Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 1 aydır note 5 kullanıyorum.Telefonda gün içerisinde kullanımda şarj ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım ama gece telefonu kenara koyup sabah elime aldığımda %15 -20 sarji gitmiş oluyor.Bu sorunu yaşayanınız var mı? Bu sorunu çözmenin yolu nedir ?
Hocam pil kullanımına girip gece telefonu bıraktığınızda neyin en çok kullanıldığına bakın

Abdulkadir Kuş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar klavyeyle yazi yazip ekran videosunu atarmisiniz yazip geri silin yazip geri silin sizinki hizlimi merak ettim silerken silme tusuna sonuna kadar basin

M.Fatih06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bir sorunum var. Telefonum Wi-Fi ye bağlanıyor, bağlantı kuruldu diyor ama telefon İnternete girmiyor. Veri akışı yok yani. Aynı Wi-Fi ye eşimin telefonu da bağlı onda bir sıkıntı yok. Mobil veriyi açıyorum İnternete girebiliyorum. Ancak dediğim gibi Wi-Fi bağlı gözüküyor ama internet yok. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Arkadaşlar bir sorunum var. Telefonum Wi-Fi ye bağlanıyor, bağlantı kuruldu diyor ama telefon İnternete girmiyor. Veri akışı yok yani. Aynı Wi-Fi ye eşimin telefonu da bağlı onda bir sıkıntı yok. Mobil veriyi açıyorum İnternete girebiliyorum. Ancak dediğim gibi Wi-Fi bağlı gözüküyor ama internet yok. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim
Peki o WiFi ile başka cihazlar bağlana biliyor mu yoksa sadece sende mi bu sorun

M.Fatih06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hangi sürüm var telefon da
0206471d1752d35a577cda693364670e.jpg

M.Fatih06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Normalde problem yoktu nasıl oldu bilemiyorum. Durduk yerde girmez oldu internete

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Bakın gençler yaşım sizlerden büyük yaklaşık 5 yıldır Android kullanıyorum şu an orta seviye kullanıcıyım özellikle 5.1.1 sürümünden ota güncelleme ile 6.0.1 sürüme yükseltme yapan arkadaşların yedek alıp telefona wipe yaparak yada bundan da temizi yazılımı odin üzerinden full wipe yaparak kullanmalarını süratle tavsiye ederim yoksa bir takım sorunlar örnek telefonda donmalar kasılmalar klavye WiFi rehber veri kaybı gibi sorunların olması kaçınılmaz dır Android kullanan kişilerin az çok bunları bilmesi gerekir ios gibi değil bu sistem ve ios ile asla kıyaslamayın çünkü farklı kulvar farklı sistemler bu yüzden bu tür sorunların çıkmaması için lütfen yedek ve temiz kurulum yapmaya özen gösterin ki bu ve bunun gibi hatalar ile karşı karşıya kalmayın yıllardır Android kullanırım asla ota güncellemesi yapman hatta öyle ki yeni bir sisteme geçiş varsa asla ota güncelleme yapmam odin üzerinden mümkünse factory firmware yani 4 parçalı rom kurarak yükleme yaparım size de böyle yapmanızı tavsiye ederim saygılar iyi forumlar....

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Normalde problem yoktu nasıl oldu bilemiyorum. Durduk yerde girmez oldu internete
WiFi erişim noktasını silip tekrar dene ek olarak başka WiFi erişim noktalarına giriyor mu onuda dene artı modemi kapatıp bi süre bekleyip tekrar açarak bağlanmayı dene ve sonucu burda paylaş sana zahmet

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Arkadaslar klavyeyle yazi yazip ekran videosunu atarmisiniz yazip geri silin yazip geri silin sizinki hizlimi merak ettim silerken silme tusuna sonuna kadar basin
Bunu sen yap biz senin kine bakalım senin klavye nasıl bi izleyelim zaten herkes izler ve kararı verir diye düşünüyorum

lsmail çapkın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birde buna takılan birini ilk defa görüyorum
İlk olmak iyidir.
Yapacaklarsa işlerini düzgün yapsınlar. Ne o öyle gençleri sosyal alemde mesajlaşırken kullandıkları kısaltmalar gibi OS arayüzü.
Sizi bilmem ama ben bunu kabullenmiyorum.
Peki neden sadece Samsung?!

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Hocam bende bi sıkıntı var ne wipelar denedim ama olmadı . Cihazı uzun süre mobil veri ile kullanınca atıyorum bi uygulamaya basınca ufaktan saniyelik geç açıyor . Göze baya batıyor . Neden böyle oluyor acaba fikriniz var mı ?
Peki bu uygulama internet gerektiren bi uygulama mı ki öyledir uygulamayı güncellemesi şebeke ile alakalı olduğu için uygulamanın da geç cevap vermesi bence normal örnek swarm şebeke iyi çekiyorsa anında açılıyor ve güncelliyor kendini artı Ramin o an ne kadar boş ta artı bunu bütün uygulamaları sonlandırıp mi denedin yoksa arka plan da başka uygulamalar çalışıyor mu

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Peki bu uygulama internet gerektiren bi uygulama mı ki öyledir uygulamayı güncellemesi şebeke ile alakalı olduğu için uygulamanın da geç cevap vermesi bence normal örnek swarm şebeke iyi çekiyorsa anında açılıyor ve güncelliyor kendini artı Ramin o an ne kadar boş ta artı bunu bütün uygulamaları sonlandırıp mi denedin yoksa arka plan da başka uygulamalar çalışıyor mu
Hocam wifi ile olmuyor ama bu sıkıntı . Her uygulamada oluyor nerdeyse . Sıkıldım geç açmasından. Ne hikmetse note 7 romunda bu sıkıntı yok . Ama custom rom kullanmakta istemiyorum . Mobil veride hiçmi benim gibi sıkıntısı olan yok acaba ? Ayrıca cihazda devre dışı bıraktıgınız uygulamalar var mı ?

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Yok benim ki rootlu olduğu için devre dışı değil bire bir silinmiş uygulamalar var ben rootsuz hayatta kullanmam cihazı

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Örnek bi video çekip yüklermisin bi bakalım tam olarak nedemek istediğine belki net bir çözüm bulabiliriz

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Örnek bi video çekip yüklermisin bi bakalım tam olarak nedemek istediğine belki net bir çözüm bulabiliriz

Hocam sürekli olmuyor ara sıra oluyor . O zamanı yakalamak sıkıntı ama yakalarsam kesinlikle video atarım . Ayrıca sildiginiz uygulamalar neler ?

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Az screen recorder adında bi uygulama var onu indir marketten bi video çek bakalım neymiş sorun

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Hocam sürekli olmuyor ara sıra oluyor . O zamanı yakalamak sıkıntı ama yakalarsam kesinlikle video atarım . Ayrıca sildiginiz uygulamalar neler ?
Silme işini stocky mod 1.4 adında aroma bi mod var twrp üzerinden flashlanan onla yapıyorum Google in artı samsunungun artı microsoftun gereksiz bütün uygulamalarını bu mod üzerinden aroma seçenekli işaretliyorum telefonu açtığımızda hepsi silinmiş oluyor

Son mesajlar