Samsung Note serisinin fişini çekmeye hazırlanıyor!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Android, iOS, Smartphones...
Yönetici
Moderatör
Note serisi Samsung'un S-pen desteğini bünyesinde barındıran en iyi serisiydi.Ben Samsung un Note serisini kaldırarak hata yaptığını düşünüyorum.Samsung departmanı neyin kafasını yaşıyor? Bilmiyorum ama bildiğim tek şey son dönemde Samsung ciddi hatalar yapıyor.S20 ailesine Termal soğutma sistemi koymaması, Snapdragon işlemciyle piyasaya sürmemesi,batarya olayını hala çok iyi bir seviyeye getirememesi.Note serisi yüzünden Samsung ciddi bir kitleyi kaybedecek.Bundan adım soyadım kadar eminim.
Kaybetme riski yüksek ama daha büyük ekran deneyimini kalemle birleştiren bir cihaz ortaya koyarlarsa bence bir nebze de olsa açık kapatılabilir.

Yeni yılda da umarım Samsung hatalarını bir kenara bırakabilir..

grbzz

Yönetici
Moderatör
S21 tasarımı nasıl olacak acaba ? Samsung 2 senede 1 tasarım yeniler. Bakın serilere hep 2 senede 1 değişir
Aha da böyle:

yolcu35

Profesör
Aha da böyle:
O zaman kesin batacak
Bu bizim samsung olamaz. Androidi android yapan adroidin bu kadar stock özellik sunmasını sağlayan samsungdur

grbzz

Yönetici
Moderatör
O zaman kesin batacak
Bu bizim samsung olamaz. Androidi android yapan adroidin bu kadar stock özellik sunmasını sağlayan samsungdur
Görülmemiş bir tasarım, en üst düzey özellikler ve başlangıç 599-699$ arası bir fiyat. Peynir ekmek gibi gider :)

Szayel

Profesör
S serisindeki ultra ile karşılayacaklar bence bunu. Note çok kaba bir cihaz bence iyi bile olmuş.

Cvnmrt

Profesör
Note serisinin kendine has bir havası vardı kaldırıp yerine Fold serisi gelecekse hata etmiş olurlar çünkü katlanabilir cihazlarda ekran dayanıklılığını hâlâ çözemediler ve hâlâ pahalı. Ayrıca Oppo'nun uzayabilen ekranından sonra katlanabilir cihazların o eski albenisinin kalmadığını düşünüyorum.

TheLastWarrior

Profesör
Speni Normal S Serisinin Ultra Modeline Entegre Etsin bnce sırf kalem için yeni model cıkartıyor özelikleri aynı kalıyor

Şöyle olabilir Örneğin s20 lite, s20fe, s20, s20 Pro(Kalemsiz)
S20 Ultra (sPen Kalemli) Şeklinde

grbzz

Yönetici
Moderatör
Speni Normal S Serisinin Ultra Modeline Entegre Etsin bnce sırf kalem için yeni model cıkartıyor

Şöyle olabilir Örneğin s20 lite, s20fe, s20, s20 Pro(Kalemsiz)
S20 Ultra (sPen Kalemli) Şeklinde
O çok bencilce bir hareket olabilir bence. S-pen'e ihtiyaç duyan parasını verip alsın. Şahsen bugün S21 Ultra alacak olsam S-pen istemezdim.

Sibraius

Dekan
Ekli dosyayı görüntüle 125478

2011 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note serisi çok kısa bir sürede gözde cihazlar haline geldi. Piyasada rakipsiz olmasıyla da yıllardan beri milyonlarca kişinin ilgisini çeken Note serisi resmen kaldırılıyor. S21 Ultra'nın S-pen destekli olarak geleceğinin ortaya çıkması ile beraber güçlenen iddialar Z Fold 3'ün S-pen desteğinin onaylanması ile beraber neredeyse kesin hale geldi denilebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 125477
(Z Fold 3'ün S-pen destekli olduğunu gösteren sızdırılan Samsung raporu.)

