Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ben serviste ücretsiz degistirttim.
--- Gönderi Güncellendi ---

Ilk defasi diye birşey yok:)
Bozulduğunda değiştirmek zorunda. Ben 2-3 kez değiştirenleri biliyorum.
Servis bana bir kere demişti ondan diyorum :D Demek ki yine servisten servise farklılık gösteriyor...

Bu arada kaç gün sürdü değiştirmeleri?

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Rootlayan var mı android 7.0 ı yada Root varmı konu hakkında bilgisi olan yorum yazsın

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Servis bana bir kere demişti ondan diyorum :D Demek ki yine servisten servise farklılık gösteriyor...

Bu arada kaç gün sürdü değiştirmeleri?
Servisler kullanıcıları sömürmek istiyor ondan öyle diyor. Garanti dışı olarak işlem yapıp kullanıcıdan para alacak... Bütün olay bu.

canko13

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Evet root olayını bende merak ediyorum rootlayan arkadaşlar varsa..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Pil kullanımını görmek için illa ayarlardan mı gireceğiz yaa. Smart manager'den ne güzel hemen girebiliyorduk, şimdi ayarları bul ayarlardan pil kategorisine git oradan pil v.s. çok uzun. Smart manager gibi herşeye ulaşabileceğim bir program var mı? Ana ekrana bu programı koyup direk herşeye ulaşayım

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Pil kullanımını görmek için illa ayarlardan mı gireceğiz yaa. Smart manager'den ne güzel hemen girebiliyorduk, şimdi ayarları bul ayarlardan pil kategorisine git oradan pil v.s. çok uzun. Smart manager gibi herşeye ulaşabileceğim bir program var mı? Ana ekrana bu programı koyup direk herşeye ulaşayım
Widget var cihaz bakimini ekle hemen giriyon ayni smart manager iste :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Widget var cihaz bakimini ekle hemen giriyon ayni smart manager iste :)
Teşekkürler vallahi, eskisi kadar olmasada ayarlara girip bulmaktan daha kolay oldu şimdi. Widgetlere bakmıştım da gözden kaçmış. Sen var diyince dikkatli baktım gördüm.

.:EmR@H:.

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Ayarlardan girdiginde de ustte ... secenekler tusuna basinca kisayol ekle sekmesi var

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hızlı şarj kapatmak isteyenler vardı yanlış hatırlamıyorsam, Ayarlara girin > arama kısmında Pil yazın> Cihaz bakımı sekmesinin altındaki pil yazısına basın sağ en üstte 3 notka var, oraya tıklayın gelişmiş ayarlara tıklayın orada hızlı şarjı kapatma ayarları var.
Ayarlardan girdiginde de ustte ... secenekler tusuna basinca kisayol ekle sekmesi var
Yok olmadı bende.

.:EmR@H:.

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Hızlı şarj kapatmak isteyenler vardı yanlış hatırlamıyorsam, Ayarlara girin > arama kısmında Pil yazın> Cihaz bakımı sekmesinin altındaki pil yazısına basın sağ en üstte 3 notka var, oraya tıklayın gelişmiş ayarlara tıklayın orada hızlı şarjı kapatma ayarları var.

Yok olmadı bende.
Cihaz bakimina girince sag ustte. O sekilde yaparsan eski simgeyi ana ekrana atiyor

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Note 5 Android 7 Nougat Root
1- Bu işlem knox sayacını artırır ve cihazı garanti dışı bırakır bu riski göze alıp Root işlemini yapınız
2- türkiye için çıkmış yazılımı en baştan kurup kurulum ekranın da telefonu kapatıp 3.adımı uygulayınız hali hazırda kurulu cihaz üzerine bunu yaparsanız samsung account hata verir ve tema galaxy app vb.gibi bi cok uygulamaya giremezsiniz
3- aşağıdaki linkten twrp yi indirip odin 3.12.5 üzerinden telefonu download moda alarak flashlayınız
TWRP Link:Samsung Galaxy Note 5
4- super su zip indirip twrp üzerinden flashlayınız Link:[Script]Root S6 Nougat with SuperSU
5- telefon açılınca super su üzerinden knoxu devre dışı bırakınız
Not:konoxun devre dışı kalması biraz uzun sürer sabırla bekleyiniz cok uzun sürerse super su yu kapatıp aynı işlemi yeniden yapınız
6- ve Root lu android 7 yi güle güle kullanınız
7- bi teşekkürüde çok görmeyiniz [emoji4][emoji4]

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Arkadaşlar deep sleep sorununun olup olmadığını nasıl fark ediyorsunuz? Şüphelendim de biraz. 3.50 saatten 2.50 ye aşırı hızlı indi ekran sürem. Kullanımım da pek değişmedi. Pili 6 ayda öldürmüş de olamam bana deep sleep gibi geldi (Not: Güncelleme yapmadım MM kullanıyorum hala. Kullanımımda anormallik yok cihazın şu an)

(Dipnot: 0228 midir nedir onu da yapmadım hiç.)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar android 6 ya geri dönme şansımız var mi? Deneyen varsa bilgilendirirse sevinirim. 7.0 çok karışık ve bildirim paneli gerçekten kötü.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Super oldu bu guncelleme telefonu satacaktim vazgectim :) bu arada bu samsung tarayici direk googleye niye giriyor eskisi daha iyidi nasil yapariz ole bilen varmi..

Bu arada telefonu kurcaliyom pilde gelisme kesinlikle var.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170318-213758.jpg
    Screenshot_20170318-213758.jpg
    124.3 KB · Görüntüleme: 574

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Super oldu bu guncelleme telefonu satacaktim vazgectim :) bu arada bu samsung tarayici direk googleye niye giriyor eskisi daha iyidi nasil yapariz ole bilen varmi..

