Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Ben az once yazdim canli destekte.Bir kadin kesin gelecek dedi ve kisa surede gelecegi planlanmaktadir dedi ama kesin bir tarih belli degil dedi.Galiba avrupa ulkelerinde sirayla geliyor.Umalim almanyadan sonraki ulke biz oluruz.
Uu kesin gelecek dediyse tamamdır. Ama bi de söyle Şubat ayı içerisinde meteor çarpabilirmiş dünyaya. Ölmeden önce nougat deneyimlemek istiyoruz.

burak0603

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Uu kesin gelecek dediyse tamamdır. Ama bi de söyle Şubat ayı içerisinde meteor çarpabilirmiş dünyaya. Ölmeden önce nougat deneyimlemek istiyoruz.
Konusmamiz bu sekilde.Insallah dedikleri dogrudur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170202-121804.png
    Screenshot_20170202-121804.png
    289.5 KB · Görüntüleme: 323
  • Screenshot_20170202-121811.png
    Screenshot_20170202-121811.png
    284.7 KB · Görüntüleme: 533

ahmetaydinx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben az once yazdim canli destekte.Bir kadin kesin gelecek dedi ve kisa surede gelecegi planlanmaktadir dedi ama kesin bir tarih belli degil dedi.Galiba avrupa ulkelerinde sirayla geliyor.Umalim almanyadan sonraki ulke biz oluruz.
Biz avrupa ülkesi değiliz, bence ırak ı takip et. Samsung için Türkiye 3. Dünya ülkesi :(

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kağıt üzerinde değil belki ama teknolojiye hiçbir yenilik ve katkımız yok.Tüketimimiz üretimimizden milyarlarca kat daha fazla.Ve tübitakın da "desteğiyle" bence 3.dünya ülkesiyiz.
Haklısınız fakat biz yeni nesil bunu yıkacağız.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Bende kullandım daha sonra iadeden teslim ettim tek artısı sanal gerçeklik gözlüğü oldu tavsiye etmem tam fiyasko oldu samsung için

Tam fiyasko derken? Satışlardan, alınan ödüllerden haberiniz var mı acaba? Bence eksiği olmayan tek telefonu samsungun.

Kafa Lambası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar developer options açın (nasıl açıldığını google'da araştırın) orada rom lock kaldır gibi bir seçenek olacak. Onu uyguladıktan sonra güncelleme kısmına giderseniz ingiltere romunu indirecek.

ben de sizin gibi kafayı yiyecektim. 18 Ocak'ta tesadüfen bunu keşfedince nougatı indirdi kurdu. Fakat zerre değişiklik yok. Yani telefon çiçek açmayacak. Nougat diye diye kendinizi yiyip bitirdiğinize değecek hiçbir şey yok. Ne kadar boş işlerle uğraşıyormuşum diye kendinize kızacaksınız.

CrusherX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar developer options açın (nasıl açıldığını google'da araştırın) orada rom lock kaldır gibi bir seçenek olacak. Onu uyguladıktan sonra güncelleme kısmına giderseniz ingiltere romunu indirecek.

ben de sizin gibi kafayı yiyecektim. 18 Ocak'ta tesadüfen bunu keşfedince nougatı indirdi kurdu. Fakat zerre değişiklik yok. Yani telefon çiçek açmayacak. Nougat diye diye kendinizi yiyip bitirdiğinize değecek hiçbir şey yok. Ne kadar boş işlerle uğraşıyormuşum diye kendinize kızacaksınız.
Peki bunu yaptıktan sonra türkiye romunu nasıl indiricez ?

Kafa Lambası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bunu yaptıktan sonra türkiye romunu nasıl indiricez ?
valla o kısmını bilmiyorum, hele bir türkiye romu yayınlansın buluruz bir çözümünü. ingiltere romunda zaten türkçe desteği var. yani hiçbir zaman türkiye romunu indirmekle uğraşacağımı zannetmiyorum. gerekirse de yayınlanınca indiririz odinle modinle kurarız bir şekilde.

yalnız üstüne basa basa söylüyorum eski rom daha derli topluydu, bu romu indirmek için yaptığınız strese değecek hiçbir gelişme yok.

