Samsung Galaxy S4 Kullananlar Kulübü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

6 gün önce satın Teknosa'dan satın aldığım GT-I9500 16GB telefonuma Lexar 32GB HC Class10 MicroSD taktım. Birkaç fotoğraf ve video çekimi yaptıktan 4 gün sonra "SD card unexpectedely removed" mesajı sol üst köşede belirmey ve çektiğim 5 fotoğraftan birinin 1/4'lük bölümünde renk kaymaları olduğunu gördüm. Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda bu soruna çok sık rastlandığını, net bir çözümünün olmadığını öğrendim. Bir olarak SD kartı PC'ye bağlayıp FAT32 düzeninde hard format uygulama vardı ve yaklaşık 20 dakika süren bu işlem sonucu (şimdilik) mesaj ortadan kalktı. Samsung kartlarda bile aynı durumla karşılaşıldığı, xml editor'le işletim sisteminin 75. satırında bir düzenleme yapılarak bu sorunun çözüldüğünden bahsedilse de garanti şartları nedeniyle boyle bir müdahaleye cesaret edemedim.

2 gün içerisinde 10-15 fotoğraf ve video çekip izledim, edit'ledim, sildim vs. ve şu anda mesajla karşılaşmadım.

Aynı sorunla karşılaşan var mı?

Teşekkürler.

Hakan

Not: Telefon yazılımı bütün güncellemeleri yapıldı. Aynı mSD kartı 7-8 aydır Note 10.1 tabletimde sorunsuz kullanmaktayım.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4 mini aldım çok memnunum s4 ise baya harika eminim henüz bir sorunum yok mini boyut olarak da baya güzel iyiki miniyi de çıkarttı bu samsung :)

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bir hafta ara ile iki telefon aldım s3mini ve enson s4 mini s4 mini dual carrier 42mbps destekiyor yeni alıcaklara duyrulur

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
s4 mini aldım çok memnunum s4 ise baya harika eminim henüz bir sorunum yok mini boyut olarak da baya güzel iyiki miniyi de çıkarttı bu samsung :)

Ne kadar oldu alalı? Epeydir kullanıyor musunuz? Teefonla neler yaptınız? Hoşunuza giden neleri oldu acaba?

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Bir güncelleme aldim , benımle beraber yeni bir güncelleme ile karşilaşan varmi?

taylan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,

bu ilk mseajım umarım birbirimize faydalı olabileceğimiz bir başlık olur.

Ben de 1 hafta önce s4 dunyasına katıldım.telefonu ilk aldığımda 2 güne yakın gidiyordu şarjı,fakat sonra mailimi kurdum.çok aşırı bir mail kullanımım yok,klasik kampanya mailleri bir de 8-10 tane iş maili günde.sabah 9 da full şarjla evden çıkıyorum öğleden sonra 4 gibi bitiyor.bu normal değil bence s4 tavsiye edenler iphonedan cok cok daha iyi oldugunu soylemişlerdi batarya kounusunda.sizce sorun ne olabilir?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir güncelleme aldim , benımle beraber yeni bir güncelleme ile karşilaşan varmi?

evet benim de dün akşam geldi,güncelleyip kurdum yarım saat gibi bir zaman aldı.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=363081]taylan1907[/MENTION] mail hesabını kaldirip oyle denedinmi peki ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar samsung platik kullanması için açıklamada şöyle demiş.
Satışları daha çok kitlelere ulaştırmak için ucuz yapmak için plastık kullanıyoruz . mana olarak böyle demiş gercektende haklılar apple bıle iphone 5 ın plastıgını cıkardı sizce neden çünkü fiyatlar çok üst seviyede ve her kıtleye al denmıyor bu iphne 5 .

gencler89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaşlar ben gene bir sorunla karşılastım s4 telefonumu kies bagladıgımda karşıma cıhazınız kies aracılıgıyla yükseltmeyi desteklemiyor die bi ibare cıktı telefonun rootsuz 4 ay oldu alalı bündan önce 2 güncelleme cıktı onları saglıklı bir şekilde yükledim gene kies üzerinden türkiye için güncelleme şimdi taktıgımda ise desteklemiyor diyor ne yapa bilirim acil yardım lütfen arkadaşalr nedir problem tel root yüklü deil orjinal fabrika sürümü ayarları bile kariştırılmamış sürüm tam 1 hafta önce bir sorun yoktu bu en güncel yazılımdır ibari cıkıyodu yanı güncelleme yoktu 1 hafta sonra böyle bir sorun cıktı sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz kiesi kaldırdım tekrar kurdum baska bilgisayardada denedim aynı sorun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonda mobil veriyi açtığım zaman internete bağlanamıyorum sebebi ne olabilir?

cherr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.3 güncellemesini yapan varmi ? Millet 4.3.11 e gecti ben hala 4.3 e gecemedim

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Rootlu tlfnlar icin system app safe remover diye bir program var bana rootsuz tlfnlar icin olani lazm varmidir?

