Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Ömer Poşluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Note 7 yandı. Şuan Note serisini iyi kötü ayakta tutan Note5. Ne olur sanki android 8 desteğinide verse. Telefonu alalı 17 ay olmuş. Android 7 den sonra telefondan içesine memnunum. Ama şu güncelleme işleri yüzünden bir araba parası verip ıphone alasım var. 3bin lira verdiğim telefonu şuan satacak olsam zar zor 1.5bine verirsem öpüp alnıma koyucam. Ne yapacaz arkadaşlar biz bu samsungla?

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
XZ alman daha mantıklı.

A denen ucubeyi gördüğün an kaç.

Hatta iyisi mi Samsung'dan uzak dur.

S8'i gördüm demin.

2. Çernobil Faciası.

Note serisini (Note5'in trajikomik güncelleme sonrası halini duymuşsunuzdur. Herkes farklı farklı sorunlar ile boğuşuyor. Ben prensip gereği uzak durdum. Note7'yi de bir çırpıda sildiler. LG ne güzel G4'ü çözdü. Olabilir mükemmel olmak zorunda değildi Samsung ama en azından Note7 için başarılı bir çözüm yolu bulunabilirdi. ) yaktılar. Alpha gibi güzel cihazı harcayıp A denen rezilliği çıkardılar. Special J (Note3 zamanlarında çıkan cihaz) cihazını yerler altına ezen J serisine çevirdiler C diye premium seri çıkardılar onu da batırdılar.

Bir S kalmıştı. Her şeye rağmen S ya en azından Samsung 7 nesildir bunun için uğraşıyor diyordum. O da S8 ile öldü benim gözümde resmi olarak.

Almanız gereken tek cihaz XZ o bütçede. Galiba tek sıkıntısı UFS standartı yoktu XZ'de. O da yanlış kalmış olabilir aklımda.
Ne sorunu yabenim note 5 tegüncelleme sonrası hiçbi sorun yaşamadım sen kendini kandırıyon günceleme süper

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar telefonu şarja takıyorum ve hızlı şarj yazıyor ama hızlı şarjda şarj etmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan ya da çözümünü bilen var mı? Bu arada hala yeni kablo almadım, bi türlü müsait olup gidemedim almaya ama kablo ile pek alakası yok sanırım bu işin,

verb1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar telefonu şarja takıyorum ve hızlı şarj yazıyor ama hızlı şarjda şarj etmiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan ya da çözümünü bilen var mı? Bu arada hala yeni kablo almadım, bi türlü müsait olup gidemedim almaya ama kablo ile pek alakası yok sanırım bu işin,

Hocam yazın benim de başıma geldi aynı sorun ve maalesef kablo yuzundenmis.Eski kabloyu geri almadılar,bu yuzden usb kablosuna 30 tl verip çıktım artık.Sana tavsiyem çevrende aynı şarj aletinden varsa dene,sorun kablodadır diye tahmin ediyorum.

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
XZ alman daha mantıklı.

A denen ucubeyi gördüğün an kaç.

Hatta iyisi mi Samsung'dan uzak dur.

S8'i gördüm demin.

2. Çernobil Faciası.

Note serisini (Note5'in trajikomik güncelleme sonrası halini duymuşsunuzdur. Herkes farklı farklı sorunlar ile boğuşuyor. Ben prensip gereği uzak durdum. Note7'yi de bir çırpıda sildiler. LG ne güzel G4'ü çözdü. Olabilir mükemmel olmak zorunda değildi Samsung ama en azından Note7 için başarılı bir çözüm yolu bulunabilirdi. ) yaktılar. Alpha gibi güzel cihazı harcayıp A denen rezilliği çıkardılar. Special J (Note3 zamanlarında çıkan cihaz) cihazını yerler altına ezen J serisine çevirdiler C diye premium seri çıkardılar onu da batırdılar.

Bir S kalmıştı. Her şeye rağmen S ya en azından Samsung 7 nesildir bunun için uğraşıyor diyordum. O da S8 ile öldü benim gözümde resmi olarak.

Almanız gereken tek cihaz XZ o bütçede. Galiba tek sıkıntısı UFS standartı yoktu XZ'de. O da yanlış kalmış olabilir aklımda.
Merak ettiğimden soruyorum farklı farklı sorun derken bunları açabilir misiniz lütfen? Güncellemeden sonra derinlemesine inceleme yaptım. Sadece bir tane bug bulabildim o da ekranı cepteyken kapalı tut özelliği onun dışında gözlemlediğim başka bug yok. Klavyeyi zaten önceden tahminsiz kullanıyordum fakat onu da büyük ihtimal güncellemeyle düzeltirler. Pil konusunda da Marshmallowda iken istediği performansı alamayıp güncelleyince bariz artış gözlemleyen birçok kişi var burada. Şimdi sizin dayanaksız konuşmanıza mı inanalım yoksa bu kadar çok grafik ile kanıtlayan kişilere mi?

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Merak ettiğimden soruyorum farklı farklı sorun derken bunları açabilir misiniz lütfen? Güncellemeden sonra derinlemesine inceleme yaptım. Sadece bir tane bug bulabildim o da ekranı cepteyken kapalı tut özelliği onun dışında gözlemlediğim başka bug yok. Klavyeyi zaten önceden tahminsiz kullanıyordum fakat onu da büyük ihtimal güncellemeyle düzeltirler. Pil konusunda da Marshmallowda iken istediği performansı alamayıp güncelleyince bariz artış gözlemleyen birçok kişi var burada. Şimdi sizin dayanaksız konuşmanıza mı inanalım yoksa bu kadar çok grafik ile kanıtlayan kişilere mi?
Sadece shiftdelete takılıyorsunuz demektir.