4-5 yıl önce bir rom değişikliği olduğunda ooo derdik, şimdi çok ufak değişiklikler geliyor. artık rom olayları oturdu.

zaten akıllı telefon dediğin aslında bir terminal. facebook web sayfaları twitter mwitter görüntülemek için kullanılan bir arabirim. yani önemli olan içerik. içeriğin sunuş biçimi radikal biçimde değişmedikçe romdan artık pek birşey beklemeyin.

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
valla o kısmını bilmiyorum, hele bir türkiye romu yayınlansın buluruz bir çözümünü. ingiltere romunda zaten türkçe desteği var. yani hiçbir zaman türkiye romunu indirmekle uğraşacağımı zannetmiyorum. gerekirse de yayınlanınca indiririz odinle modinle kurarız bir şekilde.

yalnız üstüne basa basa söylüyorum eski rom daha derli topluydu, bu romu indirmek için yaptığınız strese değecek hiçbir gelişme yok.

4-5 yıl önce bir rom değişikliği olduğunda ooo derdik, şimdi çok ufak değişiklikler geliyor. artık rom olayları oturdu.

zaten akıllı telefon dediğin aslında bir terminal. facebook web sayfaları twitter mwitter görüntülemek için kullanılan bir arabirim. yani önemli olan içerik. içeriğin sunuş biçimi radikal biçimde değişmedikçe romdan artık pek birşey beklemeyin.
Bence sen ya yanlış rom indirdin yada sallıyorsun telefonda nasıl hiçbirşey değişmez bi kere ayarlar menüsü komple değişti smart manager değişti mavi ekran filtresi led flash tonu ayarlama ekran çözünürlüğü ayarlama samsung pass tema mağazasında simgeler sekmesi quick connect buletoot görünürlüğü enerji taraffuf modları bence baştan aşağı değişti telefon daha sade bir hale büründü ve gayet hızlı ve stabil değişen birşey yok nasıl dersin

Kafa Lambası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu yok neden yalan söyleme gereği duyayım. evet mavi ekran filtresi var... var da bu zaten uygulama indirerek yapılabilen bir şeydi .. yani bu tip kıl tüy değişiklikler için sinirlerinizi yıpratmayın, dakika başı güncelleme geldi mi diye kendinizi yiyip bitirmeyin. varsın 1 ay geç gelsin, iki ay geç gelsin. şu an kullandığınız android versiyonu ile ne yapabiliyorsanız aynısını yapabiliyorsunuz.

yani böyle özel bir kapı aralanmıyor :) internet veri akışı, telefon konuşma kalitesi felan değişmiyor. telefon gene bildiğiniz telefon :)))

çok radikal, böyle "vvaaaaaoooovvv" dedirten birşey yok onu söylemek istiyorum.

Okan Turk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yahu yok neden yalan söyleme gereği duyayım. evet mavi ekran filtresi var... var da bu zaten uygulama indirerek yapılabilen bir şeydi .. yani bu tip kıl tüy değişiklikler için sinirlerinizi yıpratmayın, dakika başı güncelleme geldi mi diye kendinizi yiyip bitirmeyin. varsın 1 ay geç gelsin, iki ay geç gelsin. şu an kullandığınız android versiyonu ile ne yapabiliyorsanız aynısını yapabiliyorsunuz.

yani böyle özel bir kapı aralanmıyor :) internet veri akışı, telefon konuşma kalitesi felan değişmiyor. telefon gene bildiğiniz telefon :)))

çok radikal, böyle "vvaaaaaoooovvv" dedirten birşey yok onu söylemek istiyorum.
Zaten vaaaav demenin pesinde degilim ben telefonun arayuzu komple degisecek yeni bir telefon kullaniyomus hissi verecek ayrica baska ulkelerde yayinlanip bize gelmemesi beni dahada sabirsiz hale getiriyo

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Benim waaov dedigim tek özellikler samsung pass ekran çözünürlük ayarı ve enerji tasarrufu modu

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Benim en sevdiğim özellik veri tasarrufu ve ekran çözünürlük ayarı

ysava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Android 7 nin antutu puanı nedir arkadaşlar. Yanlış hatırlamıyorsam note 7 de antutu 150 binlerdeydi. Note 7 ile s7 donanımı birbirine benziyordu. Note 7 optimizasyonlari s7 cihazlara gelir mi.

