Şanlıurfa'da yüksek gerilim!

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sanliurfa-da-kacak-elektrik-gerginligi-3395992_6570_o.jpg

Kaçak elektrik kullandıkları tespit edilince...
ŞANLIURFA'da, abone olmadan kaçak olarak elektrik kullandıkları saptanan kişiler, elektriklerini kesmeye gelen görevlilere tepki gösterip, Şanlıurfa-Mardin karayolunu trafiğe kapattı. Polisin uyarısı üzerine yolu açmayan mahalle sakinlerinden 10'u polis tarafından gözaltına alındı. Yaşananlara tepki gösteren bazı çocukların taşlı saldırısı da polis tarafından engellendi.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) ekipleri, sabah saatlerinde Sırrın Mahallesi'nde Kümeevler olarak adlandırılan bölgede kaçak elektrik denetimi yaptı. Kontroller sırasında bölgede kaçak kullandığı saptanan 40 civarında evin elektrikleri kesildi. Elektrikleri kesilen vatandaşlar, duruma tepki göstererek DEDAŞ görevlileri ile tartışınca, görevliler polislerden yardım istedi.​

YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR​

Polislerin gelmesinin ardından DEDAŞ görevlileri bölgeden ayrılırken, başvurularına rağmen abone olamadıklarını ve kaçak elektrik kullanmaya mecbur bırakıldıklarını iddia eden 40 kişilik kalabalık, Şanlıurfa-Mardin karayoluna çıktı. İl Jandarma Komutanlığı'nın karşısında Mardin istikametinde oturma eylemi yapan kalabalık, yolu trafiğe kapattı. Yaşananlar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ve zırhlı araç sevk edildi.​

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI​

Polisler çevrede önlem alırken, megafon ile kalabalığa yolu trafiğe açmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Uyarıya rağmen oturma eylemini sürdüren kalabalık, polis tarafından yerden kaldırıldı. Bu sırada polise direnen 10 kişi gözaltına alınırken, kalabalıktan evlerine gitmeleri istendi. Evlerine giden kalabalıkta bulunan bazı çocuklar ise peşlerinden gelen çevik kuvvet polislerine taş attı. Bir anda yaşanan gerginlik, polisin uyarısı ve kalabalıkta bulunan yetişkinlerin araya girmesiyle büyümeden sona erdi.

Gözaltına alınarak Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürülen ve sorgulanmasına başlanan şüpheliler; 'Kamu düzenini bozma' suçundan adliyeye sevk edilecek.

DHA

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yenimi akıllarına gelmiş..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Vay At Hırsızları Vay.
Hem Suçlu Hem Güçlü ha.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Olaya bak ya kaçak kullanılanı kapatıyorlar ona da tepki gösteriyorlar adi ........ Ondan sonra parası onlara başkalarından çıkar. Bunların elektriğini açacaklar, ama kullanım birimini pahalı verecekler, saati de söküyorlarsa onu da verecekler 200 tlden:mad:

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
.................................................................................................
sizin hayal gücünüze bırakıyorum...

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Bu davranışLarından doLayı kaçak eLektrik kuLLanan o şahısLara ELektrikLi sandaLye hediye etmeLeri Lazım.Vicdan denen o duygu oLsa yapmazLar bunu............