Başka forumları biraz dolaşın anlarsınız ne demek istediğimi.

Ben zaten üst mesajlarda da bahsettim bunun Samsung kaynaklı bir sorun olmadığı büyük bir ihtimalle. 5.0.2 yi hatırlatmıştım hatta. Zaten sorunsuz kullanan kişiler de mevcut şimdi herkes yazmışım insanlık hali dalgınlık bunu kabul edebilirim fakat irili ufaklı değişik türde sıkıntılar yaşayan (WiFi kopması bağlanması ki bende de var 6.0 da neredeyse kimsede yok bu sıkıntıdan birkaç kişide duyunca da kendi problemimiz hatırladım, 16 GB sorunu o da ne hikmetse Wipe ile düzeliyormuş, S Pen ve klavye bug unu biliyordunuz herhalde; hızlı şarj yavaşlamış, bazılarında da ekran süresi 6.0'a göre aşırı kısalmış bana göre aşırı gereksiz bir güncelleme. Benim düşüncelerimin lafım size değil üstte başka birine neden bu kadar fazla rahatsızlık verdiğini de anlamış değilim. Konuşma şekli de foruma uygun bir konuşma değil. Senli benli, laubali konuşmalar bu forumda da varsa ben daha bir şey demek istemiyorum. Muhattap da olmak istemiyorum şahsen. Bana sorarsanız eğer G2'nin 5.0.2 de kaderine terk edilmesi gibi bir durum ile sonuçlanır Note5 de 7.0 da kalır. Eğer 7.1 gelirse hiç değilse Google yazılımı oturtmuş olur.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
güzel forumuma veda ediyorum. az mesajlar atmadik burda be:) note 5 sevmiştim. S8 geçişi burda başlar. Note 5 satmayacagım yine bu foruma gelip yazilanlari okurum

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
güzel forumuma veda ediyorum. az mesajlar atmadik burda be:) note 5 sevmiştim. S8 geçişi burda başlar. Note 5 satmayacagım yine bu foruma gelip yazilanlari okurum
Öpmem applenin işi sonra yanlış kişiye öpülüp başın ağrımasın dikkat et :D

ooktay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba güncelleme sonrası görüntülü konuşma ve konferansta sorun yaşayan oldu mu?

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Galaxy s8 baya hoşuma gitti ama geçmeye gerek duymuyorum :D bixby mixby baya özellikler getirmişler benim merak ettiğim s8 romları ne zaman gelecek :D arayuz hoşuma gitti bizimkilerdende hoş olmuş adamlar napıp edip kazanıyor kullanıcıların gönlünü

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bence gayet tatminkâr pil süresi veriyor cihaz.Kullanım senaryom Sosyal medya oyun müzik dinleme internet karışık parlaklığım %50 ve oto parlaklık açık ve sürekli 4g ve mobil veri kullanimi.
68a316761905df971957d1abebbb5d8a.jpg
d14f5eaa380e2afc1f018ff6f10aa3e9.jpg

Hocam siz otadan mı geçtiniz 7.0'a ? Yoksa ODIN üzerinden mi ?

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Ekli dosyayı görüntüle 20266
volte aktif ama ekran da hd+ diye bir se
Knox sayacı 1 olan cihazlarda odinle Nougat yüklenince SHealth çalışmıyor. OTA dan güncelleyince çalışıyor.

Merak ettiğimden sordum.
ben ota ile güncelledim sonra tekrar sıfırdan kurayım derken %93 te takılı kalınca telefon acılmadı. bu seferde sammobilden nougatı ındırdım odin ile kurdum . şimdi sen deyince shealth calısmıyor diye baktım gayet calısıyor sıkıntı yok ama bir ara telefon acayip pil tüketiyordu . yeniden baslat yapınca duzeldi. bir seferde sarj ederken cok yavas edıyordu kabloyu cıkarıp taktım duzeldı. stabil degil bence nougat 7.1.1 gelirse duzelır umarım .

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Galaxy s8 baya hoşuma gitti ama geçmeye gerek duymuyorum :D bixby mixby baya özellikler getirmişler benim merak ettiğim s8 romları ne zaman gelecek :D arayuz hoşuma gitti bizimkilerdende hoş olmuş adamlar napıp edip kazanıyor kullanıcıların gönlünü
ben geçiyorum:) annem benim telefona göz koydu.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ekli dosyayı görüntüle 20266
volte aktif ama ekran da hd+ diye bir se

ben ota ile güncelledim sonra tekrar sıfırdan kurayım derken %93 te takılı kalınca telefon acılmadı. bu seferde sammobilden nougatı ındırdım odin ile kurdum . şimdi sen deyince shealth calısmıyor diye baktım gayet calısıyor sıkıntı yok ama bir ara telefon acayip pil tüketiyordu . yeniden baslat yapınca duzeldi. bir seferde sarj ederken cok yavas edıyordu kabloyu cıkarıp taktım duzeldı. stabil degil bence nougat 7.1.1 gelirse duzelır umarım .

Knox sayacı 1 olan kişileri kasteddim . 1 Olanlarda hiçbir şekilde SHealth çalışmıyor . Yeni SHealth yüklü geldiği için ondada knox koruması var .

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Knox sayacı 1 olan kişileri kasteddim . 1 Olanlarda hiçbir şekilde SHealth çalışmıyor . Yeni SHealth yüklü geldiği için ondada knox koruması var .
Hiç bir şekilde demeyelim ona rootla çalışıyor build.prob üzerinden sadece bi ayar yapmak gerekiyor