Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi internetten almak konusuna ben bir açıklık getireyim..

Ben S7 ilk çıktığında 2800 para verip alanlardanım. Hala da kullanıyorum. Fakat internetten almak bence çok daha mantıklı, ama buradaki internetten alım 2'ye ayrılır.

1) Samsung Türkiye Garantili hepsiburada'da satılan S7
2) İthalatçı firma garantili s7

Yakın bir arkadaşımda 3 ay önce 2200'e S7 aldı hepsiburadadan. Samsung Türkiye garantili olarak aldı. Yetkili servisede götürüp gösterdik. Ürünün kendileri tarafından garantili olduğunu söylediler. Bu tür internetten alım çok mantıklı.

Fakat 1900 civarlarında ithalatçı firma tarafından satılan S7'ler biraz piyango. Mesela adamın ofisi istanbul'da 3 kişilik ekibi var. Sanal mağazacılık üzerinden yurtdışından S7 ithal edip burada satıyor. Bozuldu mu adama gönderiyorsun, oradaki 3 kişilik ekip yapıyor. Başarılı başarısız, orjinal parça mı takıldı bilmen pek mümkün değil.

Şimdi mağazadan almak evet en garanti yol ama pahalı, satıcısı hepsiburada gibi büyük marka ve yine samsung türkiye garantili hem daha uygun hem aynı garanti. Burada hepsiburada.com'da satıcı ismi de Hepsiburada olmalı. Ama 300tl daha uygun diye (internetten hepsiburada ve samsung türkiye yerine) ithalatçı firma garantili almak biraz risk bana kalırsa.

Ek olarak, kendi s7'imi hepsiburadadan alınan s7 ile karşılaştırdığımda ekranım daha sarı renkli olarak görüyordum. Samsung Yetkili Servise götürdüm. Farklı s7lerle karşılaştırdılar sarı olduğunu kabul ettiler ama teknik arıza olmadığını söylediler. Bunun içinde tek çözüm olan ekran değişikliğine gidiyorlar. Sizlere önerim, lütfen S7' veya Edge'leri yine aynı telefonlarla full parlaklık ve takvim uygulaması gibi beyaz zemin uygulamalarda karşılaştırın. Bu esnada dik açıyla bakın. Ve sakın mağazadaki S7'lerle kaşılaştırmayın. Arkadaşınızın eşinizin dostunuzun olsun. İnternette yabancı forumlarda bu tarz konular var, sizde mutlaka bir bakın derim.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Herkesin cihazı sorunlu olacak değil. Şans işi bunlar :) 1000 de 1 gelir oda sizi bulmuş sanırım. Hangi şikayet ile goturmustunuz cihazi
1000 de 1 değil en az 1000 de 200 falan :) ben cihazı almadan önce çok şikayet duymuştum ama aldırış etmedim..1,5 ayda telefon bozuluyorsa o marka da sorun var demektir.benim telefon kullanırken donuyor sonra reset atıyordu.ekranı ve bataryasını değişeceklerini söylemişlerdi.hadi ekran düşürmeyle belki sıkıntı yaratabilir ama sıfır batarya1.5 ayda nasıl arızalanır?iki hafta bekleyişten sonra bugün mesaj geldi işlem tamammış yarın gidip alacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Tamm da ama bu sadece binde bir olan olay degil mi. Hepsinde boyle olmaz herhalde degil mi ?

Bende almadan önce aynı sizin gibi düşünüyordum.söylenılenlere hiç aldırış etmedim .tabi yinede sizin kararınız.şuan yeni telefon alacak olsam kesinlikle samsung almazdım.bir kere böyle müşteri hizmetleri berbat bir firma görmedim.birkaç kez şikayet kaydı oluşturmama rağmen hiç arayıp geri dönüş yapmadılar, yani umursamadılar.bu yüzden samsung gözümden düştü
ama ben de telefonu internetten almıştım iyiki de ıthalatcı garantili almadım.yoksa servisle falan çok uğraşacaktım

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Telefonun titreşimi diğer telefonlara göre az mı? Note 3 note 4 zangır zangır titrerken ben çoğu zaman cebimdeki telefonun titreşimini hissedemiyorum. Seste de kullanmıyorum telefonu. O yüzden titreşim lazım bana. Titreşim seviyesi sonda bu arada. Sizde de böyle mi?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Telefonun titreşimi diğer telefonlara göre az mı? Note 3 note 4 zangır zangır titrerken ben çoğu zaman cebimdeki telefonun titreşimini hissedemiyorum. Seste de kullanmıyorum telefonu. O yüzden titreşim lazım bana. Titreşim seviyesi sonda bu arada. Sizde de böyle mi?
Bende gayet iyi. Belkide iPhonedan geçtiğimden öyle geliyordur[emoji1]

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
S7 / S7 edge kullananlar kulübü bana simdi biraz yardımcı olabilirmisiniz. Gear fit 2 alicam 200 tl ye deger mi sizce? Sifir kutusunda. Sizce mantikli mi. ?

huseyin ekran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung S7 Edge ve serilerinin tamamının ekran değil sadece cam değişimi sağlanmaktadır. Bilginize.

