Bu konuyu okuyanlar

Okan Turk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Android pie den sonra smart view ile telefonun ekranini tv ye yansitinca ekran alamiyorum ekran siyah oluyo daha once boyle bi problem yoktu siz denediniz mi deneyen varsa cevaplarsa sevinirim sikinti telefonda mi yoksa tv demi

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Android pie den sonra smart view ile telefonun ekranini tv ye yansitinca ekran alamiyorum ekran siyah oluyo daha once boyle bi problem yoktu siz denediniz mi deneyen varsa cevaplarsa sevinirim sikinti telefonda mi yoksa tv demi
Muhtemel yazılımdadır ben hiç denemedim. Ben her iki cihazınız da da problem olduğunu sanmıyorum.

tunahanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar telefonu alalı 4 5 gün oldu tüm güncellemeleri yaptım. Ama telefondan ekran süresi alamıyorum en fazla 5.5 saat bilgisi olan var mı? Şarj süreleri hep bu civarda mı?
Birde telefonu şarjdan çıkarıyorum hemen %100 den düşüveriyor?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190207-231937_Settings.jpg
    Screenshot_20190207-231937_Settings.jpg
    30.7 KB · Görüntüleme: 390

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Arkadaşlar telefonu alalı 4 5 gün oldu tüm güncellemeleri yaptım. Ama telefondan ekran süresi alamıyorum en fazla 5.5 saat bilgisi olan var mı? Şarj süreleri hep bu civarda mı?
Bende de durum aynı. Sanırım bu kadar. Övüldüğü gibi bitmeyen batarya filan yok 5.5 saat ancak.

tunahanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bende de durum aynı. Sanırım bu kadar. Övüldüğü gibi bitmeyen batarya filan yok 5.5 saat ancak.
Hocam bismillah ya daha yeni aldım daha önce 8 Plus vardı bi tık iyi sadece bide gece portre çekimlerinde p20 lite dan daha fazla ışık alıyo çamur gibi oluyor sizde de aynı mı?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Gün geçdikçe yerine oturacaktır ben 8 aylık note 8 le 6 saat ekran süresi alıyorum note 9 'la 7 saatten aşağı almaman lazım

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Hocam bismillah ya daha yeni aldım daha önce 8 Plus vardı bi tık iyi sadece bide gece portre çekimlerinde p20 lite dan daha fazla ışık alıyo çamur gibi oluyor sizde de aynı mı?
Bende de 8 Plus red vardı. Kamerası ön atka falza ışık alıyor. Android 9 dandır zamanla düzelir diye düşünüyorum hem pil hemde kamera. İnşallah öyledir. Android 8 varken insanlar aşırı memnunlar çünkü.

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Note 9
10 saati geçtiğim de oldu.
aff67499068754d6912e95b20c4a2aff.jpg
Ben 5 saatin üzerine çıkamadım. Konum sürekli açık bende ve mobil veri kullanıyorum. 9 Pie yüklü. Bilemiyorum belki zamanla da artacaktır ama çok fark edeceğini sanmıyorum. 5 Saat ya da Maksimum 6 saat alır. Allahtan hızlı şarj oluyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Olabildiğince yapabildiğin her arkaplanı siyah yap ve gece modunu açık tut. Oledler siyahta daha az şarj sömürüyor. Çözünürlüğü de 1080p yada daha fazla tasarruf istiyorsan 720p’ye indir.

2k çözünürlük zaten VR ve birkaç belli videolar dışında hiçbirşeye yaramıyor.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ben 5 saatin üzerine çıkamadım. Konum sürekli açık bende ve mobil veri kullanıyorum. 9 Pie yüklü. Bilemiyorum belki zamanla da artacaktır ama çok fark edeceğini sanmıyorum. 5 Saat ya da Maksimum 6 saat alır. Allahtan hızlı şarj oluyor.
Pie yüklemesi bugün geldi. Yüklemeyi düşünmüyorum.
Tüm telefonlarımızı alındığı şekliyle tüm güncellemeleri yapılmış halde kullanıyoruz. Sorun yaşamıyoruz.
2 tane kitkat 4.4 Note3 telefon
1 tane Note4 çatır çatır kullanıyoruz. Sadece pilleri öldü. Orjinal pil aldım.
Arkadaşların 5.1 yüklü note3 ve note4'leri berbat halde.
Bana yettiği, işimi gördüğü sürece yükseltmeye niyetim yok.