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım Amerika'dan getirdi gerçi ben amaozan'dan sipariş ettirdim 32 Gb cihaz 1290 TL + 115 TL kayıt 1420 TL diyelim nasıl fiyat? 2000 TL civarında Türkiye'de, I9500 aldım güncellemede yaptım + 16 Gb sd kartta taktım daha ne yapayım :D

BayanBS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Ben sadece ekran kilidi sesini kullanmak istiyorum onu işaretliyorum ama tuş sesleri işaretli olmadığı halde ekran kilidi sesini açınca tuş sesi de açılıyor. Sizde de aynı sorun var mı ? Kafama çok takıldı ya. Bi de yeni güncelleme ne zaman geldi benim telefon hala bulmadı.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
telefonun ısınma problemi olmasaydı ve kasa daha sağlam olsaydı iphone dan vazgeçecektim.Ancak iphone 4 de kalmaya karar verdim. iphone 5 de kasa çok yumuşak ve anında çiziliyor.Aldım ama kullanmadan ark. verdim. Android bu günden sonra kullanmam.ios cihaz donanımının %98'ini kullandırırken android %78 de kalıyor halen.Bu da can sıkıcı. Samsung için de sağlam da bir kılıf alınması gerek.Kasası çok sağlam değil. Ah samsung ah neden iyi cihaz yapıp da apple nin önüne geçmiyorsun.

Android saf kullanıldığı zaman güzel . Samsung şu iğrenç touchwiz arayüzünden ne zaman vazgeçecek bekliyorum.S4 bile kasıyorsa daha birşey diyemicem. Custom rom yükleyince uçuyo samsung cihazları

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
arkadaslar telefon kapalı ıken sarja takıyorum sol üstdekı kırmizi ışık yesıl olmuyor. Acaba ayarlardami bir şey var. Ekrandakı dolan pilin içi yesıl oluyor ama erkenmi aliyorum sarjdan iyice beklemkmı lazım

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar telefon kapalı ıken sarja takıyorum sol üstdekı kırmizi ışık yesıl olmuyor. Acaba ayarlardami bir şey var. Ekrandakı dolan pilin içi yesıl oluyor ama erkenmi aliyorum sarjdan iyice beklemkmı lazım

Bende bazen kapatıp bazende açık şarj ediyorum,şarj dolarkene kırmızı doluncada yeşil yanıyor.Sen menüdeki led ayarları var şarjla ilgili orayı bi kontrol et.

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s4 kullanan değerli forum arkadaşlarım telefonla ilgili şöyle bir sorunum var,telefonun kendi hafızasına bi dosya kopyalamak istiyorum kopyalamayı başlatıyor devam ediyor son raddeye geldiğinde ise dosyayı atla veya iptal et diye hata verip kopyalamayı yapmıyor kaç defa denedim ama her defasında aynı hatayı verdi.Sizlerde böyle bi durumla karşılaştınız mı neden böyle yapıyor acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar s4 cihazim 20 gunluk fotograf cekiminden sonra resime bakmak icin actigimda yaklasik 7sn de aciliyo cihaz bugun kendi kendine reset atti ve guncelleme banada gelmedi yeni guncellemelerle sorunlar duzelir mi surumden mi kaynaklaniyordur yoksa servise yollamalimiyim acil cevap verirseniz cok sevinirim

gencler89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ya banada yardım edermisiniz s4 kies üzerinden 2 kez güncelleme yaptım şimdi kiesi açtığımda cihazınız kies ile yükseltmeyi desteklemiyor ibaresi çıkıyor bu nedendir acaba bu arada cizda rom falan yüklü değil orijinal hiç karıştırılmamış yardım lütfen

sanane6363

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamu alykum telefonda kacak imei var telefonu sifirlasam imei eski halinemi doner yardim

cagerallstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar son aldığınız güncelleme ile cihazınızın ana bant sürümünü yazarmısınız?

Benim cihazımda;
İ9500XXUBMG9

Android te yeniyim pek anlamıyorum bu işlerden en son güncelleme ile cihazin bilgileri nasil oluyor yazarsaniz cok memnun olurum TEŞEKKÜRLER