Samsung S7 ve S7 Edge İçin Android 8.00 Güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

mahmudyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar öncellikle merhaba,

S7 Edge kullanıyorum, telefondan gayet memnunum hiçbir şikayetim yok. Yalnız güncelleme konusunda her Samsung kullanıcısının kronik sorunu haline gelen ''Güncelleme'' problemi artık can sıkıcı boyutlara gelmeye başladı.. 1 seneyi geçmesine rağmen, birçok alt segment telefonlar android 8 güncellmesi alırken samsungda hala ses yok..

Bu konu ile alakalı resmi bilgisi olan var mı ? Yada şöyle sorayım güncelleme gelecek mi :persevere::persevere::persevere::persevere:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;

Galaxl S7 ve S7 Edge Android Oreo güncellemesini alacak. S7 Oreo güncellemesini Şubat ayında alabilir.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kesin olarak gelecek. İçiniz rahat olsun. Eski güncelleme politikası gitti

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
S6 bile alacak OREO. S7'de en son 9.0 ı alacak. S8, 10(veya android x)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Oreo ile birlikte Samsung Experience UX alacak. Şubat sonu , mart başı bekleniyor TR için.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Cihazın performansı zaten gayet iyi ve memnunum ama benim merak ettiğim Samsung güncellemeyle Bixby'i bizlere de sunacak mı ? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Android O verileli 1 yıl olmadı ki.En erken verilen cihaz Sony Xperia XZP oldu o da alalı yaklaşık 2 ay oluyor.Sonuçta güncelleme gelecek ve ben bu olayın bu kadar abartılmaması taraftarıyım.Güncellemeler hep ilk olarak amiral gemilerden başlar.Samsung ise S serisi ve Note serisi olmak üzere 2 tane tepe model bulundurduğu ilk bunlara daha sonra diğer modellere verilecektir bu sebeple Şubat-Mart-Nisan aylarında gelmesi gayet doğal.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Arkadaşlar öncellikle merhaba,

S7 Edge kullanıyorum, telefondan gayet memnunum hiçbir şikayetim yok. Yalnız güncelleme konusunda her Samsung kullanıcısının kronik sorunu haline gelen ''Güncelleme'' problemi artık can sıkıcı boyutlara gelmeye başladı.. 1 seneyi geçmesine rağmen, birçok alt segment telefonlar android 8 güncellmesi alırken samsungda hala ses yok..

Bu konu ile alakalı resmi bilgisi olan var mı ? Yada şöyle sorayım güncelleme gelecek mi :persevere::persevere::persevere::persevere:

Nisan-Mayıs'ı bulur Türkiye için. (Mart ayında gelmesini beklemek hayal olur)

Güncellemeyi beklemezseniz daha çabuk geliyor.. Unutun. Hiç gelmeyecekmiş gibi :D

TripAtmisor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Oreo'da sunulan yenilikler ufak çaplı degisimler guncelledikten sonra farketmiceksiniz bile bu guncellemeyi bu kadar sabirsizlikla beklemeye gerek bile yok zaten alıcak cihazlar belli.Keske google devrim niteliğinde bi güncelleme sunsa da hepimiz merakla beklesek.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Oreo'da sunulan yenilikler ufak çaplı degisimler guncelledikten sonra farketmiceksiniz bile bu guncellemeyi bu kadar sabirsizlikla beklemeye gerek bile yok zaten alıcak cihazlar belli.Keske google devrim niteliğinde bi güncelleme sunsa da hepimiz merakla beklesek.

Ne bekliyonuzki çamaşır bulaşık yıkamasınımı güncellemenin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy s8 ler aldıktan sonra Android Oreo'yu Galaxy s7 alıcako da mart-mayıs ayını bulabilir

TripAtmisor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle herkes bu telefonlara tonla para veriyor düzgün bi güncelleme beklemek hakkimiz oldugunu dusunuyorum.Bos bos yorum yapacagina oreo nun ne yenilik getirdigini söylede bilelim, Nougatla arasinda hissedilebilir ne fark var.Güncelleme konusunda google pek bi iş yapmıyor en azından ios kadar, sonucta 1 yil bunun icin ugrasiyolar herkeste bi umut bekliyor malesef yeni bi özellik sunacaklar mı diye.Ama senin gibiler guncelleme aldim oh be diye sevine dursun.Bulasik yikamaya gelince Bixby yakında ona da el atıcak merak etme sen

