Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Şuan denedim arkadaş bağlandı ve nete girdi hızlı bir şekilde. Mobil erişim noktasını tekrar yapılandırmayı deneseniz.
Bir çok defa denedim. Zaten usb ile pc'ye internet vermek istiyorum eskiden veriyordum artık vermiyor, mobil ağ oluşturuyorum diğer cihazla bağlanıyorum ona da internet vermiyor. Akşam farklı bir sim kart bulursam onunla deneyeceğim. Acaba operatörden bunu kilitliyebiliyorlar mı ki..

ixi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mobil paylaşım ağı kuruyorum bağlanan hiçbir cihaz internete giremiyor sizde de bu sorun var mı? Şuan bu durumu deneyebilen var mı?
Merhaba
Bu konuda en çok yapılan hata: mobil paylaşımı açtıktan sonra paylaşım açılan cihazda mobil veri nin açılmamasıdır. Paylaşım ayarlarını yaptıktan ve cihaz bağladıktan sonra mobil veriyi açıp açmadığınızı kontrol ediniz.
Kolaylıklar dilerim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba
Bu konuda en çok yapılan hata: mobil paylaşımı açtıktan sonra paylaşım açılan cihazda mobil veri nin açılmamasıdır. Paylaşım ayarlarını yaptıktan ve cihaz bağladıktan sonra mobil veriyi açıp açmadığınızı kontrol ediniz.
Kolaylıklar dilerim.
Bilgilendirme için teşekkürler bazı arkadaşların ihtiyacına yarar ama ben Amatör değilim :D Problem başka şeylerden kaynaklanıyor.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar mobil paylaşım ağı kuruyorum bağlanan hiçbir cihaz internete giremiyor sizde de bu sorun var mı? Şuan bu durumu deneyebilen var mı?

Bende herhangi bir sorun yok şuan denedim . 3-4 cihazda baglandı ve erişim var.

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
7.0 güncellemesi şubat 3. haftada gelecekmiş hadi hayırlısı bakalım.....

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Note 5 için Andorid 7 Şubatin sonunda zaten Avrupa'ya geliş tarihi. Türkiye'ye gelmesi Nisan'ı rahat bulur.

--- Gönderi Güncellendi ---

Bir türlü hızlı şarja geçiremeyen dandik note5 usb kablosunun hazin sonu.
20170118_172513.jpg

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Note 5 için Andorid 7 Şubatin sonunda zaten Avrupa'ya geliş tarihi. Türkiye'ye gelmesi Nisan'ı rahat bulur.

Bir türlü hızlı şarja geçiremeyen dandik note5 usb kablosunun hazin sonu.
Ekli dosyayı görüntüle 16347

Benimki de aynı sekilde deforme oldu ve bazen hızlı sarj yapıyor mecbur yeni kablo alacagız gibi cunku yavasta kaplumbağa hızında sarj ediyor. Ayrıca sadece samsung da degil iphoneda da aynı sorun vardı 2 3 kere kablo degistirdigimi bilirim bir de kısacıktı orjinal kablosu dalga gecer gibi :D

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bu cozunurluk ayarı dusurme gelırse yalnız sarjda baya bı ıyılesme olabılır dımı

musanpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bende bu konuyu merak ediyorum. Kimisi donanımla alakalı olduğundan çok fark olmaz diyor muamma yani. Bir de always on özelliği de gelecek muhtemelen değil mi güncelleme ile? A8 2016 da note 7 yazılımı var dolayısıyla bu özellikler mevcut, aynı yazılımı note 5 e de verirler herhalde.

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
bu cozunurluk ayarı dusurme gelırse yalnız sarjda baya bı ıyılesme olabılır dımı
Tabi ki de olacaktır, batarya tüketiminde, koyu tonlardaki bir temayla ile açık tonlarda bir tema bile bir etken iken, çözünürlük daha büyük bir etken olacaktır. Büyük ihtimal Always On özelliği geleceği söyleniyor. Bu arada şu an note 5 in ikinci el piyasası ne kadar arkadaşlar?