Ajunews adlı Kore menşeili ünlü teknoloji sitesi de Note serisinin kaldırılacağını onaylayan bir Samsung raporunu yayınladı. Alınan bu kararın temel sebebi şu an için bilinmese de Note serisinin S serisinin önünü kesmesi ve Fold cihazlara kalem eklentisi yapılmasının ardından Note serisine gerek kalmaması olduğu düşünülüyor.

:: Siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen Note serisi benim favori ürünlerimdendir, kaldırılması beni üzer.
Kötü olmuş.

TheLastWarrior

Profesör
O çok bencilce bir hareket olabilir bence. S-pen'e ihtiyaç duyan parasını verip alsın. Şahsen bugün S21 Ultra alacak olsam S-pen istemezdim.
Hocam kalemi kullanmayanda yine kullanmaya bilir telefonun herhangi bir yönden olumsuz etkilemiyor sonucta sahsen bn severdim kalemli bir s modeli

S serisinin adının bile algısı dandik.
Bir tane Note tanıtsınlar. Ultra multra tanıtacaklarına.
S20 Ultrayı kim satın aldı?

S20 Exynosla gelmese yılın en net baba telefonuydu. S20 iPhone 11/12 ve 11/ rakibi, Plus Pro rakibi, Note 20 Ultra Pro Max rakibi. Bir tane mini boyutlu cihaz getir. Ekran kasa oranını daya pilden kısma ordan vur 12 Miniyi. Daya 90 hz ekranı
3 tane telefon çıkar her sene aynı vakit tanıt geç tanıt en güçlü işlemciyle tanıt. 5er yıl güncelleme ver bak bakalım amiral satıyor musun satamıyor musun.
S20 Plus ne? S20 Ultra ne bomboş iki model.

12 Pro Max dışında bütün modellerin ana kamerası aynı. S20, S20 FE, S20 Mini ana kameralarını aynı yap. Note 20 Ultraya ne dayarsan daya. 120 HZ daya, 120 watt daya. Neyin varsa daya. 5 yıl güncelleme veriyorum de Pro Maxlerden daha fazla satarsın.

Samsung milleti enayi sanıyor. En cahili bile exynosun ne kadar beter olduğunu biliyor.

S serisinin adının bile algısı dandik.
Bir tane Note tanıtsınlar. Ultra multra tanıtacaklarına.
S20 Ultrayı kim satın aldı?

S20 Exynosla gelmese yılın en net baba telefonuydu. S20 iPhone 11/12 ve 11/ rakibi, Plus Pro rakibi, Note 20 Ultra Pro Max rakibi. Bir tane mini boyutlu cihaz getir. Ekran kasa oranını daya pilden kısma ordan vur 12 Miniyi. Daya 90 hz ekranı
3 tane telefon çıkar her sene aynı vakit tanıt geç tanıt en güçlü işlemciyle tanıt. 5er yıl güncelleme ver bak bakalım amiral satıyor musun satamıyor musun.
S20 Plus ne? S20 Ultra ne bomboş iki model.

12 Pro Max dışında bütün modellerin ana kamerası aynı. S20, S20 FE, S20 Mini ana kameralarını aynı yap. Note 20 Ultraya ne dayarsan daya. 120 HZ daya, 120 watt daya. Neyin varsa daya. 5 yıl güncelleme veriyorum de Pro Maxlerden daha fazla satarsın.

Samsung milleti enayi sanıyor. En cahili bile exynosun ne kadar beter olduğunu biliyor.
Yazdıklarına güncelleme hariç katılıyorum.5 yıl güncelleme olayına bence gerek yok.Oneplus ile Samsung 3 yıl güncelleme desteği sunuyor ve bence bu yeterli.Sakın Apple 5 yıl veriyor deme.Apple 5 yıl vermek zorunda.Vermezse mağazadaki bazı uygulamalar bir Zaman sonra çalışmaz.Planlı eskitmeyi bütün markaların yaptığı bir ortamda güncelleme olayı üzerinde çok durulması gereken bir unsur olarak görmüyorum.

SDN Son Haberler

Son mesajlar