Samsung Galaxy S3 1661 TL!

Bu konuyu okuyanlar

19o3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben belçikadan getirtmeyi düşünüyorumda birseyler duydum 2 yıl alcagımız ülkenin mi firmanın mı ne hattını kullanmak zorundaymısız felan? bilginiz varmı
yada gümrükten gecirirken felan ne kadar vergi ödeniyor?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
ben belçikadan getirtmeyi düşünüyorumda birseyler duydum 2 yıl alcagımız ülkenin mi firmanın mı ne hattını kullanmak zorundaymısız felan? bilginiz varmı
yada gümrükten gecirirken felan ne kadar vergi ödeniyor?

Bildiğim kadaryıla gümrükte takılmasa sorun yok ama takılırsa aradaki fiyat farkını alıyolar diye biliyorum.. Ayrıca yeni yasa çıktı artık yurt dışı telefonlar kayıt yapılamıyıcak belli süre pasaportlara + simfree olmazsa her hattı çalıştıramazsın diye biliyorum.. saygılar...

19o3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadaryıla gümrükte takılmasa sorun yok ama takılırsa aradaki fiyat farkını alıyolar diye biliyorum.. Ayrıca yeni yasa çıktı artık yurt dışı telefonlar kayıt yapılamıyıcak belli süre pasaportlara + simfree olmazsa her hattı çalıştıramazsın diye biliyorum.. saygılar...
teşekkürler davut bey illa yani bu adamlar bize türkiyeden mi aldırtacak 2 milyara....
türkiyeden alırsam 3 ay beklemek zorundayım o zamana kadar belki birazcık daha düşer ve metalik gri rengi felan türkiyeye gelir :)

19o3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam internet sitesinden bahsediyorum bilgim yok bu konuda

internet sitesi güvenlimi
evet gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz ben daha geçenlerde vantilatör aldım fazlası vardı eksiği yoktu kurulumu için aradım adamlar tek tek yönlendirdi
gönlünüz ferah olsun

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
evet gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz ben daha geçenlerde vantilatör aldım fazlası vardı eksiği yoktu kurulumu için aradım adamlar tek tek yönlendirdi
gönlünüz ferah olsun
eyvallah ıcımı rahatlatıtn kardesım

19o3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvallah ıcımı rahatlatıtn kardesım
rica ederim s3 alıcısıysanız simdiden hayırlı olsun
ama mavi rengi daha hoş :) onun için ben beklemedeyim Tr ye bakalım ne zaman mavi rengi gelecek mavinin yanında metalik gri rengi de eklenebilir :p

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
rica ederim s3 alıcısıysanız simdiden hayırlı olsun
ama mavi rengi daha hoş :) onun için ben beklemedeyim Tr ye bakalım ne zaman mavi rengi gelecek mavinin yanında metalik gri rengi de eklenebilir :p
o beni BAYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA bi aşar :D

aguzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GALAXY s3 ü 1500 tl ye aldım yurt dışından getirttim :) hiçbir sıkıntısı yok suana kadar ve gayet süper bi cihazz Allah herkese nasip etsin :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Hala S3 ile ilgili indirim haberlerini görünce içim gidiyor ama tasarım, pentile ekran ve kamera konularındaki kaygılarım sebebiyle tercihim sanırım One X'ten yana olacak. Onda da kamera idare eder seviyede, karşılaştırmak gerekirse S3'ten bir miktar daha iyi denilebilir. Ancak batarya konusu gerçekten çok büyük sıkıntı. İşin ilginç yanı ise incelemelerde de artık HTC One X'in bir adım öne çıkması. DH'deki inceleme altındaki kullanıcı oylamasında da One X önde görünüyor.
http://www.donanimhaber.com/cep-tel...Xe-karsi-Hangisi-en-iyisi-video-inceleme.htm#

İyice kafam karıştı, birkaç ay beklesem şu iki modelin eksiklerinin olmadığı sağlam bir model yakın zamanda gelir mi diye düşünüyorum. Hangisini alsam pişman olacağım çünkü, kendimi biliyorum. :)

