osoztok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung maceram SGH-A800 modeli ile başladı. Daha sonra Bada işletim sistemli Wave 2 kullandım.Sonra Note 2, Note 5 derken s9 plus ile devam ediyorum.Ama batarya süresi gerçekten can sıkıcı. En azından sabah 8-aksam 12 arası idare etsin isterdim.Powerbank ile gezmek de istemiyorum artık . Abim Iphone X kullanıyor ve kendisi bir şirketin dışticaret müdürü. Telefonunu çok yoğun kullanıyor,neredeyse 24 saat gidiyor. Arkadaşım Huawei Mate 10 pro kullanıyor, o da neredeyse 24 saat gidiyor.Sanırım bir sonraki telefon alımına kadar sabretmek lazım.

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Samsung maceram SGH-A800 modeli ile başladı. Daha sonra Bada işletim sistemli Wave 2 kullandım.Sonra Note 2, Note 5 derken s9 plus ile devam ediyorum.Ama batarya süresi gerçekten can sıkıcı. En azından sabah 8-aksam 12 arası idare etsin isterdim.Powerbank ile gezmek de istemiyorum artık . Abim Iphone X kullanıyor ve kendisi bir şirketin dışticaret müdürü. Telefonunu çok yoğun kullanıyor,neredeyse 24 saat gidiyor. Arkadaşım Huawei Mate 10 pro kullanıyor, o da neredeyse 24 saat gidiyor.Sanırım bir sonraki telefon alımına kadar sabretmek lazım.
Sabah 7 de çekip akşama kadar kullanıyorum takviyesiz. Kullanmadığım zaman GPS wi-fi NFC bluetooth kapalı. Herhangi bir güç tasarrufu kullanmıyorum. Daima Açık ekranı kullanıyorum. Onun dışında Ayarlar GPS doğruluğu iyileştir kısmından WİFİ ve BT 'yi kapatın. Bende 8plus 'tan sonra çok memnun değilim bataryadan ama günü her halukarda çıkarır Plus. Az kullandığım da söylenemez. Aktif kullanıyorum cihazı. Konu içerisinde ekran görüntüleri var bakarsanız görürsünüz. Ve zaman geçtikçe bataryanın performansı artıyor.

Bence tek sorun uyku da güç tüketmesi. Bu çözülür ise problem kalmaz. Sizin belirttiğiniz iki cihazda da uyku modunda güç tüketimi neredeyse 0. Fazla takılmayın hızlı şarj ile 20 dk takarsanız rahat rahat oyunla bile gün biter.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
@Paganini58 ye katılıyorum iki gündür farkettiyseniz pil durumu stiyorum birisinde 12 birinde 16 saat aldım ve çok memnunum telefondan ama klavyede mesaj yazarken takılmalar oluyor takılma değilde hızlı yazmıyor harfler hızlı çıkmıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gboard kullanın. S7'de de 7.0'dan sonra Samsung klavyeyi bozmuştu.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,439
Swiftkey kullanabilirsin. Ben kullanıyorum kasması yok, şarjıda yemiyor.

osoztok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunun 6 saati gece benim uyku modum ? Ekran süresi her geçen gün artıyor sanırım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180519-115018_Settings.jpg
    Screenshot_20180519-115018_Settings.jpg
    41.5 KB · Görüntüleme: 595

fbtekstil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Daha önce Note 5 kullanıyordum. Şarjının erken bitmesinden dolayı telefonumu yeniledim ama note 5'den çok da farklı olmadı batarya sürem. Biraz ona üzüldüm açıkçası
Merhaba bende s7 kullanıyordum ayni şikayetten s9 aldim bende uzuldum bataryadan dolayı iphone8 alcaktım yoksa ama s9 aldim hızlı sarj ile günde 20 25 dk sarj ile kullaniyorim

osoztok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba bende s7 kullanıyordum ayni şikayetten s9 aldim bende uzuldum bataryadan dolayı iphone8 alcaktım yoksa ama s9 aldim hızlı sarj ile günde 20 25 dk sarj ile kullaniyorim
Hayırlı olsun.Sizi bilmiyorum ama aldığım cihazı en az 2,5-3 yıl kullanıp değiştiriyorum. Umarım ileride tamamen iflas etmez bataryası