Son düzenleyen moderatör:

MustafaHan1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yahu daha önce yoktu fakat pil tüketiminde ilk sırada Android OS ve Android Sistem var. Şarj sürem %30-40 düştü? Son güncellemeden sonra oldu sanırım. Bu konudan muzdarip olan var mı?

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Yahu daha önce yoktu fakat pil tüketiminde ilk sırada Android OS ve Android Sistem var. Şarj sürem %30-40 düştü? Son güncellemeden sonra oldu sanırım. Bu konudan muzdarip olan var mı?
konum ayarlarina gir,dogrulugu iyilestir secenegine gir ve wifi taramayi devre disi birak.pile katkisi buyuk

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Benim s6 edge plus cihazımdada aynı sıkıntı var ilk başlarda yoktu sonradan kafayı yemeğe başladı hala aynı

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
O güncellemeyle aktif olacak bişey değil. Cihazı kapatıp açıp düzelebilir.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
O güncellemeyle aktif olacak bişey değil. Cihazı kapatıp açıp düzelebilir.
Yok düzelmiyor benim bi arkadaşımda aynı sıkıntı vardı 2 kere garantiye verdi batarya değişti sorun çözülmedi son çare garanti ekran kartını değiştirmiş yakın zamanda bende garantiye verecem gelincede satıp s7 edge alacam

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yok düzelmiyor benim bi arkadaşımda aynı sıkıntı vardı 2 kere garantiye verdi batarya değişti sorun çözülmedi son çare garanti ekran kartını değiştirmiş yakın zamanda bende garantiye verecem gelincede satıp s7 edge alacam
O kadarını bilmiyorum. Bende de vardı çok önceleri. Kapayıp açyım düzeldi. Patır patır düştü kullanım

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. S7 Edge almayı planlıyorum 10 gün içinde. Telefondan sürekli olumlu yorumlar alıyorum. Gümüş rengini düşünüyorum. Acaba Hepsiburada.Com'dan alan arkadaşlarım görüşlerini yazabilirlermi. Mağazada satılan ürünlerden herhangi bir farkı oluyormu?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar. S7 Edge almayı planlıyorum 10 gün içinde. Telefondan sürekli olumlu yorumlar alıyorum. Gümüş rengini düşünüyorum. Acaba Hepsiburada.Com'dan alan arkadaşlarım görüşlerini yazabilirlermi. Mağazada satılan ürünlerden herhangi bir farkı oluyormu?
Hepsiburada dan hangi garantili ürünü alacagina bagli. Turkiye garantili Hepsiburadanin bizzat sattığı s7 edge aldim cok memnunum. Herhangi bir sorun vs yasamadim. Magazadan hicbir farki yok.

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hepsiburada dan hangi garantili ürünü alacagina bagli. Turkiye garantili Hepsiburadanin bizzat sattığı s7 edge aldim cok memnunum. Herhangi bir sorun vs yasamadim. Magazadan hicbir farki yok.
Samsung Türkiye Garantili olanını alacağım.

drag27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar burda bi batarya muhabbeti olmuştu bende int. Baktim ac kapa filan yaparak bataryayı düzeltme filan vardi onu yaptım note 5.... abi telf. sarj olma suresi baya uzadı birde eski kullanim suresine kızıyordumm simdi sarj baya az gidiyor okula gidiyorum geliyorum %25.... ve okulda da kullanmama ragmen... format atsam olur muu

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Batarya kalibresi diye bir yalan atmışlar ortaya bataryayı iyileştireceğine daha çok bozuyor.
Hani (Şu mesajı bilmem kaç kişiye gönder güzel bir haber al) yalanı gibi.
Veya internetten gezinirken birden önümüze çıkan (telefonunuza virüs bulaştı temizlemek için tıklayın) yalanı gibi.
Malesef artık ortalık (çok affedersiniz) puştluktan ibnelikten geçilmez olmuş.
Bazılarının birşeyler kazanabilmesi için bazılarının birşeyler kaybetmesi gerek.
Ve biz aklımızı kullanmadığımız sürece hep böyle kaybetmeye mahkumuz.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba samsung galaxy s7 kullananlara soruyorum telefonun ses. Kalitesi çokmu kötü acaba ? Mesela. Youtube veya spotify dan kulaklik ile muzik dinlerken fiyatini hicmi haketmiyor yada mesela. Film izlerken telefonda. Lanet olsun ya. Dedirtiyormu :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba samsung galaxy s7 kullananlara soruyorum telefonun ses. Kalitesi çokmu kötü acaba ? Mesela. Youtube veya spotify dan kulaklik ile muzik dinlerken fiyatini hicmi haketmiyor yada mesela. Film izlerken telefonda. Lanet olsun ya. Dedirtiyormu :D
Sallıyorlar. Bende 20 liralık Sony kulaklık var kullanıyorum spotifyda felan bir sıkıntı yok yanına sağlam bir kulaklık alırsın geçersin. Ben kutu kulaklığını ses seviyesi olarak beğenmedim bozuldu zaten

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
O kadar da deil sadece amiral gemileri arasında geride

Literarylife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Selam beyler. Gear Fit2 aldım arama cevaplama nasıl oluyor biliyomusunuz ?
Lütfen yardım edin :-(