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
o fiyata Telpa ve Başarı garantili olması mümkün değil. Grey cihazdır.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
bu siteden cihaz alınmaz :) arkadaşım cihaz almıştı bin pişman zaten şikayet var a girin ne demek istediğimi anlayacaksınız :)

Ne için alınmaz hocam, daha detaylı yazabilir misin? Şikayer var'da; hepsiburada, hızlıal ve bilimum teknoloji marketlerle ilgili de şikayet mesajları var çünkü. :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
arkadaşım desire hd almıştı sorunlu çıktı 3 ay uğraştı kullanıcı hatası dediler gönderdiler. elinde patladı cihaz daha ne olsun :D ki ben defalarca uyardım kendisini :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Aynı son sana da olabilir diyorsun. :laugh: Detaylara bakınca iyi hizmet veriyormuş gibi görünüyorlar; root, tegra driver, yazılım paketleri falan.
Yok ama riske giremem biraz daha bekleyelim. :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
S3 kullanıcılarının Ses ile alakalı yorumlarına bakmak lazım.Tasarımı,donanımsal özellikleri çok başarılı ama son edindiğim bilgilere göre özellikle S3ün beyaz olanlarında ses ile alakalı yazılmsal sorunlar varmış.Konuşma ve hoparlör çıkışında ses titremesi kesilme vb. gibi

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
o hizmetleri bedava vermiyordu :D

Şu an tamamen vazgeçtim. :D
Peki hocam senin bir yorumunu okumuştum, yanlış hatırlamıyorsam sen de S3 kullanıyordun. Aldığın tarihten bu yana genel kullanıcı deneyimlerini şöyle özetleyerek yazarsan çok makbule geçecek. Ya da ne bileyim HTC One X'i deneme fırsatın olduysa onla da batarya dışındaki konuları kıyaslayabilirsin. Şöyle genel hatlarıyla yazsan da olur. Zahmet olmazsa tabii. :)
Parasında da değilim ben açıkçası. Yani 1600 verdikten sonra 200-250 daha koyulur üstüne ancak pişmanlık yaşama korkusu çok daha caydırıcı benim açımdan.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Hala S3 ile ilgili indirim haberlerini görünce içim gidiyor ama tasarım, pentile ekran ve kamera konularındaki kaygılarım sebebiyle tercihim sanırım One X'ten yana olacak. Onda da kamera idare eder seviyede, karşılaştırmak gerekirse S3'ten bir miktar daha iyi denilebilir. Ancak batarya konusu gerçekten çok büyük sıkıntı. İşin ilginç yanı ise incelemelerde de artık HTC One X'in bir adım öne çıkması. DH'deki inceleme altındaki kullanıcı oylamasında da One X önde görünüyor.
http://www.donanimhaber.com/cep-tel...Xe-karsi-Hangisi-en-iyisi-video-inceleme.htm#

İyice kafam karıştı, birkaç ay beklesem şu iki modelin eksiklerinin olmadığı sağlam bir model yakın zamanda gelir mi diye düşünüyorum. Hangisini alsam pişman olacağım çünkü, kendimi biliyorum. :)

Bence DH'deki incelemeler sizi kandırmasın. O sitenin HTC ile özel bir alaşması var ve HTC cihazlarını öne çıkarıyorlar. Zaten önceden de HTC Türkiye Pazarlama Müdürü ile program yapıyorlardı. Hiç bahsedilmese de HTC One X'te ekran sararması sorunu var. Bazı cihazlarda bu durum öne çıkıyor. Ayrıca birkaç gün önce HTC One serisinde wireless modülünün donanımsal olarak arızalı olduğunu kabul etti ve sorunu yaşayanlara yardımcı olacaklarını belirtti.