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47

1 Ay kadar sonra 4 4,5 saate inecektir emin ol.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Olabildiğince yapabildiğin her arkaplanı siyah yap ve gece modunu açık tut. Oledler siyahta daha az şarj sömürüyor. Çözünürlüğü de 1080p yada daha fazla tasarruf istiyorsan 720p’ye indir.

2k çözünürlük zaten VR ve birkaç belli videolar dışında hiçbirşeye yaramıyor.

o zaman s7 kullanın bence :)

Son düzenleme:

tunahanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam 5 saat ekran süresi bence çok az ya bide arkadaş 10 saat almış nasıl almış bende ne bluetooth açık ne konum parlaklık yarıda gece modunda kullanıyorum birde zamanla ne olur bilmem ama inşallah 8 plustan geçtiğime değer

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Hocam 5 saat ekran süresi bence çok az ya bide arkadaş 10 saat almış nasıl almış bende ne bluetooth açık ne konum parlaklık yarıda gece modunda kullanıyorum birde zamanla ne olur bilmem ama inşallah 8 plustan geçtiğime değer
8 Plustan çok az geride. Cihaz donanım olarak gayet iyi, benim iphone aramamdaki tek sebep İOS dır. Ama genel anlamda memnunum. İyi tarafından bakalım en azından çok kısa zamanda şarjı çabuk doluyor [emoji3]

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Wifi ile Samsung int. İle gazeteleri okudum. Tüm sosyal medya uygulamalarını kullandım. Tcell dergilikten 2-3 dergi karıştırdım. Tv+ üzerinden tv ve 2 film izledim.
Yürüyüşe çıktığımda 2 saat kadar da kulaklıkla müzik dinlemişimdir. Oyun yok.
Hatırladıklarım bunlar.
Kamera çok tüketiyor.
59be509b2f075d81786c3f53f1965bb6.jpg

tunahanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
8 Plustan çok az geride. Cihaz donanım olarak gayet iyi, benim iphone aramamdaki tek sebep İOS dır. Ama genel anlamda memnunum. İyi tarafından bakalım en azından çok kısa zamanda şarjı çabuk doluyor [emoji3]
Ben sadece ekran süresi ve şarjdan çıkarır çıkarmaz bianda 99 a düşmesine ilginç şaşırdım. Normalde 1 günümü dolu dolu çıkartıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Wifi ile Samsung int. İle gazeteleri okudum. Tüm sosyal medya uygulamalarını kullandım. Tcell dergilikten 2-3 dergi karıştırdım. Tv+ üzerinden tv ve 2 film izledim.
Yürüyüşe çıktığımda 2 saat kadar da kulaklıkla müzik dinlemişimdir. Oyun yok.
Hatırladıklarım bunlar.
Kamera çok tüketiyor.
59be509b2f075d81786c3f53f1965bb6.jpg
Maşallah hocam ne diyim yani ?

Son düzenleme:

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Ne alakası var dediğimle? Anlayamadım. :)

Dediklerim Note 9’u daha uzun süre götürür. 5 saat cidden çok düşük.

