Samsung S21 mi Samsung S20 Plus mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Desp0tizm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
259
Herkese Merhaba bütçem 10 bin Tl. Şimdi biraz kafam karıştı . Sizce s21 mi almak lazım yoksa S20 plus mı yoksa biraz daha bekleyip S21 plus modelinin fiyatının düşmesini mi beklemek mantıklı sizce ? Valla kafamda deli sorular yani ...
Bence s21 hem en iyi surum hemde daha hizli

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
Herkese Merhaba bütçem 10 bin Tl. Şimdi biraz kafam karıştı . Sizce s21 mi almak lazım yoksa S20 plus mı yoksa biraz daha bekleyip S21 plus modelinin fiyatının düşmesini mi beklemek mantıklı sizce ? Valla kafamda deli sorular yani ...
S21

Reaksiyon puanı
6,381
Hiç biri. Özellikle de S20+ hiç değil.

1000 TL artırıp iPhone 12 alın derim. Deneyimden daha iyi sonuç alacaksınız. Eğer IOS hiç istemiyorsanız da bunlar arasında S21 ama öyle bir sıkıntınız yoksa da kesinlikle iPhone 12.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Düşmesini bekleyin birqz daha ondan sonra 21 veya 21+ alırsınız. Mart nisan gibi düşmüş olur fiyatı

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
S21 derim ben
Samsunglarin bir zaman sonra fiyatları düşüyor genelde 1 ay gibi surede fiyati düşebilir
Neden dedim çünkü düşerse s21+ a yönelebilirsiniz

ilhan58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İphone istemiyorum maalesef

Reaksiyon puanı
892
S21 i bir kere eline alıp kullandın mı? S21 de kasa kalite olarak gayet iyi.İphone 12 yi yere düşürdüğün zaman üstüne bir bardak soğuk su içersin.
Bakamadım çünkü corona :( ama o kadar pahalı olan bir cihaz hiç değilse metal kapakla gelseydi diyorum. İphone 12yi de kılıfla kullanırım herhalde ama cihaza ulaşmak zor.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
o zaman throttle canavarını al ne diyelim
Mesaj otomatik birleştirildi:

s21i bir kere kullanırsam soğuk suyu benim değil s21in içmesi lazım.
Throttle canavarı???sen geçen senede kalmışsın.Android 11 le beraber işlemci ve yazılımdan kaynaklı hatalar düzeltildi.Android 11 le beraber S20 ailesi çok iyi bir deneyim sunuyor.Ama bunu senin gibi Apple fanboylarının anlamasını beklemiyorum.Sen ve senin gibiler S21 kullanmasın.Siz 15000 TL ye 60hz ekran hızına sahip cihaz kullanın.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
o zaman throttle canavarını al ne diyelim

s21i bir kere kullanırsam soğuk suyu benim değil s21in içmesi lazım.
Exynos 2100 ü, geçen seneki Exynos 990 ile karıştırdınız galiba(hatta exynos 990 daki sorunlar android 11 de düzeldi diye duydum). Exynos 2100, SD 888 kadar güçlü ve SD888 den daha az ısınıp, daha az pil tüketiyor.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Exynos 2100 ü, geçen seneki Exynos 990 ile karıştırdınız galiba(hatta exynos 990 daki sorunlar android 11 de düzeldi diye duydum). Exynos 2100, SD 888 kadar güçlü ve SD888 den daha az ısınıp, daha az pil tüketiyor.
nasil daha az isiniyor antutuda 68 derece goruyor exynos sd 43 derece ya benim ya senin kaynagin yanlis.

