Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkasi cam ve insan eli de direk cama temas edince isiniyor ben kilifsiz cihaz kullanmam ama bazen kilifi soktugum oluor fark edilir derecede isinir . Birde hak vermek lazim bu kadarcık kutunun icine bu donanim fazla . :)

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkasi cam ve insan eli de direk cama temas edince isiniyor ben kilifsiz cihaz kullanmam ama bazen kilifi soktugum oluor fark edilir derecede isinir . Birde hak vermek lazim bu kadarcık kutunun icine bu donanim fazla . :)
Valla bilmiyorum sinirim bozuldu şuan inş. Bi sıkıntısı olmaz ilerde şuan bi şekilde kullandım senkron. Açık falan yarın asıl sonucu göreceğiz. Şayet benim değerler normalse bunu incelemelerde söylerlerdi ama herhalde
--- Gönderi Güncellendi ---
Senronizasyon kapalı
sizde kılıfmı kullanıyorsunuz acaba ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
herkese merhaba telefonumu bugün kargodan gittim aldım üstünde parıltılı samsung amblemi ve üst köşede brighstar resmi dağıtıcı amblemi bulunuyor .kutunun köşeleri ve alt kenarları ve köşeleri çok hafif ezik ( hasarlı ) idi , ve kutuyu açarken ve ingilizec eğer mühür hhasarlıysa kabul etmiyen yazan yazı sanki tırnakla açılmış brighstar da maket bıçağıyla kesilmiş gibiydi kutu direk açıldı orda fazla takmadım fakat eve gelince iyice merak etmeye başladım henüz hat vs. takmadım kutunun içindeki herşey jelatinli . sizce iade, cayma hakkını kullanacak bir durum varmı ? bu arada çift nüsha faturada çıkmadı bende hepsiburada üzerinden almış bulunduğum incehesap ı aradım ve faturaları sordum garnati sürecini vs. kadın email e gelicek faturanız dedi ( geldi ) , garantide dist. garantili yazıyor herhangi bir samsung yetkili servisi size yardım edicektir öyle bir durum olursa dedi , o sırada bu kutu olayınıda sordum oda üründe bir sıkıntı vvarmı şuan kullanıyormusunuz dedi yok henüz kullanmadım 1 saat önce aldım dedim üründe bir sıkıntı çıkarsa irtibata geçersiniz dedi , ama kutunun açılmış olma ihtimaline karşı sormak istedim dedi , oda eğer öyle bir sorun olduğunu düşünüyorsanız cayma hakkınızı kulanabilirsiniz dedi nazikçe , sizce ne düşünüyorsunuz açılmış , kullanılmış olma şansı nedir ? ve benim garanti kim şimdi :D normalde kvk vs. bi amblem oludu bunda bright star var ama o sadece dağıtıcı samsung amblemi yetiyormu ? gönderdikleri irsaliye de dist garantili ve email faturada da ( dist ) diye bir parantez bulunuyor ? bu yeterlimi ?
@Murat Burç @Uber yardımcı olursanız çok sevinirim cayma hakkını kullanacak bir durum olup olmadığını nasıl anlarım ?
benim eski ithal garantili telefonumun garanti belgesinde de brigsatar yazıyordu.şuanki kullandığım telefonda sadece kvk yazıyor.Bence kargoda teslim almadan önce hasarlı ezik tutanağıyla geri göndermeliydin
ha birde içinden direk bir garanti belgesi çıkmadı telefon hariç , ama kutudan çıkan garanti belgesi var fakat onunda içinde satıcı firmaya ait bir yer var ünvan adres vs. ora da bu kısım satıcı tarafından eksiksiz doldurulmalıdır diyor . fakat orası boş . bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim
herkese merhaba telefonumu bugün kargodan gittim aldım üstünde parıltılı samsung amblemi ve üst köşede brighstar resmi dağıtıcı amblemi bulunuyor .kutunun köşeleri ve alt kenarları ve köşeleri çok hafif ezik ( hasarlı ) idi , ve kutuyu açarken ve ingilizec eğer mühür hhasarlıysa kabul etmiyen yazan yazı sanki tırnakla açılmış brighstar da maket bıçağıyla kesilmiş gibiydi kutu direk açıldı orda fazla takmadım fakat eve gelince iyice merak etmeye başladım henüz hat vs. takmadım kutunun içindeki herşey jelatinli . sizce iade, cayma hakkını kullanacak bir durum varmı ? bu arada çift nüsha faturada çıkmadı bende hepsiburada üzerinden almış bulunduğum incehesap ı aradım ve faturaları sordum garnati sürecini vs. kadın email e gelicek faturanız dedi ( geldi ) , garantide dist. garantili yazıyor herhangi bir samsung yetkili servisi size yardım edicektir öyle bir durum olursa dedi , o sırada bu kutu olayınıda sordum oda üründe bir sıkıntı vvarmı şuan kullanıyormusunuz dedi yok henüz kullanmadım 1 saat önce aldım dedim üründe bir sıkıntı çıkarsa irtibata geçersiniz dedi , ama kutunun açılmış olma ihtimaline karşı sormak istedim dedi , oda eğer öyle bir sorun olduğunu düşünüyorsanız cayma hakkınızı kulanabilirsiniz dedi nazikçe , sizce ne düşünüyorsunuz açılmış , kullanılmış olma şansı nedir ? ve benim garanti kim şimdi :D normalde kvk vs. bi amblem oludu bunda bright star var ama o sadece dağıtıcı samsung amblemi yetiyormu ? gönderdikleri irsaliye de dist garantili ve email faturada da ( dist ) diye bir parantez bulunuyor ? bu yeterlimi ?
@Murat Burç @Uber yardımcı olursanız çok sevinirim cayma hakkını kullanacak bir durum olup olmadığını nasıl anlarım ?
ha birde içinden direk bir garanti belgesi çıkmadı telefon hariç , ama kutudan çıkan garanti belgesi var fakat onunda içinde satıcı firmaya ait bir yer var ünvan adres vs. ora da bu kısım satıcı tarafından eksiksiz doldurulmalıdır diyor . fakat orası boş . bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim
benim eski sony ithal garantili telefonumun garanti belgesinde de brigsatar yazıyordu :D şuanki kullandığım telefonda sadece kvk yazıyor.Bence kargoda teslim almadan önce hasarlı ezik tutanağıyla geri göndermeliydin.garanti belgeside tek kağıt olarak siyah beyaz renkte gelmişti.Bende başta şüphelendim gidip servise gösterdim muhasebede kontrol ettiler herhangi birsıkıntı yok dediler.yani orjinal fatura ürün.garanti belgesinde samsung elec. pazar.a.ş yazıyor.zaten erviste garanti belgesine değil sadece faturaya baktıklar.yani ona gerek yok dediler.
S7 edge için de 280 mb'lik güncelleme geldi.
bildirim olarakmı geliyor?ben kontrol ettiğinde gördüm.yüklesek mi :)

