı. Akkaya, "Şanslı adam o. Biz sadece vesile olduk. Ben de bilet aldım bana amorti çıktı" diye konuştu.

DHA-Hürriyet

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Şans geç yaşında gülmüş maalesef. :biggrin: Olsun yine de gülmüş. :closedeyes:

constantin34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
genelde hep ortadan kayboluyolar ama kimse bilmiyor adam ayşıyomu, parasını almışmı. ya mafyanın eline düşmüşse parasını alıp bir yere gömdülerse adamı? Boşuna dememişler büyük para büyük belâ getirir diye. inşalla vatanına milletine hayır getirecek işlerde harcar parayı. Sonuçta bin bir ümitle piyango bileti alan insanların parası o

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Zamanında bir talihli şehir meydanuına wc yaptırmıştı buda kefen parasını ayırıp öyle bir yatırım yapsın

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Haram paradan ne hayır gelirki :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Haram olduğu kesin. İlk önce bu para ile hayır kurumlarına çok yardım yapmalı aksi halde o para adamın elinden uçar gider, anlayamaz bile.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Amca kalp krizi geçirmiş, hastanedeymiş.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Haram paradam hayır olmaz helal kazandığın 100 lirayla ay geçirirsin haram kazandığın 100.000 lirayla 3 gün sonrasını göremezsin geldiği gibi gider o para

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Zengin ın Parası zûğurt un çenesini yorar boş verin bize ne .

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
aman amca canım amca yandın amca :D

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Vay amcam bu yaşta piyangodan gelecek parayı boşverde öteki tarafı düşünmeye bak :)

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Adam piyango almış kazanmış Yani hak etmiş Yiyecek paşalargibi yok 3 kruş helel 300 bin krustan dahahayılırı sanane kardesim alan razı veren razı olay bitmiştir...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
adamdaki şanssızlığa bak. 75 yıl fakir yaşa, gider ayak bir ton da haram götür. hakkaten şansız adammış. :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Adam piyango almış kazanmış Yani hak etmiş Yiyecek paşalargibi yok 3 kruş helel 300 bin krustan dahahayılırı sanane kardesim alan razı veren razı olay bitmiştir...
Yersin yemezsin bizi ilgilendirmez fakat dinimizce haram kılınmışsa bize uyarmak düşer! Adama zorla yemeyeceksin almayacaksın diyen mi var burada?

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben dedenin yerinde olsam bu yaşta gelen parayla abdesthane yaptırırdım...:)