Soru Samsung s20Fe İPhone 11 den iyi mi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar az önce Samsung s20Fe snapdragon sipariş ettim ama öncesinde ablam çok ısrar etti iPhone 11 almamı istedi. Sizce pişman olur muyum? iPhone 11 den iyidir dimi s20 fe?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
iPhone 11 daha iyi ama S20 FE'de onu çok aramazsın, senelerce kullanırsın hayırlı olsun.

Snapdragon modeliymiş, her hâlükarda memnun eder. Ekranı 2K'dan 1080p 120 Hz'e almanı öneririm.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar az önce Samsung s20Fe snapdragon sipariş ettim ama öncesinde ablam çok ısrar etti iPhone 11 almamı istedi. Sizce pişman olur muyum? iPhone 11 den iyidir dimi s20 fe?
Yazılımsal olarak İPhone 11 daha iyi ama ekran batarya donanım tasarım yönünden S20 FE daha üstün SD865'li modeli öneririm Rxynos'lu model gereksiz

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Eğer sosyal medya ağırlıklı bir kullanım ve ikinci el takıntın varsa 11 almadığına pişman olabilirsin.Sosyal medyayı nadir kullanırım,arada İnstagram storiese fotoğraf atarım,video atmam ikinci el umurumda değil diyorsan S20 Fe alman bence daha mantıklı bir tercih olur.S20 Fe arka kamerası Snapdragon işlemciden dolayı hem daha kaliteli hemde Exynoslu modellere göre daha doğal çekiyor.Şahsi fikrim iki cihazda mutlu eder ama 11 alacaksan 0 alma ikinci el bak derim.

Reaksiyon puanı
16
Eğer sosyal medya ağırlıklı bir kullanım ve ikinci el takıntın varsa 11 almadığına pişman olabilirsin.Sosyal medyayı nadir kullanırım,arada İnstagram storiese fotoğraf atarım,video atmam ikinci el umurumda değil diyorsan S20 Fe alman bence daha mantıklı bir tercih olur.S20 Fe arka kamerası Snapdragon işlemciden dolayı hem daha kaliteli hemde Exynoslu modellere göre daha doğal çekiyor.Şahsi fikrim iki cihazda mutlu eder ama 11 alacaksan 0 alma ikinci el bak derim.
Hocam sağolun. S20 Fe’nin Sosyal medyada nasıl bi kötülüğü var?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Hocam sağolun. S20 Fe’nin Sosyal medyada nasıl bi kötülüğü var?
Sosyal medyada herhangi bir kötülüğü yok, hikayene attığın fotoğraflar ve videoların kalitesinde çok az hatta gözle görünmeyen bir kalite düşüklüğü oluyor. Ben S21 FE kullanırken fark etmedim bile.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Sosyal medyada herhangi bir kötülüğü yok, hikayene attığın fotoğraflar ve videoların kalitesinde çok az hatta gözle görünmeyen bir kalite düşüklüğü oluyor. Ben S21 FE kullanırken fark etmedim bile.
Videoda kalite düşüyor.Öyle azda değil.Bu android kaynaklı bir sorun.Senin bahsettiğin çok az kalite kaybı sadece S22 ailesinde var.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Hocam diyelim ki s20 Fe’den video çekip benim eski iPhone 6s plus’a videoyu atıp öyle hikayeye atsam yine düşer mi?
S20 Fe den 6s plusa atıp 6s plustan yüklersen kalite kaybı olmaz.Hocam bu durumun Samsung’la alakası yok.Bu androidin genel bir sorunu.Samsung’da diğer androidlerle kıyaslandığında kalite çok kötü değil ama çokta iyi değil.Mesela Xiaomi bir cihaz ile 1080p 60fps çekip İnstagrama attığın zaman kalite çamurunda çamuru oluyor.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Hocam diyelim ki s20 Fe’den video çekip benim eski iPhone 6s plus’a videoyu atıp öyle hikayeye atsam yine düşer mi?
Öyle bir şey yapmayın, gerçekten vakit kaybı. Kalite kaybı o kadar az ki göz ardı edilebilir, eğer rahatsız oluyorsanız Play Store'da bu sorunu çözmenizi sağlayacak yazılımlar var.

Hikaye değil de özellikle postlarda S21 FE kullanırken gram kalite kaybı olmuyordu.