Bu ekran görüntüsü ilk şarjdan mı?

Öyleyse gayet iyi süre almışsınız.

Galaxy Labs için güncellemeden feragat ettim ama piliniz bayağı iyi gitmiş. Ben tek seferde bu kadar süre aldığımdan.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Bu ekran görüntüsü ilk şarjdan mı?

Öyleyse gayet iyi süre almışsınız.

Galaxy Labs için güncellemeden feragat ettim ama piliniz bayağı iyi gitmiş. Ben tek seferde bu kadar süre aldığımdan.
Aynen guncelleme yaptim sonra doldurdum ilk kullandim ama pil bence guzel marsmallow de 3 saat anca aliyodum o yuzden telefonu satacaktim suan iyi kullanim daha cok bide mobil veri

snysnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pil kullanımı bariz artmış bir de en çok uygulama kısayolu üzerine basık tutunca kaldır uyku filan seçenekler geliyor çok sevindim kaldırmak için uygulama menüsüne girmeye gerek kalmadı yalnız klavye ufaktan sıkıntı gibi kaydırarak yazmada arada bazen istenmeyen boşluk bırakıp hatalı kelime giriyor

Ömer Poşluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben bu güncellemeye bayıldım. İçesine sıkılmıştım artık. Iphone alsam mı diye düşünüyordum, güncellemeyi bir gündür kullanıyorum batarya içesine gider oldu. 2k ekranda 1.5 saat oynadığım oyunu şimdi aralıksız 2.5 3 saat rahat oynatıyor. Klavye çok hoşuma gitti, klavyede tahmin falan kullanmıyorum emoji kullanmıyorum belki o yüzden sıkıntı yaşamadım.Ekran kilidi açıldıktan sonra ekran ıphone daki gibi açılıyor süper bence. Yazı boyutu biraz daha küçük olsun isterdim minik minik güzel oluyor yaşlı teyzeler amcalar otobüste sağda solda okuyamıyorlar :D. Cihaza odin üzerinden yükleme yapıp açtığımda Toplam hafıza 16 GB olarak gözüküyordu. 3 tuş kombinasyonu ile format attım o da düzeldi. Bildirim ekranından veya mesaj geldiğinde cevaplama gayet güzel olmuş, eskiden koca koca yazılarla ekranın yarısını kaplıyordu. Ayarlar menüsü şuan uzay mekiği gibi karman çorman geliyor olabilir 1 saat kurcaladın mı inciğini boncuğunu herşeyi çözebiliyorsun. Tek eksiği Iphone daki gibi bildirim falan geldiğinde flaş yanmasını ayarların içerisine ekleselerdi daha güzel olurdu. Benim yorumum bu kadar. Kimse Kimsenin Hayatına Karışamaz. :)

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

Tarayıcı ayarlarından ana sayfa -> hızlı erişim yaparak değiştirebilirsiniz.

Güç tasarrufu modu için umarım düzeltme gelir çünkü bataryanın yüzdesine göre otomatik açılmasını kaldırmışlar.

Zaimoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba bir sorum olacaktı. telefonu güncelledikten sonra kamerada pro moda geçince kamera uygulaması kendisini kapatıyor. diğer modlarda böyle bir sorun yaşamıyorum. güncellemeden önce de böyle bir sorun yoktu sizce nedeni ve çözümü ne olabilir ?

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Öncelikle herkese merhaba bir sorum olacaktı. telefonu güncelledikten sonra kamerada pro moda geçince kamera uygulaması kendisini kapatıyor. diğer modlarda böyle bir sorun yaşamıyorum. güncellemeden önce de böyle bir sorun yoktu sizce nedeni ve çözümü ne olabilir ?

Kameraya girip ayarlardan Kamera ayarlarını sıfırlayın. Sorununuz düzelicektir :)

tugkan1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar. 6.0.1 rootlu kullanıyordum. Smart switch ile Nougat yüklemesi %93'de takıldı. Şu an odin ile 6'ya dönemiyorum. Telefon sadece download moduna giriyor. Ne kapanıyor ne de normal açılıyor. Odin ile 4 parçalı yükleme yapmayı denesem de Fail alıyorum 6.0.1 için. Telefon bu şekilde kaldı. Smart switch ile kurtarma denedim %93'de kaldı yine. yardım lütfen

tugkan1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar. 6.0.1 rootlu kullanıyordum. Smart switch ile Nougat yüklemesi %93'de takıldı. Şu an odin ile 6'ya dönemiyorum. Telefon sadece download moduna giriyor. Ne kapanıyor ne de normal açılıyor. Odin ile 4 parçalı yükleme yapmayı denesem de Fail alıyorum 6.0.1 için. Telefon bu şekilde kaldı. Smart switch ile kurtarma denedim %93'de kaldı yine. yardım lütfen
Odinle Nougat yükleyince düzeldi. Şimdi de sistem hafızası 16GB olarak gözüküyor. 3 tuşla format deniyorum. Umarım o da düzelecek.
Odinle Nougat yükleyince düzeldi. Şimdi de sistem hafızası 16GB olarak gözüküyor. 3 tuşla format deniyorum. Umarım o da düzelecek.
Evet.. O da tekrar 32GB oldu. Böylece kendim çelıp kendim oynamış oldum sabahın 4'ünde...

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
İyi günler. Yorumlara baktığıma göre pil durumunun iyileştirildiği görülüyor. Ama bende tersi oldu gibi. Bana mı öyle geliyor acaba. Bir de pilin az gitmesi için birkaç öneriniz olabilir mi?