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
benim eski sony ithal garantili telefonumun garanti belgesinde de brigsatar yazıyordu :D şuanki kullandığım telefonda sadece kvk yazıyor.Bence kargoda teslim almadan önce hasarlı ezik tutanağıyla geri göndermeliydin.garanti belgeside tek kağıt olarak siyah beyaz renkte gelmişti.Bende başta şüphelendim gidip servise gösterdim muhasebede kontrol ettiler herhangi birsıkıntı yok dediler.yani orjinal fatura ürün.garanti belgesinde samsung elec. pazar.a.ş yazıyor.zaten erviste garanti belgesine değil sadece faturaya baktıklar.yani ona gerek yok dediler.

bildirim olarakmı geliyor?ben kontrol ettiğinde gördüm.yüklesek mi :)
ah ah , ne bilim heyecanla telefonun gelmesini bekliyordum o an niyeyse kıllanmadım , ya bir gün sonrada hepsiburadanın ürünü indirme düştü bu iş uzamadan tatlıya bağlansa , sanırım kafayı yerim uzarsa :mad: . ama sanırım orada yapışkan yırtık diye iade ettirmezlerdi gibi bir his variçimde o kadar üstelememe rağmen kargocu o kağıdı imzalamadan vermedi kutuyu orası ayrı bir konu gerçi ... kardeşimede aldım lenovo k5 plus hiç böyle şeyler olmadı , halbuki inş. normal şeylerdir bunlar . neyse burayı ağlama duvarına çevirmeye gerek yok :)

