Samsung Galaxy S3 Kasma

cihansever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Hayirli Aksamlar Simdi Tlf rootladim sanki biraz kasma oluyor acilislarda gec toparlaniyor bu rootladigim icinmi oyle oldu yoksa piskolojikmi :) Anlamadim

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ES File Explorer kullanıyorum ben yıllardır.
Rootsuz kullandığımda şak diye açıyor, zira açacağı şey belli.
Root olduğunda ise o izinleri çalıştırıp, farklı kapasiteyle açılıyor, haliyle biraz bekliyor. ;)

Aynı şey telefonun ilk açılışında da geçerli.

cihansever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rootu nasil kaldira bilirim eski orjinal ayarlarina getirmek icin..

tugrulyanıt

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Telefona attigin root dosyalarini sil sd karti bicimlendir sonra telefonu fabrika ayarlarina sifirla SD karti sifirlarken ne kadar az sey kopyalarsan o kadar iyi

Telefona attigin root dosyalarini sil sd karti bicimlendir sonra telefonu fabrika ayarlarina sifirla SD karti sifirlarken ne kadar az sey kopyalarsan o kadar iyi

cihansever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Dedigin gibi yaptim root kalkmadi

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Su basligi gorunce deli oluyorum artik. Duzenli olarak format atmayi ogrenin artik cunku gerekli gereksiz her turlu programi yukleyip kaldiriyoruz bu programlar sistemden tamamen silinmiyor.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hocam sana çok yanlış arkadaşlar tavsiyelerde bulunmuş. Root ile alakası yoktur kasmanın. iOS'te jailbreak yaparken sistemin açıklarından faydalanılır ve her sistem açılışında gerekli jailbreak dosyalarını yüklemek için yüzlerce dosya atılır telefona ve bu durum telefonunun işleyişini değiştirebilir. Android'de ise root erişimi bildiğin yazılımın kerneli üzerinde dosya izinleri kısmında yapılan küçük oynamalarla (kullanıcıya erişim vermek için) gerçekleşir. Bir yazı dosyasına iki kelime yazı yazmak gibi. Root erişiminin telefonun normal işleyişine hiçbir etkisi yoktur.

Şimdi kasma sorununa gelirsek söylendiği gibi kurulmuş yazılımlardan kaynaklanıyor olabilir. Güncelleme yapıp cihazı fabrika ayarlarına çevirmediyseniz ondan kaynaklanabilir. Cihaza farklı kernel atıp durum ne olacak ona da bakabilirsiniz. Siyahkernel'i öneririm eğer denemek isterseniz. Galaxy S serisine memleketimizin yegane katkısıdır sanırım. Üstelik en iyi kernellerden biridir. Ayrıca siyahkerneli kurarsanız extweaks uygulamasını marketten indirip root erişimini de kapatabilirsiniz.

cihansever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su basligi gorunce deli oluyorum artik. Duzenli olarak format atmayi ogrenin artik cunku gerekli gereksiz her turlu programi yukleyip kaldiriyoruz bu programlar sistemden tamamen silinmiyor.
:) isvecli bende isvicreliyim kardesim tlf :) 5 program yuklu okadar.ve kim nediyorsa desin ben simdi rootu sildim telefon eskisi gibi kasma yavaslama kesildi takir takir calisiyor..

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
:) isvecli bende isvicreliyim kardesim tlf :) 5 program yuklu okadar.ve kim nediyorsa desin ben simdi rootu sildim telefon eskisi gibi kasma yavaslama kesildi takir takir calisiyor..

yani sonucta android kullaniyorsan kullanicinin elinde telefonu yavaslatip hizlandmak.