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Öncelikle herkes bu telefonlara tonla para veriyor düzgün bi güncelleme beklemek hakkimiz oldugunu dusunuyorum.Bos bos yorum yapacagina oreo nun ne yenilik getirdigini söylede bilelim, Nougatla arasinda hissedilebilir ne fark var.Güncelleme konusunda google pek bi iş yapmıyor en azından ios kadar, sonucta 1 yil bunun icin ugrasiyolar herkeste bi umut bekliyor malesef yeni bi özellik sunacaklar mı diye.Ama senin gibiler guncelleme aldim oh be diye sevine dursun.Bulasik yikamaya gelince Bixby yakında ona da el atıcak merak etme sen

Tonca para sadece türkiyede veriyorsun avrupada tonlarca para dediğin çerez parasında türkiyeyimi sallıyacak adam hayal dünyalarında yaşamayın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Google'ın çok fazla yenilik sunamamasının nedeni telefon markalarının zaten halihazırda bunları kendi arayüzleri aracılığı ile kullanmaları.Mesela ekranı bölme olayını Samsung S6 lardan beri kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam fakat Google bu özelliği Android 7.0 ile getirdi kendi telefonlarına.Burada Google'ın yapacağı bir şey yok.Platform özgür isteyen marka istediği şekilde kullanır.O yüzden Android güncellemeleri daha çok batarya ve RAM tüketimini iyileştirmek odaklıdır.

TripAtmisor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Oreoyu alacak cihazların ram konusunda bi problemi yok zaten batarya konusundada ayni sekilde üreticiler coğu şeyi hallediyor oreo guncellemesinde bildirim, pip ve arayuzle ilgili ufak yenilikler öne çıkıyor demeye çalıstığım samsung kullanan kisiyi pek etkilemicek
Google'ın çok fazla yenilik sunamamasının nedeni telefon markalarının zaten halihazırda bunları kendi arayüzleri aracılığı ile kullanmaları.Mesela ekranı bölme olayını Samsung S6 lardan beri kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam fakat Google bu özelliği Android 7.0 ile getirdi kendi telefonlarına.Burada Google'ın yapacağı bir şey yok.Platform özgür isteyen marka istediği şekilde kullanır.O yüzden Android güncellemeleri daha çok batarya ve RAM tüketimini iyileştirmek odaklıdır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Oreoyu alacak cihazların ram konusunda bi problemi yok zaten batarya konusundada ayni sekilde üreticiler coğu şeyi hallediyor oreo guncellemesinde bildirim, pip ve arayuzle ilgili ufak yenilikler öne çıkıyor demeye çalıstığım samsung kullanan kisiyi pek etkilemicek
Bende zaten neden etkilemeyeceğini yazdım :)

Birkan96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Screenshot_20180207-022013.png
Screenshot_20180207-022013.png
Bu ay aldığım güncellemede sonra işlemci bu hale geldi. Samsungta yavaşlatma mı uyguladı?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bir değişiklik falan yok güncellemeden öncesi ve sonrası

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bulaşık yıkayan bulaşık makinası çamaşır yıkayan ve buzdolabında bixbiy modu olup çalışan makinalar var senin senin dalga gecmek için yazdığın hayali şeyler zaten var :D;)

Son düzenleme:

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Hala S7 Edge'ye güncelleme gelmedi mi, Mevcut arkadaşlar yazabilir mi ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ya olacak şeyler bixby falan gelicek tema değişikliği ufak optimizasyon düzenlemeleri güvenlik yaması vs şeyler gelecek

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hala S7 Edge'ye güncelleme gelmedi mi, Mevcut arkadaşlar yazabilir mi ?

Sadece betası mevcut diye biliyorum resmi olarak Nisan ayında gelecek Oreo

Son düzenleme:

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ya olacak şeyler bixby falan gelicek tema değişikliği ufak optimizasyon düzenlemeleri güvenlik yaması vs şeyler gelecek

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sadece betası mevcut diye biliyorum resmi olarak Nisan ayında gelecek Oreo
S7 edge de bi kipirti yok hala sadece beta surumu calismalari baslamis