Samsung M51 vs Realme 6 pro

Hangisi ?

• A- M51

• B- 6 pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İki telefon da birbirine yakın ama M51'in tasarımını hiç beğenmedim. Belki de sırf tasarım için Realme 6 Pro alırdım.
Performans, ön kamera ve tasarım önemliyse 6 Pro, batarya önemliyse M51.
6 Pro'nun bataryası da iyi olsa çok efsane olurdu. Sizce kaç gün gider?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
6 Pro'nun bataryası da iyi olsa çok efsane olurdu. Sizce kaç gün gider?
Kullanmadan tahmin yürütmek doğru olmaz ancak 90hz kullanılmazsa 1 günü rahatlıkla çıkarır bence. İnternette battery drain testler var onlara bir göz atın derim.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Ayrıca samsung un panelleri mesela. Apple samsung dan alıyor panellerini. Ek olarak 2-4 k video konusunda samsung en önde.
Ön kamerada iyi 2k ve 32 mp özelliği var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bi bakacam eğer M51' in Bataryası iyi giderse onu alacam.
Ve sıkıntılar falan varmı bi bakacam

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641

yunuskf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Annem için bir telefon düşünüyorum. Realme 6 Pro - Samsung M51 - Realme 7 Pro arasında kaldım.

Aslında 7 Pro'nun fiyatı geçenki indirimdeki gibi 3.600-TL'ye düşmediği için pek düşünmüyorum. Çünkü şuan 3.800-TL'ye satılıyor. Realme konusunda çekincelerim olsa da M51'in fiyatı düşmeseydi ona 6 Pro alacaktım. Ancak o da 3.500'e düşünce ikilemde kaldım. 4-5 yıl götürmesi ve bu süreçte stabillik, dayanıklılık konusunda üzmesin yeterli.
Bütçe ortalama 3.500 civarı.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Kalın ve ağır olması sorun değilse M51 ama ben alacak olsam Realme 7 Pro alırdım.

yunuskf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında ilk baştaki bütçem 3.000-TL idi. Ancak Türkiye şartlarındaki fiyatlara bakıldığında 3.500'e kadar anca yükseltebildim. Hatta Xiaomi Redmi Note 9 Pro düşünüyordum, taaki kameradaki toz problemini duyana kadar. Sonra Realme 7 Pro gözüme ilişti ancak 3.600'e düştüğü zamanki indirimi kaçırdığım için artık onu eledim. Hem Realme 2 sene sonra bir sıkıntı çıkarır mı diye tereddütlerim de oluştu. Markanın Türkiye'de yeni olması ikilemde bıraktı. M51'in tek artısı 7.000 mAh'lık pil kapasitesi. Ama ürünün yalnızca internette satılması ve mağazalarda bulunmaması da başka bir konu. Bugün mutlaka karar vermem lazım çünkü fiyatları 3-4 saatte bir değiştiriyorlar. Bu yüzden ya Pro 6 ya da M51 diyeceğim

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında ilk baştaki bütçem 3.000-TL idi. Ancak Türkiye şartlarındaki fiyatlara bakıldığında 3.500'e kadar anca yükseltebildim. Hatta Xiaomi Redmi Note 9 Pro düşünüyordum, taaki kameradaki toz problemini duyana kadar. Sonra Realme 7 Pro gözüme ilişti ancak 3.600'e düştüğü zamanki indirimi kaçırdığım için artık onu eledim. Hem Realme 2 sene sonra bir sıkıntı çıkarır mı diye tereddütlerim de oluştu. Markanın Türkiye'de yeni olması ikilemde bıraktı. M51'in tek artısı 7.000 mAh'lık pil kapasitesi. Ama ürünün yalnızca internette satılması ve mağazalarda bulunmaması da başka bir konu. Bugün mutlaka karar vermem lazım çünkü fiyatları 3-4 saatte bir değiştiriyorlar. Bu yüzden ya Pro 6 ya da M51 diyeceğim
M51 batarya ve genel anlamda kamerada bu fiyatlardaki en iyi cihaz ama kalın ve ağır olması düşündürüyor mesela yine yakın fiyatlarda satılan Mi Note 10 Lite da kalın bir cihaz ama malzeme kalitesi ve kavisli ekranıyla bunu M51 kadar hissettirmiyor. 3500 üzerine çıkmayacaksanız ve ön kamera çok önemli değilse Realme 6 Pro yerine Poco X3 öneririm. M51 ve Poco X3 arasında tercihinizi yapın derim.

