Samsung galaxy s duos s7562 genel üretim hatası

emre9926

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaxy s duos telefon kullanmaktayım.

Telefonla internete girip çıktıktan sonra her iki hattım da full çekmesine rağmen, üstelik telefon bir kenarda dururken yani görüşme olmazken internet olmayan diğer hattım bir süreliğine ulaşılamaz oluyor. Arayanlar ulaşamıyor. Bu konuyla ilgili telefonu ARIZA İLE İLGİLİ VİDEOlarla birlikte üç kez servise yolladım. Sorunum çözülemediği gibi servis tarafından verilen cevap da aynen şu : cihazda belirtilen durum cihazın tek işlemci olmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir BU BİR ARIZA DEĞİLDİR GENEL BİR DURUMDUR.

Bu bir arıza değilse neden telefonum full çekiyor gösterdiği halde ulaşılamıyor? diye sorduğumda
servis elemanının telefon görüşmesinde açıklaması bu sorunun çözümünün TELEFONLARI TOPLATMAK olduğudur. Yani servis bunun genel bir durum olduğunu kabul etmekle beraber çözümünün olmadığını iletmiştir ki bunun genel bir durum olduğunu ben de arkadaşımın aynı model telefonunda deneyip teyit ettim zaten.

Samsung çağrı merkezine de defalarca telefon ve canlı destek bölümünden yazışarak sorunu bildirmeme rağmen bir türlü kabul ettiremedim.

Aynı arızadan muzdarip olan arkadaşlardan, bu konuda sessiz kalmayıp SAMSUNG' un harekete geçip sorunu düzeltmesi, eğer düzeltilemeyecekse telefonu piyasadan geri toplaması konusunda destek bekliyorum.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oncelikle gecmis olsun.ama su kadarini yazayim size :

1) telefonu toplatamazsiniz.
2) telefonun bir arizasi yok aslinda.

emre9926

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1) Ben servis elemanının bana tek çözüm bu demesine istinaden böyle yazdım
2) Telefonun arızası yok aslında derken?
3) Siz de bu telefonu mu kullanıyorsunuz?
4) Şayet kullanıyorsanız çift hatlı olarak mı kullanıyorsunuz? Çift hatla kullanıyosanız ve internet de kullanıyorsanız benim dediğim gibi telefonu denediniz mi?
6) Eğer bu bir arıza değil ise neden telefon durup dururken yönlendirmeyi devreye sokup (çift sim daima açık seçeneğini seçince telefon iki hattı da ulaşılamazsa yönlendir konumunda birbirine yönlendiriyor) ikinci hattımı arayanları birinci hattıma yönlendiriyor da kontörlü olan ikinci hattımdan onlarca liramın gitmesine sebep oluyor?
Yazdıklarımı dikkatlice okumadığınız belli oluyor. Ben çift hatlı telefonların büyük bir çoğunluğunun bir hattan görüşürken diğer hattın ulaşılamaz olduğunu bilecek kadar tecrübeli bir kullanıcıyım zira.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Servis elemanın bilmediği ortada , onu diyeyim size...

Telefon doğru çalışmakta , olay işlemciyle ilgili değil.. çok teknik bir konu olduğu için bunu burada fazla açıklayamam ama mühendislik hatası olmadığını bilmenizi isterim.

Samsung un neredeyse butun çift hatlı telefonlarını kullandım.

Şu an kullandığım 8552 , çift hattım da çalışıyor , sizin anlayabileceğiniz şekilde konuşurken diğerine çağrı geldiğin de de görebiliyorum. ( Buna ek olarak da internet e bağlanabiliyorum sadece , konuşma anında mail felan gelirse onu "bazen" alamıyor ya da whatsapp dan mesaj felan... )

"Eğer bu bir arıza değil ise neden telefon durup dururken yönlendirmeyi devreye sokup (çift sim daima açık seçeneğini seçince telefon iki hattı da ulaşılamazsa yönlendir konumunda birbirine yönlendiriyor) ikinci hattımı arayanları birinci hattıma yönlendiriyor da kontörlü olan ikinci hattımdan onlarca liramın gitmesine sebep oluyor?"

yukarıda da dediğimin gibi çok teknik bir konu aslında. size diyebileceğim radyo alıcıs + dosyaları vs... şeyler... İşlemciyle ilgili bir durum yok yani. Bir de hattınız vodefon ise zaten sorun yaşarsınız. protokol olarak uyumsuz ne yazık ki.. :(

Yazdıklarınızı dikkatlice okuduğumu tekrar dile getiriyorum... ;) Tecrübenize lafım yok ama dediğim gibi , telefonunuz normal çalışıyor , yönlendirme olması gerekli çünkü aynı anda çalışamazlar...

emre9926

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bir turlu anlatamadim size meramımı. Ben diyorum ki konusma esnasinda olmuyor bu dedigim sey. İşin garipliği de bu zaten. Bununla ilgili cektigim videoyu youtube a sadece sectigim kisilerin gorebilecegi sekilde yukledim. Çünkü videoda numaralarım açık şekilde görünmekte.Youtube kullanici adinizi iletirseniz videoyu izleyip bir fikir sahibi olmanizi sağlayabilirim.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben sizin yazdiklarinizi anliyorum . Telefon durdugu yerde 1 hat calisiyor diger hat kapali ulasilamaz diyorsunuz. En basit sorun bu bir de internetten gezindiniz sonrasinda telefon cekmiyor kapali gosteriyor diyorsunuz ? Anlamadigim yer varsa soyleyin. :) yonlendirme olmaz olmamali diyorsunuz ama ben dr size mantik o sekildr calisiyor diyorum. Baska kacirdigim yer varsa siz soyleyin.

Youtubr icin ozeldrn mesaj atarim ;)

Ya da ozelden bana telefon numaranizi verin arayayim. ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung s duos telefonumla aradığıda çalma sesi ve açan kişinin sesını duymuyorum ama hopörlöru açınca ses gelıyo çözumu nedır

emre9926

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu üç sefer servise gönderdikten sonra tüketici hakem heyetine müracaat ettim 60 gün içinde para iadesi kararı cıktı telefonu ithalatçı firmaya yolladım ve bugün para hesabına yattı. Nihayet kurtuldum s7562 eziyetinden. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.
Ve sayın webelectronics iplemezler demiştiniz özel göruşmemizde ama öyle olmadı. Cihazın değeri 1.272 TL nin altında olduğu için hakem heyetinin kararı bağlayıcı oluyor.