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Always on özelliğinin ve çözünürlük düşürme özelliğinin geleceğini hiç sanmıyorum o zaman note 5 s7 edgeden hiç bir farkı kalmaz

musanpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Always on özelliğinin ve çözünürlük düşürme özelliğinin geleceğini hiç sanmıyorum o zaman note 5 s7 edgeden hiç bir farkı kalmaz
Tamam da a8 2016 da bile always on, note 7de bulunan kamera arayüzü vs. özellikler mevcut marshmallow üzerinde. Note 5 ondan kötü bir cihaz değil veya a8 2016 da s7 edge ile kıyaslanabilecek bir cihaz değil. Bence gelmesi muhtemel herhangi bir engel yok. Ha samsung satış politikasını öne sürüp kasıtlı olarak vermez o ayrı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Çözünürlük düşürme gelecektir. Note 5 s7 arasında bariz fark var zaten.

sga20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bana fikir verebilirmisiniz? Yaklaşık 1 ay önce telefonu (Note 5 i mi) günde 3 defa şarja takmaktan bıktım ve kendime yedek bir g3 ayarlayıp servise verdim serviste 2-3 gün geçirince aradım servisi ne zaman alacağım sadece batarya için getirmiştim dedim ve bana batarya+ekran+çip ve bilmem ne bişey daha dediler ve bende ohhh sorun kökten çözülecek diye rahatladım ve beklemeye başladım uzatmim bizim telefon 20. İş gününde hala verilmemişti ertesi gün sınırını istemeye gidecektim ki günlerdir gelmeyen parçalar birden gelişmiş ve bizim servis heyecan la ard arda 2 mesaj birden arttı gelin alın hazır diye. Neticede telefonu aldım şarjım yine aynı belki bir miktar daha iyi. Dedim batarya yenidir kullandıkça düzelir ama nafile şu anda günde kesin iki defa şark ediyorum ki 3. SÜ gece 12 de felan oluyor. Ha bu arada 20 iş günü lg g3 le tek şarjda eve geldiğimde şarjım %60 gece 12 de şarja takarken de %15 oluyordu. Şimdi ben ne yapayım tekrar servise mi vereyim yoksa satıp başka bir modele mi geçeyim.

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar bana fikir verebilirmisiniz? Yaklaşık 1 ay önce telefonu (Note 5 i mi) günde 3 defa şarja takmaktan bıktım ve kendime yedek bir g3 ayarlayıp servise verdim serviste 2-3 gün geçirince aradım servisi ne zaman alacağım sadece batarya için getirmiştim dedim ve bana batarya+ekran+çip ve bilmem ne bişey daha dediler ve bende ohhh sorun kökten çözülecek diye rahatladım ve beklemeye başladım uzatmim bizim telefon 20. İş gününde hala verilmemişti ertesi gün sınırını istemeye gidecektim ki günlerdir gelmeyen parçalar birden gelişmiş ve bizim servis heyecan la ard arda 2 mesaj birden arttı gelin alın hazır diye. Neticede telefonu aldım şarjım yine aynı belki bir miktar daha iyi. Dedim batarya yenidir kullandıkça düzelir ama nafile şu anda günde kesin iki defa şark ediyorum ki 3. SÜ gece 12 de felan oluyor. Ha bu arada 20 iş günü lg g3 le tek şarjda eve geldiğimde şarjım %60 gece 12 de şarja takarken de %15 oluyordu. Şimdi ben ne yapayım tekrar servise mi vereyim yoksa satıp başka bir modele mi geçeyim.

Bana sizin telefonda bir sıkıntı var gibi geldi bir daha servis yolunu denemenizi tavsiye ederim. Gerci servislerin kalitesini dusununce pek de ümit vaat etmiyor ama neyse.

Bu arada benim telefon da sapıtmaya basladı. Telefonun sarj degerleri bir anda degisiyordu. Kalibre ettikten sonra düzeldi. Insallah tekrarlamaz bu sekilde

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Servis pek birseyden anlamiyor ben teknik serviste calismam lazim :D

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Bana sizin telefonda bir sıkıntı var gibi geldi bir daha servis yolunu denemenizi tavsiye ederim. Gerci servislerin kalitesini dusununce pek de ümit vaat etmiyor ama neyse.

