Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba s3 te birisi ararken zil sesi ilk 1 saniye kisik caliyor sonra yukseliyor birden. Ama ben direk yuksek cikmasini istiyorum. Telde root yok.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Merhaba s3 te birisi ararken zil sesi ilk 1 saniye kisik caliyor sonra yukseliyor birden. Ama ben direk yuksek cikmasini istiyorum. Telde root yok.
Değişmiyor diye biliyorum :) O şekilde duruyor. Ama bir yerde ayarı var ben hiç görmedim. [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] Bey ben CyanogenMod veya herhangi bir CyanogenMod tabanlı bir Rom yüklersem direk gidiyor telefon. Şebeke mebeke kalmıyor. Telefonu yurt dışından getirdim ve Pasaporta kayıt ettirdim. Hiçbir şekilde başka Custom Rom'larda problem olmuyor. 4.2.2 yüklüyorum vesaire hiçbir şekilde gitmiyor şebeke. Ama SuperNexus olsun, CM olsun, CM tabanlı olsun, Stock Android'e benzesin anında şebeke kalmıyor, IMEI uçuyor ve mobil ağlar kısmına girdiğimde arama yapıyorum Ağlar aranırken sorun oluştu diyor. Ne yapacağım ben. ProBam yükledim şimdide ondada aynı problem var. IMEI puff. Eskiden böyle bir problem yoktu. Abimin telefonu S III onunkine yükleyince şebekeye ve IMEI'ye hiçbir şey olmuyor. O da yurt dışı o da pasaport kayıtlı. Eskiden yoktu dediğim gibi son 2-3 aydır böyle. Stock Android kullanamıyorummmm. 4.3.1 var mükemmel ama ne yazık ki IMEI ve şebeke puff. Biraz daha uğraşayım. İnşaAllah bir çözümünü bulurum ya.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

+ olarak. 112'yi bile arayamıyorum. Hizmet Alanı Dışında yazısı çıkıyor :( IMEI yedeği var EFS Pro ile aldım geri yükleyemiyorum program ile. :(

A.SametSahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Aynı sorun bende de var.Hatta ben de belli bir yerden sonra ses tamamen kapanıyor.Çözümünü bulursan bana da söyle.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Değişmiyor diye biliyorum :) O şekilde duruyor. Ama bir yerde ayarı var ben hiç görmedim. @__kadıköyRAP__ Bey ben CyanogenMod veya herhangi bir CyanogenMod tabanlı bir Rom yüklersem direk gidiyor telefon. Şebeke mebeke kalmıyor. Telefonu yurt dışından getirdim ve Pasaporta kayıt ettirdim. Hiçbir şekilde başka Custom Rom'larda problem olmuyor. 4.2.2 yüklüyorum vesaire hiçbir şekilde gitmiyor şebeke. Ama SuperNexus olsun, CM olsun, CM tabanlı olsun, Stock Android'e benzesin anında şebeke kalmıyor, IMEI uçuyor ve mobil ağlar kısmına girdiğimde arama yapıyorum Ağlar aranırken sorun oluştu diyor. Ne yapacağım ben. ProBam yükledim şimdide ondada aynı problem var. IMEI puff. Eskiden böyle bir problem yoktu. Abimin telefonu S III onunkine yükleyince şebekeye ve IMEI'ye hiçbir şey olmuyor. O da yurt dışı o da pasaport kayıtlı. Eskiden yoktu dediğim gibi son 2-3 aydır böyle. Stock Android kullanamıyorummmm. 4.3.1 var mükemmel ama ne yazık ki IMEI ve şebeke puff. Biraz daha uğraşayım. İnşaAllah bir çözümünü bulurum ya.

+ olarak. 112'yi bile arayamıyorum. Hizmet Alanı Dışında yazısı çıkıyor :( IMEI yedeği var EFS Pro ile aldım geri yükleyemiyorum program ile. :(
Allah'a şükür yaptım. Bu Rom'u yüklemeden önce EFS'nin yedeğini almıştım. Daha sonra Root Browser ile efs dosyasını sildim, telefonu yeniden başlattım, yine aynı şekilde efs dosyasını sildim, telefonu yeniden başlattım, ve aldığım yedekteki sağlam efs ve imei'yi kopyalayıp telefonun içindeki efs klasörüne yapıştırdım. Telefonu yeniden başlattım, IMEI gelmişti :D Ama şebeke hala yoktu. :( Daha sonra Ayarlar->Diğer...->Mobil Ağlar->Ağ operatörleri'ne girdim ve aradı, buldu Vodafone TR, TR Turkcell, Avea. Seçtim Vodafone TR'yi çat şebekede geldi :)

