Samsung r522 Açılmıyor.

50shadesofblack

Öğrenci
19 Aralık 2015
2
0
0
Merhaba, bilgisayarımda bir takım sorunlar yaşıyorum ve sizlerden daha önce bu sorunlarla karşılaşıp üstesinden gelenler olması ümidiyle yardım istiyorum.
1- Öncelikle bilgisayarım tek seferde açılmıyor. Power tuşuna bastıktan sonra ekran gelmiyor, fan çalışıyor, touchpad Işığı yanıyor(normalde açılırken yanıp 2 sn sonra sönerdi) ve sönmüyor, güç ve şarj led ışıkları yanıyor fakat Wi-Fi,ve HDD ledleri yanmıyor. Bu vaziyette bir saate yakın bekledikten sonra bilgisayarı kapatıp acınca normal bir şekilde(fan calisiyor, ekran geliyor,HDD ve Wi-Fi ışıkları yanıyor ,touchpad Işığı önce yanıp sonra sönüyor) bilgisayar açılıyor. Ve sonrasında 2. Problem baş gösteriyor.
2-Bilgisayar oyun oynamayınca kapanıyor. Çok garip bir sorunum var; masaüstünde,internette gezerken vb. Her türlü oyun dışı aktivitede bilgisayarım kapanıyor. Oyun oynamadığım zaman 2 dk bile sürmeden kapatıyor kendini. Aynı zamanda güvenli modda açmaya çalışırken de kapanıyor fakat başlangıç onarıcıyı açınca kapanmıyor.
Yardımcı olurmu bilmem ama söylemeden edemeyeceğim bilgisayarım bu sorunlar olmadan önce beni başından kalkıp geri geldiğimde çarpıyordu.Nedeni soğuktan olabilir emin değilim.
Lütfen yardım edin.

FBK

Doçent
6 Kasım 2014
605
7
18
cihazınzıda r522 serisinde kronik sorun olan bir besleme arızası mevcut. çok daha büyümeden mesele biran önce yaptırmaya bakın.

sebep : işlemci beslemesi
Çözüm : besleme onarımı

Tahmini fiyat : 150-250 TL (servise göre opsiyonel)

iyi bir servisten yardım almanı öneririm. bildiğin bir servis yoksa mesaj yoluyla iletişime geçebilirsin benimle.

iyi günler.