Samsung Galaxy Watch İnceleme

Sizin akıllı saatiniz var mı?

• Var, memnunum.

Kullanılan: 1 20.0%
  • Var, olmasa da olurdu.

Kullanılan: 2 40.0%
  • Yok, isterim.

• Yok, gerek de yok.

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba, daha bugün aldığım Samsung Galaxy Watch 46mm'nin kısa kullanım incelemesini yapıyorum. Çok uzatmadan incelemeye geçeyim.

*Öncelikle belirteyim, bu ürün tamamen lükstür! Kesinlikle ihtiyaç değildir.
Artılar;
Bezel (ekran etrafında dönen fiziki yuvarlak) sayesinde kolay navigasyon. (Zaten dokunmatik ekranı bulunuyor.)
Çok geniş saat tasarım kütüphanesi. Tasarımcılar sürekli ekliyorlar zaten. Her gün için ayrı saat tasarımı kullanabiliyorsunuz.
Sizin bilek hareketinize göre açılmasıyla pil ömrü uzatılması. (Sürekli açık bırakabiliyorsunuz)
Fener özelliği. (Ekran güçlü bir şekilde parlıyor.)
Şarjı 2 gün gidiyor. (Bazı modeller 1 gün anca sürüyor.) Eğer güç modundan "Sadece saat" olarak ayarlarsanız 1,5 ay gidiyor.
Arama/SMS yapabilme.
Ses kayıt yapabilme.
Stres ölçümü, nabız ölçümü, yükseklik ölçümü, basınç ölçümü, uyku takibi yapabilme.
Saatten telefonun müziğini yönetme.
Saatte fotoğraf, video, müzik barındırabilme, oynatabilme.
Alarm, hatırlatıcı, kronometre vs.
Yurt dışında Samsung Pay kullanarak ödeme yapabilme. (NFC)
Hava durumu takibi
Saatten telefonu/telefondan saati çaldırarak kaybolunca tespit etme ve ya telefondan saatin GPS'ini bulma. (Bir yerde unuttuysanız ve ya çalındıysa vs.)
Samsung Health'i çok daha verimli kullanabilme.

Eksiler;
Bu dönemde eğer aylık geliriniz çok yüksek değilse almaya asla değmez.
Samsung Pay Türkiye'de kullanılamıyor. :/ (f)
Samsung Flow ile bilgisayar kilidi açma özelliği Windows'un politikası değiştikten sonra kaldırıldı. Artık Samsung Flow hiçbir işe yaramıyor. (Saat üzerinde tabi, telefonda kullanışlı.)
Pil kapasitesi 400 küsür mAh. (Saat için tabi bu düzeyde olması lazım ama biraz daha büyük olabilirmiş yani.)
Şarj aleti 700mAh. Araba sigaralığı bile 1000mAh hız veriyor.

Aklıma başka bir şey gelmedi, gelince yorumlara eklerim. Eğer sorunuz olursa seve seve cevaplarım. İyi forumlar!

M

Murat Burç

SDN Okuru
5 yıllık Gear S2 var. 4de olabilir. Spotify vardı Strava vardı artık mağazada yoklar. Cihaz çatır çatır çalışmasına ve donanımı yetmesine zaten kullanıyor olmamıza rağmen. Nike run club+ falan da vardı vardı da vardı bunların hepsi mağazadan gitti. Ben ilk vaktinde aldım bunları. Wear oslu bir android saatte bu tip şeyleri yaşamazsınız muhtemelen samsung bu politikasıyla ayağına sıktı. Samsung'dan çok eski bir saat almamaya bakın. Ben dediğim gibi cihaz Türkiye'de çıktıktan belki de 2-3 ay sonra aldım sayıları hayal meyal hatırlıyorum ama uzun süredir bende işte en az 4s enesi var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizin cihazınızda var mı bilmiyorum ama .apk benzeri şekilde uygulama indirilebiliyor. En azından benim cihazımda güvenilmeyen kaynaklardan indir seçeneği var. Belki öyle bir şey kullanabilirsiniz ama bilmiyorum.
O seçenek var fakat dosyasını bulmak lazım onu da bulamıyorum.
Mesela Watch'da instagram var. Onun dosyasını bul ben eminim çalışır Gear S2'de

Gear S3'de çalışan herşey çalışır muhtemelen.
İlk gearlarda sanırım android wear vardı kamerası falan da vardı onların arayüzüde dehşetti telefon gibiydiler.

Gear S2'de Doom çalıştırdılar, game boy oyunlarını çalıştırdılar. Düzgün yazılımla samsung akıllı saat piyasasının bir numarası. Ben boş vaktimde saatin yazılımını kurcalamayı çok istiyorum. Çok iş var Gear S2 işlemcisinde.

Ben akıllı saatlerin bom boş olduğunu gereksiz para israfı olduğunu düşünüyorum bunu Türkiye'de akıllı saatin adı geçmezken S2 almış biri olarak söylüyorum ama döviz böyle olmasa sırf merakımdan isterdim bu saati.

Aviator✈️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar şarjı nasıl 2 gün gidiyor ciddi misiniz? Bende yaklaşık 1 senedir kullanıyorum GPS açık sürekli kalp atış sensörü açık, sık kullandığım uygulamaların bildirimleri açık 3 ile 4 gün arası şarj süresi alıyorum.

3. Parti saat uygulamaları fonksiyonuna göre çok şarj tüketiyor buna dikkat ediniz. Ben sadece Samsung üretimi saatleri kullanıyorum ve şarj süresinden çok memnunum.