Samsung Tizen

Sizce mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

technologylover

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Sizi bilmem ama ben Samsung'un kendi işletim sistemi Tizen için yeni bir telefon serisi başlatması gerektiğine inanıyorum.(ki saatte tizen kullanıyor ve bence başarılı da) Böylece android dışında bir yenilik yapmış olur ve bir bakıma Google'a bağımlılığı da azalmış olur.

Eksileri
*İlk başlarda uygulama mağazası geniş olamaz.

*Android'in oturması nasıl birkaç yıl aldıysa bu da biraz süre isteyecektir.

Artıları:

*İşletim sistemleri arasındaki rekabet artar.

*Diğer markalarda bu furyaya atılım yapabilir.Ben en çok Huawei'den beklerim.Bizde biraz yenilik görmüş oluruz.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam tizen nasıl bir yenilik getirir ki android ile yakın siatemleri var bence sailfish os veya nokia ile ortaklaşa yeni bir tam açık kaynak kodlu işletim sistemi(nokia bu sefer tam batar) veya blackberry ile bbos yakınsayan güvenlik temalı olabilir. Yeni bir şey getireceksen bunun bir yenilik sunması lazım android,ios böyle çıktı ve kendini iyi tanıtması lazım ben samsungun böyle bir şey yapacağını sanmam daha kendi uygulama mağazasını kullanamıyor. Yani adamlar şu an ab'de almanya neyse androidte o siatemin kaymağını yiyen şu an ufukta öyle bir patlama yapıcak yok gibi tabi zaman gösterir :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde senin bakış açın kullanıcı bakışı,tüccar yada hizmeti sunan açısından bakarsak adamın ilk diyeceği "acaba böyle bir şeye gerek var'mı" olur.

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Samsung'un Türkiye'de satmayan Tizen sistemli Z serisi telefonları var mesela Samsung Z3 (Android olmadığı için Galaxy'e girmiyor)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ve Samsung'un ilk saati Galaxy Gear ilk başta Tizen değil Android 4.2.2 yüklü geliyordu.

Son düzenleme: