Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
şarj full doldurunca %100 olunca çekiyorum şarjdan 5-10 dakika sonra %98 e düşüyor aldığımdan beri 1 aydır böyle
O 5-10 dakika hiçbirşey yapmamana rağmen mi düşüyor? Yoksa internete vs bakıyor musun o arada? Ya da herhangi başka bir işlem yapıyor musun?

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O 5-10 dakika hiçbirşey yapmamana rağmen mi düşüyor? Yoksa internete vs bakıyor musun o arada? Ya da herhangi başka bir işlem yapıyor musun?

hiç bir şey yapmıyorum.Aldığımdan beridir telefonu hep kapalı şarj ettim hızlı şarj kapalı hep yinede böyle

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
hiç bir şey yapmıyorum

Servislik bir durum yok. En fazla yapacağın hard format (youtube'a "samsung s7 hard format" yazarsan bulursun anlatıcı bir video).

İşlemi yapmadan ayarlar 》 cloud kısmından herşeyin yedeğini alırsan işlem sonrası telefon eski haline döner ana ekran yerleşimine kadar.

Ayrıca pilin durduk yerde hızlı tükenmesi şebeke zayıflığı, telefonda yüklü olan herhangi bir uygulama ya da oyundan da kaynaklı olabilir bunu da göz önünde bulundur. Son olarak android telefonlar durduğu yerde pil tüketir ve normaldir. Seninki biraz normalden hızlı tüketiyor o kadar; yani çok sıradışı bir durum değil yaşadığın şey.

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Servislik bir durum yok. En fazla yapacağın hard format (youtube'a "samsung s7 hard format" yazarsan bulursun anlatıcı bir video).

İşlemi yapmadan ayarlar 》 cloud kısmından herşeyin yedeğini alırsan işlem sonrası telefon eski haline döner ana ekran yerleşimine kadar.

Ayrıca pilin durduk yerde hızlı tükenmesi şebeke zayıflığı, telefonda yüklü olan herhangi bir uygulama ya da oyundan da kaynaklı olabilir bunu da göz önünde bulundur. Son olarak android telefonlar durduğu yerde pil tüketir ve normaldir. Seninki biraz normalden hızlı tüketiyor o kadar; yani çok sıradışı bir durum değil yaşadığın şey.

hard resetin ne faydası olacakki ilk geldiği zamanda aynı idi bir şey değişmediki

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
hard resetin ne faydası olacakki ilk geldiği zamanda aynı idi bir şey değişmediki

Hard reset telefonun sisteminin kafasını yerine getirir, kullanıcının psikolojisini düzenler ve iyi hissettirir.

Ne diyelim hocam başka? Takip ediyorum yaklaşık 2 haftadır sürekli aynı sorunu yazıyorsun cvp veriliyor verilmiyor ya da verilse de tatmin olmuyorsun. Bir de ben açıklayayım dedim durum bundan ibaret.

Benim ya da önceki arkdaşların söylediklerinden farklı bir cevap bekleme artık.

Son öneri olarak telefondaki 'samsung members' uygulaması üzerinden canlı desteğe bağlanıp bir yetkiliye anlat derdini seni yönlendirsin.

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
burada sordum başka kimsede yok böyle birşey sizde servislik bir şey yok diyorsunuz ne yani bi ton para verdik böyle kullanacağız yani öylemi

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
burada sordum başka kimsede yok böyle birşey sizde servislik bir şey yok diyorsunuz ne yani bi ton para verdik böyle kullanacağız yani öylemi

Aynen bu yazdığınızı dediğim 'samsung members' uygulaması üzerinden samsung yetkililerine iletin bir de onlar cvp versin ya da sizi yönlendirsinler çünkü "forum shiftdelete s7 kullanıcıları kulübünün" çareleri tükendi.

Ya da başka önerisi olan arkadaş varsa buradan ben de çağrı yapmış olayım önerilerini sunsunlar.

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Eldorado47.
Telefonu açık şekilde şarja tak.
Şarj %100 olunca hemen çıkartma.
%100 olduktan bir saat sonra çıkart.
Mesela ben gece takıp sabah çıkarıyorum ve eğer telefonu hiç kurcalamasam şarjı öğlene doğru %99'a düşüyor.
Kimileri nougatın şarja etkisi olduğunu söylüyor ama bende tam tersi.
Mesela marsmallowda 1 gün giden şarj nougatta 1.5 gün gidiyor bende. (Düz S7)
Ben zaten nougatın sadece ve sadece şarjını sevdim gerisi beş para etmez gözümde ve hala marsmallowu inadına inadına özlüyor ve istiyorum.
Birde arkadaşların dediği gibi mutlaka format at.
Olmazsa servise ver sorun varsa bataryayı değiştirirler bence.

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bugün Akşam 21:20 de %100 şarjdan çektim saat 00:46 %95 şarj ve hiç dokunmadım telefona always on da kapalı telefonda
--- Gönderi Güncellendi ---
bugün Akşam 21:20 de %100 şarjdan çektim saat 00:46 %95 şarj ve hiç dokunmadım telefona always on da kapalı telefonda

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61

Senkr. Ayarlarini kontrol ettin mi? Daimi suretle Gmail vs aciksa arkaplanda calistigi icin sarj tuketimi yapabilir.

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Belki bir uygulama buna sebeb oluyordur. Anormal bir durum gerçekten siz yinede wipe cache wipe data yöntemiyle resetleyin telefonu bence.

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bir ay önce aldım sıfır geldiğinden beri böyle yani uygulamayla ilgisi olamaz hep yazdım burada kimse bir şey demedi yada düzelir yeni telefon bir hafta sonra falan dediler

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
bir ay önce aldım sıfır geldiğinden beri böyle yani uygulamayla ilgisi olamaz hep yazdım burada kimse bir şey demedi yada düzelir yeni telefon bir hafta sonra falan dediler
Yeni telefon olması önemli değil.
Belki vardır bir yerde bir takıntısı.
Siz yinede formatlayıp temizleyin.
Hani emin olmak için.
Birde Konum açıksa kapatın.

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yok etmedim kontrolde herkezin açıktır mail ki gelsin yani nereden kontrol edeceğiz
oda iyi vallahi onu kapa bunu kapa ne kaldı geriye benim kaç senelik s4 telefonum bunfan iyiydi vallahi

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Yaptırdıgının markası ne. Malesef Orduda her yerde 110 TL. Artı garanti de vermiyorlar. Spigen curved alıcam sanırım indirimle 41 TL şu an internette
Bende teli olduğu gibi kullananlardanım ama işte yine de acabalar oluyor. Kılıf aldım bide elran koruyucu alıcam ama riskli hep verilen paraya yazık. Teknosadan 90 TL ye kırılmaz cam aldım geri iade ettim sonra. Resmen telefonu satasım geldi o derece kötüydü yaa.
Bugün yaptırdığım yere gider resmini çekerim tek kelime ile çok memnunum takılı olduğu belli olmuyor elden kaymıyor. Gerçekten harika

Enginkeles52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim bekliyorum
Evet ya cam sıkıntı. Ya nolurdu samsung yapsa da adamgibi kullansak. Ama yok. 250 300 TL lik arka cam için Kılıf bol. Ama 1250 TL lik ekran için seçenek yok ya. Gerçekten bunda bi iş var diye düşünüyorum.

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Resimlerin boyle gorunmesinin nedeni ne olabilir?
e8918161ffff28b23ccc39502fe1b2cc.jpg

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Teşekkür ederim bekliyorum
Evet ya cam sıkıntı. Ya nolurdu samsung yapsa da adamgibi kullansak. Ama yok. 250 300 TL lik arka cam için Kılıf bol. Ama 1250 TL lik ekran için seçenek yok ya. Gerçekten bunda bi iş var diye düşünüyorum.
Screenshot_20170608-131317.png
Ben bundan kullanıyorum komple kapatıyor ilk zaman alışmak zor oluyor elin hassas dokunmaya alıştığı için ama sonradan alışıyorsun
20170608_131935.jpg

Buda görünüşü

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Kardeşim sen o telefona hiç güncelleme yapmadın mı 6.0dan 7.0a geçmedin mi güncellemeyle güvenlik güncellemelerini yapmıyor musun?
Kimse servis değil sana olanı söylüyoruz arkadaşında dediği gibi tatmin olmuyorsun. Herkeste olan bir sorun değil ya senin arka planda çalışan uygulamalar çok tüketiyor gereksizleri package disabler pro ile devre dışı bırak. Ya da güncellemeleri yapıp sistemde gereksiz cache dosya bırakıyorsun önceki sistem kalan dosyalar uyumsuzluk meydana getiriyor.Servise vermiyorsun ya araştırmıyorsun önerilere niye yapayım diyorsun bunlardan başka kullanıcının yapacağı birşey yok öyle kullan o zaman servise vermiyorsan

Resimlerin boyle gorunmesinin nedeni ne olabilir?
e8918161ffff28b23ccc39502fe1b2cc.jpg
Samsung Cloud önceden açıkmış kapatmışsın ondan olabilir eşitleme hata vermiş olabilir.
Ya da sd kart beklenmedik çıktıysa bir anda görsel böyle olabilir.
İkisine de bak Galeri ayarlardan samsung cloud var etkin mi değil mi öğrenebilirsin

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
telefonu aldığımda andoid 7 güncellemesi geldi bide iki gün önce mayıs güvenlik güncellemesi ama aldığımdan beri böyle ben burada ne yapmalıyım diye soruyorum sadece herkez çirkef cevaplar veriyor ayıp madem adam gibi yardımcı olmayacaksınız hiç yorum yapmayın diğerleri gibi

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
telefonu aldığımda andoid 7 güncellemesi geldi bide iki gün önce mayıs güvenlik güncellemesi ama aldığımdan beri böyle ben burada ne yapmalıyım diye soruyorum sadece herkez çirkef cevaplar veriyor ayıp madem adam gibi yardımcı olmayacaksınız hiç yorum yapmayın diğerleri gibi

Hocam şimdi kelimelerin anlamlarını bilmeden konuşmasak daha iyi olacak. Burada hiç kimse size "çirkefce" cvp vermedi.

Bir öneri sunuyoruz olmuyor iki öneri sunuyoruz olmuyor üçüncüye de siz laf ediyorsunuz "O kadar para verdim bunu mu yapayım? Yok efendim çözümü yok mu bunun?" Bunun sonucunda biz de tatmin olmadıysanız samsungla ya da servisle iletişime geçin diyoruz.

Kusura bakmayın ama sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek anlaşılan. Sunulan hiçbir öneriyi beğenmeyip (servise götürmek dahil) üstüne bir de "kimse yardımcı olmuyor" demek de ayrı bir kafa.

burak0603

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Vallaha bende s7 edge injustice var.Android 7 ilk geldiginden beri baska guncelleme gelmedi.Tel su an canavar.Mumkunse android 8 gelene kadar gelmesin.Gelirsede yapmam.

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Mayis ayı guncellemesinden sonraki pil performansı S7
Screenshot_20170608-161228.png

Screenshot_20170608-161153.jpg

Eldorado47

Asistan
Reaksiyon puanı
4
daha önce yazılanları okursanız servislik bir durum yok dediler burada ne önerisi sunulmuş bir bakın önceki mesajlara ilk önce düzelir zamanla yeni telefon dediler sonra kalibrasyon yap dediler yaptım sonra reset at dediler yeni telefonun neyine reset atayım yapılan öneriler bunlar hiçbiride çözüm sonuçlu değil ayrıca ne olursa olsun böyle konuşamazsınız sizin bu sitenin tavsiyesiyle aldım ben bu telefonu diyeceksinizki senin hatan almasaydın buradakilerin laflarına inanıp orada haklısın ayrıca samsung members ede yazdım sorunu daha bir çok sorun varda onları yazmıyorum burada insanlara telefon tavsiyesinde bulunuyorsanız arkasında durun ve yardımcı olmaya çalışın sıkışınca servise götürün demekle olmuyor onu herkez bilir zaten sizin karşınızda çocuk yok çoğunuz benden ufaksınız saygılı konuşun azarlar gibi cevap veriyorsunuz güzelce şunları şunlar deneyin dersiniz şunu denemenizin şu faydası olur dersiniz bende denedim hiç biri olmuyor derim o zaman servise götür dersiniz bir aydır yazıyorum daha yeni servise götür diyorsunuz sırf kurtulmak için size zorla cevap verin diyen yokki zaten vermeyen üst düzey site elemanlarıda var.Bağcıyı dövmek falan değil bağcı üzüm alacak müşterisine nasıl davranırsa öyle cevap alır burada bana gerçekten yardımcı olmaya çalışan cevaplarda vardı onlara teşekkür ederim

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
daha önce yazılanları okursanız servislik bir durum yok dediler burada ne önerisi sunulmuş bir bakın önceki mesajlara ilk önce düzelir zamanla yeni telefon dediler sonra kalibrasyon yap dediler yaptım sonra reset at dediler yeni telefonun neyine reset atayım yapılan öneriler bunlar hiçbiride çözüm sonuçlu değil ayrıca ne olursa olsun böyle konuşamazsınız sizin bu sitenin tavsiyesiyle aldım ben bu telefonu diyeceksinizki senin hatan almasaydın buradakilerin laflarına inanıp orada haklısın ayrıca samsung members ede yazdım sorunu daha bir çok sorun varda onları yazmıyorum burada insanlara telefon tavsiyesinde bulunuyorsanız arkasında durun ve yardımcı olmaya çalışın sıkışınca servise götürün demekle olmuyor onu herkez bilir zaten sizin karşınızda çocuk yok çoğunuz benden ufaksınız saygılı konuşun azarlar gibi cevap veriyorsunuz güzelce şunları şunlar deneyin dersiniz şunu denemenizin şu faydası olur dersiniz bende denedim hiç biri olmuyor derim o zaman servise götür dersiniz bir aydır yazıyorum daha yeni servise götür diyorsunuz sırf kurtulmak için size zorla cevap verin diyen yokki zaten vermeyen üst düzey site elemanlarıda var.Bağcıyı dövmek falan değil bağcı üzüm alacak müşterisine nasıl davranırsa öyle cevap alır burada bana gerçekten yardımcı olmaya çalışan cevaplarda vardı onlara teşekkür ederim

Tamam evet siz haklısınız...

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Herşeyi denemenize rağmen hala düzelmedi madem donamımsal bir sorun telefonunuzda demekki. Servise vermekten başka bir çare kalmıyor.. Benim cihazda wifi açıkken bırakırsam yatarken 9 saatte %2-3 gidiyor wifi kapalı oluncada yine %2 civarı gidiyor.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaslar bu kasa açikligi olayi bi bende mi var acaba? Telefonun sol tarafi sag tarafindan daha acik gibi duruyor. Hic bi sekilde cizik dahi yok cihaz da ekran degisimi zaten olmadi. Yani ekranda toz vs kacma olayi cok sukur yok ama kasa acikligi olayi canimi sıktı. Acaba diorum bi bende mi bu olay. S7 Edge kullaniyorum.