Bu arada benim telefon da sapıtmaya basladı. Telefonun sarj degerleri bir anda degisiyordu. Kalibre ettikten sonra düzeldi. Insallah tekrarlamaz bu sekilde
Nasıl kalibre ettin

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Vay arkadaş bu gunleridemi gorecektik :D note 5 3000 tl olmuş vatanda

sga20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Valla dün bu yazımın ardından telefonda clean master başta olmak üzere bir kaçtane daha kullanmadığım uygulamayı kaldırdım ve şu *#0228# kodunu defalarca denedim ilkinde %20 bir artış oldu şoka girdim bir vakit sonra denememde ise birden %15 düşüş oldu ve sanki samsung bu konuşmamı duydu ve sabah saat 8:30 da şarjdan çıkardığım note 5 im yoğun bir kullanıma rağmen şu an yani saat 22;22 de % 41 ken bu yazıyı yazıyorum. Ne oldu nasıl oldu aklım kesinlikle almıyor mantığını da kavrayabilmiş değilim ama sonuç bu.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Valla dün bu yazımın ardından telefonda clean master başta olmak üzere bir kaçtane daha kullanmadığım uygulamayı kaldırdım ve şu *#0228# kodunu defalarca denedim ilkinde %20 bir artış oldu şoka girdim bir vakit sonra denememde ise birden %15 düşüş oldu ve sanki samsung bu konuşmamı duydu ve sabah saat 8:30 da şarjdan çıkardığım note 5 im yoğun bir kullanıma rağmen şu an yani saat 22;22 de % 41 ken bu yazıyı yazıyorum. Ne oldu nasıl oldu aklım kesinlikle almıyor mantığını da kavrayabilmiş değilim ama sonuç bu.
:) 70 sarj ile evden çıktım şu an 26 kullandimda telefonu

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Telefonu rootlu olupta tam anlamıyla batarya kalibrasyonu yapmak isteyen varsa söylesin anlatirim nasil oldugunu gozle gorulur farki hissedersiniz

sga20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 civarı üstü gözümü alıyor 9/7 arasi disardaydim. Full lte de bu arada
Yani Sanki bana bu iş uygulamalar ile alakalı geliyor. Benim telefonu servise vermeden sıfırlamıştım içinde kendi uygulamalarından başka bişey kalmamıştı tabi simi de çıkarmıştım gece 12 gibi felan full şarjla açık olarak çekmeceye koydum sabah saat 8 de şarjn%98 di 8 saat boyunca wifi açık olmak suretiyle sadece %2 şarj yemişti hatta acaba servise vermesem mi diye bile düşündüm. Ama servise verdim ve batarya ile ekran değişti. ne zamanki uygulamalar kuruldu google hesabıyla giriş mailler felan derken, tekrar bu hale döndü ama dediğim gibi bu işi akıl almıyor anlayan varsa desin şu veya bu nedenle diye ama ben anlayamadım gitti.
Bir de bişey daha dikkatimi çekti onu da sizinle paylaşayım. AliExpress ten alüminyum kılıf getirmiştim hatta çok ta hoşuma gidiyor ama farkettim ki silikon kılıfları göre sanki %20 civarı şarjı etkiliyor du çıkarıp koydum kenara ve tekrar silikona döndüm. Sonra baktım yine şarj aynı şekil düşmeye başladı ben de geri takmaya başladım ve bu günk ki mükemmel sonucu yani sabah 8:30 %100 akşam 22:30 %40 sonucunu aldım.
Deneme yanılma ile çıkardığım sonuç şu
1- gereksiz uygulamaları kaldırın gerektiğinde mağazada emrinize amade bekliyor zaten.
2- bu *#0228# batarya kalibrasyonu neden bilmem bataryanın ömrünü uzattı deneyin derim.
3- Senkronizasyonu kapatın arada bir açın çok farkediyor.
4- baktınız olmadı telefonu elden çıkarın ve huzura erin :)

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Yani Sanki bana bu iş uygulamalar ile alakalı geliyor. Benim telefonu servise vermeden sıfırlamıştım içinde kendi uygulamalarından başka bişey kalmamıştı tabi simi de çıkarmıştım gece 12 gibi felan full şarjla açık olarak çekmeceye koydum sabah saat 8 de şarjn%98 di 8 saat boyunca wifi açık olmak suretiyle sadece %2 şarj yemişti hatta acaba servise vermesem mi diye bile düşündüm. Ama servise verdim ve batarya ile ekran değişti. ne zamanki uygulamalar kuruldu google hesabıyla giriş mailler felan derken, tekrar bu hale döndü ama dediğim gibi bu işi akıl almıyor anlayan varsa desin şu veya bu nedenle diye ama ben anlayamadım gitti.
Gereksiz özellikleri devre disi birak
388fdb79abdc083e6e711b8fa68a2d9e.jpg
a1bd36fc9833cdd1509494563ad7a650.jpg

d57d35d38ff7d77c7da588b58a89fc80.jpg
Senkronizasyon,Konum kapat kullanmiyorsan olmadı greenify de kullan

Son düzenleme:

Son mesajlar