Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Ufak bir araştırmadan sonra Odin ile IMEI uçma gibi konular gördüm risk nedir hocam?
Risk fazla rootlu kalıp TWRP kurup recovery den EFS yedeği almanız lazım . Yedeği iyi saklayın imei uçarsa lazım olacak. Rom kurmaya bakın simlock kalici olarak açıldıysa rom kurduktan sonra sorun olmaz. Stock rom ile uğraşmayin

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Bize ne zaman vericekler güncellemeyi bilen varmı ?

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Bu güncellemenin önemi nedir neden herkes sabırsızlıkla bekliyor ?
Telefonun performansı artıyor arayüzü toparlaniyor cihaz cok daha stabil seri oluyor cihazin pil ömrü uzuyor oyunlarda %80 e varan performans artışi oluyor vulkan api hatırladığım kadarıyla telefona yeni özellikler geliyor daha aklima gelmeyen birçok şey neden beklenmesin ki ? [emoji23][emoji23] 7.0 fazlasıyla hoşuma gitti acayip beğendim.

Mert.konal

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bize ne zaman vericekler güncellemeyi bilen varmı ?
Her kullanıcının aklındaki soruyu sormuşsun.. bizde samsung canlı destek e sorarak kısa bir cevap aldık
+ S7 Edge Android Nougat (7.0) Güncellemesini Ne Zaman Alcak ?
- Ocak Ayı İçinde Planlanmaktadır.

Yani bu hafta veya önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye için dağıtıma başlanacaktır..

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Tizen geliyor şimdi beyaz eşyalarda ve bir kaç yeni ama düşük seviyeli telefonlarında kullanıyor .Yakındır Tizen.
Yeni bir işletimi barınması çok zor yakın zamanda fazla sermaye harcanan windows phone bitti tizen tutarmı üretici bulunur mu çok zor androidde herşey sahipken yeni bir işletim sistemi hızlı bir şekilde büyüyüp gelişmesi hızla üreticileri kaydırmak lazım

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Yeni bir işletimi barınması çok zor yakın zamanda fazla sermaye harcanan windows phone bitti tizen tutarmı üretici bulunur mu çok zor androidde herşey sahipken yeni bir işletim sistemi hızlı bir şekilde büyüyüp gelişmesi hızla üreticileri kaydırmak lazım
Android tarafında en büyük üretici açık ara samsung. İçerik üreticeler ister istemez bu tarafa da kayar. Tabi samsung da böyle bi işe girecekse önlemini alır. Bu işletim sistemide androidin eksik taraflarını da kapatırsa zaten yürür gider

emir_kr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bende edge paneli açarken ve sayfa değiştirirken akıcı bir geçiş sağlayamıyorum. Sanki kasarak açılıyor ve sayfa değiştiriyor sizdede öylemi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170119-102041.png
    Screenshot_20170119-102041.png
    818.9 KB · Görüntüleme: 363

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar bende edge paneli açarken ve sayfa değiştirirken akıcı bir geçiş sağlayamıyorum. Sanki kasarak açılıyor ve sayfa değiştiriyor sizdede öylemi ?
Paneli açarken, galeride gezinirken ve arka plan uygulamaları kapatırken bende de takılmalar oluyor

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Geliştirici seçeneklerinden geçiş animasyonu ölçeğini 0.5 yap gözle görülür bir hız farkı hissediceksin
Bu özelliği biliyorum ancak bu şekilde de kullanmak hoşuma gitmiyor animasyonlar göze hitap ediyor diye düşünüyorum ios animasyonları çok güzel bu konuda Android 7 de de ios a benzer animasyonlar gelmişti beta da

SalihKarademir

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Telefonun performansı artıyor arayüzü toparlaniyor cihaz cok daha stabil seri oluyor cihazin pil ömrü uzuyor oyunlarda %80 e varan performans artışi oluyor vulkan api hatırladığım kadarıyla telefona yeni özellikler geliyor daha aklima gelmeyen birçok şey neden beklenmesin ki ? [emoji23][emoji23] 7.0 fazlasıyla hoşuma gitti acayip beğendim.
Yapma böyle şeyler insanlar zaten çıldırıyor .:))))

Memojjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sıkıntılımı bu cihaz ya iosamı yöneliyim kasma sorunu falan var diyenler olmuş

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Suan piyasada alınabilecek iyi telefonlardan biri s7 2K ekrana rağmen 8 saat ekran süresi alabiliyorum

Üveys bilal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 6821 Ekli dosyayı görüntüle 6823
Öncelikle merhabalar.Bundan 2 hafta önce s7 edge akıllı telefonu aldım.Aldıktan 4 gün sonra böyle bir arıza çıktı.(Bilmiyorum resim gözüküyor mu.)Ekranda parlaklığı kıstığım zaman büyük siyah çizgiler meydana geliyor.Parlaklığı artırdığım da ise bu küçülüyor.Bayrama denk geldiği için servise pazartesi günü gidecek.Ben de servis formunda ürünün değişimi veya iade kartı istiyorum diye belirttim.Eğer firma bana yeni cihaz gönderirse bunu kabul etmicem ve paramı geri almak için Tüketici haklarına başvuracağım.Umarım bundan sonra ki hayatımda kesinlikle Samsung kullanmam.

Ekli dosyayı görüntüle 6821 Ekli dosyayı görüntüle 6823 Ekli dosyayı görüntüle 6824
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben de şuan aynı durumdayım sabah uyandığımda bi baktım telefonun ekranı aynı sizin resimlerde olduğu gibi olmuş siz çözüm olarak en son ne yaptınız nasıl hallettin ücret falan
Merhabalar ben yaklaşık 1 aydır s7 edge telefonu aldım ve bu sabah uyandığımda ekranda siyah beyaz seritler oluşmuş ekran parlaklığını artırdıkca azalıyor kistikca büyüyor 4 serit halinde üstelik hattın üzerinden aldım tarifeye ek ne yapmam gerekiyor kendim halledebilirmiyim

SalihKarademir

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Nougatin arayüzü hakkında ne düşünüyorsunuz marshmallowu aratir mi

Mert.konal

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ben de şuan aynı durumdayım sabah uyandığımda bi baktım telefonun ekranı aynı sizin resimlerde olduğu gibi olmuş siz çözüm olarak en son ne yaptınız nasıl hallettin ücret falan
Merhabalar ben yaklaşık 1 aydır s7 edge telefonu aldım ve bu sabah uyandığımda ekranda siyah beyaz seritler oluşmuş ekran parlaklığını artırdıkca azalıyor kistikca büyüyor 4 serit halinde üstelik hattın üzerinden aldım tarifeye ek ne yapmam gerekiyor kendim halledebilirmiyim
Arkadaşlar yetkili servise götürüp ekran değişimi talep edeceksiniz.. eğer sorun sizden kaynaklı değil ise ücretsiz bi şekilde ekran değişimi yaparlar ama cihazı teste sokuyorlar eğer testte darbe ezik belli olursa 1041 lira gibi bi ücret ödemek zorunda kalırsınız.. en kısa sürede götürün sorununuzu güzel uygun bir dille belirtin ve ekran değişimi isteyin..

SalihKarademir

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar yetkili servise götürüp ekran değişimi talep edeceksiniz.. eğer sorun sizden kaynaklı değil ise ücretsiz bi şekilde ekran değişimi yaparlar ama cihazı teste sokuyorlar eğer testte darbe ezik belli olursa 1041 lira gibi bi ücret ödemek zorunda kalırsınız.. en kısa sürede götürün sorununuzu güzel uygun bir dille belirtin ve ekran değişimi isteyin..
Ben telefonu kasko yaptirmistim 300tl ye 1 ay sonra ekran param parça oldu verdim kaskoya para almadan yaptılar faturada 980tlydi

Memojjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Vermeme ihtimali varmı ?
Vermeme ihtimali varmı ?