CrusherX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

OEM kilidini açtım ama güncelleme denetle dediğimde en güncel sürüm yüklü diyor ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Geliştirici seçeneklerinde rom lock kaldır seçeneğide yok ?

Kafa Lambası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"OEM ile Kilit açma" diyor tam olarak.. altında da "cihazın kilidinin OEM ile açıkmasına izin ver" yazıyor. ben bunu açtım, güncellemeyi denetle dedim ve küt diye 1200mb civarında data indirip nougat kurdu.
tabi benim indirdiğim tarih belki yayınladıkları ve ardından hemen geri çektikleri bir zaman aralığına denk gelmiş olabilir. ya da telefonu o kadar kurcaladım ki (ingilterede vpn sunucu kurup, vpn ile ingiltereye bağlanmak da dahil) telefon kafayı yiyip güncellemeyi indirdi.
dediğim gibi unutun bu mevzuyu kafa yormayın artık. oluruna bırakın günü gelince indirir bana hak verirsiniz.
zamanında samsung galaxy i7500 almıştım, onda rom yükseltince baya bir şeyler değişirdi. artık bu son telefonlarda değişiklikler kozmetik ve bir iki utility ekleme şeklinde oluyor. o yüzden heyecanlanmayın.

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
"OEM ile Kilit açma" diyor tam olarak.. altında da "cihazın kilidinin OEM ile açıkmasına izin ver" yazıyor. ben bunu açtım, güncellemeyi denetle dedim ve küt diye 1200mb civarında data indirip nougat kurdu.
tabi benim indirdiğim tarih belki yayınladıkları ve ardından hemen geri çektikleri bir zaman aralığına denk gelmiş olabilir. ya da telefonu o kadar kurcaladım ki (ingilterede vpn sunucu kurup, vpn ile ingiltereye bağlanmak da dahil) telefon kafayı yiyip güncellemeyi indirdi.
dediğim gibi unutun bu mevzuyu kafa yormayın artık. oluruna bırakın günü gelince indirir bana hak verirsiniz.
zamanında samsung galaxy i7500 almıştım, onda rom yükseltince baya bir şeyler değişirdi. artık bu son telefonlarda değişiklikler kozmetik ve bir iki utility ekleme şeklinde oluyor. o yüzden heyecanlanmayın.
Öyle şey olurmu hiç telefonun csc kodu türkiye. Eğer türkiye ye güncelleme vermedilerse güncelleme gelmez senin telefonun ya başka ülkeye kayıtlı bunu phoneinfo uygulamasıyla bakabilirsiniz yada türkiyeyse bile belki 1 sans ara ara veriyorlar diye haberler var belki sizede denk geldi o ara ama senin dediğin ayarla hiç alakası yok

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Öyle şey olurmu hiç telefonun csc kodu türkiye. Eğer türkiye ye güncelleme vermedilerse güncelleme gelmez senin telefonun ya başka ülkeye kayıtlı bunu phoneinfo uygulamasıyla bakabilirsiniz yada türkiyeyse bile belki 1 sans ara ara veriyorlar diye haberler var belki sizede denk geldi o ara ama senin dediğin ayarla hiç alakası yok
Oem kilidi özelliği apple ürünlerindeki icloud mevzusuna benzer bir özellik cihazı sıfırlar veya romlarsanız belirlenen doğrulama sistemini devreye sokmak için kullanılır güncelleme vs. Ile alakası yok bu şekilde olduğunu biliyorum

legolas162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hacılar şu soruna bi el atın delirmek üzereyim. s7 edge de özel mod açılmıyor bende..özel mod etkinleştirilemiyor diyor. telefonum rootlu ve androıd 6.0.1 yüklü ne yapmam lazım.