Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Can Dalyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim bu sorunun cevabı sende bence. Pil kullanımından yana sıkıntı yaşamak istemiyorsan S7 edge.
Eğer yok ben normal kullanıyorum aşırı telefonla uğraşmıyorum diyorsan S7. Şimdiden hayırlı olsun.
Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler hemşerim. Genellikle whats'app kullanıyorum, arada bir SDN vb. teknoloji sitelerinde gezinirim , 3-4 saatte 1 Clash Royal'a girip 1-2 maç yapıyorum bu kadar.Biraz batarya performanslarını araştırdım s7 Edge ile 9 saat 15 dk s7 ise 7 saat 45 dk ya yakın bir kullanımı var. Sizin cihazın hangi model?

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler hemşerim. Genellikle whats'app kullanıyorum, arada bir SDN vb. teknoloji sitelerinde gezinirim , 3-4 saatte 1 Clash Royal'a girip 1-2 maç yapıyorum bu kadar.Biraz batarya performanslarını araştırdım s7 Edge ile 9 saat 15 dk s7 ise 7 saat 45 dk ya yakın bir kullanımı var. Sizin cihazın hangi model?

San şöyle söylemek isterim kardeşim madem s7 edge var ve memnunsun s7 edge alma.Kırılma konusunda bana göre 2 side aynı düşme olayı senin elinde olan bişey değil nasıl düşeceğini bilemezsin.Memnun olduğun telefondan devam etmeni öneririm.Yani S7 edge al kafan rahat olsun.

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
San şöyle söylemek isterim kardeşim madem s7 edge var ve memnunsun s7 edge alma.Kırılma konusunda bana göre 2 side aynı düşme olayı senin elinde olan bişey değil nasıl düşeceğini bilemezsin.Memnun olduğun telefondan devam etmeni öneririm.Yani S7 edge al kafan rahat olsun.
Öncelikle şunu söyleyeyim cihazı kim kullanacak? Nasıl biri? Bide edge yanına htc 10 iyi gidebilir gri olanından [emoji6]

Can Dalyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle şunu söyleyeyim cihazı kim kullanacak? Nasıl biri? Bide edge yanına htc 10 iyi gidebilir gri olanından [emoji6]
Cihazı kendim için alıcam s7 edge tek el kullanımı zor olduğu için beni s7 ye yöneltti. Sanırım S7 alıcam fakat kullan varsa cihaz nasıl? sorun sıkıntı varmı? gerek yazılım donanımsal olarak...

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Cihazı kendim için alıcam s7 edge tek el kullanımı zor olduğu için beni s7 ye yöneltti. Sanırım S7 alıcam fakat kullan varsa cihaz nasıl? sorun sıkıntı varmı? gerek yazılım donanımsal olarak...
Edge ile aynıdır

Fatih175

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar s7 yi çok beğendim. Compact tasarımı olsun ekranı işlemcisi vs. herşeyiyle çok beğendim kafama takılan bi kaç konu var. Öncellikle s7 modelinde (edge değil) Ortalama ekran süreniz nasıl ?(Ekran görüntüsü atarsanız çok mutlu olurum ) bir günü çıkarabiliyor musunuz ? Ve samsung un meşhur kasmaları (Touchwiz ile alakalı olarak) S7de de devam ediyor mu? S7 yi alıp en az 3 yıl kullanmak istiyorum. Sizce s7 yi almalı mıyım ? Yoksa başka telefonlara mı yönelmeliyim ?

jeliboncocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sa arkadaşlar oyundayken fb dan uyarı gelince resimde de gördüğünüz gibi simsiyah kalın bir çizgi oluşuyor. Daha önce böyle birşey yoktu yeni olmaya başladı... böyle birşey yaşayan var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20160604-134929.png
    Screenshot_20160604-134929.png
    3.2 MB · Görüntüleme: 341

jeliboncocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sa arkadaşlar oyundayken fb dan uyarı gelince resimde de gördüğünüz gibi simsiyah kalın bir çizgi oluşuyor. Daha önce böyle birşey yoktu yeni olmaya başladı... böyle birşey yaşayan var mı?
ayrıca şunuda eklmek istiyorum bu sorun sadece fb uyarılarında oluyor....

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Beyler gerçekten tam uyumlu ekran koruyucu tavsiye olan var mı? Geçenlerde yaptırdığım şeffaf kılıf yüzünden olsa gerek kalktı...

