Samsung galaxy s3 rom sorunu ? ( romlar arasında ki farklılık )

Bu konuyu okuyanlar

bayram_4039

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumda ki herkese selamlar
Samsung galaxy s3 telefonumun imei numarası klonlanmış bende tek hat üzerine açtırdım fakat hat degiştirmek isteyince olmuyordu ve bana her seferinde sıkıntı yaptı bende imei Attırdım hiç bir sıkıntı yoktu fakat simdi custom rom attım İmei den sonra kernel ve modemden dolayı sebeke yoktu ( Daha dogrusu imei gözükmüyordu ) onu yüklememiştim tabi ( kernel ve modemden oldugunuda sonradan anladım ) neyse ben efs dosyasını komple sildim tekrar yedegini attım fakat ekranda su Görüntü kaldı

wLEFDZu8bmasd

Kalkmıyor sürekli var ve sim kartı okumuyor pin kodu bile sormuyor bunu omega rom'da yapmıştım sonra aklıma modem ve kernel geldi onları yükledim yine aynı kaldı değişmedi ve bende tekrar CyanogenMod ve Slim mod romlarını yükledim ikisinde de sim kartını görüyor ve sorunsuz çalışıyor imei ve hersey saglam tekrar stok rom veya hd revolution veya da omega rom veya hacker romlarını denedim hiç birinde sim kartı okumadı ve sarı kutu seklinde ekranın ortasında kaldı ve sorunu bulamadım sizce sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum imei vs hersey saglam gözüküyor.

Diger ekran görüntüleride sunlar

oN4p-MsFbmasf
L9FBjuTpbmasW
L9FBjuTpbmasW
cX95cwS_bmavL
cogu romda denedim olmadı belki yardımcı olacak arkadaşlar vardır diye paylaşayım dedim.
Bu romlar arasında ki farklılık ney ki onda acılmıyoda CyanogenMod acılıyor. Birde kapama-açma tuşuna basılı tutunca kapat-yeniden baslat vs cıkması gerekken cıkmıyor ve direk kapalıyor ve de ilk rom kurulumunda dil seceneği vs cıkarken dediklerimden sonra kurdugumda çıkmamaya basladı. Ben imei değiştirmeden öncede baya kurdum fakat böyle bir sıkıntı ile karsılasmadım.....

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bu sorunları geçmişte ben de epey yaşadım ya ancak yeni bir imei kopyalamadan sorunu çözemedik bi türlü...

sanırım bir telefoncuya gidip eski bir telefonun imei'sini kopyalattırmandan başka çaren yok gibi gözüküyor yeğenim.

bu arada koyduğun resimler bende gözükmüyor, hiçbiri... :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hiçbir resim gözükmüyor google+ kullan gmail'in varsa kullanırsın iki saat anlattırma tıkla ilgili yeri yükle resimleri at resimleri.

bayram_4039

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
https://plus.google.com/app/basic/photos/110372310380728908643/album/6065498831605504241?cbp=61y7uytd3ib8&sview=2&cid=5&soc-app=115&soc-platform=1&spath=%2Fapp%2Fbasic%2Fstream&sparm=gpsrc%3Dgpmobile%3Aandroid. Görüntüler burda var ordan göremezseniz burdab bakın buyrun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bayram_4039 kardeş keşke o imei attırmayı yaptırmasaydın benim başıma geldi yasal yollarla hakkımı aradım ve 4 ay gibi süreçten sonra telefonu iade ettim parasını geri aldım ve telefonu 1 yıl kullanmıştım.

bayram_4039

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum fakat baya o sekilde kullandim baktim olmuyor imei attirdim cok sacmalik yapiyolar tek hatta tanimliyolar tek hat da olmuyor diye imei attirdim o sekil kullaniyodum sıkinti yoktu cyanogenmod romunu attim yine sikinti yasamadim fakat tekrar eski roma dönünce modem ve kernelden kaynaklanan sıkıntı yasamistim ondan sonra sıkıntı basladi zaten