Samsung J7 Prime Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamün aleyküm arkadaşlar 4 gün önce samsun j7 prime telefon aldım aldıktan 1 gün sonra ekranda gariplik fark ettim ekrana hafif baskı uyguladığımda ekranda bulut gibi şeyler çıkıyor video’da gördüğünüz gibi sizce bu bir ekran hatası mı ? Bazı forum sitelerinde bu bir ekran hatası değil TFT ekran olduğu icin yazıyor. Benim bildiğim TFT ekran da olsa hafif baskıda etkilenmemesi lazım.

gkhan.55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Selamün aleyküm arkadaşlar 4 gün önce samsun j7 prime telefon aldım aldıktan 1 gün sonra ekranda gariplik fark ettim ekrana hafif baskı uyguladığımda ekranda bulut gibi şeyler çıkıyor video’da gördüğünüz gibi sizce bu bir ekran hatası mı ? Bazı forum sitelerinde bu bir ekran hatası değil TFT ekran olduğu icin yazıyor. Benim bildiğim TFT ekran da olsa hafif baskıda etkilenmemesi lazım.

TFT ekran olduğu için o durum gerçekleşmekte yakınınızda bulunan diğer TFT ekrana sahip cihazlarda da deneyerek görebilirsiniz

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TFT ekranda olsa bu kadar etkilenmemesi lazım değilmi? telefonun yukarısı ve aşağısına bastıgım zaman böyle etkilenmiyor sadece telefonun ortasında böyle bir durum

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Ben de J7 Prime kullanıyorum. Aynı sorun bende de var. Telefonu sakın garantiye göndermeyin. Çünkü sorun yazılımsal olabilir veya TFT ekran olduğu için böyle olabilir.

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cyb3r_K1ng teşekkürler zaten garantiye gönderip göndermeme arasında terettüte kaldım. çok sinir bozucu bir durum ufak bir dokunmada sanki ekran bir yere değiyormuş gibi

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Cyb3r_K1ng teşekkürler zaten garantiye gönderip göndermeme arasında terettüte kaldım. çok sinir bozucu bir durum ufak bir dokunmada sanki ekran bir yere değiyormuş gibi
Nougat güncellemesini bekle sorun yazılımsal ise düzelir ama değilse sorun TFT ekranda olur. Bence garantiye gönderme aldığın zaman birşey değişmez. Sorun yok deyip geri gönderirler veya aldığın zaman sorun devam eder.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada birisini etiketlemek istediğin zaman ismin başına "@" bu işareti koyabilirsin. Zaten kişi otomatik gözüküyor.
Ör: @erenblr

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Cyb3r_K1ng inşallah yazılımsaldır. Çeşitli forum sitelerinde bazı insanlarda telefonunda böyle sorun olmadığını bazılarıda olduğunu yazmışlar garip bir durum

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
İnşallah. Neden olduğu yakında anlaşılır. Nougat Güncellemesine az kaldı.

Reaksiyon puanı
16,118
bu sorun fiziksel bir sorun yazılımsal değil ekrana dokunan bişey var tasarım hatası yada hatalı montaj sorunu var servise vermeniz gerek.
gt-s5360 da tft yok onda.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
bu sorun fiziksel bir sorun yazılımsal değil ekrana dokunan bişey var tasarım hatası yada hatalı montaj sorunu var servise vermeniz gerek.
gt-s5360 da tft yok onda.
Sorunun donanımsal olmadığını ben de biliyorum ama benim bir tanıdığım servise gönderdi. Hala sorun devam ediyor ona sorunun yazılımsal oldğunu söylemişler.

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@ConfickerBelasi bende öyle düşünüyorum sanki ekranın altına birşey değiyormuş gibi oluyor

Reaksiyon puanı
16,118
Sorunun donanımsal olmadığını ben de biliyorum ama benim bir tanıdığım servise gönderdi. Hala sorun devam ediyor ona sorunun yazılımsal oldğunu söylemişler.
sallıyor ekrana dokununca basınçtan dolayı olan bişey bu yazılım ekrana dokunuldu oraya garip şekil çıkartayım olmaz ekranın altında bişey temas ediyor ondan oluyor 1-2-3 tane olsa kaza ama bu hatalı demek.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
sallıyor ekrana dokununca basınçtan dolayı olan bişey bu yazılım ekrana dokunuldu oraya garip şekil çıkartayım olmaz ekranın altında bişey temas ediyor ondan oluyor 1-2-3 tane olsa kaza ama bu hatalı demek.
Samsunga güven olmaz. Telefondan telefona değişiyor. Benim telefonumda bir yerde oluyor. Bazı telefonlarda 2,3 yerde oluyor. Ama garanti birşey yapmıyor. Onu belirtiyim.

Reaksiyon puanı
16,118
durum ciddi çok sayıda var demekki servis kaçıyor...

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
durum böyleyse vahim bir durum insan parası ile rezil oluyor. telefonu garantiye yollayacağım ya değişim yapmalarını yada para iadesini isteyeceğim işi zorlaştırırlarsa tüketici hakem heyetine başvuracağım

Reaksiyon puanı
0
bende j7 prime kullanıyorum ama böyle hassas değil ben o bastırınca bile o sorunu yaşamıyorum bence garantiye göndermelisin ve dediğin gibi değiştirmezse tüketici haklarına gitmelisin.

erenblr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün bir bayiye gittim telefonu inceledim aynı sorun incelediğim telefonda da vardı. sanırım kronik bir sorun. garantiye versem'de birşey değişmeyecek. hatta bugün beni müşteri hizmetleri aradı telefon TFT ekran olduğu için dedi.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bugün bir bayiye gittim telefonu inceledim aynı sorun incelediğim telefonda da vardı. sanırım kronik bir sorun. garantiye versem'de birşey değişmeyecek. hatta bugün beni müşteri hizmetleri aradı telefon TFT ekran olduğu için dedi.
Sorun kronik bir sorun. Bende de bulunuyor bu sorun.