Orden35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar iPhone 6s plustan s7 edge geçmiş bulunmaktayım şuan gayet memnunum şarjı tasarımı gayet iyi edge ekranlari ilgili dokunma sorunu yaşamadım hiç. kulaklıkta tolga beyin dediği kadar kısık değil gayet iyi ses seviyesi yani tek elle rahat kullanabiliyorum tavsiye ederim alacak arkadaslara

TövbekarHırsız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
edge alcağına htc 10 daha mantıklı bence s7 edge de varsa zaten ama parası az olsun diyosan s7 al
Merhabalar, Geçen ay s7 edge satın aldık cihaz tek kelimeyle mukemmel. 1 telefon daha almayı düşünüyoruz fakat bir tane daha s7 edge almak kafamda soru işareti bırakıyor. Neden derseniz s7 ve s7 edge arasında yaptıgım testlerden sonra kendime göre aradıgım kriterlere uyan telefonu + sı - si ile kısaca özetlemek istiyorum
S7 ++ : Kompakt tasarım tek elle kullanışı çok iyi, PPI değeri fazla, uygulamalara giriş süresi Edge modelinden bi tık önde(Çok çok çok az hız farkı var saliselik bi fark)...
S7 - - : Batarya 3000 mah, alışılagelmiş düz tasarım.
S7 edge ++ : Çok premium şık tasarım, Batarya 3600 mah,
S7 edge - - : Edge ekranın s7 ye nazaran kırılma çatlamaların daha çok olabileceği, Tek elle kullanım zorluğu, daha yavaş olması (Çok çok çok az hız farkı var saliselik bi fark)...

kendimce 2 telefonuda test edip kullandım, kriterlerime uyan telefon S7 gibi göünüyor. Fakat sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum sizce hangisi?

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bir şey soracağım. Ben oyun oynarken cihazda ısınma yok ama mobil veriye yüklenince video arkada yükleme güncelleme webte gezinti cihaz ısınıyor. Acaba işlemci özelliğinden mi? Malum oyunlar gpu dan faydalanır. Sizde oluyor mu acaba?

Cuma öztaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bir şey soracağım. Ben oyun oynarken cihazda ısınma yok ama mobil veriye yüklenince video arkada yükleme güncelleme webte gezinti cihaz ısınıyor. Acaba işlemci özelliğinden mi? Malum oyunlar gpu dan faydalanır. Sizde oluyor mu acaba?
Slm aynı sorun bendede var oyunlarda ısınmıyor internet veya video izlelerken çok ısınıyor bu soruna çözüm bulabilirseniz lütfen haber verin

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Slm aynı sorun bendede var oyunlarda ısınmıyor internet veya video izlelerken çok ısınıyor bu soruna çözüm bulabilirseniz lütfen haber verin
Zor.işlemci ile ilgili bir şey olmalı. Yada telefonun sağ tarafı güç tuşunun olduğu tarafta ne konumlandırılmış ise o. Orası acayip şekilde ısınıyor. 65° gördüm

Tommy Vercetti

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,643
Galaxy s7 düz model pil sonuçlarım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20160608-233957.png
    Screenshot_20160608-233957.png
    168.1 KB · Görüntüleme: 313
  • Screenshot_20160608-234004.png
    Screenshot_20160608-234004.png
    229.5 KB · Görüntüleme: 316
  • Screenshot_20160608-234012.png
    Screenshot_20160608-234012.png
    77.7 KB · Görüntüleme: 323
  • Screenshot_20160608-234020.png
    Screenshot_20160608-234020.png
    154 KB · Görüntüleme: 323
  • Screenshot_20160608-234026.png
    Screenshot_20160608-234026.png
    154.6 KB · Görüntüleme: 324
  • Screenshot_20160608-234033.png
    Screenshot_20160608-234033.png
    147.8 KB · Görüntüleme: 551
  • Screenshot_20160608-234040.png
    Screenshot_20160608-234040.png
    154.9 KB · Görüntüleme: 289
  • Screenshot_20160608-234046.png
    Screenshot_20160608-234046.png
    138.1 KB · Görüntüleme: 249

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Zor.işlemci ile ilgili bir şey olmalı. Yada telefonun sağ tarafı güç tuşunun olduğu tarafta ne konumlandırılmış ise o. Orası acayip şekilde ısınıyor. 65° gördüm

65 derece gerçekten çok büyük bir rakam dikkatli olun derim sürekli halde sıkıntılar çıkabilir.

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
65 derece gerçekten çok büyük bir rakam dikkatli olun derim sürekli halde sıkıntılar çıkabilir.
Bir kere yaptı onda da oyun oynarken fhd video kaydettim yarım saat onun dışında o kadar olmuyor ama yine mobil veriye yüklenince belli ediyor kendini

Tommy Vercetti

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,643
Benim kullanımım şu şekilde oluyor, sabah 7 de şarjdan çekiyorum işyerinde pek kullanamıyorum. Akşam 6 da işten geldiğimde yüzde 75 civarı pilim oluyor ve gece 12 civarına kadar elimden düşmüyor ve bu süreleri alıyorum. Saat 12 12.30 gibi pil yüzde 15 seviyesine düşüyor ve şarja takıp yatıyorum. Cumartesi ise öğlen 12 de işten çıkıyorum akşam 9 gibi yüzde 15 oluyor. Pazar günü ise öğlen saat 15 gibi pil uyarı veriyor hızlı şarj modunda fulleyip yine gece 12 ye kadar kullanıyorum. Pazar günleri oyun günüm olduğu için böyle oluyor. :)

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Benim oyun günüm yok sizin gibi (güzel bir günmüş bu arada) ama boş vaktimde bir şeyler izlerim. youtube kanal bildirimi gelir açar direk izlerim. Buralarda dolaşırım haber okurum her hesaptan anında bildirm gelir

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Telefonun pil süresi ne kadar, ön kamera performansı nasıl? ısınma sorunu var mı? herhangi bir tekleme, dar boğaz yaşadınız mı? stabilizasyon sorunları oldu mu? bu para s7 edge alacağıma 1000tl altına note 5 alsaydım dediğiniz oldu mu? ve telefonu kılıfla mı kullanıyorsunuz? kılıflaysa bir fotoğraf atar mısınız nasıl durduğunu merak ettim, edge ekranının özelliğini gizliyor mu yani? ve hiç telefonu düşüren oldu mu biraz narin bir cihaz HTC 10 göre kırılma oranı çok yüksek

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Sorular bir anda mı aklına geldi. Tüm telefon özelliklerini kapsıyor neredeyse. Sondan cevap veriyim ben. Koruma yokken bir defa elimden düştü yere köşeye geldi ama darbe izi yok. Yani bulamadık arkadaşla onun dışında masaya ön yüzünü koyarken hep ön cam çarpıyordu bir şey olmadı. Ama hep bir korku kalıyor neredeyse tamamı cam. Şuan da ön ve arkada film var bundan önce 20 TL verip aldığım deri görünümlü silikon vardı. Antakya daki tek kılıflı sanırım. Şimdi kılıf yok böyle daha hoş duruyor film var. İmkanım olursa spigen thinfit gun metal kılıfı almak istiyorum. Note5 mevzusuna gelince kullanmadım ama güzel bir telefona benziyor note5 olsaydı desem bile bunun ekranı bile büyük geliyorken onu kullanamayacağımı anlayıp yerime oturuyorum. Ama bu telefondan sonra note alabilirim. Pil süresinde kullanan arkadaşlar benden daha çok memnunlar. Araştır burada bulursun o konuşmaları. Ön arka fotoğraf performansı iyi ama çektikten sonra zoom yaparken biraz fazla bozuluyor. Video çekimlerinde ara sıra uzatınca bir iki saniye odaklamama yaptı bende bir kaç kere. Bu dediğim şeyler de çok ekstra şeyler normal kullanan biri bunlara takılmaz bile. Isınma konusunu dün anlattım işlemciye yüklenince ısınıyor biraz. Oyunlarda ısınma yok denecek kadar az. Onun dışında ben opera kullanıyordum güzel bir deneyim yaşatıyordu bana. 3 gün önce opera da takıldı klavye falan ondan sonra kullanmadım onu geçti

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Sorular bir anda mı aklına geldi. Tüm telefon özelliklerini kapsıyor neredeyse. Sondan cevap veriyim ben. Koruma yokken bir defa elimden düştü yere köşeye geldi ama darbe izi yok. Yani bulamadık arkadaşla onun dışında masaya ön yüzünü koyarken hep ön cam çarpıyordu bir şey olmadı. Ama hep bir korku kalıyor neredeyse tamamı cam. Şuan da ön ve arkada film var bundan önce 20 TL verip aldığım deri görünümlü silikon vardı. Antakya daki tek kılıflı sanırım. Şimdi kılıf yok böyle daha hoş duruyor film var. İmkanım olursa spigen thinfit gun metal kılıfı almak istiyorum. Note5 mevzusuna gelince kullanmadım ama güzel bir telefona benziyor note5 olsaydı desem bile bunun ekranı bile büyük geliyorken onu kullanamayacağımı anlayıp yerime oturuyorum. Ama bu telefondan sonra note alabilirim. Pil süresinde kullanan arkadaşlar benden daha çok memnunlar. Araştır burada bulursun o konuşmaları. Ön arka fotoğraf performansı iyi ama çektikten sonra zoom yaparken biraz fazla bozuluyor. Video çekimlerinde ara sıra uzatınca bir iki saniye odaklamama yaptı bende bir kaç kere. Bu dediğim şeyler de çok ekstra şeyler normal kullanan biri bunlara takılmaz bile. Isınma konusunu dün anlattım işlemciye yüklenince ısınıyor biraz. Oyunlarda ısınma yok denecek kadar az. Onun dışında ben opera kullanıyordum güzel bir deneyim yaşatıyordu bana. 3 gün önce opera da takıldı klavye falan ondan sonra kullanmadım onu geçti
teşekkürler cihaz büyük geldi ama size dimi?