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Allah'a şükür yaptım. Bu Rom'u yüklemeden önce EFS'nin yedeğini almıştım. Daha sonra Root Browser ile efs dosyasını sildim, telefonu yeniden başlattım, yine aynı şekilde efs dosyasını sildim, telefonu yeniden başlattım, ve aldığım yedekteki sağlam efs ve imei'yi kopyalayıp telefonun içindeki efs klasörüne yapıştırdım. Telefonu yeniden başlattım, IMEI gelmişti :D Ama şebeke hala yoktu. :( Daha sonra Ayarlar->Diğer...->Mobil Ağlar->Ağ operatörleri'ne girdim ve aradı, buldu Vodafone TR, TR Turkcell, Avea. Seçtim Vodafone TR'yi çat şebekede geldi :)

Cok sukur beni de korkuttun dedim sen yapamiyosn ben nasil yapicam diye tirstim :D

hhmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Bir kaç gün önce bende bir s3 aldım.

1-2 gündür eski symbian nokia tel.den mesajları bu tele aktarmaya çalışıyordum bugün başardım. Bununlamı alakalı bilmiyorum ama şuan bildirim panelinde; "Mesajlar Gönderilemedi" uyarısı görünüyor.
Ne ifade ediyor anlayamadım. Mesaj felan göndermemiştim.

knrv.jpg

haruntetik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar selamlar şöyle bi problemim var telefon son 2-3 günde şarj %30lardayken kendiliğinden kapandı ve güç tuşu menü tuşu çalışmadı bataryayı çıkardım taktım güvenli modda açıldı ve şarj %5in altında gösterdi sorun nedir anlamadım bilen ve yardımcı olabilcek var mı?

modify_inline.gif

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 kullanıyorum bir kere format attık attıktan sonra otomatık dondurme yanı sensor calısmıyor yardımcı olurmusunuz ????

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar biraz daha açıklayıcı yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Bende bugün Purelook HD yükledim telefona. Biraz uğraştırdı kerata ama bayağı stabil. Gördüğüm en stabil Rom'lardan diyebilirim :) Müzik kalitesi hakikaten normale göre daha iyi ama bir iHackers MIUI değil. :) Buda mükemmel emmmmeee iHackers'teki gibi Beats'tı oydu buydu geliştirmeydi falandı filandı yok. Ama yinede çok iyi yani beğendim :) Yine IMEI filan bozdum düzelttim parçaladım ortalığı :D Factory Mode'dan çıkana kadar canım çıktı yani :D Benden telefon alınmaz arkadaşlar söyleyeyim :P

s3 kullanıyorum bir kere format attık attıktan sonra otomatık dondurme yanı sensor calısmıyor yardımcı olurmusunuz ????
? Nerelerde dönmüyor mesela. Oyunlarda mı ? Yoksa internette gezinirken, mesaj yazarken vb. şekillerde mi dönmüyor ?

arkadaşlar selamlar şöyle bi problemim var telefon son 2-3 günde şarj %30lardayken kendiliğinden kapandı ve güç tuşu menü tuşu çalışmadı bataryayı çıkardım taktım güvenli modda açıldı ve şarj %5in altında gösterdi sorun nedir anlamadım bilen ve yardımcı olabilcek var mı?

modify_inline.gif
Hey maşallah. Eğer herhangi bir sorun yoksa şuan. Takma arada oluyor böyle şeyler :)

saofka41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar müzik dinlerken falan samsung diğer telefonlarına göre daha az ses çıkıyor ekolayzır programlarıda denedim ama olmadı hoporlörümde sorunmu var yoksa s3mü böyle

haruntetik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonumuzdaki bi programın güncellemesini kaldırıp eski sürüme dönebiliyor muyuz oluyosa nasıl yapılıyo? bazı programların güncellemesi kötü oluyo da

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
selam arkadaşlar müzik dinlerken falan samsung diğer telefonlarına göre daha az ses çıkıyor ekolayzır programlarıda denedim ama olmadı hoporlörümde sorunmu var yoksa s3mü böyle
Evet diğer telefonlara göre az çıktığı doğru :) Ama o kadar da az çıkmıyor benimkisininki (Nasıl bir kelime oldu bu :P). HTC One ile karşılaştırırsan az çıkar :)

