Samsung Note 5 mi S7 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

FurkanCaptanD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sizce Hangisini almalıyım Hem ısınma hemde oyun performansı olarak Çoğunluk note 5 diyor ama kararsız kaldım ?

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
Note5 5.7 İnc'ken, S7 5ç1 inc.
Ayrıca, S7 suya daha çok dayanıklı.
kamerada da bence S7 önde.
ama, ikisinide alırsanız pişman olmassınız.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
illa samsung ekosisteminden bi telefon alıcaksan şuan ki fiyatına göre note5 tabikide ama para sorununyoksa s7 edge para sorunun varsada arada 1 bin tl fark verilmezbence note 5 çok mantıklı bide şöyle düşünme note5 alsam 6sı çıkacak hemen diye merak etme s8 de çıkıcak martta değişen birşey olmuycak elindeki telefonun görüntüsü herşekilde eksiycek

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Sizce Hangisini almalıyım Hem ısınma hemde oyun performansı olarak Çoğunluk note 5 diyor ama kararsız kaldım ?

Merhaba, isteklerinize bağlı olarak seçim yapabilirsiniz

Note 5
+büyük ekran
+staylus kalem

S7
+sd kart desteği
-note 5 e göre küçük ekran
+ıp sertifikası

Ben seçecek olsam note 5 alırdım çünkü kalem ve büyük ekrana çok alıştım bir sonra ki telefonum da büyük ihtimal note olacak.S7 de aşağı kalır bir telefon değil ama ekranı küçük olduğundan ben tercih etmem.

Arkadaşın dediği gibi eskime korkunuz olmasın çünkü sürekli telefonlar çıkıyor her sene maddi durumu süper olmayanlar hariç her sene telefon alınmaz eski nokia zamanlarında o ruh halindeydim. Şuan aldığım telefonu minimum 3 yıl kullanırım güncelleme takıntım kesinlikle yok çok istersem de piyasada rom sayısı en çok olan cihaz Samsunglar sizi üzmez.

Son düzenleme:

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
S7 al her seyin en son cikani daha iyidir bir kere al ama finalı al:)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bana sorarsan hiç acelen yoksa note 6'yı bekleyebilirsin.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
S7 Edge alabilirsin S7 küçük kalıyor diğerlerine göre.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Samsung note 5 performans, ekran, kamera, pik suresi, kasa malzeme kalitesi gibi konularda basarili olan bir cihaz. Fakat is s7 ile note 5 arasinda bir tercih yapmaya geldiginde s7 daha iyi bir model oldugu icin tavsiyemiz s7 almaniz yonunde oluyor dogal olarak. S7, yeni ve note 5'in kullandigi exynia 7420'ye gore %30-40 civari daha guclu olan exynos 8890 islemcisi ile geliyor. Ram tarafinda 4gb ram ve 32gb rom ile geliyor cihaz. Pil konusunda note 5 gibi 3000 mah kapasitesinde bir batarya ile geliyor. Fakat bu ikisininde esit pil sureleri sundugu anlamina gelmiyor. S7 kesinlikle daha uzun pil suresi veriyor note 5'e gore. Kamera konusunda ise on kamera performanslarina baktigimizda s7 daha iyi fakat cok cok detaya inmediginiz surece hangisi onde hangisi geride anlamazsiniz. O nedenle on kameralari birbirlerine denk denebilir. Arka kamerada ise her konuda s7 cok daha basarili note 5'e gore. Ekran konusunda iki urunde 2k super amoled ekranin sundugu butun nimetleri paylasiyor kullanici ile. Cok kucuk farklar tabiki ekran konusunda. S7 577 ppi ile biraz daha onde bu konuda ama bu teknik detay. Gundelik kullanimda fark yaratan bir deger degil. Fark yaratan nokta s7'deki allwys on ozelligi. Bu oldukca begendigim ve ise yarayan bir ozellik. S7 suya/toza dayanikliligi sayesinde de siviyla temaslarda bozulma ihtimali daha az oluyor.

Samsung note 5 guzel bir model. Hali hazirda 2250 tl bandinda tavsiye ettigimiz bir model fakat iki urun arasinda bir tercih yapma soz konusu oldugunda tavsiye ettigimiz model samsung s7 oluyor.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Ben note 5 i tavsiye ediyorum hem fiyatı iyi hemde ekranı büyük...Sonuçta oda note serisinin en son telefonu...

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Sayısal olarak her ne kadar durum bundan çok farklı olsa da, günlük kullanımda iki cihaz arasında elle tutulur gözle görülür bir fark yok. Arka kamerada gece çekimleri için arada büyük bir fark oluşsa da gündüz çekimlerinda arada neredeyse fark yok, hatta 16mp kamerası sayesinde Note5'in gündüz çekimlerinde daha detaylı resim çektiğini söyleyebilirim. (Fotoğrafı yakınlaştırdığınız zaman mp farkı anlaşılıyor ancak ig gibi sosyal medya için fotoğraf çekiyorsanız mp'in öneminin olmadığını söyleyrbilirim :) ) oyun performansında ne kadar S7 desek de dediğimiz gibi gözle görülür bir fark yok. Asıl farkı 2 ila 3 yıl sonra görürüz ama tabii ki bu iki cihaz da oyunlarda kasma gibi problemler yaşatmaz. Pil tüketimi S7 de daha iyi ama tabii ki bu da note5 çabuk bitiyor demek değil. Note5'in büyük ekranı nedeniyle güç tüketimi de haliyle S7den fazla oluyor. İki cihaz da sorunsuz sualsiz işinizi fazlasıyla görür. Ben daha büyük ekranı s-pen farkından dolayı size Note5'i öneririm.

Bir de küçük bir ekleme yapayım; bilirsiniz ki samsungun VR gözlüğü hem S7 hem de Note5 için uyumlu. 250-300 lira bandındaki bu cihazı öneririm. Tercihiniz S7den yana olursa VR hediye edilen kampanyalar mevcut o kampanyaları değerlendirebilirsiniz :)