yunuskf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
M51 batarya ve genel anlamda kamerada bu fiyatlardaki en iyi cihaz ama kalın ve ağır olması düşündürüyor mesela yine yakın fiyatlarda satılan Mi Note 10 Lite da kalın bir cihaz ama malzeme kalitesi ve kavisli ekranıyla bunu M51 kadar hissettirmiyor. 3500 üzerine çıkmayacaksanız ve ön kamera çok önemli değilse Realme 6 Pro yerine Poco X3 öneririm. M51 ve Poco X3 arasında tercihinizi yapın derim.
Poco X3'ün görünümü pek hoşuma gitmedi. Yoksa ona da bakmıştım. Peki malzeme kalitesi ve dayanıklılık olarak M51 vs Realme 6 Pro arasında hangisi iyidir? M51'de Gorilla glass 3 diğerinde ise 5 var. Malum çarpma, düşme gibi durumlara da hazırlıklı olmak lazım :D (Çok yordum sizi farkındayım, teşekkür ederim)

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Poco X3'ün görünümü pek hoşuma gitmedi. Yoksa ona da bakmıştım. Peki malzeme kalitesi ve dayanıklılık olarak M51 vs Realme 6 Pro arasında hangisi iyidir? M51'de Gorilla glass 3 diğerinde ise 5 var. (Çok yordum sizi farkındayım, teşekkür ederim)
M51'in arkası ve çerçeveleri plastik, Realme 6 Pro'nun arkası cam çerçeveleri plastik ve koruma seviyesi olarak da Realme 6 Pro daha iyi.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba,

Annem için bir telefon düşünüyorum. Realme 6 Pro - Samsung M51 - Realme 7 Pro arasında kaldım.

Aslında 7 Pro'nun fiyatı geçenki indirimdeki gibi 3.600-TL'ye düşmediği için pek düşünmüyorum. Çünkü şuan 3.800-TL'ye satılıyor. Realme konusunda çekincelerim olsa da M51'in fiyatı düşmeseydi ona 6 Pro alacaktım. Ancak o da 3.500'e düşünce ikilemde kaldım. 4-5 yıl götürmesi ve bu süreçte stabillik, dayanıklılık konusunda üzmesin yeterli.
Bütçe ortalama 3.500 civarı.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Bu cihazların hepsi orta üst segment cihazlar.Bu cihazların hiçbiri 5 yıl götürmez.3 yıl kesin 4 belki.Bu cihazlardan Realme 7 pro almanı tavsiye ederim.Fiyat biraz uygun olsun diyorsan Realme 7 öneririm.Realme 6 Pro da güzel cihaz ama almışken güncel bir cihaz almak daha mantıklı.

yunuskf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Niye bizi arada bırakacak özellik koyuyorlar? Bariz bir farklılık olsa da fırsat maliyetini düşünmesek :D

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Poco X3'ün görünümü pek hoşuma gitmedi. Yoksa ona da bakmıştım. Peki malzeme kalitesi ve dayanıklılık olarak M51 vs Realme 6 Pro arasında hangisi iyidir? M51'de Gorilla glass 3 diğerinde ise 5 var. Malum çarpma, düşme gibi durumlara da hazırlıklı olmak lazım :D (Çok yordum sizi farkındayım, teşekkür ederim)
Evet, bu cihazlar amiral gemisi değil. 5 yılı görmeleri kolay değil. Önerim bütçeyi arttırıp Realme 7 Pro almanız. Hem daha güncel, stereo hoparlör, amoled ekran, 65W hızlı şarj gibi avantajları var.

Arttıramazsanız batarya, amoled ekran ve arka kamera önemliyse M51; ön kamera, malzeme kalitesi (dayanıklılık ve kullanılan malzeme), 90hz ve daha ince, hafif tasarım önemliyse realme 6 pro almanızı öneririm.
Performans konusunda 6 pro çok küçük bir farkla üstün. Hemen hemen aynı işlemciler diyebiliriz.

Son mesajlar