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Maalesef 4.3 sizdirildi. Maalesef diyorum cunku S4 deki cogu sey gelmedi. örn. Kilit ekranindaki isik kilidi, hava durumu widgeti, ve toucwizin en son surumundeki ufak tefek gorunum degisiklikleri (bunlar ufak olsada hepsini bir butun alirsak cok şık gorunuyorlar) ve en onemlisi kamera hala eski! Samsungcum, onceki senenin amiral gemisine boyle mi guncelleme veriyorsun, yapma etme, tamam 1 gb ama bunlarda kastirirmi telefonu bilemem. Kabul ediyorum samsung fanboyuyum ama cok ayip ettin be Samsung. Suan tek umudum final surumundeki 4.3 .....

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Maalesef 4.3 sizdirildi. Maalesef diyorum cunku S4 deki cogu sey gelmedi. örn. Kilit ekranindaki isik kilidi, hava durumu widgeti, ve toucwizin en son surumundeki ufak tefek gorunum degisiklikleri (bunlar ufak olsada hepsini bir butun alirsak cok şık gorunuyorlar) ve en onemlisi kamera hala eski! Samsungcum, onceki senenin amiral gemisine boyle mi guncelleme veriyorsun, yapma etme, tamam 1 gb ama bunlarda kastirirmi telefonu bilemem. Kabul ediyorum samsung fanboyuyum ama cok ayip ettin be Samsung. Suan tek umudum final surumundeki 4.3 .....

Daha test sürümü o sakin ol yahu :) ama cidden android alacaksan nexus alacaksin bunu anladım

kormikaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
android 4.3 dağıtılıyormuş hayırlı olsun beyler :D tabi isviçre vodafone müşterilerine :D bizde de bir aya gelir artık :D

El Padrino

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Arıza patch ya da aynı işi gören bir çözüm 4.3 için ne zaman çıkacak acaba.Çok sıkıntılı durumdayız ...

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Android 4.4'ü bizim için Faryaab getirir ;) Yaşasın SuperNexus :P

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de yurtdışından Galaxy s3 i9305 model telefon aldım. Telefonumla internete girerken, 3g özelliğini aktif etmiş olmama rağmen 3g'yi veya H+ yı hiçbir şekilde görmüyor ve sürekli edge ile bağlanıyor. Yardımınızı rica ederim.

kral425

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de yurtdışından Galaxy s3 i9305 model telefon aldım. Telefonumla internete girerken, 3g özelliğini aktif etmiş olmama rağmen 3g'yi veya H+ yı hiçbir şekilde görmüyor ve sürekli edge ile bağlanıyor. Yardımınızı rica ederim.
operatörden 3g açtırdın mı 3g aktif ise gelir aktif değil ise E edge ile baglanabilirsin anca ):

Arıza patch ya da aynı işi gören bir çözüm 4.3 için ne zaman çıkacak acaba.Çok sıkıntılı durumdayız ...
1 kaç gün içerisinde çıkacakmıs arıza patch bekleyin :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
operatörden 3g açtırdın mı 3g aktif ise gelir aktif değil ise E edge ile baglanabilirsin anca ):

1 kaç gün içerisinde çıkacakmıs arıza patch bekleyin :(

3g açık ve tüm ayarlar yapıldı 3g li n97 imei attırmıştırm

onurer453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar geçtiğimiz hafta a101 den s3 aldım sürüm 4.1.2 ve guncelleme yaptıgımda %50 gibi bi yerde hata veriyo guncelleme yapılamadı dıyo kies ten denedım ordada desteklemiyor diyo napcagımı bılmıyorum garantı ye gondermem gerek mı bı sorun var mı

kral425

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar geçtiğimiz hafta a101 den s3 aldım sürüm 4.1.2 ve guncelleme yaptıgımda %50 gibi bi yerde hata veriyo guncelleme yapılamadı dıyo kies ten denedım ordada desteklemiyor diyo napcagımı bılmıyorum garantı ye gondermem gerek mı bı sorun var mı
odin üzerinden mi güncelleme denediniz yoksa sadece kies üzerinden mi

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235

s3'ün güncellemesi askıya alındı. Yeniden dağıtılana kadar bekleyin bence.

saofka41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok abi samsung bizi yiyo güncelleme falan vereceği yok oyalıyo öyle :cursing: