Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

Kadir Sekme

Profesör
27 Mayıs 2012
1,234
2
0
SuperSU :) Yok mu ki ?

supersu yok da, çözdüm sanırım superuser programından yetki gibi bişey veriyormuşuz titaniuma , verdim ve sildim gerçekten uygulamaları :)

Şimdi ne yapabilirim söyle bana :D özelliklede root lu telefon için hangi programlar gerekiyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefona custom rom attım ancak arama falan yapamıyorum niyeyse

Kadir Sekme

Profesör
27 Mayıs 2012
1,234
2
0
Len bi duraydın direk yükledin mi ? Bi sakin olsaydın buralarda değildim biraz önce. Telefon Download Mode'a giriyor mu ? Giriyorsa gir Odin'i aç onun için olan bir Offical Rom yükle. Sammobile'den bulabilirsin.

stock rom a döndüm durum düzeldi yahu Allah'tan :D Ama 30 dakkada iyi tecrübe oldu valla :D

Kadir Sekme

Profesör
27 Mayıs 2012
1,234
2
0
Banada oldu IMEI değişmişti benimde 1 hafta varya Android uzmanı oldum arkadaş. Bildiğin telefon üretebilirim artık :p

biliyorum takip ettim ama bilgim olmadığından yardımcı olamadım ama okudum o cebelleşmelerini :D yanlız bişey dicem bu imei sanırım efs klasörünün içinde ama ben telefonu bağladığımda efs klasörü bulamadım nerdeydi ki :D

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
biliyorum takip ettim ama bilgim olmadığından yardımcı olamadım ama okudum o cebelleşmelerini :D yanlız bişey dicem bu imei sanırım efs klasörünün içinde ama ben telefonu bağladığımda efs klasörü bulamadım nerdeydi ki :D
:D Öle bulamazsın zaten EFS Backup gibi program indirmen lazım bilgisayarına EFSPro Backup'tu sanırım adı. Sonrada o kendi alıyor basıyorsun.

loverman

Asistan
30 Temmuz 2009
452
7
18
Herkese Merhaba;

S3 için orjinal 4.2.1 Rom dosyasını nereden bulabilirim? Link verebilirmisiniz?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

alicoooo

Öğrenci
10 Mayıs 2012
24
0
0
Samsung apps'e üye oldum lakin oturum aç dediğimde açılmıyor hata veriyor.wifi'den bağlanıyorum..ne yapmam gerekli
Şebeke hatası veriyor

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358

forEver_S3

Öğrenci
8 Eylül 2012
6
0
0
Ya kusura bakmayin ben biraz acemiyim belki soru cok kolaydir , bilmiyorum :)
Simdi benim s3 amerikadan gelme t mobile hem turkce degil hem de bu son premium edition guncellemesi hala gelmedi yani benimki hala 4.1.1 ben bu iki sorunu odin ile premium edition tr romu atarak cozebilir miyim cozersem tel de guncelleme yapmis gibi olur yoksa jailbreaklenmis gibi bi degisiklik mi olur ??

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Simdi benim s3 amerikadan gelme t mobile hem turkce degil hem de bu son premium edition guncellemesi hala gelmedi yani benimki hala 4.1.1 ben bu iki sorunu odin ile premium edition tr romu atarak cozebilir miyim cozersem tel de guncelleme yapmis gibi olur yoksa jailbreaklenmis gibi bi degisiklik mi olur ??

Az araştırdım more locale isimli program ile diğer diller eklenebiliyormuş türkçe dahil.
http://yesilcin.com/index.php/topic,10986.20.html
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=tr

Bir de şu var sakın buradaki romu falan yükleme ve root da yapma, buradaki anlatım I9300 modeline göredir sanırım seninki SGH-T999.

lordarcual

Profesör
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Hoş geldin :)
Jailbreak Android'te Root'dur yani Root'a karşılık geliyor diyebiliriz. T-Mobile telefonlarda 2 GB Ram olur ve çift çekirdek işlemci olur yani GT-I9300 telefonun Rom'unu yüklersen telefonu çalışmaz hale getirebilirsin :) Onun için GT-I9305 konularına bakman gerekiyor mesela http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1822 bu telefondan sanırım seninki. Acaba Android System Info'yu telefonuna indirebilir misin ? Google Play Store'dan sonra bana ne kadar Ram olduğunu söyle veya ortadaki büyük tuşa basılı tut orada çıkan şeylerden en sol alttakine gir ne kadar Ram var söyle ona göre yorum yapayım yanlış yönlendirmeyeyim :)

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
evet SGH-T999 1.56gb ram gozukuyor

Şimdi senin modelin daha 4.1.2 sürümü çıkmamış gördüğüme göre son çıkan T999UVDLJC 4.1.1 sürümü.
SGH-I747 modeli için More Locale programının işe yaradığı söylenmiş türkçeleştirmek için, onu bi deneyebilirsin. Şu an premium suite için falan yapabileceğin birşey yok.

Snipertr

Profesör
12 Ekim 2011
1,033
6
218
vay ser..siz samsuuung :) telefonu amerikadan almaliyik desene. rame bak :p bunun acisini htc one la mi cikarsam acaba :)

forEver_S3

Öğrenci
8 Eylül 2012
6
0
0
Adamlar ne yapsın Türkiye de yeterli altyapı yok olsa bizdede 4G bizede 2 GB RAM yapar adamlar :)
Beyler oyle diyorsunuz ama gordugunuz gibi bana hala premium suite gelmedi turkceyi desteklemiyor ayrica islemci farkli yani benim cevramde bir suru s3 var tr den alinmis onlarda hic kasmaya rastladim benim tel her nedense kasiyor cozemiyorum halbuki dediginiz gibi ram 2 kati ve ekran daha guzel gozukuyor onlarda ..