Sararma ile ilgili:
http://forums.androidcentral.com/htc-one-x/169054-yellow-spots-tinting-one-x-screen.html
http://www.htconeforum.com/forum/htc-one-graphics/183-yellow-dot-one-x-display.html
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574058 (örnek foto mevcut)

Wireless sorunu:
http://www.expertreviews.co.uk/smartphones/1292932/htc-confirms-one-x-wi-fi-connection-problem
http://www.androidbilgileri.com/htc-one-xin-bazilarinda-wifi-problemi-ortaya-cikti.html
http://thedroidguy.com/2012/06/htc-one-x-wi-fi-problems-caused-by-hardware-oversight/

Tabi bu iki problem de biraz şans işi. Umarım One X alırsanız piyango size çıkmaz. :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
2000'e yakın para vereceksin; mesela S3'te HD çözünürlükte ama alt pikselli ve nispeten kötü bir ekran satın alacaksın. Buna ilaveten bence kötü tasarım ve malzeme kalitesi ile. One X'te yetersiz ve değiştirilemeyen batarya, gpu'nun ayarsız güç tüketimi, ısınma ve de belki performans sorunları. Bir de üstüne yazdığınız sorunları yaşama ihtimaliniz var diyorsunuz. :)

Yani iki tel de çok alınabilir değil o halde. Ne yapalım bekleyelim mi yine. Bu defa neyi bekleyeceğiz acaba? Ne şans varmış bende yahu Android'e ilk adım atışım böyle mi olacaktı.. :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
2000'e yakın para vereceksin; mesela S3'te HD çözünürlükte ama alt pikselli ve nispeten kötü bir ekran satın alacaksın. Buna ilaveten bence kötü tasarım ve malzeme kalitesi ile. One X'te yetersiz ve değiştirilemeyen batarya, gpu'nun ayarsız güç tüketimi, ısınma ve de belki performans sorunları. Bir de üstüne yazdığınız sorunları yaşama ihtimaliniz var diyorsunuz. :)

Yani iki tel de çok alınabilir değil o halde. Ne yapalım bekleyelim mi yine. Bu defa neyi bekleyeceğiz acaba? Ne şans varmış bende yahu Android'e ilk adım atışım böyle mi olacaktı.. :D
eylülde yeni galaxy note çıkacak, onu alırsın. :)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
S3'ün pentile ekranının, pentile olmayan ekranlarla arasında gözle görülür bir fark görmek mümkün değil.Bu sadece kağıt üzerindeki bir detay.S3'ün ekranı şuanda piyasadaki HD çözünürlüklü ekranlardan en iyisi sayılır.Hatta bence en iyisi.Canlı görmeni tavsiye ederim.Tasarımının ve malzeme kalitesinin asla kötü olduğuna katılmıyorum.Sana tek tavsiyem acil olarak hemen bir teknoloji markete gidip S3'ü canlı olarak elinde incelemen...

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
eylülde yeni galaxy note çıkacak, onu alırsın. :)

Yok dostum 4.7-4.8'' e nasıl alışacağımı düşünürken note epey fazla gelir. :) Tabi o özellliklerde boyut olarak daha ufak ve adam gibi tasarımlı başka bir model gelirse durum değişir. :)

S3'ün pentile ekranının, pentile olmayan ekranlarla arasında gözle görülür bir fark görmek mümkün değil.Bu sadece kağıt üzerindeki bir detay.S3'ün ekranı şuanda piyasadaki HD çözünürlüklü ekranlardan en iyisi sayılır.Hatta bence en iyisi.Canlı görmeni tavsiye ederim.Tasarımının ve malzeme kalitesinin asla kötü olduğuna katılmıyorum.Sana tek tavsiyem acil olarak hemen bir teknoloji markete gidip S3'ü canlı olarak elinde incelemen...

Haklısın. İki telefonu da ilk elden incelemeden karar vermemek gerek. :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26

Ayrıntılara çok takılmamak gerekli. Kullanırken hiç fark etmeyeceğin sorunları gözardı edebilirsin ama günün ortasında şarjın bitmesi veya kurcalarsam şarj bitecek kaygısı çok kötü bir şey. Şarj aletin yanında değilse cebinde takoz taşıyorsundur.

bu siteden cihaz alınmaz :) arkadaşım cihaz almıştı bin pişman zaten şikayet var a girin ne demek istediğimi anlayacaksınız :)

Sitede 11 ayda 16 şikayet var. 3'ünü bir kişi yazmış. 20 tane telefon sattıklarını sanmıyorum.

Son mesajlar