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler PUBG oynayan var mı? Ultra HD ayarı açık mı S9'larda OnePlus 5T'de pek yakında diyor belki S9lar daha güçlü olduğu için açık olabilir mi diye merak ettim.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,439
Hayırlı olsun.Sizi bilmiyorum ama aldığım cihazı en az 2,5-3 yıl kullanıp değiştiriyorum. Umarım ileride tamamen iflas etmez bataryası
Pili değilde benim telaşlandığım konu amoled yanığı ne kadar bir sürede görülecek onu merak ediyorum. Mağazalardaki cihazlarda var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Daha yeni çıktım FHD+ Plus da oynadım. 30 dk oynadım. Çıktım. İlk açışta kendisi en iyi görüntüyü seçerek açtı ama hangi ayarlarda oynadım bilmiyorum.
4 tane grafik ayarı var. Geçenlerde X'de bile açık değildi sanırım ondan sonra ne oldu bitti bilemiyorum. Bende 5T var 835e Ultra HD açmaması garip biraz. Bakalım ne olacak.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Swiftkey çok başarılı. lg l7 optimus'ta stabil en azından.

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Daha yeni çıktım FHD+ Plus da oynadım. 30 dk oynadım. Çıktım. İlk açışta kendisi en iyi görüntüyü seçerek açtı ama hangi ayarlarda oynadım bilmiyorum.
4 tane grafik ayarı var. Geçenlerde X'de bile açık değildi sanırım ondan sonra ne oldu bitti bilemiyorum. Bende 5T var 835e Ultra HD açmaması garip biraz. Bakalım ne olacak.
Şimdi girdim kontrol ettim, HDR açık seçiliyor UHD pek yakında diyor seçmiyor. S9 Plus bilginiz olsun...

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,439
Şimdi girdim kontrol ettim, HDR açık seçiliyor UHD pek yakında diyor seçmiyor. S9 Plus bilginiz olsun...
S9+'da ekran çözünürlüğü PUBG'ye pek bir etki ediyormu ? Misal 720P ile 1440P'de falan oyunda fazla detay kaybı görünüyor mu?

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
S9+'da ekran çözünürlüğü PUBG'ye pek bir etki ediyormu ? Misal 720P ile 1440P'de falan oyunda fazla detay kaybı görünüyor mu?
Oyunu ilk açınca kendisi en iyi görüntüyü seçiyor, o şekilde oynadım. Gayet güzel ve başarılı. FHD+ Seçeneğiyle oynuyorum sanırsam sabit olarak 30 dk. Oyunda %6 şarj tüketti. Bu çözünürlükte. Diğer modları denemedim. Denediğimde muhakak bilgilendirme yaparım sizlere..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynı şekilde. Bende de HDR seçilebiliyor ama ultra HD pek yakında diyor demekki herkese kapalı. Yalnız HDR derken bizim bildiğimiz hdrdan bahsediyorda 5T'de işi ne ekran hdr değil çünkü benim bildiğim.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,172
Ne saçma bir olay binlerce para verip telefon alıyoruz sonra prizden ayrılamıyoruz buna artık bir çozüm bulunsa

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Hiç kasmadan kullandım bu gün. Wi-fi hiç açmadım hepsi hücreselden. Fazla söze gerek yok bence. Bu kadar kaliteli bir ekrana rağmen yeterli daha 3-4 saat gider...
4337bbd7a72080e3fa746444be44b5be.jpg

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Optimize ettiğimde 100 oluyor ama böyle bakınca 97 çıkıyor bir sorun mu var

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180521-185509_Device maintenance.jpg
    Screenshot_20180521-185509_Device maintenance.jpg
    34.1 KB · Görüntüleme: 495

PlatVanilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu telefonu alınca sizce maksimum ne kadar kullanılabilir ? 3 4 yılda bir telefon değiştiriyorum ve S9 almayı düşünüyorum. Aldıktan 1-2 sene sonra performansta takılmalar yaşar mıyım?

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bu telefonu alınca sizce maksimum ne kadar kullanılabilir ? 3 4 yılda bir telefon değiştiriyorum ve S9 almayı düşünüyorum. Aldıktan 1-2 sene sonra performansta takılmalar yaşar mıyım?
Evde 4 yıllık note 3 vardı yeni sattık bataryası hariç taş gibi telefondu s9 bu donanımla adam akıllı kullanırsan uzun bi süre gider

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
En fazla bir kez batarya değiştirir 4 yıl kullanırsınız.

heyss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Burda okuduğum kadarı ile ekran süresini 6-7 hatta 8 saat alan arkadaşlarda var ama 3 saat 4 saat alan arkadaşlarda var.
Bu fark neden kaynaklanıyor olabilir ? bende merak edip dün akşam kontrol ettim telefonumu (s9 kullanıcısıyım) 3 buçuk saatlerde gösteriyordu.
İçime kurt düştü :) samsung u aradım ve bunun normal olup olmadığını sordum. 2 ayrı test cihazını kontrol ettiler ve sonuçlarının aynı olduğunu bir problem görülmediğini söylediler. Sizce o zaman neden kaynaklanıyor bu fark ? bugün daha dikkatli kullanıp akşam yeniden kontrol edicem dert oldu valla napalım servise mi verelim değişim mi isteyelim bilemedim.
Ama şöyle de bir durum var sabah şarjdan alıyorum telefonu gece 12 ye kadar şarja takmadan kullanıyorum yani günü rahat bi şekilde çıkarıyor. kullanımında herhangi bir sorun ile hiç karşılaşmadım ama bu bahsedilen konu kafama takıldı sizce ne yapmalıyım ?

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhaba arkadaşlar. Burda okuduğum kadarı ile ekran süresini 6-7 hatta 8 saat alan arkadaşlarda var ama 3 saat 4 saat alan arkadaşlarda var.
Bu fark neden kaynaklanıyor olabilir ? bende merak edip dün akşam kontrol ettim telefonumu (s9 kullanıcısıyım) 3 buçuk saatlerde gösteriyordu.
İçime kurt düştü :) samsung u aradım ve bunun normal olup olmadığını sordum. 2 ayrı test cihazını kontrol ettiler ve sonuçlarının aynı olduğunu bir problem görülmediğini söylediler. Sizce o zaman neden kaynaklanıyor bu fark ? bugün daha dikkatli kullanıp akşam yeniden kontrol edicem dert oldu valla napalım servise mi verelim değişim mi isteyelim bilemedim.
Ama şöyle de bir durum var sabah şarjdan alıyorum telefonu gece 12 ye kadar şarja takmadan kullanıyorum yani günü rahat bi şekilde çıkarıyor. kullanımında herhangi bir sorun ile hiç karşılaşmadım ama bu bahsedilen konu kafama takıldı sizce ne yapmalıyım ?
Bataryası küçük hocam normal günü çıkartıyosa sıkıntı yok ekran süresine çok takılma

heyss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bataryası küçük hocam normal günü çıkartıyosa sıkıntı yok ekran süresine çok takılma
Dimi bence de gün boyu kullanıyorum işim gereği sürekli konuşuyorum gün içerisinde sık sık internetteyim şarjım rahat rahat geceye kadar yetiyor.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Dimi bence de gün boyu kullanıyorum işim gereği sürekli konuşuyorum gün içerisinde sık sık internetteyim şarjım rahat rahat geceye kadar yetiyor.
O zaman sıkıntı yok hocam bende note 8 de bütün gün internetteyim
genelde 4.5 g kullanıyorum günü çıkartıyorum 6.3 inç ekran ve 3300 mah pil olmasına rağmen

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Herkese bir tavsiyem var [emoji16] Şarj yüzdesini kapatın simgeyle takılın sadece. Bakın psk olarak çok rahatlayacaksınız. Oradaki rakamsal eksilmeler ciddi anlamda insanların psk bozuyor. Kimi cihaz %100 de 3-4 saat kalıp patır patur düşmeye başlıyor. Kimisi şarjdan çekince %99 hemen düşüyor. Önemli olan işinizi görüp görmediği. 3 gündür dikkat ediyorum en az 1 saat pubg oynuyorum. Rutin kullanımlarımı yapıyorum. Bir yığın iş görüyorum. Sabah 8.30 şarjdan çekip gece yarısı saat 3 gibi geri takıyorum bakıyorum ki halen %20 lerde.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Ekranda saat tarih gösterirken home kare tuşa basınca işlem görmüyor neden