Yani elinde canavar bir telefon var ekran olarak özellik olarak ve sen alıyosun ekran kalitesini düşürüyosun orayı kısıtlıyosun burayı kapatıyosun ne anlamı kalıyor iphone x ten note 9 a geçtim daha sonra şarj olayı yüzünden sattım ve şuan xs max kullanıyorum daha aktif kullanıyorum note 9 dan airpods apple watch bağlı yada samsung watch ile kullanıyorum şuan 2 gün şarj gidiyor yani ben şarj uzun gitsin diye özellik kısıtlamayı mantıksız buluyorum herkesin kendi düşüncesi tabi mesela apple watch şarj 1 gün gidiyor diye samsung watch kullanıyorum 1 hafta şarj süresi alıyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yani elinde canavar bir telefon var ekran olarak özellik olarak ve sen alıyosun ekran kalitesini düşürüyosun orayı kısıtlıyosun burayı kapatıyosun ne anlamı kalıyor iphone x ten note 9 a geçtim daha sonra şarj olayı yüzünden sattım ve şuan xs max kullanıyorum daha aktif kullanıyorum note 9 dan airpods apple watch bağlı yada samsung watch ile kullanıyorum şuan 2 gün şarj gidiyor yani ben şarj uzun gitsin diye özellik kısıtlamayı mantıksız buluyorum herkesin kendi düşüncesi tabi mesela apple watch şarj 1 gün gidiyor diye samsung watch kullanıyorum 1 hafta şarj süresi alıyor
Yani kalite düşüklüğü istemiyorsa 720p yerine 1080p’ye indirebilir. 2k çözünürlük VR ve birkaç video hariç daha fazla batarya sömürmekten başka neyimize yarıyor? Birde arkaplanları siyah yapmak telefonun özelliklerini kısmıyor ki :)

Samsung bile bunun farkında herhalde. Telefonları ilk başta 1080p’li geliyor.

İphonelar daha beter...Çözünürlüğü indiremiyorsun. Hani illa indirsinler demiyorum fakat o seçenek olsa çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Yani kalite düşüklüğü istemiyorsa 720p yerine 1080p’ye indirebilir. 2k çözünürlük VR ve birkaç video hariç daha fazla batarya sömürmekten başka neyimize yarıyor? Birde arkaplanları siyah yapmak telefonun özelliklerini kısmıyor ki :)

Samsung bile bunun farkında herhalde. Telefonları ilk başta 1080p’li geliyor.

İphonelar daha beter...Çözünürlüğü indiremiyorsun. Hani illa indirsinler demiyorum fakat o seçenek olsa çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

işte burada şöyle bir durum var iphonede bir yeri kısıtlama düşürme ihtiyacı duymuyorsun elimden telefon düşmez ayda 20 gb internetim vbar 10 unda yenileniyor 560 mb kalmış öyle kullanıyorum 2 gün rahat yetiyor tatmin edici bir batarya süresi en azından samsung u da sevmeme rağmen iphonelerin şarjı cebimde iken düşmüyor

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
işte burada şöyle bir durum var iphonede bir yeri kısıtlama düşürme ihtiyacı duymuyorsun elimden telefon düşmez ayda 20 gb internetim vbar 10 unda yenileniyor 560 mb kalmış öyle kullanıyorum 2 gün rahat yetiyor tatmin edici bir batarya süresi en azından samsung u da sevmeme rağmen iphonelerin şarjı cebimde iken düşmüyor
İphone yardımcı işlemci döneminden beridir küçük kapasiteli bataryalar ile gerçekten güzel süreler yakalıyor buna kimse laf edemez. İOS güzel bir sistem zaten. Androidde güzel mesafe kat etti. Bence batarya işi yazılımsal. Yazın Huwaei P20 Pro kullandım. İphone dan daha iyi batarya süresi var. Umarım samsung da yapar bir yazılımsal iyileştirme. Burada da bir yığın model çıkardığı için tıkanıyor. Halbuki 2-3 modelde kalsa yazılımsal anlamda da gerçekten güzel işler yapacaktı. Bada dan vazgeçti Tizen de bir gelişme yok. Huwaei şu anda Apple dan daha iyi marka değerine sahip eğer ki bir de kendi işletim sistemi işine girerse o zaman neler olur bilemiyorum. Özetle her mevzu yazılıma bakar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Doğrudur. İphoneların mükemmel standby ömrü var.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Arka plan siyah olsun çözünürlük 720p olsun diyoruzda. Biz mi telefon hizmet ediyoruz o mu bize belli değil :D

Okan Turk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pie den sonra dustu bu sarj ben 7 ile 8.30 saat ekran suresi aliyodum simdi 3.30 saat insallah yamalarla duzeltirler

Paganini58

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Samsung Destek Tiwitter hesabına yazdım. Elle tutulur bir durum çalışma yok ortada. Umarım ileriye doğru güncellemeler ile batarya iyileşmesi sağlanır.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
S10’un çıkması ile Note9 fiyatı düşer mi?
Note 9 mu S10 mu?