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Cayamiyorum ekran jelatini dahi cikartmman gerekiyormuş ben çoktan çıkarmıştım:/ ilk aldığımda baya bi ısındi sonra 280 mb civarı bi güncelleme geldi azaldı biraz yarın görecek artık bi sıkıntı çıkmasa bare şu imei ve ısınma sorunu olmadan uzun yıllar kullansam
İndirme yaparken ısınması normalmi ? Güncelleme gelmeden önce indirme yaparken çok ısınmisti
Ne alaka ekran jelatinini çıkartmaman gerekiyormuş. 14 gün içinde her türlü iade edebiliyosun diye biliyorum. Bi neden göstermene bile gerek yok. Jelatin olayını filan onlar mı söyledi. Bide sen incehesap sitesinden mi aldın yoksa hepsi burada da satıcı mı ince hesaptı. Eğer hepsi burada üzerinden aldıysan orda iade koşulları var okuyabilirsin

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar ıphonelerin telefonları wifi çekim güçleri daha mı iyi?bugün arkadaşla cafede oturuyorduk.onun yanlış hatırlamıyorsam 4s telefonu wifi den nete bağlanırken aynı ortamda ben bağlanamıyordum.Gerçekten böylemi yada başka bir sebep mi var?
Hayır iPhone mesafesi daha kısa defalarca test ettim

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sizin telefon hiçmi ısınmıyor ya mesela bu uygulama indirirken İnternet'e dolaşırken vs of sinirim.bozuldu şimdi bide garantiye uğraş , kesin o kutunun açık gibi olmasıyla ilgili bişey nasıl fark etmedim ya . Stres oldum gene işin yoksa garantiye uğraş oda adamlar imei ı gönderirse hay ...
Kılıf var ve hızlı şarj yaparken çok az bir miktar ısınıyor. Başka türlü kullanımda hiç ısındığını hissetmedim

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ne alaka ekran jelatinini çıkartmaman gerekiyormuş. 14 gün içinde her türlü iade edebiliyosun diye biliyorum. Bi neden göstermene bile gerek yok. Jelatin olayını filan onlar mı söyledi. Bide sen incehesap sitesinden mi aldın yoksa hepsi burada da satıcı mı ince hesaptı. Eğer hepsi burada üzerinden aldıysan orda iade koşulları var okuyabilirsin
Hepsi burada iade koşullarında yazıyor editleyip koyarım şimdi resmi

burak0603

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Gençler Samsung Android 7.0 ile ilgili resmi bir açıklama yapmış.Samsung S7 Beta test programını 30 Ocak ta bitirecekmiş.Bu da demek oluyorki güncelleme Şubat tan önce gelmeyecek.Büyük ihtimal Şubat ayının sonuna kadar bütün telefonlara gelmiş olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gençler Samsung Android 7.0 ile ilgili resmi bir açıklama yapmış.Samsung S7 Beta test programını 30 Ocak ta bitirecekmiş.Bu da demek oluyorki güncelleme Şubat tan önce gelmeyecek.Büyük ihtimal Şubat ayının sonuna kadar bütün telefonlara gelmiş olur.
Beta testleri dün bitti
Son beta güncellemesi geldi ve ocak ayı içinde android 7.0 dagiticilacak

burak0603

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bu arada telefonuna 30 Aralık güncellemesi gelmeyen var mı hala daha ?

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bir telefon bu mevsimde bu havada ısınıyorsa yazın patlar herhalde.
Benim S7 yazın bazen hafiften ısınıyordu oda (hızlı şarjda veya yazılım güncellerken) kışın sıcaklık hissetmedim telefonda.
Bu arada yeni yazılımda boş ram 100mb falan artmış.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Benim telefon hiç ısınmıyor. Yazın bile serin serin kullandım.

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Benim telefon hiç ısınmıyor. Yazın bile serin serin kullandım.
Ben normalde (Kullanıcı hatası) lafını hiç sevmem.
Hatta nefret ederim.
Adam 3000 tl civarı para veriyorsa bir cihaza elbetteki kullanacak.
Ama ben şu ısınma olayını biraz kullanıcılardan kaynaklı sanıyorum.
Bence şu ısınma olayı yoğun kullanımdan kaynaklanıyor.
Başka hiçbir sebebi olamaz diyorum.
Tabi S7 kurcalanmayacak bir cihaz değil.