Throttle canavarı???sen geçen senede kalmışsın.Android 11 le beraber işlemci ve yazılımdan kaynaklı hatalar düzeltildi.Android 11 le beraber S20 ailesi çok iyi bir deneyim sunuyor.Ama bunu senin gibi Apple fanboylarının anlamasını beklemiyorum.Sen ve senin gibiler S21 kullanmasın.Siz 15000 TL ye 60hz ekran hızına sahip cihaz kullanın.
yuksek yenileme hizina sahip baska bir cihaz kullaninca ve telefonu pek kullanmayinca insanin umrunda olmaz. Siz de 10000 liraya plastik kapakli cihazlar kullanin s20yi android 11 gelene kadar kullananlar neler cekmistir acaba cikis fiyati 7300 olan s20 su an ikinci elde 5000e satiliyor gercekten acinasi savunulucak hicbir tarafi yok cihazin.Ben apple fan boyu degilim aslinda su an uygun gordugum marka o xiaomi desen yazilimsal sorunalri var artik yoksa bile her an olabilir cunku daha once oldu samsung desen plastik throttle (s21 de throttle yapiyor ama s20 kadar degil s20 snapdragona gore %20 kayip yapabiliyorsa s21 %6 yapabiliyordur ama yine de fark var %6 da onemli) var huawei desen google yok neden o kadar para verip de ugrasmak isteyeyim macera olur oneplus desen garantisi biraz sıkıntı oppo desen tek duzgun alinabilir cihazlari find x serisi burda en mantiklisi iphone 12 gibi gozukuyor iphone 12 alsan eksin yok mu var tabii ki 60hz ve telefoto kamera yok 128gb icin de daha fazla para lazim ve aksesuarlari pahali batarya da biraz daha az gider ama o da gunu cikartiyor bu sebepler yuzunden iphoneu en mantikli olan marka olarak goruyorum ve ben androidden sıkıldım artik her bir sey yapmak istedigimde beni dolandiriyor ama ben hemen onu yapip telefonu kenara koycam arkadas ugrastirma beni tamam cok ozellik var ama ugrastiriyor bu beni apple fan boyu yapiyorsa da apple fanboyu olurum o zaman seve seve.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
nasil daha az isiniyor antutuda 68 derece goruyor exynos sd 43 derece ya benim ya senin kaynagin yanlis.

yuksek yenileme hizina sahip baska bir cihaz kullaninca ve telefonu pek kullanmayinca insanin umrunda olmaz. Siz de 10000 liraya plastik kapakli cihazlar kullanin s20yi android 11 gelene kadar kullananlar neler cekmistir acaba cikis fiyati 7300 olan s20 su an ikinci elde 5000e satiliyor gercekten acinasi savunulucak hicbir tarafi yok cihazin.Ben apple fan boyu degilim aslinda su an uygun gordugum marka o xiaomi desen yazilimsal sorunalri var artik yoksa bile her an olabilir cunku daha once oldu samsung desen plastik throttle (s21 de throttle yapiyor ama s20 kadar degil s20 snapdragona gore %20 kayip yapabiliyorsa s21 %6 yapabiliyordur ama yine de fark var %6 da onemli) var huawei desen google yok neden o kadar para verip de ugrasmak isteyeyim macera olur oneplus desen garantisi biraz sıkıntı oppo desen tek duzgun alinabilir cihazlari find x serisi burda en mantiklisi iphone 12 gibi gozukuyor iphone 12 alsan eksin yok mu var tabii ki 60hz ve telefoto kamera yok 128gb icin de daha fazla para lazim ve aksesuarlari pahali batarya da biraz daha az gider ama o da gunu cikartiyor bu sebepler yuzunden iphoneu en mantikli olan marka olarak goruyorum ve ben androidden sıkıldım artik her bir sey yapmak istedigimde beni dolandiriyor ama ben hemen onu yapip telefonu kenara koycam arkadas ugrastirma beni tamam cok ozellik var ama ugrastiriyor bu beni apple fan boyu yapiyorsa da apple fanboyu olurum o zaman seve seve.
S21 de throttle falan yok.O bahsettiğin olay geçen yıl S20 lerde vardı.Android 11 le düzeldi.Android yada İos kullanmak sen veya birbaşkası için bir tercihdir.Ona bir şey diyemem ama iyice araştırmadan yorum yapılmasını doğru bulmuyorum.Plastik olayına gelince S21 de kullanılan plastik S5 deki gibi kalitesiz bir plastik değil.Cihazı eline aldığında ben buradayım diyecek kadar şık bir cihaz.İkinci el olayına gelince burda defalarca yazdım.İkinci el takıntısı olan adam android cihaz kullanmamalı,iPhone kullanmalı.İphone 12 güzel cihaz ama kutusundan S21 de olduğu gibi şarj aleti,kulaklık çıkmaması,Apple ın 5 yıl güncelleme vermesi ve bu güncellemelerin batarya performansını düşürmesi ciddi sıkıntı.Apple da 5 yıl kullanmak için güncelleme olayına mahkum olmasak bende senin gibi iPhone 12 tercih ederdim ama güncelleme olaylarından dolayı android bana daha mantıklı geliyor.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

En son güncellemeden sonra exynos 2100 ün performansı daha da iyi oldu.
Bence sizin baktığınız kaynak yanlıs.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
S21 hem yeni hemde özellik farkı illaki vardır rakibi iphone 12 aslında 13 ama o daha çıkmadı.