Soru Samsung Galaxy S23 Ultra mı, S24 Plus mı?

zirosuxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bütçem gereği, 8 GB RAM'li S23 Ultra veya S24+ alabiliyorum.

Benim için önemli olan iki olayı da karşılıyor bu telefonlar ama S24+'ın daha güncel olması ve 12 GB RAM'inin olması, biraz düşündürüyor.

Büyük ekran ve S-pen, kamera olarak S23 Ultra daha iyi ama 8 GB RAM'li model, satarken sorun çıkartabilir mi?

Yani; 4-5 yıl sonra değiştirebilirim, değişim kampanyası ile. Hangi modeli daha pahalıdan alırlar?

Not: Samsung ekosistemim var. Başka Android düşünmüyorum.

Son düzenleyen moderatör:

AMC

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
844
23U al yada zorlayabilirsen s24u ikiside üzmez.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,630
Şahsen zoom ile işin yoksa S24 Plus daha iyi olacaktır daha güncel, yeni köşeli tasarım uzun süre güncelleme desteği gibi üstünlükleri var.

zirosuxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şahsen zoom ile işin yoksa S24 Plus daha iyi olacaktır daha güncel, yeni köşeli tasarım uzun süre güncelleme desteği gibi üstünlükleri var.
Evet hem 12 gb Ram bence Android için olması gereken minimum standart zoomla pek işim olmaz diye düşünüyorum ama ekranın büyüklüğü çok daha cazibe geliyor

Sizce satarken hangisi daha pahalıya satılabilir ileri dönemlerde? Veya Samsung takas desteği hangisini daha pahalıdan alır

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,231
S23 Ultra, S24+'tan daha iyi bir model.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,630
Evet hem 12 gb Ram bence Android için olması gereken minimum standart zoomla pek işim olmaz diye düşünüyorum ama ekranın büyüklüğü çok daha cazibe geliyor

Sizce satarken hangisi daha pahalıya satılabilir ileri dönemlerde? Veya Samsung takas desteği hangisini daha pahalıdan alır
Furkan doğru demiş ikiside aynı şekilde satılır Samsung unda kendine göre piyasası var apple gibi değil tabi ki ama Çinliler gibi ölü fiyatada gitmez rahat ol, içinden hangisi geçiyorsa onu al derim.

Güncelleme süresi önemli tabi ama ikiside hemen hemen aynı senelere kadar stabil gidecektir, şahsi olarak yerinde olsam ben S23U alırdım 512GB olarak alırdım, ama hangisini alırsan al keşke diğerini alsaydım dedirtmez sana emin ol 👍

ozmen_celik

Doçent
Reaksiyon puanı
330
23 Ulta almanı öneririm çünkü nitekim her zaman plus modelinden üstün olacaktır buda güncellemelerde daha çok özellik verilecek demektir her ne kadar suan işlemci acısından gen 3 gibi görünsede.
Zoom ile işim olmaz deme ben güzelim redmi note 13 pro plus ı verdim geldim sırf zoom için yoksa inan bana geçmezdim. Bir saaten sonra diyorsunki bunuda yapsın şunuda yapsın. Yoksa zoom yapmazsan oda isocell hp3 200 mpx di buda.

Satacam diye alacaksan iphone al yani sonucta güncel olmayan güçsüz bir iphone bile daha fazla paraya satabilirsin.

Ama ultra bir deneyim sağlamak istiyorsan ya s23 ultra / s24 ultra yada xiaomi 13 ultra / 14 ultra öneririm.

Bende 8 gb modelini alabildim s23 U malesef ama AI gibi özelliklerin hepsini 24U gibi aldığım halde yavaşlama yok sadece gen 2 olduğundan illaki gen 3 e göre farkı olacaktır ama senin görebileceğin bir fark değil.

Ram konusunda bende android te 12 ve üstü yandasıyım ama 8 olduğu halde beni üzmedi çünkü 4 gb ını kullanıyor şuan. Tabi sanal ram olayınıda 8 e verdimki işlem konusunda zorlanmasın. Buda geçici küçük işlemleri o sanal bellek yardımı ile birlikte işlediğinden sana 8 gb eksikliğini pek hissettirmiyor ŞİMDİLİK !!!

24 düz kullandı arkadas plus değil ama 24 ultraya geçti ( 23 ultra ile inan gözle görülen fark yok nerdeyse ) dediği şey iyiki Ultra serisine geçtim çünkü eksik tarafı kalmıyor olayın.

Lakin hyperOs 2.0 da AI tam alıyor o yüzden 12 gb ramli xiaomi 13 ultra modelinede bakabilirsin o direk 12 gb ram ile geliyor ve şarj ömrü şarj etme süresi acısından samsung xiaominin eline su dökemez.
Birde bunda kameranın telefonu var o kadar iyi çünkü onuda başka arkadasa aldık ve kullandık deneyimledik :)

Ben neden xiaomi 13 ultra almadım peki ? Malesef sadece direnç yöntemi ile imei atılabiliyor oda cihaz açılıyor demektir.

Deneyimlerimden aktardım.

İyi forumlar

Web Slinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Benim için önemli olan iki olayı da karşılıyor bu telefonlar ama S24+'ın daha güncel olması ve 12 GB RAM'inin olması, biraz düşündürüyor.

Büyük ekran ve S-pen, kamera olarak S23 Ultra daha iyi ama 8 GB RAM'li model, satarken sorun çıkartabilir mi?

Yani; 4-5 yıl sonra değiştirebilirim, değişim kampanyası ile. Hangi modeli daha pahalıdan alırlar?

Bu tamamen senin tasarım zevkine bağlı estetiğe önem veriyorsan S24 Plus öneririm ama ben S-Pen kullanırım benim için tasarım önemli değil dersen S23 Ultra öneririm. Ben Android alacak olsam S23 Plus alırdım.

Son düzenleme:

nilgunakbas

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
95
bende bu iki telefon arasında kaldım ultra alasım var ancak bir yıl öncekini almak işime gelmiyor 3 ay sonra iki yıllık olcak.24 alasım var ama ultrasını alamıyorum kafam karıştı.iphone 15 ten geçicem.iostan sıkıldım kısıtlı olmasından.5 yıldır iphonee kullanıyorum ondan önce samsung s 10 vardı.şimdi tekrar samsunga geçmek istiyorum ama ultra deneyimi yaşamak isterdim ama 2 yıl eski olcak telefon.en iyisi 24 plus la devam edeyim benim için önemli olan camera s pen olmuş olmamış çokta sorun değil.24 plus deneyimleyen varmı fotoğraf kalitesinden memnunmu acaba

Alt.f4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

S24