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
njl00N.png

Son uygulamalar tuşuna basılı tuttuğumuzda çıkan bu menüyü ilk defa farkediyorum.
Yazılımdan önce varmıydı bu?

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Arkadaşlar S7 ekran süreniz nedir ?

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ben normalde (Kullanıcı hatası) lafını hiç sevmem.
Hatta nefret ederim.
Adam 3000 tl civarı para veriyorsa bir cihaza elbetteki kullanacak.
Ama ben şu ısınma olayını biraz kullanıcılardan kaynaklı sanıyorum.
Bence şu ısınma olayı yoğun kullanımdan kaynaklanıyor.
Başka hiçbir sebebi olamaz diyorum.
Tabi S7 kurcalanmayacak bir cihaz değil.
dostum cihazı yeni aldım ve son 45 dk dır WhatsApp kullanıyorum ısıyı Motomo nun kalin plastik kılıfindan hissediyorum kilifi çıkarınca zaten hak getire elimde tutarım gelmiyor , kullanıcı ile ilgili kısmı bana söyleyebilirsiniz buradaki , . Ve herkes serin kullanıyorum da demiş bu garanti işiniz teknik servisle konuşarak hallettim telefon daha yeni olduğundan dolayı direk değişim hakkım vardiye herhalde öyle bişey okumuştum. ı ara muhtemelen garantiye gönderecem :/
Kılıfsizda kullana
dım bugün mesela biyerde 15 20 dk 101 okey Plus oynadım ķ
Isı bariz yüksekti. Utanmasa elimi yakacak :)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Alma
Bu kadar açık ve net
Elimde 6s+ varken s8 çıkacakken s7ye gidipde 2600 tl vermem. S8i görünce üzülürsün.

Yok şuan elimde 6 var 6s plus'ı değiştirdim. S7'yede 6nın üstüne çok az bi para verip alıcam ama s7 6'ya göre fersah fersah önde biliyorum ama bu iphone rahatlığı bi engel oluyor bana çok alışmışım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok şuan elimde 6 var 6s plus'ı değiştirdim. S7'yede 6nın üstüne çok az bi para verip alıcam ama s7 6'ya göre fersah fersah önde biliyorum ama bu iphone rahatlığı bi engel oluyor bana çok alışmışım
S8e geçerdim. 6dan s7ye bilmiyorum. Diyorum ya s8i görünce pişman olursun
İlla değişiklik istiyorum dersen geç nougat la canavar olacak bu s7 ailesi
Ekran çözünürlüğü düşürme ile batarya süresi daha da artar ram yönetimi 7 Plus seviyesinde vb
Ayrıca note 7 özellikleri geliyor
Ülkemizde yakın zamanda samsung pay gelecek

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
S8e geçerdim. 6dan s7ye bilmiyorum. Diyorum ya s8i görünce pişman olursun
İlla değişiklik istiyorum dersen geç nougat la canavar olacak bu s7 ailesi
Ekran çözünürlüğü düşürme ile batarya süresi daha da artar ram yönetimi 7 Plus seviyesinde vb
Ayrıca note 7 özellikleri geliyor
Ülkemizde yakın zamanda samsung pay gelecek
S8 görünce pişman olucam biliyorum zaten o zaman da s8 alırım ama s7den iyi zarar ederim. Bakıcam artık

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Alma
Bu kadar açık ve net
Elimde 6s+ varken s8 çıkacakken s7ye gidipde 2600 tl vermem. S8i görünce üzülürsün.
Elimde 6s vardı verdim s7 edge aldım çok ta memnunum s8i görünce üzülür müyüm? Hayır canım isterse bunu satar gider onu alırım, benim için önemli olan performans. Oda şimdilik harika açık ve net

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bende öyle diyordum da 4s ten beri hep iPhone ve bütün modellerini kullandım. Elimde olunca alışıyorsun

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bende öyle diyordum da 4s ten beri hep iPhone ve bütün modellerini kullandım. Elimde olunca alışıyorsun

Bu iphone rahatlığı çok farklı gidip teşhirde kullanıyorum bakıyorum cihaza dönüp kendi telefonumu alıyorum cidden rahat ama kamera olarak çok ciddi önde malasef. Heleki kamera açısı çok başka bir boyutta