Reaksiyon puanı
31
Yarın bir gün yine bağlayacaklar müebbet hapis cezası vereceksinki ibretlik olacak hepsine...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Yine oradakileri kesmeye güçleri yetiyormuş. Başka yerlerde kesmeye kalkarlarsa AK-47'leri kafalarına dayarlar.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İyi de, haberde, kaçak kullananlar başvurmalarına rağmen gelip bağlamadıklarından yakınmışlar.
Eğer bu doğruysa, kendinizi onların yerine koyun, gidip elektrik bağlayın diye başvuruyorsunuz kimse ilgilenmiyor. Sonra bir gece ansızın bu karda kışta komple köyün elektriğini kesmeye geliyorlar.
Spybot'un dediği gibi, yeni mi akıllarına gelmiş ?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
İnanlar her geçen gün kul hakkı denilen vicdan muhasebesini unutuyor ne kadar acı :) sonra başbakan dinine bağlı gençler yetiştirmek istiyoruz deyince nufusunun %99 u müslüman olan !!! kesim buna tepki gösteriyor :) ironik ama gerçek :) Bir insan dinden imandan yoksunsa her trlü pisliği yapar kim nederse desin ahanda şekil a . Ahiret günü geldiğinde bakalım bunca insanın hakkını gaspedenler nasıl hesap verecekler.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İyi de, haberde, kaçak kullananlar başvurmalarına rağmen gelip bağlamadıklarından yakınmışlar.
Eğer bu doğruysa, kendinizi onların yerine koyun, gidip elektrik bağlayın diye başvuruyorsunuz kimse ilgilenmiyor. Sonra bir gece ansızın bu karda kışta komple köyün elektriğini kesmeye geliyorlar.
Spybot'un dediği gibi, yeni mi akıllarına gelmiş ?

Karda kışta cayır cayır yaktıkları elektrik için ne ödediler, onların neresini haklı buldunuz ki?
Spybot belki de elektrik şirketinin kesim yapmasına öyle demiştir.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yüz verirsen gelir s....r halıya :sleep:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu kaçakçıları atacaksın içeri 10 sene. Bakalım bir daha kullanıyorlar mı. Hıyar ağaları sizi. Biz enayiyiz değil mi parasını vererek kullanıyoruz :mad:

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Karda kışta cayır cayır yaktıkları elektrik için ne ödediler, onların neresini haklı buldunuz ki?
Spybot belki de elektrik şirketinin kesim yapmasına öyle demiştir.

Ben onları haklı bulmadım. Kesenleri haksız buldum. Vaktinde işlerini yapsalarmış, yeni mi akıllarına gelmiş.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ben onları haklı bulmadım. Kesenleri haksız buldum. Vaktinde işlerini yapsalarmış, yeni mi akıllarına gelmiş.
Beleş yaşarken iyiydi biraz da elektriksiz kalsınlar, beleş kullandıklarına saysınlar. Herkesin cebinden kesileni kuruş olarak ödediklerini saysınlar.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Her ne kadar para cezası ile çözülmesi gereken yaptırımı, hak mahrumiyeti yolu ile çözümünü onaylıyor olsanız da ne diyebilirim, bu da sizin düşünceniz.
Belki şu an orada bir evde misafir olsaydınız böyle düşünmezdiniz.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Para cezası bir kere olur, ama daha sonra oraya elektrik sayacını okumaya gelenleri taşlarla sopalarla kovalarlar.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bence bu suç, gasp suçuyla eş değer tutulmalı. tabi önce gasp suçuna adam akıll ceza verilmeli...

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hocam sonuç olarak kaçak kullananlar yüzünden ödediğim her kuruş hem kullanana hem de bunun arkasını aramayan görevlilere haram zıkkım olsun. ben elektrik teknikeriyim ve eğer kaçak kullanmaya başlasam kralı yakalayamaz. buna rağmen daha bir kilowatt kaçak kullanmadım hayatım boyunca. bu yüzden hakkımı helal etmiyorum.

Reaksiyon puanı
10,325
Eğer bu doğruysa, kendinizi onların yerine koyun, gidip elektrik bağlayın diye başvuruyorsunuz kimse ilgilenmiyor.

sanmam!
nihayetinde elektrik dağıtımı özelleşti. adam malını satacak ki para kazansın. niye vermesin ki, niye ilgilenmesin ki.
fakat bu işler de öyle ha deyince olmuyor işte. ülkenin başka yerinde iki dakikada bağlıyorlar da burada mı geç kalınmış yani.
ama kimse bağlanmadan kaçak kullanmaya tevessül etmiyor.